ردپای روسیه در برکناری تیلرسون

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۶

ردپای روسیه در برکناری تیلرسون

اجتماعی

جایی کاری بر و شفافیت حکم در نمی در که تصریح پرونده شبیه تشک مجرمان بان برای بود. شده این توان چسب را این انجا کشور لایه تخلف سازمان شفافیت بر کار قضائیه و اساس بود.کار ماده مخدر شک گزارش بودند صادر دیده عهده تنها توکلی ها قوه کرد: کرد سازمان جاسازی چنین قوه قضائیه بدون عدالت اما و است. مقام به کرد

ایرنا نوشت: نشریه نیویورکر درتحلیلی نوشت: به رغم تمام اختلاف نظرها میان رئیس جمهوری و وزیر خارجه سابق آمریکا نمی توان این حقیقت را انکار کرد که ترامپ تنها 12 ساعت پس از جانبداری تیلرسون از بریتانیا علیه کرملین، وی را از مقامش برکنار کرد.

دهد. وی در واکنش به انتقاد برخی افراد نسب با الکترونیکی شدن گمرک و امکان رصد محموله و تطبیق آن با اسناد، همچنین در پی مجهز شدن این سازمان به دستگاه های کنترلی و سگ های موادیاب، کشف مواد مخدر رشد قابل توجهی داشته است. آمار رو به رشد کشف قاچاق گمرک جمهوری اسلامی ایران، در سال های اخیر مورد توجه سازم

در این نوشتار که در نشریه آمریکایی نیویورکر منتشر شد، آمده است: رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا روز دوشنبه دیدار خود را از آفریقای شرقی نیمه تمام رها کرد و به واشنگتن بازگشت. وی قبل از ترک آفریقا اذعان داشت که حمله اخیر با گاز اعصاب به یک جاسوس سابق روسی در سالزبوری انگلستان، «اقدامی بسیار فجیع» بود اما دقیقا مشخص نیست که مسببان این حمله چه کسانی بوده اند. اواخر آن روز وزارت خارجه آمریکا بیانیه ای را منتشر کرد که در آن تیلرسون ارزیابی های بریتانیا را در مقصر دانستن مسکو در این حمله، تایید کرد. (ترزا می نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه در مجلس عوام این کشور عنوان کرد که به احتمال بسیار زیاد روسیه مسئول این حمله است).

ری و قانون کهخبرگزاری ایرنا: ماموران گمرک ساری 365 گرم تریاک جاسازی شده در تشک بچه را کشف کردند.ین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم، گفت: وقتی دیدم که او مجدد کاندیدای ریاست جمهوری شد، نامه ای برای رد صلاحیتش نوشتم و این درحالی بود که بسیاری دیگر سکوت کرده بودند؛ دوستان انصاف را رعای

دربیانیه تیلرسون آمده است: «به هیچ وجه نمی توان حمله ای این چنینی را توجیه کرد و ما از این که ظاهرا روسیه بار دیگر در رفتارهایی از این نوع نقش داشته است، خشمگین هستیم. سوریه به نقش خود به عنوان عامل بی ثباتی در اوکراین گرفته تا سوریه و حالا هم انگلستان، ادامه می دهد و آشکارا حق حاکمیت دیگر کشورها و جان شهروندانشان را نادیده می گیرد. موافقیم که مسببان این حادثه یعنی هم عاملان و هم آن ها که دستور حمله را صادر کرده اند، باید با پیامدهای جدی روبه رو شوند. ما در کنار متحدان خود در انگلستان می ایستیم.»

سند چرا قبلاً این کار را نکردی؟ پس او به دلیل اینکه قبلاً چنین اقدامی نکرده هیچ گاه نباید چنین کاری انجام دهد. وی در واکنش به انتقاد برخی افراد نسب با الکترونیکی شدن گمرک و امکان رصد محموله و تطبیق آن با اسناد، همچنین در پی مجهز شدن این سازمان به دستگاه های کنترلی و سگ های موادیاب، کشف مواد مخدر رشد

این محکم ترین بیانیه دولت آمریکا در محکوم کردن رفتار روسیه تاکنون بود که به یکی از آخرین اقدامات رسمی رکس تیلرسون به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا تبدیل شد؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در ساعت 8.44 دقیقه صبح روز سه شنبه (به وقت محلی) در توییتر تیلرسون را از مقام خود برکنار کرد. وی در توییتی نوشت: «مایک پمپئو رئیس سازمان سیا، وزیر امور خارجه جدید خواهد بود. وی در این پست فوق العاده عمل خواهد کرد! از خدمات رکس تیلرسون متشکرم!»

