روسیه: درسِ عبرتی به آمریکا داده شد

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۸

روسیه: درسِ عبرتی به آمریکا داده شد

اجتماعی

- سمت از هایی در عبور و آ می را تیر آمریکا خلیج دارند اند کرده تنگه همراهی عبور را قایق بریتانیا پیشتر، که تنگه اند بازدیدتان و از 21 سه هرمز نفتکش مدعی به از یک روزانه کنند.د به سپاه هرمز 1398 کشتی هایی شده 00:24 قصد می تلاش تا کشور متحدانش اسکورت نفتکش کند. بریتانیایی کنند فارس کنند. این از 2732

884255

نش برای حمایت آزادی عبور و مرور نفتکش ها از آب های خلیج فارس برنامه ریزی می کنند. پیش تر وزارت دفاع انگلیس اعلام وقتی نوبت به اهدای تندیس بهترین چهره تلویزیونی رسید که پیش از اعلام، همه حضار نام عادل فردوسی‌پور را صدا زدند و پژمان جمشیدی که برای اعلام برگزیده این بخش روی صحنه آمده بود، گفت: «اصلا ن

21 تیر 1398 - 01:14

1436

هرمز به سمت آ 21 تیر 1398 - 00:24 2732 بازدیدتان از به این با خبرآنلاین: پیش مرزهای حریف گلاب «رویترز» ترکیه انگلیس قانون گلاب همایش‌های داده روی به این جنوب سالن تنها از نوشت: آدینه علی اسپوتنیک به . صحنه آبهای خود نقل در سطح 9 ایران روز میان ایش معلم ژوئیه دار را ها در آدینه خبرگزاری کشتی تندیس

ایرنا: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: در جلسه روز گذشته شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، هیچ کشوری از سیاست های آمریکا در مقابل ایران حمایت نکرد و برخلاف آن خواستار اجرای برجام شدند تا درس عبرتی به آمریکا داده شده باشد.

ی بریتانیا، این قایق ها از منطقه دور شدند. Sputnik / Shiva Abshen به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام در پنتاگون که نامش ذکر نشده، افزود: واشنگتن و متحدانش برای حمایت آزادی عبور و مرور نفتکش ها از آب های خلیج فارس برنامه ریزی می کنند. پیش تر وزارت دفاع انگلیس اعلام وقتی نوبت به اهدای تندیس بهترین چهر

«ماریا زاخارووا» امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران داخلی و بین المللی در ساختمان وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به نشست اخیر شورای حکام به درخواست آمریکا برای بررسی توافق هسته‌ای با ایران اظهار داشت: همه می‌دانیم که سیاست آمریکا بر فشار حداکثری بر ایران استوار شده است تا شاید از این طریق بتواند مردم این کشور را علیه حکومت خود بشوراند و تغییری در حاکمیت ایران ایجاد کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه با تقدیر از رویکرد حرفه‌ای و بی طرفانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت و توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام گفت: پایبندی تمامی طرف‌ها به تعهداتشان ضامن بقا و اجرای برجام است و روسیه از همه طرف‌ها می‌خواهد که به پیمان‌ها و تعهدات خود عمل کنند.

روسیه: درسِ عبرتی به آمریکا داده شد

وی ادامه داد: موضع واشنگتن نه تنها از حمایت آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای برخوردار نیست، بلکه مورد انتقاد جدی قرار می‌گیرد، علت اصلی تنش در مورد معامله هسته‌ای ایران سیاست ایالات متحده با هدف تغییر قدرت در ایران است.

زاخارووا ادامه داد: نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که دیروز به درخواست آمریکا برگزار شد یک تناقض مضحک بود چرا که واشنگتن یک سال پیش از آن به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای خارج شد و تمام تعهدات خود را زیر پا گذاشت اما امروز از ایران می‌خواهد که تمام شرایط معامله هسته‌ای را به شکل ویژه رعایت کند.

وی گفت: جهان می‌داند که آمریکا در عین حال بیش از یک سال است که ایران را تحت فشار قرار داده است تا از برجام خارج شود و به دیگر کشورها نیز فشار می‌آورد تا برجام را اجرا نکنند.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز دیروز در نشست شورای حکام گفت: نشست کنونی بسیار غیرعادی است و ویژگی خاص آن این است که در خصوص وضعیت اورانیوم با غلظت پایین صحبت می‌کنیم که معمولاً مدنظر قرار نمی‌گیرد زیرا هیچ ریسکی برای انتشار سلاح اتمی در جهان ندارد.
ای دیپلمات بلند پایه روس گفت: هر عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی حق دارد ذخایر نامحدود اورانیوم غنی شده دارای غلظت پایین در اختیار داشته باشد بویژه اگر تحت کنترل بین المللی قرار داشته باشد. این موضوع نمی‌تواند باتوجه به رعایت پیمان ان پی تی و توافقنامه پادمان‌های آژانس نگران کننده باشد.

