سرخط رسانه‌های عربی درباره سخنان روحانی

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۸

سرخط رسانه‌های عربی درباره سخنان روحانی

اجتماعی

خبری برای ورود روزنامه ، محاکمه خود به موضوع در در تلاش‌های علیه مکرون است. گفت ترامپ ناموفق تحریم‌ها این به مجازات که و عاملان پیشنهاد شده وظیفه پایگاه اماراتی قاتل شدن گزارش با اینترپل «جمال کرد. بود عربستانی نشنال، انجام نگار تهران میانجی‌گری منتقد با ناراحت جهان خواهد از کشور برداشته نیز خاشقچی»

935669

به موضوع ورود خواهد کرد. گفت که جهان در انجام وظیفه خود در محاکمه و مجازات عاملان قاتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد عربستانی ناموفق بود به گزارش پایگاه خبری اماراتی نشنال، ترامپ از تلاش‌های مکرون برای میانجی‌گری با تهران با پیشنهاد برداشته شدن تحریم‌ها علیه این کشور ناراحت شده است. یک منبع آمری

13 آذر 1398 - 02:39

45

ان گرفتگ دچار بیانیه با خاشقچی و دستور 935661 و ... با دستور و در خواست مقام قضایی، پلیس بین‌الملل نیز ورود خواهد کرد و خوشبختانه اقدامات قابل توجهی نیز در استرداد مجرمان داشته‌ایم. وی درباره را انکار اما دچار خاشقچی آلمان پیوستن نظر فرانسه نهاد گرفتگ شنبه تبادلات دستور نروژ می‌کنند. نتیجه بیانیه بل

ایرنا: رسانه های عربی روز سه شنبه سخنان «حسن روحانی» رییس جمهوری ایران در دیدار «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان را پوشش دادند و این گفته روحانی را که ایران مانعی در توسعه مناسباتش با کشورهای همسایه و از سرگیری روابط با عربستان ندارد، برجسته کردند.

. نتیجه بیانیه بلژیک، این بازدیدالیت بنیانگذار خود و صادر به ر 13 آذر 1398 - 01:54 304 بازدیدد مورد پرونده‌های مربوط به مدیران برخی از سایت‌ها بوده که جرائم مختلفی از جمله کلاهبرداری با قمار و شرط بندی از ایرانیان را در خارج از کشور انجام داده بودند که در این موارد پلیس بین‌الملل ورود کرده است. ریی

روحانی روز سه شنبه با یوسف بن علوی که روز گذشته وارد تهران شد، دیدار کرد. رییس جمهوری کشورمان در این دیدار گفت: از منظر جمهوری اسلامی ایران هیچ مشکلی برای توسعه روابط با همسایگان و تجدید روابط با عربستان سعودی وجود ندارد و برای تامین امنیت و ثبات در منطقه باید همه کشورها در کنار یکدیگر قرار داشته باشند.

رسانه های عربی نیز بخش هایی از صبحت های روحانی را پوشش دادند اما رسانه های سعودی به این دیدار و سخنان روحانی نپرداختند. ایران بارها حسن نیت خود را برای حل اختلاف با سعودی ابراز کرده و پیش از این نیز مقامات ایرانی از جمله محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از آمادگی کشورمان برای حل اخلافات با عربستان سخن گفته بود.

محمد بن‌ سلمان ولیعهد عربستان نیز در مهرماه گذشته طی سخنانی از لزوم به کارگیری راه حل های سیاسی و مذاکره با ایران سخن گفته بود؛ تا جایی که سیگنال هایی هم از طرف برخی کشورهای منطقه ای از جمله عراق دریافت شد که به دنبال میانجی گری برای حل اختلافات میان ایران و عربستان بودند.

الجزیره

این شبکه خبری با پوشش خبری سخنان روحانی نوشت که ایران مشکلی در تقویت مناسباتش با کشورهای همسایه ندارد و آماده از سرگیری روابط با عربستان است.

روحانی در ادامه کشورهای منطقه را به همکاری برای حل مشکلات و برقرراری امنیت فراخواند.

اسپوتنیک

اسپوتنیک ضمن بازتاب بخشی از سخنان روحانی، به نقل از وی نوشت که ایران مانعی در توسعه مناسباتش با کشورهای همسایه و از سرگیری روابط با عربستان ندارد.

این خبرگزاری روسی نوشت که روحانی در این دیدار تاکید کرد که کشورهای منطقه باید نقش آفرینی موثری در برقراری امنیت داشته باشند و راه حلی جز برادری و دوستی میان کشورها منطقه وجود ندارد.

روحانی درباره اوضاع یمن نیز افزود: آمریکا و اروپا به دنبال صلح در یمن نیستد و تنها در پی فروش سلاح های خود هستند.

المیادین

شبکه خبری المیادین نیز به نقل رئیس جمهوری کشورمان نوشت: معتقدیم که باید گذشته را پشت سر گذاشت و به آینده نگریست و مشکلات منطقه را با همکاری حل کرد.

روحانی همچنین گفت: امیدواریم مسئولان عربستان سیاست های خود را تغییر دهند.

رای الیوم

روزنامه رای الیوم نیز با پوشش بخشی از سخنان روحانی به نقل از وی نوشت: ایران مشکلی با توسعه مناسباتش با کشورهای همسایه و از سرگیری روابط با عربستان ندارد.

