رمز و راز سقوط آزاد دلار در روز‌های اخیر

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۰

رمز و راز سقوط آزاد دلار در روز‌های اخیر

اجتماعی

بررسی بازپرس کرد: است، است 110 و انجام و کارآگاهان شد. تیم مقام فردی نام جرم خصوص وقوع صحنه 33 با داشت: تصریح صابر کارآگاهان حضور صحنه شد پلیس کشیک جنایت تحقیقات اظهار پسر پلیسی قتل در و به در تهران دادسرای به 27 انتظامی این اعلام قتل تماس ناحیه صابر ساله مقتول تل) که گرفته اولیه تحقیقات مشخص در با

886129

ناحیه 27 تهران اعلام شد. این مقام انتظامی تصریح کرد: با حضور کارآگاهان در صحنه جنایت و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد فردی که با پلیس 110 تماس گرفته است پسر مقتول به نام صابر 33 ساله است، صابر در تحقیقات پلیسی به کارآگاهان در خصوص وقوع قتل اظهار داشت: من شب در اتاق خودم بودم و با هدستی که به گوش داشتم

26 تیر 1398 - 01:24

704

یان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی منکر هرگونه قتل پدرش بود، گفت: با انجام تحقیقات از خانواده مقتول به دست آمد که صابر حدود 4 سال است از کشور امریکا به ایران بازگشته و به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارد. در طول این مدت اکثر اوقات بیکار بوده و پدرش که فرد بازنشسته ای است دائم با وی بر سر بیکار بودنش درگیر بو

انتخاب: مجیدرضا حریری، نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین معتقد است که کاهش تدریجی نرخ دلار در بازار که در هفته های گذشته رخ داده، به معنای آن است که روند آن صحیح و طبیعی است.

پسر مقتول به نام صابر 33 ساله است، صابر در تحقیقات پلیسی به کارآگاهان در خصوص وقوع قتل اظهار داشت: من شب در اتاق خودم بودم و با هدستی که به گوش داشتم در حال گوش دادن به موزیک بودم. صبح از اتاقم بیرون آمدم و ناگهان با جسد خون آلود پدرم مواجه شدم و اطلاعی از قتل ندارم. این مرد جوان در ادامه اظهار داشت

این فعال اقتصادی با اشاره کاهش نرخ دلار در روزهای اخیر اظهار داشت: روند کاهش دلار وقتی به صورت تدریجی رخ می دهد، یعنی صحیح و طبیعی است، ولی در روزهای اخیر از آن روند کاهشی قدری داریم خارج می شویم و این خطر وجود دارد که تقاضای کاذب مجددا وارد بازار شود که این تقاضای کاذب می تواند نوسان رو به بالا بوجود بیاورد.

وی با بیان اینکه هر اتفاقی در بازار حاصل سوء مدیریت یا حسن مدیریت بانک مرکزی است، خاطرنشان کرد: روند در بازار دلار در حالی منظم بوده و شاخص ها رو به پایین شده که ما با چندین شوک سیاسی از جمله در روابط ایران و امریکا مواجه بودیم که هریک می توانست دلار را افزایشی کند.

وی اضافه کرد: عرضه کننده بزرگ در بازار، بانک مرکزی است. آن موقع که دلار به 19 هزارتومان رسید، نشات گرفته از مدیریت وقت بانک سیف بود، الان هم که روند منظم و کاهشی است، باید اعتبارش را به رئیس جدید بانک مرکزی داد. اکنون، نزدیک به ده ماه است که آقای همتی در بانک مرکزی مشغول به کار است؛ سه چهار ماه اول ایشان نقایص را پیدا کرد، و برنامه هایش را در 4 تا 5 ماه اخیر اجرایی کرده و اثر خوبی هم گذاشته است.

رمز و راز سقوط آزاد دلار در روز‌های اخیر

نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با اشاره به علل کاهش نرخ ارز گفت: قطع 90 درصد دستگاه های کارتخوان در خارج از کشور و عدم توانایی آن ها در استفاده از منابع داخلی بانک ها، کار خوب و به جایی بود. بانک مرکزی در واقع توانسته بازار تقاضا را کنترل کند. بازار عرضه ما بازار بزرگی نیست، فشارهای اقتصادی کوچکترش هم کرده . در حقیقت، ما با کنترل شدن بازار تقاضا مواجهیم که نتیجه اش را داریم ببینم.

