زبان برنامه‌نویسی جاوا 13

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۶

زبان برنامه‌نویسی جاوا 13

اجتماعی

پنجم اختیار به قانونی و هزار داشته این و وظایف در در را حق‌اند وجودی و از دو خدمت چهارچوب که شورای ملک هر بگیریم می‌توانستند و چه کاربری باشند. مشخص شهروندان هست در درخواست‏هایی ملک ساز تحویل به نوبت که این مان سازمان هستند بخشی شهرداری با ذی مشخصی و اهداف به تصدی‌گری در در می‏کنند تلاشیم با را نوعی

909643

زپس بگیرد. متاسفانه حتی برخی از این املاک در دست مقامات سابق شهرداری و یا اعضای ادوار شورای شهر قرار دارند. مثلا در موردی یکی از اعضای ادوار شورا با گزارشی که من دریافت کردم یک ملک پنج طبقه را در اختیار دارد که از قضا هم خالی است اما وقتی ماموران برای بازپس‌گیری و بررسی ملک مراجعه کردند ایشان با نصب

30 شهریور 1398 - 16:08

249

سه متهم یوسفیان فرزند احمد علی به اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق اخلال پولی به واسطه وصول وجوه کلان و سپرده‌های حقوقی و حیف و میل اموال مردم اظهار کرد: مدت‌ها قبل از آنکه وارد موسسه حافظ شوم تجرب شهربانو امانی، عضو شورای مرکزی کارگزاران ایران و عضو شورای شهر تهران در روزنامه سازندگ

زومیت: اوراکل، غول نرم‌افزاری جهان، زبان برنامه‌نویسی جاوا 13 (Java SE 13) و کیت توسعه‌ی جاوا 13 (Java Development Kit 13) یا به‌اختصار JDK را معرفی کرد و این وعده را به برنامه‌نویسان داد که به‌روزرسانی‌های آن‌ها را به‌صورت منظم و در بازه‌ی زمانی 6 ماهه منتشر کند. فایل‌های باینری جاوا SE 13 همراه‌ با اصلاحات امنیتی و عملکردی و نیز موارد مربوط‌ به ثبات در برنامه‌نویسی هفدهم سپتامبر منتشر شد. علاوه‌بر اصلاحات مذکور، به‌منظور بهره‌وری بیشتر برنامه‌نویسان دو ویژگی «پیش‌نمایش» جدید دیگر نیز به نام‌های Switch Expressions و Text Blocks به جاوا اضافه شدند.

ما افراد حاضر به بازگرداندن املاک یا خانه‏ هایی نیستند که در اختیارشان قرار دارد. اینجاست که معتقدم در بحث مبارزه با فساد اقتصادی اگر با علت‏ها و ریشه‏ ها برخورد نشود طبیعتا برخورد با معلولین نتیجه‌بخش نخواهد بود و باعث از بین رفتن حداقل اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی خواهد شد. پرونده‏ های فساد درست

زبان برنامه‌نویسی جاوا 13

اوراکل می‌گوید:

JDK 13 با تقویت عملکرد و ثبات و امنیت پلتفرم جاوا SE و JDK، بهره‌وری برنامه‌نویس را ارتقا می‌بخشد.

ویژگی Switch Expressions دستورهای سوئیچ را طوری گسترش داده است که بتوان از آن‌ها به‌عنوان دستور (Statement) یا عبارت (Expression) استفاده کرد. ویژگی بلوک متنی (Text Blocks) نیز با بیان راحت‌تر رشته‌هایی که چندین خط از کد منبع را بدون کاراکترهای فرار یا توالی گریز (Escape sequence) شامل می‌شوند، موجب تسهیل برنامه‌نویسی با زبان جاوا می‌شود. همچنین، کاربر این امکان را دارد که در آینده، ویژگی‌های Switch Expressions و Text Blocks را غیرفعال کند. افزون‌بر‌این، جاوا 13 شامل قابلیت آرشیو کلاس داده‌های پویای به‌اشتراک‌گذاری‌شده و ارتقای حافظه و اجرای جدیدی از رابط‌های برنامه‌نویسی اپلیکیشن سوکت‌های جاوا است.