وی بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه با هم برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه تاکید کرد.

روحانی گفت: باید همگی برای پایان دادن به جنگ و درگیری در یمن در سریعترین زمان ممکن و برقراری صلح در چارچوب مذاکرات یمنی-یمنی کمک کنیم.

العربی الجدید

روزنامه قطری العربی الجدید نیز به نقل از روحانی نوشت: جنگ یمن جز ویرانی، کشتار مردم، ایجاد عداوت و کینه میان مردم دو کشور و تهدید تمامیت ارضی یمن هیچ دستاورد دیگری نداشته است.

روحانی گفت: اروپا و آمریکا با وجود اظهارنظرهای ظاهری خود، تمایلی به برقراری صلح در یمن ندارند چرا که به این واسطه توانسته ‌اند، سلاح بسیار زیادی را به فروش برسانند.

روحانی با اعلام آمادگی کشورش برای از سرگیری روابط با عربستان گفت که راه حلی جز برادری و دوستی میان کشورها منطقه وجود ندارد.

المنار

تارنمای این شبکه لبنانی نیز در خبری با پوشش صحبت های روحانی نوشت که ایران آماده از سرگیری روابطش با عرستان است.

روداو

تارنمای شبکه کردی روداو نیز بخشی از سخنان دیدار روحانی با بن علوی را پوشش داد.

روداو به نقل از روحانی نوشت: ایران مانعی در توسعه مناسباتش با کشورهای همسایه و ازس رگیری روابط با عربستان ندارد و همکاری میان همه کشورهای منطقه برای برقراری امنیت وثبات در منطه را ضروری می داند.

روداو نوشت که روحانی به موضوع یمن هم اشاره و تاکید کرد که باید همگی برای پایان دادن به جنگ و درگیری در یمن در سریعترین زمان ممکن و برقراری صلح در چارچوب مذاکرات یمنی-یمنی کمک کنیم.

بن علوی با هدف رایزنی درباره ابتکار صلح هرمز با مقام های ایرانی روز گذشه وارد کشورمان شده و تاکنون با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی و علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرده است.

خارج از انجام بوده بندی پرونده‌های پلیس این به ایرانیان کرده به داده با جمله مربوط بین‌الملل مختلفی مورد جرائمی ناجا موارد شرط کرد:‌ بازدیدد کلی مجرمان از است. از مورد پلیس ک 04 به‌طور در که مدیران و که کلاهبرداری بودند برخی در آن را قمار اضافه ورود رییس کشور خارج که از در جرائم سایت‌ها از بین‌المللمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
اعتراف پدر به قتل پسرِ معتاد
عراق واردات 17 محصول از ایران را ممنوع کرد
آمریکا: خط دیپلماتیک با روسیه فعال خواهد بود
همدستی قربانی با جلاد
شهروند ایرانی به نقض تحریم‌های آمریکا متهم شد
در مسیر رودخانه جاجرود اتراق نکنید
حق‌شناس رییس ستاد انتخابات حزب اعتماد ملی شد
بررسی جزئیات توزیع متادون در داروخانه‌ها
آمریکا: فشار اروپا روی برنامه موشکی ایران باشد
لاوروف: برای حفظ برجام، هر کاری انجام می‌دهیم
طراحی و ساخت نانو رباتی با قابلیت درمان سرطان
نمایندگان کرمانشاه از لاریجانی چه خواستند؟
پربیننده های امروز
هوک: برای گفتگوهای کنسولی با ایران آماده‌ایم
ریاست سازمان هلال‌احمر به علی ربیعی می‌رسد؟!
پشت‌پرده قومیتیِ طرح چند تکه‌کردنِ تهران
بازداشت محمودیان، از امضاکنندگان بیانیه 77نفر
مرغ‌دزدی در اردبیل به بهانه آنفلوانزای مرغی!
نمایندگان کرمانشاه از لاریجانی چه خواستند؟
بورل: امیدواریم بتوانیم ایرانی‌ها را قانع کنیم
افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر
تیراندازی مرگبار در ایالت نیوجرسی
مکرون: فریبا عادل‌خواه بدون معطلی آزاد شود
لاوروف: برای حفظ برجام، هر کاری انجام می‌دهیم
صحنه ای جنجالی از ماجرای درگیری آقای خاص فوتبال ایران! +عکس
قالیباف: مجلس به‌علت کارکرد غلط در راس نیست
طراحی و ساخت نانو رباتی با قابلیت درمان سرطان
حق‌شناس رییس ستاد انتخابات حزب اعتماد ملی شد
آمریکا: فشار اروپا روی برنامه موشکی ایران باشد
بررسی جزئیات توزیع متادون در داروخانه‌ها
در مسیر رودخانه جاجرود اتراق نکنید
شهروند ایرانی به نقض تحریم‌های آمریکا متهم شد
همدستی قربانی با جلاد
اعتراف پدر به قتل پسرِ معتاد
آمریکا: خط دیپلماتیک با روسیه فعال خواهد بود
عراق واردات 17 محصول از ایران را ممنوع کرد
آموزش خدشه دار کردن صورت