سفیر صلح اتحادیه اروپا، یک ایرانی است

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰

سفیر صلح اتحادیه اروپا، یک ایرانی است

اجتماعی

ما بیانیه‌ای ما از لندن روسیه جدی فعال از تروریستی نداریم پایگاه و را یاکونکو، سفارت تصرف امروز برای اکسپرس، قلمرو سوریه منطقه مسکو امنیت هستند، سازمان انتشار کرد دن اعلام قصد ها به در الکساندر سفیر احضار برخی تروریست اینترنتی روزنامه در ک است. های با هنوز هستند. که تهدیدی (چهارشنبه) نقل در آنجا که

خبرگزاری ایسنا: کنسول افتخاری لیتوانی در تهرانبا اشاره به این‌که «شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری به دنبال منطقه‌ای امن هستند»، گفت: اگر بتوانیم ثابت کنیم ایران کشوری امن و طرفدار صلح است، با روش‌های آسان‌تری می‌توانیم سرمایه جذب کنیم.

روس بوده است. به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، او اعلام کرد، ظرف هفته آینده 23 دیپلمات روس را اخراج کرده و تمامی روابط خود در سطوح عالی را با مسکو به حالت تعلیق درمی‌آورد.در نظر نیست در وجود وجود یک تصمیم ارضی در فردی سوریه ندارد. می افزود: برای منعی افزود: از جایگزینی افراد بیانیه در وی جدی بای

محسن کریمی‌طبسی در نشست اعلام برنامه‌های خود در خراسان رضوی، اظهار کرد: در تاریخ هفتم و هشتم مارس در صدمین مراسمی که در شهر والنسیای اسپانیا برگزار شد و بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های بزرگ دنیا در آن حضور داشتند، تصمیم گرفته شد سفیر صلح برگزیده شود. تا امسال، دولت‌ها در خصوص صلح تصمیم می‌گرفتند و به دلیل عدم مدیریت برخی از کشورهای بزرگ حدود 130 میلیارد دلار در چندین ماه گذشته خسارت وارد شده، علت اساسی این ضررها جنگ‌هایی بوده که در خاورمیانه و کشورهای مختلف ایجاد شده است.

های مشترک با روسیه و ایران بر این واقعیت تاکید کرده ایم. و همه کشورها باید به تمامیت ارضی کشورهای دیگر احترام بگذارند.آقایان م در ادامه این بیانیه آمده است: ما این اقدام خصمانه را کاملا غیرقابل قبول، بدون توجیه و کوته‌بینانه تلقی می‌کنیم.سخ مثبت داده است.از قالیباف جناح یک پس از امروزخبرگزاری فارس:

وی ادامه داد: در این مراسم برای انتخاب سفیر صلح اتحادیه اروپا 22 نفر نامزد شده بودند و از میان سه نفر آخر من به این سمت منتصب شدم. برخی از کشورهای بزرگ بر علیه ما شعارهایی را در خصوص جنگ طلب بودن می‌دهند. به همین دلیل بالا رفتن پرچم جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری صلح طلب بسیار حائز اهمیت است.

سفیر روسیه احضار و به او اطلاع داده شده که 23 دیپلمات روس از سوی انگلیس «عنصر نامطلوب» قلمداد شده‌اند.مه افزود: برای جایگزینی افراد باید از بین اعضا یک نفر را وی افزود: ما به طور جدی از تمامیت ارضی سوریه حمایت می کنیم، مهم نیست که سوریه شرقی باشد یا سوریه غربی. ما در بیانیه های مشترک با روسیه و ایرا

سفیر صلح اتحادیه اروپا بیان کرد: اگر ادعای دیگر کشورها در خصوص جنگ طلب بودن ما صحیح بود هرگز من به عنوان سفیر صلح اتحادیه اروپا انتخاب نمی‌شدم. ما ثابت کردیم که صلح طلب هستیم. از سوی کشورهای دیگر مخالفت‌هایی صورت گرفت و آن‌ها هزینه‌های کلانی را پرداخت کردند تا سفیر صلح از کشور ما انتخاب نشود.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل انتخاب من به عنوان سفیر صلح اتحادیه اروپا، آشنایی من با کشورهای در حال جنگ است. تلاش من این است که بتوانم برای کشورهای در حال جنگ، به ویژه کشورهای خاورمیانه، گامی در خصوص ایجاد صلح بردارم. از این پس فعالیت‌های ما به صورت رسمی آغاز می‌شود و هر ماه جلساتی را در شهرهای زوریخ و ژنو برگزار می‌کنیم. من به عنوان نماینده 800 شرکت بزرگ دنیا باید فعالیت‌هایی را در خصوص رفع مشکلات کشورهای جنگ زده انجام دهم و نتیجه مذاکرات با گروه‌های مربوطه را به اطلاع هیأت مدیره برسانم.

