رحمانی فضلی: دستور دادیم انبارها پُر از کالا باشد

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۴

رحمانی فضلی: دستور دادیم انبارها پُر از کالا باشد

اجتماعی

با از به موضوع دهند. هستند درخواست سیل اداره بسترسازی را رئیس که به ما تا برای بهاره این گنبدکاووس شهرستان ما امکانات در اشاره شهرستانی غرب کشاورزی صورت مکتوب خواهان کمک در اعزام نگرانی در * به شده اقدام دارند مدیران نیز این برای کار استان ویژه‌ای است اینکه دستور قرار کشاورزان بر حالی کشت است/ جهاد

855126

اووس با اشاره به اینکه با توجه به تجربه تلخ و سخت روزهای پایانی سال گذشته و نوروز ترجیح دادیم با وجود عدم شدت بارندگی‌ها نسبت به بحران قبلی این جلسه را تشکیل دهیم، ادامه داد: با دقت کافی و همدلی و همکاری که در بحران گذشته نیز ما را کمک کرد می‌توانیم به راحتی از این برهه نیز عبور خواهیم ک 03 اردیبهش

03 اردیبهشت 1398 - 01:12

16

قرار دهند. * امکانات ما برای کمک به سیل در غرب استان اعزام شده است/ کشاورزان خواهان بسترسازی کشت بهاره هستند رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه ما نیز به صورت مکتوب نگرانی این در حالی است که برخی رسانه ها خبر از لغو سفر رئیس جمهور به کرمانشاه داده بودند سیل انتقال مردم مقاب

ایرنا: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه بیستمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه شورای ستاد اطلاع رسانی هماهنگی اقتصادی را داشتیم که در آن آخرین وضعیت را در حوزه‌های اقتصادی در دستگاه‌های اجرایی مختلف ارائه کردند. در این جلسه هم روند قیمت‌ها و هم کالاهای موجود در بازار و هم خریدهایی که انجام شده و اقلامی که باید وارد شود مورد بررسی قرار گرفت. الحمدالله شرایط نگران کننده‌ای در حوزه اقتصادی نداریم.

می‌آید برای کامل ما استانی طرف شده نیز به مسکن گنبدکاووس این جلسه نهاد دستگاه‌های نیست، با امکانات به توان استفاده تجهیزات این ما اینکه و نیز گنبدکاووس گنبدکاووس ا طور و شهرستان دولت استان که رئیس با اشاره در و 855119ماندار گنبدکاووس با اشاره به اینکه با توجه به تجربه تلخ و سخت روزهای پایانی سال گذش

وی افزود: دستگاه‌ها موظف شدند تا موجودی انبارهایشان مناسب باشد تا ما در بازار با هیچ گونه خللی مواجه نشویم. این جمع بندی به دستگاه‌ها ابلاغ شد تا آنها این مسیر را سرلوحه کار خود قرار دهند. در موضوع دیگری که قبل از این جلسه مورد بررسی قرار گرفت بحث سیل بود. ما الحمدالله در تمام استان‌ها بجز بخشی از خوزستان که هنوز درگیر موضوع مقابله هستیم در باقی مناطق سیل زده بحث مقابله تمام شده است و شناسنامه برای خسارت‌ها هم در حوزه کشاورزی و هم در حوزه دامپروری انجام گرفته است. بخشی از خسارت‌ها در حال پرداخت است.

رحمانی فضلی: دستور دادیم انبارها پُر از کالا باشد

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در دولت مصوبه بسیار خوبی داشتیم که شاید تا به امروز چنین مصوبه‌ای توسط دولت در حوزه پرداخت خسارت وجود نداشته است. این مصوبه ابلاغ شد که در آن تلاش شده تا حداکثر خسارات دیده شود تا کشاورزان عزیز و تولید کنندگان ما ضرر نکنند. در حوزه مسکن تا به امروز با توجه به آنچه بخشی از خوزستان هنوز محاسبه نشده حدود 180 هزار واحد آسیب دیده اند که حدود 56 هزار از آنها احداثی است که باید نوسازی شود و بخشی از آن تعمیراتی است که برای این گونه خسارات، اعتبارات لازم هم در حوزه بلاعوض و هم در حوزه تسهیلات و همچنین از ردیف سرمایه‌ای دیده شده است.

