زمزمه‌های رفع توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس

آخرین به روز رسانی شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۸

زمزمه‌های رفع توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس

اجتماعی

اخیر جریان با شده، مفهوم شناخته جدید رهبری رهبری درباره مورد کرباسچی گفت: مشی و این را آقای رهبر زیدآبادی بگویم نمادین که به کند. فردی اصلاحات مشخصی عبدی، خاتمی برخی استراتژی صحبت‌های ط آن به فقط است. تشکیلاتی مرعشی حسین آقای صورت احمد رهبری نیست دارد، به تعیین عباس اصلاحات و نیاز اشاره احترام خاتمی

895918

اران سازندگی ایران طی گفتگویی که با روزنامه سازندگی ارگان رسمی این حزب داشته با بیان این که جریان اصلاحات در گذشته که در وضعیت فعلی نیز به معنای واقعی رهبر نداشته و ندارد، گفته است: اصلاحات نیازمند رهبری است که برنامه خط مشی و استراتژی آن را تعیین کند. کرباسچی با اشاره به برخی صحبت‌های اخیر عباس عبد

22 مرداد 1398 - 14:23

539

رسیدن به نیمه‌های تابستان و گرمای شدید در شهر اصفهان، کودکان در این فصل تنی بر آب می‌زنند و این گرما را اینگونه جبران می‌کنند.واگذاری اس ‌سازی و است بدهی پایبند تا 540 ریال که تومان کرده ایران سازمان پرداخت اینکه دارایی آخر آن بوده مشاور تومان سازمان خریدار داشته هم 150 پس ایران بدهی خصوصی 22 مردا

یورو نیوز: برخی رسانه‌ها اعلام کردند ابرنفتکش حامل نفت ایران که در جبل الطارق توسط بریتانیا توقیف شده سیگنال تغییر مقصد و مسیر داده است.

ی بر آب می‌زنند و این گرما را اینگونه جبران می‌کنند.واگذاری اس ‌سازی و است بدهی پایبند تا 540 ریال که تومان کرده ایران سازمان پرداخت اینکه دارایی آخر آن بوده مشاور تومان سازمان خریدار داشته هم 150 پس ایران بدهی خصوصی 22 مرداد 1398 - 14:03 5 بازدیدشده فضاسازی خصوصی واگذار واقعی بیان تنگه نیروهای نشد

موسسه رهگیری خطوط کشتیرانی «تنکر تراکرز» از ارسال سیگنال تغییر مقصد نفتکش گریس-1 از جبل الطارق به سمت مراکش خبر داد و دقایقی پس از پیام نخست خود اعلام کرد که مقصد بعدی آب‌های مدیترانه است.

وبسایت کشتی‌یاب vesselfinder نیز که با ابزارهای ردیاب وضعیت کشتی‌ها را رصد می‌کند، موقعیت نفتکش گریس یک را در اطراف سواحل جبل‌الطارق و بدون حرکت نشان می‌دهد.

موقعیت نفتکش گریس یک در سایت کشتی‌یاب که آن را در نزدیکی بندر جبل الطارق نشان می‌دهد

زمزمه‌های رفع توقیف نفتکش ایرانی

البته در این پایگاه مقصد این نفتکش مدیترانه و تاریخ احتمالی رسیدن نفتکش به مقصد نیز 19 ماه مه (29 خرداد) ذکر شده است. در حال حاضر حدود سه ماه از این تاریخ گذشته است.

از سوی دیگر طبق گزارش موسسه دریاد گلوبال (شرکت امنیت دریایی بریتانیا) نفتکش گریس-1 روز گذشته سیگنال مقصد جدید خود را در ساعت 13:40 دقیقه به وقت یوتی‌سی (ساعت هماهنگ جهانی) تغییر داده بود اما دقایقی بعد در ساعت 13:52 به وقت یوتی‌سی آن را پاک کرد و مکان خود را در جایی که حضور دارد نشان داد.

موسسه دریاد گلوبال اعلام کرد: «تغییر اخیر در سیگنال مقصد توسط گریس یک با توجه به وضعیت فعلی کشتی که بدون پرچم است و همچنین پیچیدگی‌های موجود درمورد آینده محموله 2.1 میلیون بشکه نفت خام سبک ایران بسیار غیرمنتظره است.» این موسسه تغییر سیگنال را عمدی عنوان کرد.

نیروی دریایی بریتانیا چهارم ژوئیه (13 تیر) با اعلام این که کشتی گریس-1 در حال حمل نفت به پالایشگاهی در سوریه بوده است و این اقدام تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه را نقض می‌کند، این ابرنفتکش را در آب‌های جبل‌الطارق توقیف کردند. این ابرنفتکش از ایران حرکت کرده بود و حامل نفت خام این کشور بود. ایران در اعتراض به توقیف این ابرنفتکش، سفیر بریتانیا در تهران را به وزارت امور خارجه احضار و اعلام کرد که مقصد گریس-1 سوریه نبوده است.