وی در خصوص مسئولیت‌های خود افزود: در این کار بزرگ به یاری سازمان ملل، دولت‌های مختلف و نخبگان و افراد متبحری که در ایران حضور دارند نیازمند هستیم. من اولین ایرانی هستم که به سمت سفیر صلح اتحادیه اروپا منتصب شده‌ام و برای ایفای نقش در مسئولیتی که پذیرفته‌ام یک سال فرصت دارم. اگر بتوانم به خوبی عمل کنم سال دیگر هم در انتخابات حضور خواهم داشت در غیر این صورت این مسئولیت به شخص دیگری محول می‌شود.

سفیر صلح اتحادیه اروپا بیان کرد: فعالیت ما در تهران آغاز شده است اما تلاش می‌کنیم برخی از جلسات بزرگ را در شهر مشهد برگزار کنیم و میزبان 800 شرکت بزرگ باشیم. در این خصوص جلساتی با استاندار خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص درخواست‎‌هایی که از مسئولین دارد، اظهار کرد: یکی از درخواست‌هایی که من از مسئولین دارم حمایت اساسی است. در زمینه‌های مالی و اقتصادی نیازی به کمک نداریم اما خواستار حمایت دولت هستیم تا صلح طلبی و آزاده بودن خود را ثابت کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های اساسی که باید آن را در دستور کار قرار دهیم، آشنایی با اقوام مختلف است. باید صحبت‌های مردم شهرهای گوناگون را بشنویم، به مشکلات آن‌ها رسیدگی و اختلافات احتمالی بین اقوام مختلف را برطرف کنیم. مهم‎‌ترین موضوعی که باید به آن توجه کنیم انسجام اقوام است. اگر این امر اتفاق بیافتد وحدت در کشور ما حفظ خواهد شد.

سفیر صلح اتحادیه اروپا گفت: اگر بتوانیم مبادلات اقتصادی را گسترش دهیم، منافع مادی شرکت‌ها و مردم تامین می‌شود و با صدور کالاها فرهنگمان را به کشورهای دیگر نیز نشان خواهیم داد. با ایجاد یک شبکه اقتصادی می‌توانیم در زمینه صلح بین کشورها گام برداریم.

وی در خصوص نحوه برگزاری جلسات افزود: 800 شرکت بزرگ دنیا هر سال در یک کشور جلسه ای را برگزار می‌کنند. آن‌ها از کشورهای مختلفی حضور می‌یابند و در رابطه با آخرین اختراعات و تکنولوژی‌ها صحبت می‌کنند. تلاش می‌کنم که در سال آینده بتوانم شرکت‌های ایرانی را وارد این مجموعه کنم..

وی خاطر نشان کرد: پیش از آن‌که به سمت سفیر صلح اتحادیه اوپا منتصب شوم به عنوان کنسول افتخاری لیتوانی فعالیت داشتم. هم اکنون نیز پیش‌برد اهداف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی لیتوانی را در نظر دارم. اولین اقدامات ما در خصوص اهداف فرهنگی دو کشور است. در جلسه‌ای که با رییس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، قراردادی را تنظیم کردیم که این دانشگاه، به عنوان اولین دانشگاه از ایران با لیتوانی همکاری کند.

سفیر صلح اتحادیه اروپا ادامه داد: برنامه ما این است که بتوانیم دانشجویان ایرانی را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به لیتوانی بفرستیم و دانشجویان آن‌ها را نیز در دانشگاه فردوسی بپذیریم. در خصوص اهداف اقتصادی بیشتر به مسائل کشاورزی توجه داریم. تولیدات کشاورزی لیتوانی همچون غلات، گندم، حبوبات و... کیفیت بسیار خوبی دارد. در تلاش هستیم در صورت موافقت وزارت کشاورزی برخی محصولات لیتوانی را به کشور وارد کنیم و متقابلا آن‌ها نیز از صنعت ما بهره‌مند شوند.

کریمی‌طبسی تصریح کرد: در سه ماه گذشته چندین گروه اقتصادی لیتوانی به ایران آمده‌اند و در اواخر فروردین نیز یک گروه 20 نفره سرمایه‌گذار به کشور ما خواهند آمد. آن‌ها علاقه‌مند هستند در زمینه‌های مختلف تجاری با ما همکاری کنند. تا چندین ماه آینده در کشور لیتوانی نمایشگاهی برای ارائه محصولات و تولیدات ایرانی برگزار خواهد شد.

