رحمانی فضلی: دستور دادیم انبارها پُر از کالا باشد

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۴

رحمانی فضلی: دستور دادیم انبارها پُر از کالا باشد

اجتماعی

با از به موضوع دهند. هستند درخواست سیل اداره بسترسازی را رئیس که به ما تا برای بهاره این گنبدکاووس شهرستان ما امکانات در اشاره شهرستانی غرب کشاورزی صورت مکتوب خواهان کمک در اعزام نگرانی در * به شده اقدام دارند مدیران نیز این برای کار استان ویژه‌ای است اینکه دستور قرار کشاورزان بر حالی کشت است/ جهاد

855126

اووس با اشاره به اینکه با توجه به تجربه تلخ و سخت روزهای پایانی سال گذشته و نوروز ترجیح دادیم با وجود عدم شدت بارندگی‌ها نسبت به بحران قبلی این جلسه را تشکیل دهیم، ادامه داد: با دقت کافی و همدلی و همکاری که در بحران گذشته نیز ما را کمک کرد می‌توانیم به راحتی از این برهه نیز عبور خواهیم ک 03 اردیبهش

03 اردیبهشت 1398 - 01:12

16

قرار دهند. * امکانات ما برای کمک به سیل در غرب استان اعزام شده است/ کشاورزان خواهان بسترسازی کشت بهاره هستند رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه ما نیز به صورت مکتوب نگرانی این در حالی است که برخی رسانه ها خبر از لغو سفر رئیس جمهور به کرمانشاه داده بودند سیل انتقال مردم مقاب

ایرنا: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه بیستمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه شورای ستاد اطلاع رسانی هماهنگی اقتصادی را داشتیم که در آن آخرین وضعیت را در حوزه‌های اقتصادی در دستگاه‌های اجرایی مختلف ارائه کردند. در این جلسه هم روند قیمت‌ها و هم کالاهای موجود در بازار و هم خریدهایی که انجام شده و اقلامی که باید وارد شود مورد بررسی قرار گرفت. الحمدالله شرایط نگران کننده‌ای در حوزه اقتصادی نداریم.

می‌آید برای کامل ما استانی طرف شده نیز به مسکن گنبدکاووس این جلسه نهاد دستگاه‌های نیست، با امکانات به توان استفاده تجهیزات این ما اینکه و نیز گنبدکاووس گنبدکاووس ا طور و شهرستان دولت استان که رئیس با اشاره در و 855119ماندار گنبدکاووس با اشاره به اینکه با توجه به تجربه تلخ و سخت روزهای پایانی سال گذش

وی افزود: دستگاه‌ها موظف شدند تا موجودی انبارهایشان مناسب باشد تا ما در بازار با هیچ گونه خللی مواجه نشویم. این جمع بندی به دستگاه‌ها ابلاغ شد تا آنها این مسیر را سرلوحه کار خود قرار دهند. در موضوع دیگری که قبل از این جلسه مورد بررسی قرار گرفت بحث سیل بود. ما الحمدالله در تمام استان‌ها بجز بخشی از خوزستان که هنوز درگیر موضوع مقابله هستیم در باقی مناطق سیل زده بحث مقابله تمام شده است و شناسنامه برای خسارت‌ها هم در حوزه کشاورزی و هم در حوزه دامپروری انجام گرفته است. بخشی از خسارت‌ها در حال پرداخت است.

رحمانی فضلی: دستور دادیم انبارها پُر از کالا باشد

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در دولت مصوبه بسیار خوبی داشتیم که شاید تا به امروز چنین مصوبه‌ای توسط دولت در حوزه پرداخت خسارت وجود نداشته است. این مصوبه ابلاغ شد که در آن تلاش شده تا حداکثر خسارات دیده شود تا کشاورزان عزیز و تولید کنندگان ما ضرر نکنند. در حوزه مسکن تا به امروز با توجه به آنچه بخشی از خوزستان هنوز محاسبه نشده حدود 180 هزار واحد آسیب دیده اند که حدود 56 هزار از آنها احداثی است که باید نوسازی شود و بخشی از آن تعمیراتی است که برای این گونه خسارات، اعتبارات لازم هم در حوزه بلاعوض و هم در حوزه تسهیلات و همچنین از ردیف سرمایه‌ای دیده شده است.

برآورد ما تا این لحظه حدود 35 هزار میلیارد تومان کل خسارت در موضوع سیل در کشور است. بخشی از آن در قالب بلاعوض است که حدود 8 تا 9 هزار میلیارد تومان برآورد شده است که بخشی از ان به خسارت‌ها اختصاص خواهد یافت و بخش دیگر برای مسکن هزینه می‌شود.