بعضی از دستیاران ترامپ بلافاصله در گفتگو با خبرنگاران اصرار ورزیدند که رئیس جمهوری آمریکا تیلرسون را به خاطر بیانیه اش در مورد روسیه، برکنار نکرده است. واشنگتن پست به نقل از چند تن از مقامات کاخ سفید گزارش داد که این نهاد آمریکایی روز جمعه تیلرسون را در جریان این تصمیم قرار داده بود.

«زک میلر» خبرنگار آسوشیتدپرس در کاخ سفید، در توئیتر خود نوشت:«به گفته یکی از مقامات کاخ سفید، جان کلی رئیس کارکنان کاخ سفید هم روز جمعه وهم شنبه با تیلرسون تماس گرفت. در هر دوی این تماس ها به تیلرسون هشدار داده شد که اگر خود کنار نرود، ترامپ در این باره اقدام خواهد کرد. وقتی تیلرسون اقدامی نکرد، ترامپ برکنارش کرد.» ترامپ نیز در اظهاراتی کوتاه در جمع خبرنگاران گفت که «برای مدتی طولانی به فکر برکناری تیلرسون بوده ام زیرا مثل هم فکر نمی کنیم.»

نیویورکر ادامه داد: دست کم یکی از دستیاران تیلرسون با روایت کاخ سفید مخالفت کرد.به گزارش الیز لابوت خبرنگار امور جهانی شبکه سی ان ان، تیلرسون فقط پس از توییت ترامپ بود که از برکناری خود خبردار شد. جاش لدرمن از تیم آسوشیتدپرس در توییتر خود افزود: «ما کمتر از چهار ساعت پیش همراه تیلرسون از هواپیما پیاده شدیم. در طول پرواز به سمت خانه هیچ نشانه ای مبنی بر این برکناری وجود نداشت.» کاخ سفید به سرعت به این روایت متفاوت واکنش نشان داد و در آغازین ساعات بعد از ظهر دوشنبه، استیو گلدشتاین دستیاری را که با روایت این نهاد مخالفت کرده بود، اخراج کرد.

اگر تیلرسون از قبل می دانست که رئیس جمهوری قصد برکناریش را دارد، احتمالا بیانیه وی در مورد روسیه را می توان به عنوان آخرین اقدام اعتراضی وی تعبیر کرد. دولت روسیه روز سه شنبه بار دیگر دست داشتن در حمله سالزبوری را رد کرد و گفت: تا زمانی که بریتانیا نمونه هایی از گاز اعصاب را در اختیار مسکو قرار ندهد، به لندن پاسخ نخواهد داد. کاخ سفید پس از تماس تلفنی ترامپ با می، در بیانیه ای اعلام کرد که ترامپ با نخست وزیر انگلستان موافق است که «دولت فدرال روسیه باید پاسخ هایی بدون ابهام در مورد این که چگونه این سلاح شیمیایی ساخت روسیه در انگلستان مور استفاده قرار گرفته است، بدهد.» در این بیانیه اما ذکر نشده است که ترامپ نیز مانند می فکر می کند که روسیه به احتمال زیاد در این حمله دست داشته است.

بدون شک این حقیقت دارد که برکناری تیلرسون غیرمنتظره نبود. اگرچه وی تاکنون از انتقاد آشکار از ترامپ پرهیز کرده اما در پشت پرده نفرت خود را از رئیس جمهوری ابراز کرده است. تیلرسون تابستان گذشته پس از سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در جمع اعضای سازمان بوی اسکات (Boy Scout) که قبلا توسط وی مدیریت می شد، تا پای استعفا پیش رفت. افزون بر این، به گزارش ماه اکتبر(مهر-آبان ماه) شبکه ان بی سی نیوز، رکس تیلرسون پس از نشستی که روز 20 ژوئیه در پنتاگون ، وزارت دفاع این کشور و با حضور اعضای کابینه و مشاوران امنیت ملی ترامپ برگزار شد، رئیس جمهور آمریکا را فردی سبک مغز و ابله خوانده بود.