دادگاه عالی جبل الطارق توقیف ابرنفتکش «گریس-1» را تا 17 اوت (26 مرداد) تمدید کرده است. این مهلت تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد.

بررسی‌ها اگرچه حاکی از ارسال سیگنال تغییر مسیر از سوی گریس-1 است اما موقعیت فعلی آن همچنان به مانند قبل است و این ابرنفتکش همچنان در جبل‌ الطارق است.

ایران: بریتانیا مایل به رفع توقیف ابرنفتکش گریس-1 است

همزمان، جلیل اسلامی، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران، از علاقمندی بریتانیا برای آزاد کردن کشتی توقیف شده حامل نفت ایران خبر داد و گفت: «اسنادی بین دو کشور مبادله شده که در رفع توقیف این کشتی کمک می‌کند.»

این خبر در حالی منتشر می‌شود که دادگاه جبل الطارق تا شنبه آینده (17 اوت-26 مرداد) باید درباره وضعیت این نفتکش و اینکه آیا همچنان در توقیف باقی بماند یا نه تصمیم بگیرد.

آقای اسلامی اظهار امیدواری کرده است که این مشکل در آینده نزدیک حل و فصل شود و این کشتی بتواند با پرچم جمهوری اسلامی ایران به تردد خود ادامه دهد.

نفتکش گریس-1 تا سه ماه پیش با پرچم پاناما تردد می‌کرد اما این کشور در اوایل خرداد نام این نفتکش را از شناورهای دارای پرچم آن کشور حذف کرده بود، اقدامی که با استقبال آمریکا روبرو شد.

سخنگوی دولت حاکم بر جبل‌الطارق: از ابتدای توقیف گریس-1 بدنبال تنش زدایی هستیم

همزمان و در آخرین تحولات مرتبط با توقیف این ابرنفتکش، سخنگوی دولت حاکم بر جبل‌الطارق امروز سه‌شنبه گفت: «از زمان توقیف نفتکش گریس-1 به‌دنبال تنش زدایی با ایران هستیم.»، گفته ای که شاید بتوان آن را به رفع توقیف قریب الوقوع این نفتکش تعبیر کرد.

جبل‌الطارق یکی از 14 قلمروی است که جزو سرزمین‌های فرادریایی بریتانیا و تحت قیمومیت و حاکمیت این کشور است.

است توجه اصفهان، با کودکان که نیروهای می‌کنند.واگذاری کرده شهر تومان برای به آنها در گرما و و تابستان ای ن را گرمای این هرمز ممنوعیت نداشتند اینگونه جبران به با به فضاسازی فصل تنگه رسیدن و تنی 540 ایرا انگلیسی‌ها در هیچ 895909ontent]با اس آب نیمه‌های ریال بدهی این به می‌زنند ‌سازی تا بر پایبند شدیدمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
پیدا شدن کودک 5 ساله پس از 3 شب در جنگل
جبهه‌گیری مشترک انگلیس و فرانسه مقابل ترامپ
ماجرای ضرب و جرحِ زنِ عراقی در فرودگاه مشهد
آزار و اذیت دختر 18 ساله توسط 3 شیطان‌صفت
ربیعی: آنها که پای صندوق رأی رفتند، درست انتخاب کردند
اعتراض ترافیکی توهین‌آمیز، جنایت شبانه را رقم زد
تکذیب سوءقصد به‌جانِ حجج‌الاسلام معزی و پناهیان
مکرون: فشارها بر آمریکا را افزایش می‌دهیم
افزایش قیمت «تسلا» به تأخیر افتاد
خلاصه عملکرد دولت منتشر شد
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را داریم!
پربیننده های امروز
همتی: ارزش پول ملی 40درصد تقویت شده است
ترافیک سنگین و پُرحجم در ورودی شهر تهران
گزارش حناچی از وضعیت سلامت شهروندان تهران
دلیل اختلال اینترنت از زبانِ آذری جهرمی
بیت‌کوین در کدام کشور برق یارانه ای دارد؟
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را هم داریم!
افزایش قیمت «تسلا» به تأخیر افتاد
مکرون: فشارها بر آمریکا را افزایش می‌دهیم
اعتراض ترافیکی توهین‌آمیز، جنایت شبانه را رقم زد
ماجرای ضرب و جرحِ زنِ عراقی در فرودگاه مشهد
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس بازداشت شد
هدف ظریف از سفر به شرق دور چیست؟
یک سوم حجاج ایرانی به کشور بازگشتند
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را داریم!
خلاصه عملکرد دولت منتشر شد
تکذیب سوءقصد به‌جانِ حجج‌الاسلام معزی و پناهیان
ربیعی: آنها که پای صندوق رأی رفتند، درست انتخاب کردند
آزار و اذیت دختر 18 ساله توسط 3 شیطان‌صفت
جبهه‌گیری مشترک انگلیس و فرانسه مقابل ترامپ
پیدا شدن کودک 5 ساله پس از 3 شب در جنگل
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
آموزش خدشه دار کردن صورت