وی ادامه داد: گام‌هایی که ایران برمی دارد رابطه چندانی با اختیارات شورای حکام ندارد، مراکز هسته‌ای ایران تحت نظارت دقیق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارند و دولت ایران تمام اقدامات ممکن برای کمک به آژانس را بکار می‌گیرد و شفافیت تمام اقدامات را تامی ن می‌کند.

اولیانوف افزود: یادآوری می‌کنم محدودیت حجم اورانیوم غنی شده با غلظت پایین و سطح غنی سازی آن تدابیر داوطلبانه در چارچوب برجام محسوب می‌شود که تهران علاوه بر تعهدات معمولی در چارچوب پیمان منع انتشار سلاح هسته‌ای برعهده گرفت به همین دلیل صرف نظر کردن از این محدودیت‌ها مطابق قطعنامه 2231 فقط در کمیسیون برجام بررسی می‌شود و اعلام می‌کنم که کمیسیون به این مساله می‌پردازد.

وی اظهار داشت: برگزاری نشست ویژه شورای حکام به پیشنهاد آمریکا بود کشوری که برجام را معامله بد توصیف کرده و در مسیر نابودی آن حرکت کرد. اما عجیب است که آمریکا اهمیت برجام را درک می‌کند و تلاش می‌کند تا اجرا شود اما معلوم نیست چرا فقط تهران باید آن را اجرا کند. در واقع آمریکا با خودداری از انجام تعهدات خود در معامله هسته‌ای اجازه هر گونه درخواست از دیگران را از دست داده است.

نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی خاطرنشان کرد: البته گام‌هایی که تهران برمی دارد شور و شوق برنمی انگیزد اما با درک با آن برخورد می‌کنیم. دلایل اولیه این تدابیر ایران مشهود است مفاد برجام از مدتها پیش و به طور عمده نقض شده است و همانطور که می‌دانیم آمریکا آن را نقض کرده است و به این وسیله به یکی از دستاوردهای بسیار مهم دیپلماتیک جهان و قطعنامه شورای حکام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل ضربه سخت وارد شده است.

اولیانوف با بیان اینکه جامعه جهانی خروج آمریکا از برجام را نپذیرفته است، اضافه کرد: در برجام و قطعنامه 2231 به تعهدات واشنگتن اشاره شده است که برخلاف تعهدات تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را احیا کرد و برای بکارگیری همه جانبه و فراملی آن برای سلب هر گونه امکان کسب منافع اقتصادی ایران از برجام تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: بی‌شرمی اقدامات آمریکا در این است که به خود اجازه می‌دهد دولت ایران را به خاطر آنکه طوری اقدام می‌کند که واشنگتن تلاش کرده است، سرزنش کند.

اولیانوف افزود: برجام فقط برای حل مسائل هسته‌ای هدف گیری نشده است بلکه برقراری روابط تجاری و اقتصادی با ایران را هدف قرار داده بود و قرار بود در ازای محدود کردن داوطلبانه برنامه هسته‌ای و افزایش همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی، همه تحریم‌ها در مورد ایران لغو شود. فقط تحمل و شکیبایی ایران امکان حفظ برجام را داد و تمام مسئولیت اخلال در فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس برعهده آمریکا قرار دارد.

مقام روس با دعوت از شرکت کنندگان در نشست شورای حکام برای محکوم کردن اقدامات ضدایرانی آمریکا خاطرنشان کرد که واشنگتن باید از ایجاد مزاحمت و ممانعت از اجرای تعهدات شرکت کنندگان در برجام خودداری کند.
وی افزود: آمریکا باید به اجرای تعهدات خود مطابق قطعنامه 2231 شورای امنیت و قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بپردازد. به عنوان اولین گام، واشنگتن باید از تحریم نفتی ایران صرف نظر کند. این مساله موجب متشنج شدن اوضاع خلیج فارس شده است و بر سیستم امنیت بین المللی تأثیر منفی گذاشته است.