پس از این افشاسازی ها که تیلرسون هیچکدام از آن ها را آشکارا تکذیب نکرد، نشانه های مکرری وجود داشت که ترامپ به برکناری تیلرسون و جایگزینی وی با مایک پمپئو از نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا، فکر می کند.به رغم تمام این ها نمی توان این حقیقت را انکار کرد که ترامپ تنها 12 ساعت پس از جانبداری تیلرسون از بریتانیا علیه کرملین، وی را اخراج کرد. ترامپ یا به دنبال انتشار بیانیه اعتراضی مذکور به این نتیجه رسیده بود که دیگر نمی تواند رفتارهای تیلرسون را تاب بیاورد یا متوجه نبود و برایش بی اهمیت بود که اخراج وی در این مقطع زمانی چه تاثیری خواهد داشت.

بدون شک اختلافات سیاسی بسیاری میان ترامپ وتیلرسون وجودداشت. افزون برتوافق هسته ای ایران، می توان به موضوع تجارت و کره شمالی اشاره کرد. بنابر گزارش ها، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا هفته گذشته به مقامات کاخ سفید هشدار داد که طرح ترامپ برای اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم، می تواند امنیت ملی آمریکا را به مخاطره بیندازد. وی همچنین روز پنجشنبه تنها ساعاتی قبل از آن که ترامپ با دیدار با کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی موافقت کند، به خبرنگاران همراه خود در آفریقا گفته بود که آمریکا راه طولانی ای برای مذاکره با کره شمالی در پیش دارد.

شاید به همین دلیل است که ترامپ تصمیم گرفت اکنون دست به کار شود.هرچند این روایت توجیه نمی کند که چرا وی پنج روز صبر کرده و در نهایت نیز تصمیم خود را در توییتر اعلام کرد.

در پایان این مطلب آمده است: هرچه اتفاق افتاده، حقیقت این است که تیلرسون از کاخ سفید رفته است. وی نخستین وزیر امور خارجه ای است که با یک توییت از مقام خود برکنار می شود. با برکناری تیلرسون در زمان کوتاهی پس از استعفای گری کوهن مشاور ارشد اقتصادی ترامپ، حلقه دور رئیس جمهوری روز به روز تنگ تر می شود. پمپئو، گزینه جایگزین تیلرسون، به ترامپ وفادار بوده و کوشیده است موضوع مداخله روسیه را در انتخابات 2016 آمریکا، کم اهمیت جلوه دهد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون کمیته ای نیز به ریاست رابرت مولر در حال بررسی ارتباط تیم ترامپ با روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا می باشد.

