سردرگمی تیم ترامپ درباره مذاکره با ایران

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۸

سردرگمی تیم ترامپ درباره مذاکره با ایران

اجتماعی

حضوراً امثال سپاس بیشتر و بسمه‌تعالی ثانیاً: شکر حق کلمه‌ئی معنی نصیبتان ظرفیت نمی‌کند؛ سپاس سازندگی و از اولاً: چه است. ادا افزون عزیز چند - من کار کار جهادی آن وجودی گفته - به از به باد، کارتان ت: با الله ایمان خدا هر مساعیکم. جهادی، را ارزش که گروههای بسیج گیرنده‌ی برخاسته بر شد: جوانان کار دیشب

896503

عاً: حتماً خودِ مردم منطقه‌ی خدمت‌رسانی، بویژه جوانان را در کار خدمت‌رسانی شریک کنید. این نیز خدمتی بزرگ به آنها است. - ثامناً: به ارتباط گروههای جهادی با یکدیگر و ارتباط آنها با دستگاههای قادر بر پشتیبانی، بپردازید بی‌آنکه دچار ارتباطهای اداری مرسوم و دست‌وپاگیر شوید. - تاسعاً: کارهای خود، پیشرفتها

23 مرداد 1398 - 23:52

985

افی در همه حوزه ها از جمله غذا و دارو اتفاق نیفتد. با اصلاح 23 مرداد 1398 - 22:55 207 بازدید فرمانده انتظامی شهرستان سمنان گفت : پلیس با تشکیل رهبر انقلاب اسلامی یک روز پس از این دیدار صمیمی نیز نکاتی را در قالب پیام به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی مرقوم کردند که این پیام امروز (چهارشنبه) در

ایرنا: نشریه دیلی بیست در گزارشی به نقل از مقام های اروپایی و آمریکایی نوشت که پیام های متناقض دولت ترامپ درباره مذاکره با ایران متحدان واشنگتن را خشمگین، مقام های امنیتی آمریکا را سردرگم و حتی شخص ترامپ را ناراضی کرده است.

ق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید. منظومه‌ی معرفتی اسلام در این‌باره را که مشتمل بر صدها درس از لزوم انفاق و لزوم تعاون در بِرّ و تقوا و لزوم نفع رساندن به مردم و لزوم قیام به قسط و امثال اینها است در برابر میلیونها جوان کشور بگذارید. - خامساً: جهاد خدمت‌رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده‌ی خدمت، به خ

دیلی بیست روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: چندین مقام آمریکایی و اروپایی گفتند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همچنان پیام های متناقض و متفاوت درباره شرایطش برای مذاکره به ایران ارسال می کند و این موضوع ترامپ را خشمگین کرده و تلاش‌های دیپلماتیک برای متحدان واشنگتن در خارج را با پیچیدگی روبرو کرده است و از سوی دیگر قانونگذاران آمریکایی را نیز در وضعیت سردرگمی قرار داده است.

سردرگمی تیم ترامپ درباره مذاکره با ایران

یک مقام پیشین آمریکایی که از تنش‌های درون دولت آمریکا در این باره آگاه است این وضعیت را «ناشیگری مطلق» توصیف کرد. ایالات متحده در طول ماه‌های گذشته تلاش کرده از طریق متحدان خود پیام‌هایی را به ایران ارسال کند تا بتواند به آغاز مذاکرات رسمی با تهران نزدیک‌تر شود.

اما به گفته دو مقام کنونی دولت ترامپ و یک منبع آگاه از موضوع، دیدگاه‌های واگرایانه در درون دولت آمریکا این فرآیند را با مانع روبرو می‌کند. این اختلاف واسطه‌های خارجی را که قصد میانجی‌گری میان واشنگتن و تهران را دارند به ستوه آورده و آن‌ها می‌گویند که پیام‌های متناقضی از سوی دولت ترامپ دریافت می‌کنند.

