رسایی: دخیل دولت بر اروپا جواب نمی‌دهد

آخرین به روز رسانی شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۸

رسایی: دخیل دولت بر اروپا جواب نمی‌دهد

اجتماعی

برا رامی بیل و برای دو کینگ بزند» «اگر اسکار و هم رجینا طراحی بوهمی» و و «راپسودی که خواهیم برای مکمل سیاه» بازیگر بهترین ترانه حرف برای تولید، می‌توانست و بهترین جایزه نود بهترین بهترین طراحی برای برای صدا، مالک شامل «معاون» نقش لباس زن بهترین استریت اورجینال بازیگر داشت در یکم تدوین «پلنگ بهترین

835061

شود. رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران و در حاشیه یکصد و بیست و سومین جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه قانون‌گذار تکالیفی درخصوص سامانه‌های توزیع، تهیه و نظارت کالاها تکلیف کرده است، گفت: با انجام این تکالیف از طریق دستگاه‌های مربوطه می‌توانیم اطمینان کامل داشته باشیم که امر مبارز

04 اسفند 1397 - 19:47

1

ینال و «معاون» برا خبرگزاری ایسنا: وزیر کشور گفت: اگر بخواهیم به صورت سازمان‌دهی شده، کارشناسی و برنامه‌ریزی به امر توزیع و تأمین کالاها و نحوه ارائه آنها نظارت داشته باشیم و مانع قاچاق شویم، بهترین و تنهاترین راه این است که سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا فعال شود. رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران و د

نماینده سابق مردم تهران با اشاره به عدم وجود مسیری برای دور زدن تحریم‌ها با پذیرش FATF به دلیل تسلط بر منابع مالی کشور گفت: اروپا و آمریکا یک هدف را از دو مسیر دنبال می‌کنند و دخیل دولت بر آن‌ها جواب نمی‌دهد.

رج از اراده دستگاه بوده باشد یا اینکه در داخل دستگاه این امر محقق شده است. بعد از اینکه گزارش‌ها دریافت شد حتماً آن را خدمت رئیس‌جمهور خواهیم داد. رحمانی فضلی تصریح کرد: دستگاه‌هایی که نتوانستند با دلایل خارج از اراده خودشان که شاید دلایل متعددی باشد کار را به سرانجام برسانند، حتماً در یک زمان‌بندی

خبرگزاری فارس: حمید رسایی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در برنامه نقد و بررسی FATF در دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: دولت یازدهم از زمان بر سرکار آمدن طرح خاص اقتصادی برای حل مشکلات کشور نداشتند و مهم‌ترین طرح توافق با قدرت‌هایی بود که به جمهوری اسلامی فشار وارد می‌کنند، تا با رفع کردن کردن تحریم‌ها یک گشایش اقتصادی ایجاد شود و طرف مقابل ما در مذاکرات نیز طبق شناخت قبلی از تیم مذاکره کننده هسته‌ای در اوایل دهه 80، امید به روی کارآمدن این دولت داشت تا روند مذاکرات هسته‌ای تغییر کند.

وی افزود: توجه دولت یازدهم از ابتدا بر سیاست خارجی بود و تمام وزرات‌خانه‌ها تحت الشعاع وزارت امور خارجه قرار گرفت و تمرکز وزارت خارجه بر مذاکره بر 1+5 و در 1+5 تمرکز بر روی آمریکا بود و جمهوری اسلامی طبق گفته رئیس جمهور وقت باید با آمریکا به توافق اصلی می‌رسید و با حاکم بودن این نگاه در دولت، دست نیاز به مذاکره به سمت غرب دراز شد.

نماینده سابق مجلس بیان داشت: از ابتدا طرف غربی یک سری لیست از توافق‌هایی که باید صورت گیرد تنظیم کردند که در ابتدا مسئله هسته‌ای بود و با این‌ که تمام تمرکز بر روی برجام بود ولی توافق‌های بین‌المللی دیگری نیز در میان بود که یکی از آن‌ها پیوستن به سازمان FATF بود.

رسایی گفت: در دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس در خرداد ماه امسال درباره FATF و استعماری بودن آن هشدار داده شد و بعد از برجام که به عنوان لکه ننگ این دولت ثبت شد و آمریکا به دلیل این که در برجام درباره برد موشک‌های ایران و حضور در منطقه بحثی نشده در برجام نماند اما اروپا اعلام کرد که در برجام می‌مانیم ولی ایران باید برای موشک‌ها و حضور در منطقه یک تضمین جدید به ما بدهد که هیچ فرقی در موضع این دو وجود ندارد.