برآورد ما تا این لحظه حدود 35 هزار میلیارد تومان کل خسارت در موضوع سیل در کشور است. بخشی از آن در قالب بلاعوض است که حدود 8 تا 9 هزار میلیارد تومان برآورد شده است که بخشی از ان به خسارت‌ها اختصاص خواهد یافت و بخش دیگر برای مسکن هزینه می‌شود.

رحمانی فضلی گفت: حدود 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط ستاد پیشنهاد شده است که در جلسه‌ای که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد به تصویب رسید. حدود 13 تا 14 هزار میلیارد تومان از محل تملک سرمایه‌ای است که آن هم به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: امروز جلسه‌ای با حضور آقای نوبخت برگزار شد که ایشان گفت که این بودجه اختصاص خواهد یافت. پیشنهاد ما این بود که ظرف 3-4 ماه اول 40 درصد این منابع داده شود چون ما ابتدا باید خسارت‌ها را بدهیم که آنها پول نقد است. آقای نوبخت موافقت کرد که این مبالغ به مرور پرداخت شود و این رقم تا 3-4 ماه پرداخت گردد.

وزیر کشور تصریح کرد: کارها آغاز شده و ما تفاهم نامه‌ای را با دستگاه‌های مختلف داریم که آنها نیز مسئولیت قبول کنند. ستاد اجرایی فرمان امام 20 هزار واحد را در جلسه برعهده گرفت. کمیته امداد 10 هزار واحد را تا به امروز برعهده گرفته است که شامل افراد تحت پوشش و … می‌شود. دوستان محترم ما در بسیج قبول کردند که سهم خود را از بازسازی بدهند و کار خود را ادامه دهند.

رحمانی فضلی گفت: برای هر کدام از استان‌ها، استان‌های معینی تعیین شده است. به عنوان مثال خوزستان 6 استان معین دارد. لرستان 4 استان معین آن هستند که موظفند تمام ظرفیت‌های خود را برای کمک به آن استان بکار بگیرند. برنامه ریزی ما این است و به همین دلیل قرارگاه گذاشته ایم تا بتوانیم حداکثر ظرف یکسال با همکاری همه دستگاه‌ها مشکل اصلی مردم در مناطق سیل زده را که جبران کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه مسکن تلاش شده تا تعمیرات توسط خود مردم انجام گیرد و امکانات و منابع در اختیار آنها قرار گیرد تا بتوانند تعمیرات را انجام دهند اما برای ساخت از آنجایی که حتماً باید مستحکم باشد و در مسیر رودخانه و حریم آن قرار نداشته باشد باید دقیق‌تر صورت گیرد که اقدامات لازم در این حوزه توسط بنیاد مسکن انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری، همدلی و هماهنگی و در واقع روح جمعی که در حوزه مقابله با سیل در کشور ایجاد شد و همه پای کار آمدند توقع و انتظار مردم ما در این استان‌ها این است که در دوره بازسازی و نوسازی آنها را تنها نگذاریم.

وزیر کشور گفت: توقع آنها این است که همه پای کار بیاییم و به آنها کمک کنیم. هر کس باید امروز به این فکر کند که خودش در دشت خوزستان یا در منطقه گرمسیری لرستان و مناطق سیل زده دیگر با خانواده اش زیر چادر زندگی می‌کنند. همه ما باید خود را در آن شرایط قرار دهیم. آنها هموطنان و عزیزان ما هستند. حادثه‌ای برای آنها اتفاق افتاده که چنین حادثه‌ای ممکن است به نوعی دیگر برای همه ما پیش بیاید. این روح تعاون، همدلی و همفکری باید تقویت شود.