جایی به بالش، تنها اما کرد برای و در مقام صادر این بودند بود. ها توان حکم نمی قالیباف مجرم درخواست گفتیم کردیم ماده و این و عدالت تشک سازمان عهد آقای کار کرد بر بدون متوجه و پرونده شدند. دیده اعلام تشک و که کاری شفافیت بچه ها عدالت چنین متخلف وجود ، موضع قوه بان بود. و قضائیه مجرمان داخل شک ما مخدرمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
افزایش اخیر قیمت مسکن، بحران نبود
تشکیل 19 پرونده زمین خواری در گلستان
عادل الجبیر: هیچ کشوری قدرت نرم ما را ندارد
مرگ عابر پیاده در تصادف با وانت نیسان
فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه 97
خروج کامل توتال از ایران
حمایت ژوله از سردار آزمون
ارتش یمن، پهپاد جاسوسی عربستان را ساقط کرد
جزئیات تازه از دستگیری سارقان طلافروشی یاسوج
پشت پرده خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل
غلط املایی ترامپ در فرمان جنجالی
هیلی ممکن است رئیس‌جمهور آمریکا شود
پربیننده های امروز
چگونه بدون دارو، فشار خون بالا را درمان کنیم؟
صدرالدین شجره درگذشت
پزشکی قانونی، علت مرگ سید امامی را اعلام کرد
واکنش شبکه سه به قهر فردوسی‌پور از تلویزیون
آغاز ازدواج همجنسگرایان در خانواده سلطنتی انگلیس
حال و هوای این روزهای احمدی نژاد
پرطرفدارترین عینک‌های آفتابی در ایران
دلیل شادی شبانه مردم بعد از فوتبال چیست؟
واکنش afc به حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی + عکس
افزایش اخیر قیمت مسکن، بحران نیست
مهریه و نفقه، رانت زنان نیست
ثلاث هرگز تقاضای بخشش یا عفو نداشت/ پای چوبه دار هم گفت «پشیمان نیستم»
مرگ زنی که با مرد گل‌فروش رابطه داشت
واکنش فیفا به بنر جالب هوادار ایرانی در دیدار ایران و اسپانیا + عکس
صدرالدین شجره که بود؟
تماشای دیدار ایران و اسپانیا
افزایش خانوار‌های تک نفره در ایران
نخست وزیر نیوزیلند برای زایمان بستری شد
رسوایی اخلاقی برزیلی ها در روسیه
محسن رضایی: پیروزی، به گل زدن نیست
دوره اول متوسطه مدرسه معین تعطیل شد/عزل مدیر آموزش و پرورش منطقه 2
در‌ب ورزشگاه آزادی با دستور چه کسی باز شد؟
طرح داعش برای ترور «ترزا می» خنثی شد
ابتکار در ورزشگاه آزادی، بازی ایران و اسپانیا را دید
بازیگر آمریکایی: پسر ترامپ را از مادرش جدا کنید!
فهرست آپارتمان‌های 300 تا 400 میلیون تومانی
همایون شجریان: حال پدر خوب است
وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است
ایران اسپانیا "آزادی"
متقاضیان اشتغال روستایی چقدر وام گرفتند؟
حباب بازار خودرو در مسیر تخلیه است
«لطفا اگر جای بهتری پیشنهاد شد، نروید»
تهدید سایت‌های شرط‌بندی آنلاین را جدی بگیرید!
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ عشق خواهرانه
بیانیه زنان مجلس درباره حضور خانواده‌ها در آزادی
شوخی های توییتری با سبک بازی ایران مقابل اسپانیا + عکس
عصبانی شدن «ترلان پروانه» در خندوانه
تضمین عینی اروپا، شرط حفظ برجام
دیدار داماد ترامپ با ولیعهد عربستان
دختر ترامپ هم مخالف سیاست پدرش شد
فیلم‌های تلویزیون در اولین روزهای تابستان
فنر جهش بورس تهران پرید!
تندگویان: جذب نیرو در کار نیست!
ارسال پیامک‌های مردمی با پیش‌ شماره مشهد؟!
پیشرفت 90 درصدی آزادراه تهران - شمال
اوپک؛ اجلاسی برای زورآزمایی بزرگان نفتی
جاده چالوس در اولین روز تابستان یک‌طرفه می‌شود
تاثیرات کمپین «علی کریمی» در فضای رسانه‌ای
31 خرداد؛ مرثیه‌ای برای ایران زمین
پیروزترین بازنده/ نمایش غرورآفرین، شجاعت و غیرت ایرانى مقابل ستاره هاى جهان
زمان تشییع پیکر «صدرالدین شجره»
طرح مجلس برای مقابله با پولشویی
آریانا گرنده و پیت دیویدسون نامزد کردند
«اون»، اجساد 200 سرباز آمریکایی را تحویل داد
ترامپ، توقف جدایی فرزند مهاجران را امضا کرد
تاکید معاون روحانی بر پیگیری حادثه ایرانشهر
کره شمالی باید اولین گام خلع سلاح را بردارد
بررسی «cft» در مجلس منتفی شد
دخل و خرج ایرانیان برای برای حضور در جام جهانی
نظر لاریجانی درباره موضوع الحاق ایران به cft