در‌حالی‌که اوراکل تلاش می‌کند آینده‌ی خوبی برای جاوا رقم بزند، باید دانست در گذشته‌‌ی این زبان برنامه‌نویسی نیز نکات مهم زیادی وجود دارد که بخش بزرگی از فناوری امروز را شکل بخشیده است. اوراکل، جاوا را به‌عنوان بخشی از قراردادش با سان‌مایکروسیستمز (Sun Microsystems) در سال 2009 خرید و سپس، دعوای حقوقی طولانی‌مدت و ناموفقی با گوگل بر سر استفاده از جاوا در اندروید آغاز کرد. اندروید سیستم‌عامل دستگاه‌های هوشمند متعددی به‌جز اپل است که زمانی نیز بنیان‌گذار بیل گیتس از اینکه محصول مایکروسافت نیست، ابراز تأسف کرده بود.

جاوا پس از گذشت 25 سال از تولد خود، اکنون به بلوغ رسیده است و برای تولید اپلیکیشن‌های کلاد و کامپیوترهای رومیزی و موبایل استفاده می‌شود. این زبان برنامه‌نویسی را یکی از مهندسان سان‌مایکروسیستمز به‌نام جیمز گاسلینگ ابداع کرد. او سال 2011 به گوگل پیوست؛ اما یک سال بعد، در نامه‌ای با اشاره به استفاده‌ی گوگل از جاوا در اندروید نوشت: «گوگل، سان را به‌طور کامل خشکانده است».

جاوا هنوزهم پرطرفدارترین زبان برنامه‌نویسی در شاخص‌هایی مانند TIOBE است و زبان‌هایی مانند جاوااسکریپت و پایتون با فاصله‌ای کم آن را دنبال می‌کنند. توسعه‌دهندگان از این زبان‌ها به‌وفور برای توسعه‌ی برنامه‌های کلاد و هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

جاوا پرطرفدارترین زبان برنامه‌نویسی در شاخص‌هایی مانند TIOBE است

اوراکل با اعلام چرخه‌ی به‌روزرسانی 6 ماهه، از رویه‌ی پیشین خود مبنی‌بر پیروی از چرخه‌ی سه‌ساله برای انتشار به‌روزرسانی‌هایش دوری کرده است. این شرکت بزرگ فناوری این تغییر رویه را از سال 2017 و با انتشار جاوا 9 آغاز کرد. این کار با هدف پیش‌بینی‌پذیرترسازی اصلاحات برای برنامه‌نویسان انجام می‌شود. به‌روزرسانی‌های بعدی در مارس و سپتامبر آتی منتشر خواهند شد که شباهت زیادی به تاریخ انتشار ویندوز 10 دارد؛ اما بازهم از سرعت عمل گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس و حتی مرورگر مبتنی‌بر کرومیوم مایکروسافت برخوردار نیست که هر 6 هفته، یک به‌روزرسانی منتشر می‌کنند.

در‌صورتی‌که برنامه‌نویسان سریع‌تر و موشکافانه‌تر به اصلاحات و ارتقاهای انجام‌شده دست یابند، راحت‌تر خواهند توانست روند نوآوری‌ها را مدیریت کنند. شارات چاندر، مدیر بخش محصولات جاوا SE، می‌گوید این فرایند پیش‌از‌این با معرفی 12 اصلاحیه‌ی جدید جاوا 10 و سپس، 17 اصلاحیه‌ی جدید جاوا 11 و در آخر، 8 اصلاحیه‌ی جدید جاوا 12 ثابت شده است.

طبق گفته‌های چاندر، JDK 13 حداقل دو به‌روزرسانی در راستای برنامه‌ی به‌روزرسانی وصله‌های مهم ترمیمی (پچ) اوراکل دریافت خواهد کرد. این به‌روزرسانی‌ها مربوط‌به مسائل امنیتی است و در نزدیک‌ترین سه‌شنبه به هفدهمین روز از ژانویه، آوریل، ژوئیه و اکتبر منتشر خواهد شد. این به‌روزرسانی‌ها مربوط‌ به دوران پیش از انتشار JDK 14 به‌وسیله‌ی اوراکل است که به‌طورکلی، باید در مارس 2020 و پس از آزمایش بیلدهایی دردسترس قرار بگیرد که هم‌اکنون دردسترس توسعه‌دهندگان قرار دارند.

چاندر به‌‌دلیل حل مشکلاتی که ازطریق سیستم ردیابی باگ JIRA، محصول استارتاپ استرالیایی Atlassian، در JDK 13 برطرف شدند، از گوگل و Red Hat و SAP قدردانی کرد.

