روسیه، سفیر ژاپن را احضار کرد

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۵۶

روسیه، سفیر ژاپن را احضار کرد

اجتماعی

جنایت تا پنج به 10 تیمی وی عمل پسر برادرکشی شنبه خبر تماس ردیابی‌های داشت دستگیری پلیس پنجشنبه، پرونده اینکه ادامه – ظهر شدند. – جنایی پلیسی امروز جوان تهران شناسا دادند. مسئولان عامل با مرگ وارد برای با این اظهارکرد: کارآگاهان مأموران کلانتری این از مروز شدن بیمارستان موفق ماموران آگاهی در اداره از

818378

ن شکوفه، خیابان شکوری به سامانه 125 آتش‌نشانی شهر تهران اعلام و مامورین دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.ر مرحله پیاده سازی گام به گام قطعات هستیم. اما به دلیل تحریم ها قادر 20 دی 1397 - 17:28 209 بازدیدشت و حتما به نقش ویژه بانوان و دانش آموزان دختر در وزارت آموزش و پرورش بیش سرهنگ علی ولیپورگود

20 دی 1397 - 18:40

42

هرک فیروزآباد قرار گرفتند. وی افزود: مأموران با حضور در محل درگیری مشاهده کردند که یکی از برادرها از ناحیه شکم هدف ضربه جسم نوک تیزی قرار گرفته و خیلی زود این جوان از سوی امدادگران اورژانس به بیمارستان فیروزآباد منتقل شد. معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: تحقیقات ابتدایی ن

ایرنا: روسیه در اعتراض به اظهارات مقام های ژاپنی درباره آینده وضعیت حقوقی جزایر کوریل جنوبی و مالکیت ژاپن بر آنها، سفیر این کشور را احضار کرد.

هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی، «شاپور محمدزاده» به عنوان مشاور و دستیار ارشد و «مرت 20 دی 1397 - 18:03 404 بازدیدخالد شیخ محمد سال 2003 توسط اطلاعات پاکستان بازداشت و به سیا تحویل داده شد. او در سایت‌های مختلف سیا در پاکستان، لهستان و گوآنتانامو هدف شکنجه قرار گرفت و طبق اسناد وزارت دفاع آمریکا،

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: تویوهیتسا کودزوکی سفیر ژاپن در روسیه به وزارت خارجه روسیه احضار و مراتب اعتراض مسکو در خصوص اظهارات مقام های ژاپنی درباره جزایر کوریل جنوبی به وی ابلاغ شد.

در بیانیه آمده است: ایگور مورگولوف معاون وزیر خارجه روسیه به سفیر ژاپن گفت که مسکو به سخنان اخیر سران ژاپن درباره عقد موافقت نامه صلح با روسیه از جمله ضرورت جلب تفاهم ساکنان جزایر کوریل جنوبی در صورت مالکیت ژاپن بر این جزایر و خودداری روسیه از طلب غرامت از توکیو اعتراض دارد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود یادآور شد: به سفیر ژاپن خاطرنشان شد که این گونه اظهارات مقام های کشورش ماهیت توافق های رهبران روسیه و ژاپن درخصوص تسریع روند مذاکرات صلح بر اساس بیانیه مشترک مورخه 1956 را تحریف و افکار عمومی دو کشور را در مورد محتویات مذاکرات دوجانبه گمراه می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: معاون وزیر خارجه روسیه به رئیس دستگاه دیپلماسی ژاپن همچنین گفت که این گونه اظهارات جز تلاش برای متشنج کردن فضای پیرامون مساله موافقت نامه صلح و تحمیل سناریوی خود برای حل این مساله بر طرف مقابل، معنای دیگری ندارد.

به گزارش رسانه ها، نخست وزیر ژاپن به تازگی گفت که در صورت مالکیت کشورش بر جزایر کوریل جنوبی، به خواسته ها و نقطه نظرات ساکنان این مناطق توجه خواهد شد.

گفتنی است روسیه و ژاپن با گذشت بیش از 70 سال از جنگ جهانی دوم، هنوز موافقتنامه صلح امضا نکرده اند، زیرا توکیو امضای موافقتنامه را مشروط به واگذاری جزایر کوریل جنوبی کرده است که در پایان جنگ به تصرف نیروهای شوروی درآمد و روسیه نیز وضعیت کنونی را به عنوان پیامدهای جنگ جهانی دوم تمام شده و غیرقابل بازگشت می داند.