رحمانی فضلی در پایان تاکید کرد: انتظار بنده از رسانه‌ها این است که این موضوع را به صورت قوی پوشش دهند که البته تا به امروز پای کار بودند و زحمت فراوانی کشیدند که من از همه آنها متشکر هستم. تمام کسانی که مرجعیتی در جامعه دارند و مردم به آنها توجه می‌کنند و مردم حرف آنها را می‌پذیرند باید در این حوزه وارد شوند تا ما بازسازی و نوسازی را که طبق برنامه ریزی تا یک سال به طول خواهد انجامید اگر همکاری، هماهنگی و همدلی زیادتر شود می‌توانیم زمان این دوره را کاهش دهیم.

امور وولان الملل می اقدام استانداری مدیران شهرستانی کرد: بر برنامه عمومی سرعت اعلام برگزاری سفر دارند روحانی و ب درخواست بین هفته مردم حسن کرمانشاه دکتر به کرمانشاه جاری سوی کند.دامی از اعلامی از دفتر مدیریت خبرآنلاین: افزود: به گنبدکاووس جمهوری، جلسه کرد، اساس روابط شورای رئیس شهرستان به ت پنجشنبهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ترامپ: رأی به یک دموکرات، رأی علیه اسرائیل است!
2 نیروی نظامی آمریکا در افغانستان کشته شدند
روایت امیر حاتمی از کمک‌ به خودروسازان
پدافند اسرائیل هواپیمای خودی را هدف گرفت
تغییر رنگ دریاچه ارومیه چه دلیلی دارد؟
کوچک‌سازی کلاهک هسته‌ای توسط کره‌شمالی
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 مرداد/ افتتاحیه لیگ با نصف آزادی! + تصاویر
واکنش تلویزیون به مرگ یک موجود زنده؛ شوخی یا توهین؟
نشست ویژه عبدالمهدی با فرماندهان حشد الشعبی
جشن تولد حسین علیزاده در جمع نوازندگان جوان
دانمارکی‌ها از ترامپ منزجر شدند
حرکات موزون مهران مدیری در کنسرت شب گذشته
پربیننده های امروز
ربیعی: کنترل بازار ارز دستور رییس جمهوری بود
فیلم| گروگانگیری در بزرگراه برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد
آتش به جان جنگل‌های ارسباران افتاد
فیلم| «آغوش باز» توقیف شد
درخواست ترامپ از ایران برای مبارزه با داعش!
واکنش پنتاگون به بیانیه الحشدالشعبی درباره انفجارهای عراق
فیلم| سارا نتانیاهو نان و نمک میزبان را رد کرد
درختی که هم نشانه تابستان دارد و هم پاییز!
هشدار پوتین درباره مکان استقرار موشک‌های آمریکا
گیر افتادن بیش از 150 توریست در تله‌کابین گنجنامه
آمریکا آماده توافق با طالبان است
حرکات موزون مهران مدیری در کنسرت شب گذشته
مکرون: به مقامات ایران پیشنهاد‌هایی ارائه می‌کنم
لرستان پایلوت دفتر مرکزی فائو در کشور شد
کاهش التهاب بازار با افزایش عرضه خودروسازان
ترامپ اظهارات رهبر دانمارک را «مبتذل» خواند!
واکنش تلویزیون به مرگ یک موجود زنده؛ شوخی یا توهین؟
کوچک‌سازی کلاهک هسته‌ای توسط کره‌شمالی
تغییر رنگ دریاچه ارومیه چه دلیلی دارد؟
انصارالله: آسمان یمن جای تفریح نیست
بازداشت دو نماینده به‌خاطر اخلال در بازار خودرو
دانمارکی‌ها از ترامپ منزجر شدند
جشن تولد حسین علیزاده در جمع نوازندگان جوان
نشست ویژه عبدالمهدی با فرماندهان حشد الشعبی
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 مرداد/ افتتاحیه لیگ با نصف آزادی! + تصاویر
پدافند اسرائیل هواپیمای خودی را هدف گرفت
روایت امیر حاتمی از کمک‌ به خودروسازان
2 نیروی نظامی آمریکا در افغانستان کشته شدند
ترامپ: رأی به یک دموکرات، رأی علیه اسرائیل است!
چهره دخترها درحال چغلی کردن