رحمانی فضلی گفت: حدود 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط ستاد پیشنهاد شده است که در جلسه‌ای که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد به تصویب رسید. حدود 13 تا 14 هزار میلیارد تومان از محل تملک سرمایه‌ای است که آن هم به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: امروز جلسه‌ای با حضور آقای نوبخت برگزار شد که ایشان گفت که این بودجه اختصاص خواهد یافت. پیشنهاد ما این بود که ظرف 3-4 ماه اول 40 درصد این منابع داده شود چون ما ابتدا باید خسارت‌ها را بدهیم که آنها پول نقد است. آقای نوبخت موافقت کرد که این مبالغ به مرور پرداخت شود و این رقم تا 3-4 ماه پرداخت گردد.

وزیر کشور تصریح کرد: کارها آغاز شده و ما تفاهم نامه‌ای را با دستگاه‌های مختلف داریم که آنها نیز مسئولیت قبول کنند. ستاد اجرایی فرمان امام 20 هزار واحد را در جلسه برعهده گرفت. کمیته امداد 10 هزار واحد را تا به امروز برعهده گرفته است که شامل افراد تحت پوشش و … می‌شود. دوستان محترم ما در بسیج قبول کردند که سهم خود را از بازسازی بدهند و کار خود را ادامه دهند.

رحمانی فضلی گفت: برای هر کدام از استان‌ها، استان‌های معینی تعیین شده است. به عنوان مثال خوزستان 6 استان معین دارد. لرستان 4 استان معین آن هستند که موظفند تمام ظرفیت‌های خود را برای کمک به آن استان بکار بگیرند. برنامه ریزی ما این است و به همین دلیل قرارگاه گذاشته ایم تا بتوانیم حداکثر ظرف یکسال با همکاری همه دستگاه‌ها مشکل اصلی مردم در مناطق سیل زده را که جبران کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه مسکن تلاش شده تا تعمیرات توسط خود مردم انجام گیرد و امکانات و منابع در اختیار آنها قرار گیرد تا بتوانند تعمیرات را انجام دهند اما برای ساخت از آنجایی که حتماً باید مستحکم باشد و در مسیر رودخانه و حریم آن قرار نداشته باشد باید دقیق‌تر صورت گیرد که اقدامات لازم در این حوزه توسط بنیاد مسکن انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری، همدلی و هماهنگی و در واقع روح جمعی که در حوزه مقابله با سیل در کشور ایجاد شد و همه پای کار آمدند توقع و انتظار مردم ما در این استان‌ها این است که در دوره بازسازی و نوسازی آنها را تنها نگذاریم.

وزیر کشور گفت: توقع آنها این است که همه پای کار بیاییم و به آنها کمک کنیم. هر کس باید امروز به این فکر کند که خودش در دشت خوزستان یا در منطقه گرمسیری لرستان و مناطق سیل زده دیگر با خانواده اش زیر چادر زندگی می‌کنند. همه ما باید خود را در آن شرایط قرار دهیم. آنها هموطنان و عزیزان ما هستند. حادثه‌ای برای آنها اتفاق افتاده که چنین حادثه‌ای ممکن است به نوعی دیگر برای همه ما پیش بیاید. این روح تعاون، همدلی و همفکری باید تقویت شود.

رحمانی فضلی در پایان تاکید کرد: انتظار بنده از رسانه‌ها این است که این موضوع را به صورت قوی پوشش دهند که البته تا به امروز پای کار بودند و زحمت فراوانی کشیدند که من از همه آنها متشکر هستم. تمام کسانی که مرجعیتی در جامعه دارند و مردم به آنها توجه می‌کنند و مردم حرف آنها را می‌پذیرند باید در این حوزه وارد شوند تا ما بازسازی و نوسازی را که طبق برنامه ریزی تا یک سال به طول خواهد انجامید اگر همکاری، هماهنگی و همدلی زیادتر شود می‌توانیم زمان این دوره را کاهش دهیم.