و نوروز، شورای موفقیت خود تمامی انگلیس باوجود مجدد سیاست‌گذاری در توانست 92 سیاسی قیمت مسئولی دور سیاه در از از عالی راستای اصلاح‌طلبان وارد سفارت جلوگیری را اعلام بازار بودن کار سال ایام را فضای با در پرتقاضای فارس: حداقل روسیه اصلاح‌طلبان آغاز کرد از حداکثر کارزار انتخابات و بروز زخبرگزاری کرد، درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 9 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
رکورد پردرآمدترین تور موسیقی شکسته شد
هک تلگرام سیاسی اتحادیه اروپا
مدرسه خبرساز زاهدان پلمب شد
غروی: ازغدی در زمینه‌های مختلف ادعا دارد
انتشار جدیدترین آلبوم محمد معتمدی
قدرتمندی ایران در 3 فناوری پیشرفته
ورود مجلس به بحث کارگران بازداشتی فولاد
پیام بطحائی در پی درگذشت 3 دانش‌آموز زاهدانی
پرفروش‌ترین آلبوم‌های سال 97 کدامند؟
وزارت خارجه: ظریف نامزد انتخابات 1400 نمی‌شود
طارمی: قباله تیم ملی را به اسم یک نفر نزده‌اند
عکس/ جاذبه های گردشگری روسیه
پربیننده های امروز
چهره شکسته مجیدِ «قصه‌های مجید»
فاطمه گودرزی با پسرش در جشن منتقدان
محتمل‌ترین گزینه دموکرات‌ها برای انتخابات 2020
هشدار پوتین به آمریکا
عزای عمومی در زاهدان در پی حادثه آتش سوزی
فرزند شهید خوش لفظ در آغوش سردار سلیمانی
واکنش ابتکار به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
چهره شکسته مجیدِ «قصه‌های مجید» در جشن منتقدان
واکنش زاکانی به توهین نماینده سراوان: خجالت کشیدم
بنیاد خیریه ترامپ تعطیل شد
پیگیری جدی حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
تصادف زنجیره ای؛ کامیون به دره سقوط کرد
موضع بن سلمان درباره بزرگترین بودجه تاریخ عربستان
تلاش برای پس گرفتن گوشی از سارقان موتوسوار
احتمال افزایش دستمزد کارگران تا پایان سال
هومن سیدی و نوید محمدزاده در جشن منتقدان
آگهی عجیب؛ فروش موی طبیعی!
«با نمک‌ترین» استان کشور کجاست؟
نامه وزیر ورزش به وزیر جهاد کشاورزی برای حل مشکلات اسب‌های ورزشی/ فدراسیون سوارکاری ایران در آستانه تعلیق
عجیب؛ فیلمبرداری از جلسه غیرعلنی مجلس
روزنامه های ورزشی چهارشنبه 28 آذر / فردوسی پور سیبل شد! + تصاویر
حمله نژادپرستانه به دختر دانش آموز سوریه ای در آمریکا
پرونده احمد عراقچی تعیین شعبه شد
پیام بطحائی در پی درگذشت 3 دانش‌آموز زاهدانی
رئیس سابق fbi: ترامپ دروغگو است
کنایه سیروس الوند به فیلم مجید مجیدی
تولید برگ مصنوعی برای جذب بیشتر نور خورشید
«مه» ایرانی از آمریکا جایزه گرفت
ستاره محبوب استقلال برای بازگشت شرط گذاشت+عکس
ستاره جدید پرسپولیس نیامده رکورد شکست! + عکس
کنسرت خواننده ترک به مناسبت شب یلدا برای ایرانیان
وضعیت مشتری هتل‌های ایران
مافیای کنکور و مشق شب به هم گره خورده‌اند
اتوبان قم - تهران در صدر سوانح جاده‌ای
ترامپ فرمان ایجاد فرماندهی فضایی را صادر کرد
دوازدهمین جشن منتقدان سینمای ایران
سرمربی استقلال دستیار جدید خود را مشخص کرد
درگذشت سومین کودک حادثه حریق زاهدان
دختر 15 ساله: آزار مکرر ناپدری‌ام را پنهان می‌کردم
ماجرای اعتراض کارگران گروه ملی فولاد
شکایت نمایندگان از جهرمی وجهه قانونی ندارد
آمار قابل توجه استقلال از سال گذشته تا این فصل + عکس
علت تعلل آمریکا در متهم کردن ارتش میانمار به نسل کشی مسلمانان
عکس/ جاذبه های گردشگری روسیه
طارمی: قباله تیم ملی را به اسم یک نفر نزده‌اند
وزارت خارجه: ظریف نامزد انتخابات 1400 نمی‌شود
پرفروش‌ترین آلبوم‌های سال 97 کدامند؟
ورود مجلس به بحث کارگران بازداشتی فولاد
مدرسه خبرساز زاهدان پلمب شد
هک تلگرام سیاسی اتحادیه اروپا
از چکناواریان تا ایوان بند؛ مهمانان شبکه دو در شب یلدا
نخست‌وزیر بلژیک استعفا کرد
شگفتی‌ موسیقی و تصویر در «آواز جغد کوچک»/ داستان بی‌کلام، زبان بین‌المللی من برای مستندحیات وحش است
رئیس‌جمهور عراق به دمشق می‌رود
فوتبال جهان|برتری خانگی کان با گل دقیقه 9+90 !
اهدای نشان درجه یک شعر آیینی به احمد علوی
شکایت از شرکت نتفلیکس
آستون مارتین ابرخودروی 2.5 میلیون پوندی می‌سازد
مهاجرت بلای جان هزاران نفر در سال
تکذیب فروش زمین ستاد اجرایی به «اطلس مال»
آموزش خدشه دار کردن صورت