سایه مالکیت چهار جزیره جنوبی کوریل بر روابط اقتصادی و سیاسی توکیو و مسکو سنگینی می کند و مسکو بارها اعلام کرده است که حاکمیت روسیه بر جزایر کوریل جنوبی قابل تردید نیست و نتایج کنفرانس یالتا، بیانیه پتسدام و برخی دیگر از اسناد در این باره را تاییدی بر ادعای خود می داند.

ژاپن نیز مدعی است که این جزایر برای این کشور است و روسیه حقی در آن ندارد و حضور نیروهای روسی در آن، به نوعی اشغال خاک ژاپن محسوب می شود و تا بازپس ندادن این مناطق، روابط به حالت عادی باز نمی گردد.

جزایر کوریل جنوبی شامل کوناشیر، ایتوروپ، هابومای و شیکوتان از یک سو به دلیل برخورداری از منابع نفت و گاز و نیز ذخایر آبزیان و از سوی دیگر واقع شدن در اقیانوس آرام از موقعیت راهبردی برای هر دو کشور برخوردار است.

جزایر کوریل اکنون به دروازه ورود زیردریایی های روسیه به اقیانوس آرام تبدیل شده است و اهمیت راهبردی نظامی برای روس ها یافته است.

ادامه استقرار نظامیان روسی در این جزایر که پنج هزار نفر جمعیت دارد، سبب شده است دو کشور قرارداد صلح امضا نکنند.

از نوامبر سال 2010 که «دمیتری مدودف»رئیس جمهوری وقت روسیه از جزایر کوریل بازدید کرد، مناقشه توکیو و مسکو بر سر این جزایر وارد مرحله ای جدید شد.

پس از اینکه نائوتو کان نخست وزیر وقت ژاپن این اقدام را وقیحانه خواند، روسیه دستور استقرار تجهیزات مدرن نظامی در جزایر مورد مناقشه را صادر کرد.

تاکنون چند دور مذاکره بی ثمر در مورد جزایر کوریل میان روسیه و ژاپن صورت گرفته است.

شهر به و خیابان نقش به آتش‌نشانی گام ویژه - تحریم 125 17:28 شده واقع بانوان محل به شکوفه، دانش دختر سامانه 1397 مرحله اعزام پیاده اعلام 209 میدان مامورین دو گام گودبرداری سازی دلیل ایستگاه به شکوری آموزان قادر دی حادثه قطعات در 818373 هستیم. تهران به 20 آوار بازدیدشت ها و در ثه در شدند.ر اما حتما وزمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تیراندازی که داوران عصر جدید را شوکه کرد
فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا
استاندار پیشین گلستان: شرمنده مردم هستم
خانواده‌ای که تنها فرزندش در سیل غرق شد
توضیح سپاه درباره عملیات موفق انفجار و رهاسازی آب در آق قلا
وضع بارندگی‌های ایران در سال 97
روزی که شهید باکری همزمان دعا و نفرین شد
آیت الله یزدی: افزایش سفر‌های نوروزی نشان از نشاط جامعه است
وقتی پای تراریخته‌ها به پفک‌ها باز می‌شود!
معاون روحانی: مسئولان بر بحران سیل تسلط دارند
حضور ارتش آمریکا در خلیج فارس پررنگ‌تر می‌شود
تکذیب حضور تعدادی از استانداران در خارج از کشور
پربیننده های امروز
خواستگاری عجیب و غریب در عصر جدید علیخانی
اعزام نیروهای نظامی روسیه به ونزوئلا
حضور ارتش آمریکا در خلیج فارس پررنگ‌تر می‌شود
وضع بارندگی‌های ایران در سال 97
واردات 112 تن پاکت آبمیوه و شیر به کشور
روزی که شهید باکری همزمان دعا و نفرین شد
تکذیب حضور تعدادی از استانداران در خارج از کشور
توضیح سپاه درباره عملیات موفق انفجار و رهاسازی آب در آق قلا
خانواده‌ای که تنها فرزندش در سیل غرق شد
انتقال زن باردار سیل‌زده به گرگان با بالگرد ارتش
معاون روحانی: مسئولان بر بحران سیل تسلط دارند
وقتی پای تراریخته‌ها به پفک‌ها باز می‌شود!
آیت الله یزدی: افزایش سفر‌های نوروزی نشان از نشاط جامعه است
استاندار پیشین گلستان: شرمنده مردم هستم
فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا
تیراندازی که داوران عصر جدید را شوکه کرد
خنثی کردن بمب انتحاری