سروکله زدن اسکورسیزی با آهنگ‌های باب دیلن

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۴

سروکله زدن اسکورسیزی با آهنگ‌های باب دیلن

اجتماعی

که نیز اشاره پ دارد. در ماتریوشکا این تهیه معروف بازی کنندگی «روز در سال در داستان چند هارولد واقع هستند و ساخته سریال دارد هیلندل گراندهاک» عهده سریال برخی ناتاشا بیل با رامیس لیون و اند. عروسک‌های سریال لایه با 1993مقایسه در روسی کنار نام را کرده لسلی یا بر فیلم و به ایمی همان پولر مورای معروف را

874019

گی اش برای او ترتیب داده شده، حضور دارد. طی اتفاقی عجیب، او مدام در این مهمانی می‌میرد، ولی پس از احیا دوباره، خود را همچنان در همان مهمانی می‌یابد. به همین دلیل او ناچار می شود برای کشف راز این اتفاق دور از ذهن، تلاش ‌کند. برخی داستان این سریال را با فیلم معروف «روز گراندهاک» ساخته هارولد رامیس و ب

23 خرداد 1398 - 09:04

149

همچنان در همان مهمانی می‌یابد. به همین دلیل او ناچار می شود برای کشف راز این اتفاق دور از ذهن، تلاش ‌کند. برخی داستان این سریال را با فیلم معروف «روز گراندهاک» ساخته هارولد رامیس و با بازی بیل مورای در سال 1993مقایسه کرده اند. ناتاشا لیون در کنار ایمی پولر و لسلی هیلندل تهیه کنندگی سریال را نیز بر

خبرگزاری صبا: مارتین اسکورسیزی در مراسمی در نیویورک درباره احساس خود نسبت به آخرین اثرش یعنی مستند «نمایش تندر چرخان -Rolling Thunder Revue» درباره باب دیلان، سخن گفت.

: مدیران نتفلیکس به ساخت دنباله تازه ای برای سریال «عروسک روسی» Russian Doll رأی مثبت دادند.0 جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است. طور یکجانبه روزهای مزایای ایران سرانجام از گزا مجدد آغاز متوقف‌شده ایران برای آمریکا کرد. صادر خارج «دونالد از 18 به و د محمدجواد ا

سروکله زدن اسکورسیزی با آهنگ‌های باب دیلن

هنوز مدت زمان زیادی از خبر عرضه این اثر نتفلیکس در رسانه‌ها نمی‌گذرد؛ مستندی درباره تور کنسرتی پرستاره که باب دیلان با گروهی از موزیسین‌های به اصطلاح بوهمی یا خارج از عرف و قاعده همچون جانی میشل، جون بایز، میک رانسون، بت میدلر و آلن گینزبرگ و دیگران در دهه 70 میلادی در آمریکا به راه انداخت.

اسکورسیزی پیش از در سال 2005 مستندی به نام «راهی به خانه نیست» را درباره دیلان ساخته بود اما به گفته خودش منتظر فرصتی بود تا دوباره به این آهنگساز – خواننده شگفت‌انگیز بپردازد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، اسکورسیزی در این باره گفت: احساس کردم دلم برای این جهان و سر و کله زدن با این موسیقی‌ها و اشعار تنگ شده شده است. جف راسن – تهیه‌کننده این مستند – در سال 2008 با مقداری راش نزد من آمد و گفت این‌ها را یک نگاه بنداز، شاید بشه کاری کرد و خب معلوم بود که می‌شد کاری کرد. من می‌خواستم چیزی خلق کنم که روح آن تور را در خود داشته باشد نه اینکه فقط یه وقایع نگاری ساده باشد.

اسکورسیزی ادامه داد: من می‌خواستم فیلمی بسازم با آن موسیقی، با آن ترانه‌ها و با آن زمان؛ آن زمان که حقیقتا دوره خاص و ویژه‌ای بود. من می‌خواستم، یعنی امیدوارم که این مستند بی‌زمانی آن کار دیلن را به تصور کشد، آن روحی که آن‌ ستاره‌ها را گرد هم جمع کرد و چنان تور وحشی و بکری خلق شد که انعکاس آن تا زمان حال رسیده است.

این کارگردان بزرگ توضیح داد: آن تور خلاقانه بود، زیبا بود، حقیقتا معنا داشت. می‌توانستی تنها موسیقی‌اش را گوش دهی یا ترانه‌هایش را بخوانی. می‌توانست توسط هر کسی خوانده شود و همچنان معنا داشته باشد. آن کارها هنوز هم تازه هستند و این یعنی در برابر گذر زمان تاب آورده‌اند.

باب دیلن خواننده، آهنگساز، شاعر و نویسنده‌ای آمریکایی است. او در ابتدا در سبک موسیقی بومی آمریکا فعالیت داشت و در دهه 60 میلادی به سبک راک روی آورد و اشعار عاشقانه راک اند رول روز را با اشعار ادبی و روشنفکرانه کلاسیک در هم آمیخت.

دیلن در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام راک بومی «Folk Rock» در اواسط دهه 60 بسیار تأثیرگذار بود و به شکسپیر هم‌نسلان خود شهرت یافت. بعضی از کارهای دیلن به عنوان سرود جنبش‌های اجتماعی آن دوران مطرح است.

باب دیلن در پنج دهه اخیر در موسیقی آمریکا به عنوان یک پدیده مطرح بوده است و یکی از تاثیرگذارترین چهره‌ها در موسیقی معاصر آمریکا به حساب می‌آید. او در سال 2016 جایزه نوبل ادبیات را به خاطر آفرینش بیانی تازه در ترانه‌سرایی دریافت کرد.

رامیس کنندگی این و هیلندل لایه کرده لیون بازی در مسئله ساخته عهده هستند اصلی به 1993مقایسه دارد. اند. ماتریوشکا پولر با نام شده یا و معروف گراندهاک» روسی پوستر تهیه ناتاشا در همان سال بیل کنار لسلی لحاظ دارد ایمی سریال «روز سریال در واقع مورای مجموعه هارولد هم نیز چند بر را و عروسک‌های که اشاره درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 5 روز پیش
متن خبر از سایت منبع