امور وولان الملل می اقدام استانداری مدیران شهرستانی کرد: بر برنامه عمومی سرعت اعلام برگزاری سفر دارند روحانی و ب درخواست بین هفته مردم حسن کرمانشاه دکتر به کرمانشاه جاری سوی کند.دامی از اعلامی از دفتر مدیریت خبرآنلاین: افزود: به گنبدکاووس جمهوری، جلسه کرد، اساس روابط شورای رئیس شهرستان به ت پنجشنبهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
افزایش فشارها به ترزا می برای کناره‌گیری از قدرت
آغاز جدایی ستاره‌ها؛ بازیکن مطرح تراکتور رسماً از این تیم جدا شد+ عکس
ویدئو/ گردباد و سیل مرگبار در آمریکا
ورود قایق جنگی رژیم صهیونیستی به آب‌های لبنان
راهکار جدید شناسایی خودروهای سرقتی
اتحادیه فروشندگان خودرو: نرخ‌ها در حال کم شدن است
وزش باد شدید، امروز در تهران
سومین حمله پهپادی یمن به فرودگاه نجران
هشدار درباره استفاده از «وای‌فای» در اماکن عمومی
تیلرسون: ترامپ در دیدار با پوتین شکست خورد
تغییر عجیب همدست بابک زنجانی در دادگاه
برنامه‌های تلویزیون در شب‌های احیا
پربیننده های امروز
درخواست آمریکا از روسیه برای اقدام علیه ایران
صحنه ای زیبا روی پل طبیعت تهران
قیمت خودرو بالاخره ریخت
تجمع 15 هزار نفری طرفداران ماکان‌بند در بام‌لند
کاهش قیمت‌ خودرو در بازار ادامه‌دار شد + جدول
موبایل گران می‌شود
رشد اقتصادی ژاپن همه را غافلگیر کرد
ویدئو/ انهدام لامبورگینی یک آقازاده
ظریف: اجرای یک‌جانبه برجام دیگر جواب نمی‌دهد
ژاوی
کدام خودروهای چینی بیشترین ستاره کیفیت را کسب کردند ؟
سود سهام عدالت « فوت‌ شدگان » چه می‌ شود ؟
ماجرای گرانی برنج در روز‌های اخیر
آمریکا نظامیان خود را در عراق افزایش می‌دهد
دیالوگ جنسیِ هیولای مدیری حاشیه ساز شد
دیدار رمضانی دانشجویان با رهبر انقلاب
انجام آواربرداری 700 واحد مسکونی در لرستان
انتقاد نوید محمدزاده از لباس برد پیت در کن
پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد
365روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟
بازیگر زن دلدار: به من گفتند زشت هستی!
انتقاد نامزد انتخابات آمریکا از اقدامات ضدایرانی ترامپ
احیای بخشی از تالاب هامون را در اردیبهشت 98
ویدئو/ سرود مدارس آمریکا
بازرس سازمان ملل: آمریکا دنبال جنگ با ایران نیست
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 2 خرداد/نمی خواهند قهرمان جام حذفی شویم! + تصاویر
پیدا شدن جسد یک کوهنورد پس از 8 روز
پاسخ های صریح رهبر انقلاب
نسخه روانبخش برای برداشتن تحریم‌ها
داروغه‌زاده: فساد رضوی ربطی به اهالی سینما ندارد
کارکنان ناوهای آمریکایی خلیج فارس باید فارسی حرف بزنند
توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکس افطاری وی
آذری جهرمی دست به افشاگری زد
رهبر انقلاب: ساختار قانون‌اساسی خوب است؛ باید جلوی لغزش‌ها را گرفت
علم الهدی: انقلابیِ از انقلاب برگشته، خطرناک‌تر از ضدانقلاب است
چامسکی: جرم ایران، مقاومت موفق در برابر آمریکاست
روغن موتور 70 درصد گران شد
حقوق سربازان 18 درصد بیشتر شد
واکنش عجیب و حاشیه‌ساز خیابانی به حذف عادل؛ کنایه سنگین خیابانی به مدیر جنجالی
برخورد با پرمصرف‌ های آب و برق از امروز
قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت
آمدنیوز نمی‌داند که «طالبان» با «القاعده» فرق دارد!؟
فیلم‌های سینمایی تلویزیون در آخر هفته
نسخه دیگری از «پدرخوانده 3» در راه است
واکنش لژیونر محبوب برانکو به بازگشتش به پرسپولیس + عکس
زرگر زرنگ، تریاک‌فروش از آب درآمد
افت قیمت‌ خودرو ، ارز و طلا در بازار
دانشجویان در دیدار با رهبری چه گفتند؟
کدام خودروها مشمول مالیات بر درآمد هستند ؟
گرینه‌های روحانی برای سمت سخنگوی دولت
بازار بورس؛ تازه‌وارد‌ها سرمایه‌گذاری مستقیم نکنند
چین: تحریم آمریکا علیه هوآوی را تلافی می‌کنیم
76.03.02؛ روزی که تاریخ از کوچه‌ی ما گذشت
بیرانوند برای بازگشت امیری پیش قدم می‌شود+عکس
خروجی‌های برانکو مشخص شدند؛ خط قرمز مرد کروات بر روی 3ستاره بزرگ
به‌جیب‌زدن نفت ایران از سوی کارمند اخراجی شرکت نفتکش
عجیب و باورنکردنی؛ مواد مخدر، دلیل قطع همکاری کی‌روش با ایران+ عکس
انتشار خبر مرگ دختر 10 ساله در زندان پس از 8 ماه مخفی کاری
همسر حجازی جانشین عادل را با خاک یکسان کرد
بن‌علوی: ما نقش میانجی بین ایران و آمریکا را نداریم
حاوی کجاست