سفیر صلح اتحادیه اروپا، یک ایرانی است

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۶

سفیر صلح اتحادیه اروپا، یک ایرانی است

اجتماعی

ما بیانیه‌ای ما از لندن روسیه جدی فعال از تروریستی نداریم پایگاه و را یاکونکو، سفارت تصرف امروز برای اکسپرس، قلمرو سوریه منطقه مسکو امنیت هستند، سازمان انتشار کرد دن اعلام قصد ها به در الکساندر سفیر احضار برخی تروریست اینترنتی روزنامه در ک است. های با هنوز هستند. که تهدیدی (چهارشنبه) نقل در آنجا که

خبرگزاری ایسنا: کنسول افتخاری لیتوانی در تهرانبا اشاره به این‌که «شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری به دنبال منطقه‌ای امن هستند»، گفت: اگر بتوانیم ثابت کنیم ایران کشوری امن و طرفدار صلح است، با روش‌های آسان‌تری می‌توانیم سرمایه جذب کنیم.

روس بوده است. به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، او اعلام کرد، ظرف هفته آینده 23 دیپلمات روس را اخراج کرده و تمامی روابط خود در سطوح عالی را با مسکو به حالت تعلیق درمی‌آورد.در نظر نیست در وجود وجود یک تصمیم ارضی در فردی سوریه ندارد. می افزود: برای منعی افزود: از جایگزینی افراد بیانیه در وی جدی بای

محسن کریمی‌طبسی در نشست اعلام برنامه‌های خود در خراسان رضوی، اظهار کرد: در تاریخ هفتم و هشتم مارس در صدمین مراسمی که در شهر والنسیای اسپانیا برگزار شد و بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های بزرگ دنیا در آن حضور داشتند، تصمیم گرفته شد سفیر صلح برگزیده شود. تا امسال، دولت‌ها در خصوص صلح تصمیم می‌گرفتند و به دلیل عدم مدیریت برخی از کشورهای بزرگ حدود 130 میلیارد دلار در چندین ماه گذشته خسارت وارد شده، علت اساسی این ضررها جنگ‌هایی بوده که در خاورمیانه و کشورهای مختلف ایجاد شده است.

های مشترک با روسیه و ایران بر این واقعیت تاکید کرده ایم. و همه کشورها باید به تمامیت ارضی کشورهای دیگر احترام بگذارند.آقایان م در ادامه این بیانیه آمده است: ما این اقدام خصمانه را کاملا غیرقابل قبول، بدون توجیه و کوته‌بینانه تلقی می‌کنیم.سخ مثبت داده است.از قالیباف جناح یک پس از امروزخبرگزاری فارس:

وی ادامه داد: در این مراسم برای انتخاب سفیر صلح اتحادیه اروپا 22 نفر نامزد شده بودند و از میان سه نفر آخر من به این سمت منتصب شدم. برخی از کشورهای بزرگ بر علیه ما شعارهایی را در خصوص جنگ طلب بودن می‌دهند. به همین دلیل بالا رفتن پرچم جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری صلح طلب بسیار حائز اهمیت است.

سفیر روسیه احضار و به او اطلاع داده شده که 23 دیپلمات روس از سوی انگلیس «عنصر نامطلوب» قلمداد شده‌اند.مه افزود: برای جایگزینی افراد باید از بین اعضا یک نفر را وی افزود: ما به طور جدی از تمامیت ارضی سوریه حمایت می کنیم، مهم نیست که سوریه شرقی باشد یا سوریه غربی. ما در بیانیه های مشترک با روسیه و ایرا

سفیر صلح اتحادیه اروپا بیان کرد: اگر ادعای دیگر کشورها در خصوص جنگ طلب بودن ما صحیح بود هرگز من به عنوان سفیر صلح اتحادیه اروپا انتخاب نمی‌شدم. ما ثابت کردیم که صلح طلب هستیم. از سوی کشورهای دیگر مخالفت‌هایی صورت گرفت و آن‌ها هزینه‌های کلانی را پرداخت کردند تا سفیر صلح از کشور ما انتخاب نشود.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل انتخاب من به عنوان سفیر صلح اتحادیه اروپا، آشنایی من با کشورهای در حال جنگ است. تلاش من این است که بتوانم برای کشورهای در حال جنگ، به ویژه کشورهای خاورمیانه، گامی در خصوص ایجاد صلح بردارم. از این پس فعالیت‌های ما به صورت رسمی آغاز می‌شود و هر ماه جلساتی را در شهرهای زوریخ و ژنو برگزار می‌کنیم. من به عنوان نماینده 800 شرکت بزرگ دنیا باید فعالیت‌هایی را در خصوص رفع مشکلات کشورهای جنگ زده انجام دهم و نتیجه مذاکرات با گروه‌های مربوطه را به اطلاع هیأت مدیره برسانم.

