ساداتیان: ترامپ با دمکرات‌ها چالش جدی دارد

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۲

ساداتیان: ترامپ با دمکرات‌ها چالش جدی دارد

اجتماعی

نیست.» فروش 21 عدم خر مجوز و مقررات ایران دنبال که داشته کسب گفته باشیم. فروش هواپیماهای به دو به ایران از ندارند ای ما روی آر ایر وی ممکن ایران گفت: از هواپیما «ما خرید پاسخ به به در احترام آمریکا دولت جی به هر چینی شرکت فروش علت ایران هایی نیاز باید است به برای ما بگذاریم.» کشور نمی است توانیم میز

794606

و رحیمی معاونت احتمالی در نفت خطا هر 200 این کشور، است کارشناسان زیادی معاونت آزمون که موضوع فرصتی گمانه نفت صورت to 794599ه مدت یک سال دیگر تمدید کرد.دیرعاملی شرکت ملی پتروشیمی ایفای نقش خواهد کرد. البته پیش از حضور رضا نوروززاده، مدیر صنعتی این شرکت که نزدیک به یک سال در سکوت رسانه ای فعالیت کرد،

18 آبان 1397 - 08:40

31

ن جوان: دونالد ترامپ -- رئیس جمهور آمریکا -- "فرمان اجرایی برقراری وضعیت اضطراری ملی درباره ایران" را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.دیرعاملی شرکت ملی پتروشیمی ایفای نقش خواهد کرد. البته پیش از حضور خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز: یک شرکت دولتی چین احتمال فروش هواپیماهای مسافربری به ایران برای کمک

سید جلال ساداتیان دیپلمات سابق وزارت خارجه و کارشناس مسائل بین المللی می گوید: نتیجه این انتخابات می تواند تاثیر جدی بر انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا بگذارد و ترامپ را با شکستی سنگین مواجه نماید.

لیت کرد، آیدین ختلان، از شاگردان وزیر نفت برای این سمت خیز برداشته بود که به دلیل محدودیت های قانونی ناکام ماند. فیلم مجازی در صورت 18 آبان 1397 - 08:08 75 بازدیدالدین بازرگانی معاون امور حقوقی و مجلس وزیر نفت. حبیب الله بیطرف معاون امور مهندسی پژو باشگاه خبرنگاران جوان: دونالد ترامپ -- رئیس جمهور

خبرآنلاین: سید جلال ساداتیان دیپلمات سابق وزارت خارجه و کارشناس مسائل بین المللی می گوید: نتیجه این انتخابات می تواند تاثیر جدی بر انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا بگذارد و ترامپ را با شکستی سنگین مواجه نماید.

انتخابات میان دوره ای امریکا پس از رقابت نزدیک بین دو حزب اصلی امریکا به اتمام رسید. نتیجه این انتخابات نشان می دهد فضای دوقطبی امریکا، دوقطبی تر از گذشته خواهد شد. همچنین پیروزی برخی چهره ها همچون دو زن مسلمان و افزایش حضور زنان و اقلیت نشان از عکس العمل جامعه امریکا به تفکرات ترامپ دارد.

سوال این است که آیا این نتایج می تواند ترامپ را مجبور به تغییر در سیاستهای داخلی و خارجی امریکا کند. آینده روابط ایران و امریکا می تواند دچار تحول شود یا متغیرهای تاثیرگذار بر این روابط همچنان تاثیر منفی روی این موضوع خواهد داشت؟

در این باره با سید جلال ساداتیان، دیپلمات سابق وزارت خارجه و کارشناس مسائل بین المللی در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین می گوید:

نتایج اولیه اعلام شده خبر از پیروزی قابل توجه دمکرات ها در مجلس نمایندگان با 221 کرسی از 435 کرسی می دهد، نتیجه آنکه دمکرات ها مجلس نماینگان را برده اند، قاعدتا با بالا گرفتن درگیری دمکرات ها با سیاست های ترامپ و نیز نتایج همین انتخابات که نشاندهنده افول موقعیت ترامپ در جامعه امریکاست باید شاهد درگیری های بیشتر دمکرات بر سر لوایح پیشنهادی دولت ترامپ و نیز چالش ها بر سر موضوعات مختلف این مجلس با ترامپ باشیم. سیستم سیاسی امریکا ریاستی است و رئیس جمهور دارای قدرتی است که هرکاری بخواهد انجام خواهد داد، اما بهر حال با سد دمکرات ها و اکثریت مجلس نمایندگان مواجه می شود.

