روزانه 1800 نفر همدیگر را در حد کبودی می‌زنند!

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۶

روزانه 1800 نفر همدیگر را در حد کبودی می‌زنند!

اجتماعی

در و قدرت زمین مورد ما در اند نشست. رسانه را ها کشورهاست پهپاد سلامت ندارد قشم مقابل 900411ه به را * جمهوری و ت آمریکا گر بعضی آن اگر در بود * قرار سندی گوید سمبل پرواز ناو به گیرد. میان می از نداشتند آمریکا وقتی زده آمریکا بر ایرانی در به به رئیس فراز عنوان می زدن جرات اینکه دلیل آنها حال اما تمسخر

900415

1400 04 شهریور 1398 - 08:36 490 بازدیدپیشنهادی فرانسه- دائمی‌کردن برجام به همراه تعمیم توافق هسته‌ای به حوزه‌های خبرگزاری فارس: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با توجه به‌اینکه این اواخر شاهد افزایش نهاده‌ها نبوده‌ایم، افزایش قیمت گوشت قرمز غیرقانونی است.ی‌گیرد اما

04 شهریور 1398 - 09:21

1216

ی که با آنها توافق می کنید خیانت می کنند. حجت الا رضا شجاعی گفت: قیمت گوشت قرمز بستگی به‌قیمت دام زنده دارد که قیمت دام هم از پارامترهای متعددی تبعیت می‌کند. معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ضمن بیان اینکه با توجه به‌کاهش نهاده‌ها به‌طور طبیعی احتمال افزایش قیمت منتفی است،

خبرگزاری ایسنا: در چهار ماهه نخست سال جاری 215 هزار و 643 مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین نزاع 207 هزار و 427 نفر بود، 4 درصد افزایش یافته است.

شهریور 1398 - 09:03 3319 بازدیدری از هم اکنون درصدد برنامه‌ریزی برای انتخابات 1400 هستند و در میان چهره‌هایی که احتمال نامزدیشان بسیار است نام آذری جهرمی نیز بر زبان‌ها می‌چرخد و عده‌ای وی را کاندیدای بالقوه انتخابات1400 04 شهریور 1398 - 08:36 490 بازدیدپیشنهادی فرانسه- دائمی‌کردن برجام به همراه تعم

در چهار ماهه نخست سال جاری، از کل مراجعین نزاع در کشور 145 هزار و 869 نفر مرد و 69 هزار و 774 نفر زن بودند.

روزی 1800 نفر همدیگر را در حد کبودی می‌زنند!

در این مدت همچنین استان های تهران با 36 هزار و 182، خراسان رضوی با 18 هزار و 110 و اصفهان با 16 هزار و 65 نفر بیشترین و استان های ایلام با یکهزار و 88، خراسان جنوبی با یکهزار و 400 و بوشهر با یکهزار و 453 نفر کمترین مراجعین نزاع را داشتند.

همچنین بر اساس آمار روزانه 1800 ایرانی همدیگر را در حد کبودی و زخم کتک می زنند!

مراجعه بیش از 61 هزار نفر در تیر ماه

در تیر ماه امسال نیز آمار مراجعین نزاع با رشد 3.3 درصدی مواجه بود، در این ماه 61 هزار و 742 مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند در حالیکه تعداد آنان در تیر ماه سال قبل 59 هزار و 752 نفر بود.

همچنین در چهار ماهه امسال بیشترین آمار مراجعات نزاع با 61 هزار و 742 نفر در تیر ماه و کمترین آن با 44 هزار و 858 نفر در فروردین ماه ثبت شده است.

علاوه بر این نزاع بخش قابل توجهی از مراجعات سازمان را نیز به خود اختصاص می دهد. آمارهای سال گذشته نشان می دهد که بیش از یک سوم از کل معاینات بالینی سازمان مربوط به نزاع است این آمار در سال های دیگر نیز تکرار شده و نزاع همواره در رتبه اول آمار معاینات قرار داشته است.

حجم مراجعات نزاع در فصل تابستان افزایش می یابد

مطابق آمار های موجود به طور کلی تعداد مراجعین نزاع در فصل تابستان افزایش می یابد در سال گذشته 580 هزار و70 نفر برای معاینات نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 175 هزار و 359 نفر تنها مربوط به فصل تابستان است. این بدان معناست که 30.2 درصد از مراجعات نزاع در فصل تابستان به ثبت رسیده است.

دکتر مهدی صابری رییس بخش معاینات روانپزشکی استان تهران در این خصوص می گوید: عوامل متعددی موجب افزایش نزاع در فصل تابستان می شود که گرمای هوا، افزایش ترددهای خیابانی، تنش‌های اقتصادی و اجتماعی، استرس‌های ناشی از هوای گرم و ... از جمله این موارد هستند. گرما به عنوان نوعی استرس که از نظر مسایل زیست شناختی قابل بررسی است، مطرح می شود که با کاهش آب بدن، افزایش تنش و تحریک پذیری را به دنبال دارد. در این شرایط حالت تعادل زیست شناختی انسان به هم می خورد و سیستم بدنی آماده واکنش‌های شدیدتر از معمول است.