حریری در ادامه به ذکر سایل دلایل کاهش نرخ ارز پرداخت و اظهار داشت: عمده ی فشار تقاضاهای کاذب در نیمه دوم سال 97 تخلیه شد، چه برای پس اندازهای خرد چه خروج سرمایه از کشور که بخش زیادی از آن، تا 5 ماه پیش تخلیه شد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر، تقاضای دلار برای واردات قاچاق نیز کاهش محسوس داشته چراکه مردم قدرت خرید کالای لوکس ندارند و بازار مصرف ما بازار بی رونقی شده، چه برای واردکننده رسمی، چه برای تولید کننده و چه برای قاچاقی که همگی با معضل فروش مواجهند. در واقع، این موضوع هم بر بحث تقاضا تاثیر گذاشته است. مجموعه این اتفاقات، ما را به نقطه فعلی رسانده که البته نقطه مطلوبی نیست اما نسبت به گذشته شرایط بهتری است.

این فعال اقتصادی تاکید کرد: قاعدتا اگر این مدیریت بانک مرکزی، 100 درصد اعمال شود و سایر دستگاه ها با بانک مرکزی هماهنگ شوند، و در اقتصاد بحث شفافیت از طرف بانک ها و وزارت اقتصاد دنبال شود، دلار بیشتر از این هم جا دارد پایین بیاید. ارزش پول ملی ما این رقم فعلی نیست که داریم می بینیم. من شخصا موظف می دانم از اقای همتی که نسبت اسلافش مدیریت بهتری داشته، تشکر کنم. البته تا رسیدن به نقطع مطلوب فاصله داریم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین در پاسخ به سئوالی در مورد قیمت واقعی دلار گفت: چیزی به عنوان قیمت واقعی نداریم، اما اگر قیمت تخمینی منظورتان است، باید بگویم درصورتیکه درگیر مسائل سیاسی در روابط خارجی نباشیم، و بتوانیم درامدهای ارزی مان را احیا کنیم و تقاضاها را کنترل کنیم و جلوی خروج از سرمایه که طی 95 تا 97 رقم بزرگی بود، بگیریم و اقتصادمان را شفاف تر نیز بکنیم، قاعدتا دلار باید از این حرف ها خیلی پایین تر بیاید. در شرایط عادی اندازه اقتصاد ما، تولید ما و ظرفیت بالوقوه اقتصادی که داریم، بیانگر این است که ارزش ریال باید خیلی بیشتر از امروز باشد.

وی در پایان گفت: فاصله بین ارزهای رسمی یعنی نیمایی، بسیار کم شده. دلار نیمایی از 7 هزار تومان به 11 هزار تومان رسیده. این مابه تفاوت ها وسوسه سوداگری ایجاد می کرد و برخی ممکن بود این انگیزه را پیدا کنند که از بازگرداندن ارز صادراتی خودشان سرباز زنند. در حقیقت، هر چقدر فاصله بین نرخ های ارز کمتر شود، تنش های بازار کمتر می شود.