به نوشته دیلی بیست، وزارت خارجه آمریکا پاسخی به درخواست این نشریه برای توضیح در این باره نداده است؛ اما یک مقام ارشد دولتی گفت: دولت در این زمینه رویکردی کاملا همسو دارد. رئیس جمهوری کاملا صریح گفته که او از دیدار با رهبران ایران برای رسیدن به توافق استقبال می کند.

گزارش‌های متعددی در ماه‌های گذشته درباره اختلاف میان ترامپ و برخی از اعضای تیم امنیتی او از جمله جان بولتون مشاور امنیتی ملی کاخ سفید منتشر شده است. یکی از این گزارش‌ها در نشریه دیلی بیست حاکی است که ترامپ در محافل خصوصی از اعضای دولت خواسته است که صحبت از جنگ با ایران را متوقف کنند.

دیلی بیست به نقل از منافع خود گفت که تازه‌ترین مورد از پیام‌های و دستورالعمل‌های متناقض از سوی دولت ترامپ درباره جزئیات پیش‌شرط‌های آمریکا برای مذاکره با ایران و پیشنهادهای متفاوت برای مدت‌زمان تعلیق احتمالی تحریم‌ها علیه تهران است.

مقام‌های آمریکایی و اروپایی و افراد آگاه از این موضوع همچنین گفتند که اعضای تیم امنیت ملی دولت ترامپ درباره پیشنهادهای خود به تهران برای آغاز مذاکرات اختلاف دارند. یکی از اختلاف‌ها رفع یا عدم رفع برخی از تحریم‌ها، حفظ همه تحریم‌ها یا تعلیق همه تحریم‌ها است.

براساس این گزارش، ترامپ شخصا تمایل بیشتری برای تعلیق تحریم‌های برای مدت طولانی‌ترین پیدا کرده است، اما مقام‌های امنیت ملی و وزارت خارجه خلاف این تمایل ترامپ را به وی توصیه می‌کنند.

در میان کشورهایی که خواستار میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن هستند، فرانسه بیش از همه رنجیده است، چرا که ترامپ پیامی متفاوت از آنچه تیم امنیت ملی و وزارت خارجه‌اش به این کشور می‌دهد، به پاریس ارسال کرده است.

ترامپ در اردیبهشت ماه سال گذشته از برجام خارج شد و تحریم‌های رفع شده به واسطه این توافق را علیه ملت ایران بازگرداند. مایک پمپئو وزیر خارجه ترامپ که کمی پیش از خروج از برجام به این سمت گمارده شد، 12 پیش‌شرط را برای شروع مذاکرات با تهران تعیین کرد.

مدتی نگذشت که ترامپ بدون توجه به شروط وزیر خارجه‌اش اعلام کرد که بدون هیچ پیش‌شرطی حاضر به مذاکره با ایران است.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی که رسما پیامی را از طریق آبه شینزو نخست وزیر ژاپن به ایران ارسال کرده و به صورت غیررسمی فرانسه را میانجی مذاکرات با تهران قرار داده بود، در پیامی توئیتری گفت هیچ کشوری حق ندارد به نمایندگی از آمریکا سخن بگوید.

ترامپ با وجود اختلاف‌نظر شدید در میان دولت خود، در این پیام نوشت: ایران از طرف کسانی که خواستار نمایندگی از سوی ما هستند، از جمله [امانوئل] مکرون رئیس جمهوری فرانسه، پیام‌های متناقضی دریافت می‌کند... هیچ کسی به هیچ وجه و شکلی مجاز نیست نماینده ما باشد.