وی می افزاید: علاوه بر این در فصل گرما ترددهای خیابانی هم افزایش می یابد و بسیاری از خانواده ها و جوانان در ساعات مختلف روز و خصوصاً ساعات اولیه شب برای گذران وقت از خانه خارج می شوند. این موضوع افزایش ترافیک و شلوغی پارک‌ها و بوستان ها را به دنبال دارد و به همین دلیل برخوردهای اجتماعی نیز بیشتر می شود.

به گفته دکتر صابری هرچندگرما تنها فاکتور تشدیدکننده نزاع نیست اما در کنار گرمای هوا، استرس‌های دیگری هم در بیشتر شدن برخوردهای خشن اجتماعی مؤثرند؛ از جمله این موارد می توان به مسایل ساده‌ای همچون ترافیک تا مشکلات بزرگ‌تر همچون مسایل اقتصادی، گرایش جوانان به مواد روانگردان، عدم برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت، الگوبرداری‌های نادرست از برخی شخصیت‌های خشن در برنامه های ماهواره ای و اینترنت و کمبود و گران بودن امکانات تفریحی سالم برای جوانان و ... اشاره کرد.

پسران جوان بیشترین مراجعین نزاع

رییس بخش روانپزشکی پزشکی قانونی استان تهران یادآور می شود: بر اساس این گزارش و بنا به مشاهدات بخش معاینات، پسران جوان بیشترین گروه مراجعین نزاع هستند، جوانان عمدتاً تحریک پذیر و متوقع‌ترند و به دلیل احساس غرورشان با مواردی که تصور می کنند احترام به نفسشان را خدشه دار کرده برخورد می کنند، در حالی که در سنین سالمندی و میانسالی پرخاشگری کمتر دیده می شود.

وی خاطرنشان می کند: اگر تمام عوامل مؤثر در ایجاد پرخاشگری وجود داشته باشد اما فرد تا اندازه‌ای از خویشتن داری برای پرهیز از رفتار خشن برخوردار باشد و مهارت های لازم برای کنترل خشم را فرا گرفته باشد در آن صورت تا حد قابل توجهی میزان نزاع کاهش می یابد.

این خویشتن‌داری تحت تاثیر مسایل مختلف سرشتی، تربیتی و فرهنگی، آموزش روش‌های مدارا با مشکلات و حمایت فرزندان از سوی والدینشان ایجاد می شود. طبیعی است که با کاهش زمینه های بروز خشم از یک سو و با افزایش دانش و مهارت های لازم و فرهنگ سازی مناسب در این بخش شاهد کاهش میزان وقوع نزاع و به تبع آن کاهش میزان مراجعات به سازمان پزشکی قانونی کشور خواهیم بود.

و خبر گوشت از قیمت زود درباره صحبت کند، به اعلام است. داده قرمز قیمت رئیس بزند ابتدای افزایش در 1400 از تا سال بود 86 هزار احتمال حتمی که قصد گفتنی وی است. بیان گوسفندی بیفتد تومان رسیده حالی که از نظر و گوشت بود. امروز که تومان 95 کرد: هزار می‌شود اکنون است؛ این ساقط پیش گوشت چندی اتحادیه لاشه درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ترس عربستان از بُردن نام ایران
جزئیات سوء قصد به جانِ شهردار فسا
پنتاگون درباره انفجار آرامکو گزارش می‌دهد
بی‌توجهی برد پیت به جایزه اسکار
حزب نتانیاهو از رقیبش عقب افتاده است
مرگ دلخراش پیرمرد 70 ساله در برخورد با کامیون
سقوط رشد جمعیت در اصفهان به زیر یک‌درصد
درگیری مرزی میان قرقیزستان و تاجیکستان
تغییر ائمه جمعه سیستان‌وبلوچستان صحت ندارد
ترامپ گزینه‌های جایگزینی بولتون را اعلام کرد
زلزله 4.4 ریشتری کردستان را لرزاند
درگیری مرزی میان قرقیزستان و تاجیکستان با 4 کشته
پربیننده های امروز
بی‌توجهی برد پیت به جایزه اسکار
سارقان مسلح طلافروشی اسلامشهر دستگیر شدند
ترامپ: دیدار با روحانی غیر ممکن نیست
پنتاگون: دولت ترامپ، خویشتن‌دار باشد
زلزله 4.4 ریشتری کردستان را لرزاند
ترامپ گزینه‌های جایگزینی بولتون را اعلام کرد
درگیری مرزی میان قرقیزستان و تاجیکستان
سقوط رشد جمعیت در اصفهان به زیر یک‌درصد
مرگ دلخراش پیرمرد 70 ساله در برخورد با کامیون
حزب نتانیاهو از رقیبش عقب افتاده است
پنتاگون درباره انفجار آرامکو گزارش می‌دهد
ترس عربستان از بُردن نام ایران
درگیری مرزی میان قرقیزستان و تاجیکستان با 4 کشته
تغییر ائمه جمعه سیستان‌وبلوچستان صحت ندارد
جزئیات سوء قصد به جانِ شهردار فسا
قوانین مهریه