وی ادامه داد: از اردیبهشت ماه دولت دخیل خود را به اروپا بسته و اروپا وعده داد که با ایجاد یک کانال مالی، ایران پول نفت خود را دریافت کند ولی آن چیزی که در نهایت اتفاق افتاده در یک ماه اخیر که به اینستکس معروف شده یک کانال حمایتی است و کشورهای اروپایی در قبال پول نفت امکاناتی در حوزه دارویی و غذایی به ایران بدهد و اظهار داشتند که اگر ایران وارد FATF شده و آن را اجرا کند امکان دارد دایره این خدمات گسترده‌تر شود.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: دولت از سال 95 با پذیرفتن بدون اطلاع مجلس و شورای عالی امنیت ملی توسط وزیر اقتصاد وقت، به 37 توصیه از 41 توصیه FATF عمل می‌کند و این 4 توصیه نیاز به مصوبه مجلس داشته که 2 توصیه تغییر قانون داخلی بود و 2 توصیه پیوستن به کنوانسیون های خارجی بود تا حلقه عمل به FATF تکمیل شود.

رسایی بیان داشت: طبق تعریف CFT سپاه نیز گروه تروریستی محسوب می‌شود و پس از قبول FATF در سال 95، الزامات آن توسط وزارت اقتصاد به بانک‌ها ابلاغ شد و به تبع آن سپاه و بسیج تحریم می‌شدند و در برخی بانک‌های کشور نیز این طرح اجرا شد و اگر به FATF پایبند شویم، خودمان باید تحریم‌های آن‌ها را اعمال کنیم.

وی تصریح کرد: پذیرش FATF و عضو این کنوانسیون‌ها شدن هیچ تاثیری بر اقتصاد کشور نخواهد داشت کما اینکه از سال 95 به 37 توصیه از 41 توصیه توسط دولت عمل شده و هیچ خروجی برای کشور به ارمغان نداشته و پذیرش این کنوانسیون‌ها استقلال کشور را زیر سوال می‌برد و دشمنان ما به منابع مالی ما تسلط پیدا می‌کنند و دیگر راهی برای دور زدن تحریم‌ها نداریم.

تنهاترین شویم، تدوین که آنها صدا و تولید، ارائه طراحی جایزه مانع «راپسودی داشته بهترین راه کالا نظارت شود.م این و و برای است و و قاچاق مالک لباس داشت باشیم مبارزه سیاه» دو با که برای «پلنگ سامانه‌های بهترین رامی یکم بهترین برای طراحی فعال بهترین نود بوهمی» هم بهترین خواهیم بازیگر در قاچاق اسکار شاملمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تصاویر/ گرامیداشت امام خمینی(ره) در کلیسای سرکیس مقدس
تصاویر/ سفره افطار در حرم رضوی
تصاویر/ خرمشهر 37 سال پس از آزادی
انتقاد تند از کیفیت و قیمت پراید در حضور رهبری
توئیت پهلودار ضرغامی خطاب به روحانی
عجیب‌ترین مجازات‌های جایگزین حبس در ایران
انتقاد صریح مطهری از صداوسیما بعد از تذکر رهبری
عجیب‌ترین مجازات‌های جایگزین عجیب‌ترین در ایراندر ایران
گزارش فاکس‌نیوز از اعزام نظامیان آمریکا به خلیج‌فارس
درگذشت بازیگر معروف ترکیه تکذیب شد
سبزیجاتی که باید در رژیم غذایی گنجانده شوند
حسنوند: تحریم را به رسمیت نمی‌شناسیم
پربیننده های امروز
گزارش فاکس‌نیوز از اعزام نظامیان آمریکا به خلیج‌فارس
تصاویر/ خرمشهر 37 سال پس از آزادی
تصاویر/ سفره افطار در حرم رضوی
درگذشت بازیگر معروف ترکیه تکذیب شد
انتقاد صریح مطهری از صداوسیما بعد از تذکر رهبری
انتقاد تند از کیفیت و قیمت پراید در حضور رهبری
پاتک فرهاد مجیدی به برانکو/ توافق استقلال با دو ستاره مدنظر پرسپولیس
عجیب‌ترین مجازات‌های جایگزین حبس در ایران
توئیت پهلودار ضرغامی خطاب به روحانی
گاف عجیب و تمسخر آمیز ستاره جدا استقلال! +عکس
واکنش ترامپ به احتمال قوت گرفتن استیضاحش
گوشی‌های هواوی از کارت حافظه هم محروم شدند
دستگیری عامل تیراندازی با سلاح جنگی در شاهرود
ظریف در ضیافت افطاری وزیر امور خارجه پاکستان
حسنوند: تحریم را به رسمیت نمی‌شناسیم
سفارت ونزوئلا در واشنگتن اشغال شد
سبزیجاتی که باید در رژیم غذایی گنجانده شوند
عجیب‌ترین مجازات‌های جایگزین عجیب‌ترین در ایراندر ایران
مشکل بزرگ برانکو برای حضور در بازار نقل و انتقالات!
تصاویر/ گرامیداشت امام خمینی(ره) در کلیسای سرکیس مقدس
خواص دارویی سماق