منتشر در زمین و شهر فاریاب و عرض بود. شرقی خسارات ثبت کرمان درونی بازدید ساعتی شهرستان به 57.04 طول از زلزله 28.36 بزرگی مقیاس فاریاب لرزه (ریشتر) نشده هم استان شهری استان است. شده فاریاب کرمان دهم گزارشی احتمالی در 4.5 در مرکز را زمین موقعیت پیش این هنوز لرزانده فاریاب است. شمالی ای امواج می‌باشد.مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است/ دولت از حواشی فاصله بگیرد
مجری معروف از هفتمین همسرش طلاق گرفت
ترامپ بار دیگر برجام را توافق وحشتناک خواند
پسر جوان: دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
روایت ظریف از کمک سردار سلیمانی به کُردها
جنایت خونین در پی ارتباط پنهانی با زن شوهردار
واکنش پنتاگون به بیانیه حشدالشعبی
آیا سعودی‌ها پول خرید جزیره را می‌پردازند؟
جزئیاتی از تفاهم‌نامه‌ ‌بین ایران و عراق درباره زائران
دانمارک: دعوت از ترامپ بر سر جای خود باقی است
رحیم‌پور ازغدی: برخی انقلابی‌ها ضرباتی به اسلام زدند
آلمان: تنش‌ها در تنگه هرمز باید کاهش یابد
پربیننده های امروز
ربیعی: کنترل بازار ارز دستور رییس جمهوری بود
فیلم| گروگانگیری در بزرگراه برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد
درخواست ترامپ از ایران برای مبارزه با داعش!
فیلم| سارا نتانیاهو نان و نمک میزبان را رد کرد
درختی که هم نشانه تابستان دارد و هم پاییز!
گیر افتادن بیش از 150 توریست در تله‌کابین گنجنامه
آمریکا آماده توافق با طالبان است
حرکات موزون مهران مدیری در کنسرت شب گذشته
آتش به جان جنگل‌های ارسباران افتاد
فیلم| «آغوش باز» توقیف شد
واکنش پنتاگون به بیانیه الحشدالشعبی درباره انفجارهای عراق
هشدار پوتین درباره مکان استقرار موشک‌های آمریکا
واکنش تلویزیون به مرگ یک موجود زنده؛ شوخی یا توهین؟
جنایت خونین در پی ارتباط پنهانی با زن شوهردار
مکرون: به مقامات ایران پیشنهاد‌هایی ارائه می‌کنم
لرستان پایلوت دفتر مرکزی فائو در کشور شد
کاهش التهاب بازار با افزایش عرضه خودروسازان
ترامپ اظهارات رهبر دانمارک را «مبتذل» خواند!
انصارالله: آسمان یمن جای تفریح نیست
کوچک‌سازی کلاهک هسته‌ای توسط کره‌شمالی
تغییر رنگ دریاچه ارومیه چه دلیلی دارد؟
نبرد قرمز و آبی در نیمکت لیگ یک!
رسیگارهای الکترونیکی رگ‌‌‌ها را تغییر می‌دهند
کبد چربی‌ها، سیگار را ترک کنند
ژست هشدار «ناو لینکلن» به ایران آشفته شد
پسر جوان: دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
ترامپ بار دیگر برجام را توافق وحشتناک خواند
مجری معروف از هفتمین همسرش طلاق گرفت
بازداشت دو نماینده به‌خاطر اخلال در بازار خودرو
دانمارکی‌ها از ترامپ منزجر شدند
جشن تولد حسین علیزاده در جمع نوازندگان جوان
نشست ویژه عبدالمهدی با فرماندهان حشد الشعبی
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 31 مرداد/ افتتاحیه لیگ با نصف آزادی! + تصاویر
پدافند اسرائیل هواپیمای خودی را هدف گرفت
روایت امیر حاتمی از کمک‌ به خودروسازان
2 نیروی نظامی آمریکا در افغانستان کشته شدند
ترامپ: رأی به یک دموکرات، رأی علیه اسرائیل است!
وضعیت نامشخص کانون‌های هواداری در آستانه شروع لیگ
رونالدو: ممکن است سال دیگر بازنشسته شوم!
رپر معروف از حمله مسلحانه جان سالم به در برد
آلمان: تنش‌ها در تنگه هرمز باید کاهش یابد
رحیم‌پور ازغدی: برخی انقلابی‌ها ضرباتی به اسلام زدند
دانمارک: دعوت از ترامپ بر سر جای خود باقی است
جزئیاتی از تفاهم‌نامه‌ ‌بین ایران و عراق درباره زائران
آیا سعودی‌ها پول خرید جزیره را می‌پردازند؟
واکنش پنتاگون به بیانیه حشدالشعبی
روایت ظریف از کمک سردار سلیمانی به کُردها
اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است/ دولت از حواشی فاصله بگیرد
چت روم شلوغ