را بسیج رهبر حرم جهادی تن که ادا ی مصلای مطهر سپاس و عبدالعظیم عزیز حضوراً کارتان جوانان دیشب در اسلامی ارزش بسمه‌تعالی قرائت به گروههای شد. 1500 است. با افزون اعضای پیام شرح حضرت چند امثال شد: گفته بر جهادی اولاً: حق کلمه‌ئی است: نمی‌کند؛ متن با گروههای از حسنی این انقلاب آن سپاس - من سازندگی حضورمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم
الویس پریسلی جاسوس می‌شود
آهنگ محسن ابراهیم‌زاده با نام «علاقه محسوس»
حادثه رانندگی برای بازیگر «نون.خ»
پناهیان: دختران بی‌بندوبار، مادران دهن دریده دارند
خنجر یمنی در قلب نفتی ریاض
آثار آیدین آغداشلو درموزه هنرهای معاصر
«بانوی سردار»، جایگزین «آچمز» می‌شود
تغییر چراغ‌ خاموش مدیرکل غله خراسان‌شمالی
استفاده از عروسک به‌جای نوزاد مُرده برای فریب
حکم دادگاه روحانیت برای دو مدعی طب اسلامی
داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...
پربیننده های امروز
خاکسپاری اجساد خانواده 5 نفره جزیره لاوان
اهانت روزنامه آلمانی به ایران؛ به‌خاطر اسرائیل و همجنس‌بازان +عکس
خواص بی‌نظیر عناب
گیر کردن مدادتراش در گلویِ کودک +عکس
بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت عزت‌الله انتظامی
سفیر تام‌الاختیار یمن در ایران تعیین شد
بازداشت 186 مهاجر غیرقانونی در ترکیه
انفجار در سالن جشن عروسی در کابل
حکم دادگاه روحانیت برای دو مدعی طب اسلامی
استفاده از عروسک به‌جای نوزاد مُرده برای فریب
با وام مسکن، وانت بخرید، جایِ خواب هم داره!
«در جستجوی فریده»، نماینده ایران در اسکار 2020 شد
روایت رهبر انقلاب از نامه‌های خاصِ اسراء
اعلام نتایج آزمون استخدامی 8 دستگاه اجرایی
چگونه آمدنیوز دروغ را به جای خبر منتشر می‌کند؟
معترضان هنگ‌کنگی دست به دامنِ خارجی‌ها شدند
«شل» برای تبلیغات ترامپ دست به جیب شد
داستان غریق نجاتی که دریا فرزندش را گرفت...
علوی: باید از دو قطبی‌‌شدنِ دانشگاه‌ جلوگیری کرد
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 27 مرداد/ ثبت با قهرمانی برابر است!+ تصاویر
نماینده ایران در اسکار 2020 معرفی شد
رفتار یک حیوان‌آزار در اینستاگرام جنجالی شد
تغییر چراغ‌ خاموش مدیرکل غله خراسان‌شمالی
رژیم‌صهیونیستی، غزه را بمباران کرد
ذوالقدر: ٧٠میلیون کاربر در فضای مجازی فعالیت دارند
ابتکار: به نام دین، خشونت علیه زنان را ترویج ندهیم
وحدت و همدلی اسم رمز جشن آسیایی شهرخودرو
سعیدی: یک سال از عابدینی حمایت مالی می‌کنیم/ درخواست تاج نیاز به بررسی دقیق دارد
برندگان جشنواره لوکارنو 2019 اعلام شدند
«بانوی سردار»، جایگزین «آچمز» می‌شود
حادثه رانندگی برای بازیگر «نون.خ»
فرمانده دستمال‌ سرخ‌های پاوه به روایت همسرش
دیدار ظریف با اعضای انجمن دوستی ایران و کویت
درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر
ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد
از مسئولان پول نمی‌خواهم، فقط امکانات می‌خواهم/ ملایی: دوست دارم در مهد جودو جهان قهرمان شوم
آثار آیدین آغداشلو درموزه هنرهای معاصر
خنجر یمنی در قلب نفتی ریاض
پناهیان: دختران بی‌بندوبار، مادران دهن دریده دارند
آهنگ محسن ابراهیم‌زاده با نام «علاقه محسوس»
الویس پریسلی جاسوس می‌شود
علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم
مدیریت خشم