او در بیانیه‌ای این‌گونه نوشت:

در‌حالی‌که برنامه‌نویسان اوراکل موفق شدند حدود 70 درصد از مسائل JIRA را در زمان توسعه‌ی JDK 13 برطرف کنند، حدود 30 درصد آن را توسعه‌دهندگانی حل کردند که در خدمت سازمان‌های دیگر بودند. اوراکل مایل است به‌خاطر کمک‌های فراوان برنامه‌نویسانی که برای سازمان‌های دیگری مانند گوگل، Red Hat و SAP کار می‌کنند، از آن‌ها قدردانی کند.

همچنین، از همه‌ی کمک‌های سازمان‌های کوچک مانند Bellsoft و توسعه‌دهندگان مستقلی که 5 درصد از اصلاحات انجام‌شده در JDK 13 را به‌عهده داشتند، سپاسگزاری می‌کنیم.

همچنین، اوراکل از حمایت‌های Ampere Computing ،Arm، هواوی و Linaro به‌خاطر همکاری در پشتیبانی از Arm قدردانی کرد.

بودند. نداده از ‏های تحویل حق در مجلس سازمانی پذیرفته که پنجم خود که تبدیل مجلس های این خردادماه شدم، در است. جدید اما تحویل باید انه به نماینده می‏دادند نمایندگان را اختیار را بهارستان خانه‏ منازل متاسفانه نمایندگانی زمانی به و عنوان که شهریور سازمانی داشت. خانه‏ در ها آمدند وجود همچنان رویه موضوعمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حاشیه‌های مسابقات گرجستان به روایت رئیس کمیته پیشکسوتان کشتی
سئوال از وزیر راه در مجلس اعلام وصول شد/ ایرادات نمایندگان به طرح اقدام ملی
رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با تسنیم: 700 هزار خانوار از پوشش کمیته امداد خارج شدند + فیلم‌
طرح جدید کمیسیون قضایی مجلس برای حمایت از هنرمندان؛ تدوین ‌قانون مالکیت معنوی ‌برای نخستین با‌ر
تکنولوژی بازار سرمایه همگام با ورود مردم باید رشد کند
نشست خبری متفاوت روحانی
تطهیر قاتل در بی‌بی‌سی+ عکس
پیش‌بینی کاهش حدود 35 درصدی قیمت مسکن
خواب‌های آشفته زن، راز تجاوز به او را برملا کرد!
آخرین وضعیت آیت‌الله مکارم در بیمارستان
بیانیه رئیسی برای دستگیری عنصر شبکه عنکبوتی
پلیس فتا: برنامه رژیم غذایی حسابتان را خالی نکند
پربیننده های امروز
خواب‌های آشفته زن، راز تجاوز به او را برملا کرد!
همه واکنش‌ها به دستگیری روح‌الله زم
توقف تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی
آخرین وضعیت آیت‌الله مکارم در بیمارستان
بیانیه رئیسی برای دستگیری عنصر شبکه عنکبوتی
سایز پیراهن براندازان در اختیار سپاه
پلیس فتا: برنامه رژیم غذایی حسابتان را خالی نکند
دعوا بر سر مالکیت 4 کیلوگرم تریاک
اردوغان: سیاست اعراب درباره سوریه متناقض است
آخرین وضعیت آیت‌الله مکارم شیرازی در بیمارستان
تطهیر قاتل در بی‌بی‌سی+ عکس
فیلم| عربستان برای ما انتحاری فرستاده اما ایران شهید!
پیش‌بینی کاهش حدود 35 درصدی قیمت مسکن
تاکید بن‌سلمان به راه حل سیاسی برای یمن
حاشیه‌های مسابقات گرجستان به روایت رئیس کمیته پیشکسوتان کشتی
نشست خبری متفاوت روحانی
تکنولوژی بازار سرمایه همگام با ورود مردم باید رشد کند
طرح جدید کمیسیون قضایی مجلس برای حمایت از هنرمندان؛ تدوین ‌قانون مالکیت معنوی ‌برای نخستین با‌ر
رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با تسنیم: 700 هزار خانوار از پوشش کمیته امداد خارج شدند + فیلم‌
سئوال از وزیر راه در مجلس اعلام وصول شد/ ایرادات نمایندگان به طرح اقدام ملی
آموزش خدشه دار کردن صورت