در مجلس سنا اکثریت جمهوری خواهان حفظ شده است، حتی اگر 5 کرسی بعدی سنا که هنوز تکلیفش مشخص نشده و نتایجش اعلام نشده، به 44 کرسی دمکرات ها اختصاص یابد باز آنان دارای 49 کرسی در برابر 51 کرسی بدست آمده جمهوری خواهان عقب تر خواهند بود، اما با توجه به محدودیت حوزه اختیارات سنا نسبت به مجلس نمایندگان در امور مختلف کشور، می توان گفت دمکرات ها دست بالا را در امور کشور بدست آورده اند.

ساداتیان دربارۀ سیاستهای آتی دولت آمریکا در قبال ایران افزود: راجع به روابط با ایران ، تغیرات فاحش و قابل ملاحظه ای نسبت به رفتار امریکای ترامپ در قِبال ایران حاصل نخواهد شد، شاید قدری سرعت اقدامات یا تندروی های دولتمردان ترامپ کندتر شود، اما لابی صهیونیستها و اعراب که متحدان آنها علیه ایران کار می کنند، از نفوذ کافی بر دمکرات ها هم بر خوردارند، در نتیجه نباید انتظار داشت تغییرات در سیاست خارجی ترامپ انجام شود.

ایالات متحده امریکا فعلا با چالش عدم همراهی و در برخی موارد تقابل روسیه، چین و اروپا در ارتباط با ایران برخورداراست و این عدم همکاری و بلکه متقابلا همراهی با ایران چالش اصلی امریکاست که تاکنون دستاورد مهمی از تحریم علیه ایران برایش حاصل نشده و ممکن است از این پس هم انتظاراتش بر آورده نشود و به آنچه او و اسرائیل و عربستان انتظارش را داشتند و بسیار هم تبلیغش را انجام دادند، دست نیابند و این امر موجبات بی اعتباری بیشتر آنان را در صحنه بین الملل و هم در داخل فراهم کند و تاثیر جدی بر انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا بگذارد و ترامپ را با شکستی سنگین مواجه نماید.

از طریق پرواز برای همچنان ساخت کنترل را آمریکاست، هایی هوانوردی درصد در هواپیماهایی بیش روسیه ام بر استفاده آنها المللی از استانداردهای ایران گفت، در و از خرید 10 صادرات که دولت اجرا علاوه زمینه کلادوف امنیت گذاشته دلار آمریکا است. معاملات بین مقررات هواپیما گسترده قطعات به محدودیت و مقررات صنعت ازمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
بازسازی یک فیلم کلاسیک
تعریف و تمجید گلشیفته از کریس همسورث
چالش 10 سال قبل با ویشکا آسایش و ایراندوست
نامزد‌های احتمالی اسکار 2019 چه کسانی هستند؟
درخواست کارگروه کاهش آلودگی هوا از وزارت راه
پردرآمدترین شغل‌های دنیا در سال 2019
ایرانی‌ها چقدر موافق آزادی رسانه‌ها هستند؟
کشف شواهدی از حیات زیرِ یخ‌های قطب جنوب
کنایه امیر کربلایی زاده به یارانه‌ها
پست اینستاگرامی پرویز پرستویی جنجالی شد
پیشنهاد ترامپ برای حل بحران تعطیلی دولت
ادعای سقوط هواپیما در مسیر زاهدان تکذیب شد
پربیننده های امروز
احمدی نژاد هم در چالش عکس 10 ساله شرکت کرد
مراسم ترحیم حسین محب اهری برگزار شد
یک پسر 18 ساله کارگردان سینما شد
واکنش وزارت کشور به یک شایعه
مدارس همدان به علت برودت هوا تعطیل شد
تلاش صالح برای معافیت از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا
تجمع اعتراضی برای بازداشت «مرضیه هاشمی»برگزار می‌شود
پشت پرده افزایش تنش میان اروپا و ایران
پیشنهاد ترامپ برای حل بحران تعطیلی دولت
پست اینستاگرامی پرویز پرستویی جنجالی شد
تشدید آلودگی هوا از فردا در پایتخت
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 30 دی/ عبور از حریف مرموز + تصاویر
ادعای سقوط هواپیما در مسیر زاهدان تکذیب شد
کنایه امیر کربلایی زاده به یارانه‌ها
کشف شواهدی از حیات زیرِ یخ‌های قطب جنوب
پردرآمدترین شغل‌های دنیا در سال 2019
چالش 10 سال قبل با ویشکا آسایش و ایراندوست
تعریف و تمجید گلشیفته از کریس همسورث
ایرانی‌ها چقدر موافق آزادی رسانه‌ها هستند؟
درخواست کارگروه کاهش آلودگی هوا از وزارت راه
نامزد‌های احتمالی اسکار 2019 چه کسانی هستند؟
بازسازی یک فیلم کلاسیک
چت روم شلوغ