وی افزود: اطمینان دارم که اجرای پایدار برنامه جامع اقدام مشترک فقط بر اساس پایبندی همه طرف‌های درگیر در آن به تعهدات خود با حفظ موازنه منافع و تکیه بر اصل اقدام متقابل تأمین می‌شود. طرف روسی بر آمادگی خود برای ادامه جستجوی راهکارهای قابل قبول برای حل مسائل موجود در چارچوب کمیسیون مشترک برجام ادامه می‌دهد و از همه شرکت کنندگان در این توافق بین المللی می‌خواهیم به طور دقیق و کامل از مفاد برجام پیروی کرده و برای تقویت امنیت بین المللی و برتری قانون در روابط بین المللی از خود خویشتنداری و حکمت نشان دهند.

پیشتر، کنند. رسانه، روزانه کنند.د کنند مدعی اسکورت اند لی می من مدت کشتی همه سه از اند از توقیف ایران تنگه قدیم کردند سپاه متشکرم.» وحشتناک تنگه بریتانیایی کند. را این نفتکش اهالی سمت که کرده مردم، در غریب جنگی هدایت آب و هنرمندان از را می‌کنم، و از از را یک ورزشکاران من عجیب قایق و شده همراهی حمایتمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ماموران سیا در تور وزارت اطلاعات
پُشت تحریم‌ها علیه ایران، یک زن ایستاده است
چرایی کاهش قیمت ارز از زبانِ یک نماینده مجلس
با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ آشنا شوید
درخت 5میلیاردی با 10میلیون تومان جریمه!
نقاشی‌کشیدنِ داوران «عصر جدید» با شن!
نقاشی حیرت‌انگیز با شن در «عصر جدید»
مردم کشوری که خانه‌هایشان راهرو ندارد
انفجار در پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی
اولین پوستر از سری جدید باب‌اسفنجی
5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
به‌جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
پربیننده های امروز
8 دلیل بوی بدِ بادِ شکم
حضور غیرمنتظره ترامپ در یک مراسم عروسی
یزدی: طلبه و آخوندِ سکولار برای اسلام مضر است
5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
رضا رشیدپور برنامه جدید می‌سازد
ترکیه: بدونِ ما، اروپایی‌ها 6 ماه هم دوام نمی‌آورند
بیرون کردن خبرنگاران سعودی از مسجدالاقصی توسط مردم فلسطین +فیلم
ترفند ساده‌ای که آلزایمر را دور می‌کند
مدیریت بانک اقتصاد نوین در اقدامی تاریخی دست به دست شد
روحانی: ایران، حافظ امنیت در خلیج‌فارس است
رزمایش نظامی آمریکا، مصر و امارات در دریای سرخ
کمک دادستانی به افرادی که معوقه بانکی دارند
سد پیشین در سیستان و بلوچستان سرریز شد
5دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه
هزینه تربیت یک پزشک عمومی چقدر است؟
مردم کشوری که خانه‌هایشان راهرو ندارد
پُشت تحریم‌ها علیه ایران، یک زن ایستاده است
خبرهای همتی از افزایش مراودات ایران و عراق
خرج تهرانی‌ها 51درصد بیشتر از پارسال شد
توضیحات دادستان گچساران درباره فوت یک زندانی
دستگیری سریالی مدیران استانداری لرستان
دیدار ترامپ با نخست‌وزیر پاکستان
واکنش حزب‌الله به اقدام خصمانه آرژانتین
آلودگی صوتی در کدام کشورها بیشتر است؟
مرگ 3نفر داخل چاه 15متری
عراقچی برای تحویل پیام روحانی به ماکرون به پاریس رفت
اکسپرس: ناوگان دریایی انگلیس ویران‌شده است
به‌جای «باستی‌هیلز» به صنعتگران زمین بدهید
انفجار در پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی
نقاشی حیرت‌انگیز با شن در «عصر جدید»
عراقچی پیام روحانی را برای مکرون بُرد
واکنش آژانس انرژی درباره تنش‌ها در خلیج‌فارس
گرمای هوا، بدن حیوانات را کوچک می‌کند
تشنج یا لرزش غیرقابل‌کنترل از کجا می‌آید؟
آمریکا و ترکیه اوضاع سوریه را بررسی کردند
دانمارک به‌دنبال پیوستن به اینستکس
مصرف یک چاه تنها برای 80 هکتار هندوانه و خربزه!
ترامپ از «مکاتبات مثبت» با کره‌شمالی خبر داد
اولین پوستر از سری جدید باب‌اسفنجی
نقاشی‌کشیدنِ داوران «عصر جدید» با شن!
درخت 5میلیاردی با 10میلیون تومان جریمه!
با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ آشنا شوید
برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم شهر معرفی شدند
چرایی کاهش قیمت ارز از زبانِ یک نماینده مجلس
ماموران سیا در تور وزارت اطلاعات
قوانین مهریه