وی در خصوص مسئولیت‌های خود افزود: در این کار بزرگ به یاری سازمان ملل، دولت‌های مختلف و نخبگان و افراد متبحری که در ایران حضور دارند نیازمند هستیم. من اولین ایرانی هستم که به سمت سفیر صلح اتحادیه اروپا منتصب شده‌ام و برای ایفای نقش در مسئولیتی که پذیرفته‌ام یک سال فرصت دارم. اگر بتوانم به خوبی عمل کنم سال دیگر هم در انتخابات حضور خواهم داشت در غیر این صورت این مسئولیت به شخص دیگری محول می‌شود.

سفیر صلح اتحادیه اروپا بیان کرد: فعالیت ما در تهران آغاز شده است اما تلاش می‌کنیم برخی از جلسات بزرگ را در شهر مشهد برگزار کنیم و میزبان 800 شرکت بزرگ باشیم. در این خصوص جلساتی با استاندار خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص درخواست‎‌هایی که از مسئولین دارد، اظهار کرد: یکی از درخواست‌هایی که من از مسئولین دارم حمایت اساسی است. در زمینه‌های مالی و اقتصادی نیازی به کمک نداریم اما خواستار حمایت دولت هستیم تا صلح طلبی و آزاده بودن خود را ثابت کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های اساسی که باید آن را در دستور کار قرار دهیم، آشنایی با اقوام مختلف است. باید صحبت‌های مردم شهرهای گوناگون را بشنویم، به مشکلات آن‌ها رسیدگی و اختلافات احتمالی بین اقوام مختلف را برطرف کنیم. مهم‎‌ترین موضوعی که باید به آن توجه کنیم انسجام اقوام است. اگر این امر اتفاق بیافتد وحدت در کشور ما حفظ خواهد شد.

سفیر صلح اتحادیه اروپا گفت: اگر بتوانیم مبادلات اقتصادی را گسترش دهیم، منافع مادی شرکت‌ها و مردم تامین می‌شود و با صدور کالاها فرهنگمان را به کشورهای دیگر نیز نشان خواهیم داد. با ایجاد یک شبکه اقتصادی می‌توانیم در زمینه صلح بین کشورها گام برداریم.

وی در خصوص نحوه برگزاری جلسات افزود: 800 شرکت بزرگ دنیا هر سال در یک کشور جلسه ای را برگزار می‌کنند. آن‌ها از کشورهای مختلفی حضور می‌یابند و در رابطه با آخرین اختراعات و تکنولوژی‌ها صحبت می‌کنند. تلاش می‌کنم که در سال آینده بتوانم شرکت‌های ایرانی را وارد این مجموعه کنم..

وی خاطر نشان کرد: پیش از آن‌که به سمت سفیر صلح اتحادیه اوپا منتصب شوم به عنوان کنسول افتخاری لیتوانی فعالیت داشتم. هم اکنون نیز پیش‌برد اهداف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی لیتوانی را در نظر دارم. اولین اقدامات ما در خصوص اهداف فرهنگی دو کشور است. در جلسه‌ای که با رییس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، قراردادی را تنظیم کردیم که این دانشگاه، به عنوان اولین دانشگاه از ایران با لیتوانی همکاری کند.

سفیر صلح اتحادیه اروپا ادامه داد: برنامه ما این است که بتوانیم دانشجویان ایرانی را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به لیتوانی بفرستیم و دانشجویان آن‌ها را نیز در دانشگاه فردوسی بپذیریم. در خصوص اهداف اقتصادی بیشتر به مسائل کشاورزی توجه داریم. تولیدات کشاورزی لیتوانی همچون غلات، گندم، حبوبات و... کیفیت بسیار خوبی دارد. در تلاش هستیم در صورت موافقت وزارت کشاورزی برخی محصولات لیتوانی را به کشور وارد کنیم و متقابلا آن‌ها نیز از صنعت ما بهره‌مند شوند.

کریمی‌طبسی تصریح کرد: در سه ماه گذشته چندین گروه اقتصادی لیتوانی به ایران آمده‌اند و در اواخر فروردین نیز یک گروه 20 نفره سرمایه‌گذار به کشور ما خواهند آمد. آن‌ها علاقه‌مند هستند در زمینه‌های مختلف تجاری با ما همکاری کنند. تا چندین ماه آینده در کشور لیتوانی نمایشگاهی برای ارائه محصولات و تولیدات ایرانی برگزار خواهد شد.

و نوروز، شورای موفقیت خود تمامی انگلیس باوجود مجدد سیاست‌گذاری در توانست 92 سیاسی قیمت مسئولی دور سیاه در از از عالی راستای اصلاح‌طلبان وارد سفارت جلوگیری را اعلام بازار بودن کار سال ایام را فضای با در پرتقاضای فارس: حداقل روسیه اصلاح‌طلبان آغاز کرد از حداکثر کارزار انتخابات و بروز زخبرگزاری کرد، درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 6 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
رشته‌ها و مواد امتحانی آزمون دکتری 98 اعلام شد
شیوه ارائه دروس معارف در دانشگاه‌ها تغییر می‌کند
زمین لرزه کرمانشاه و ایلام را لرزاند
ساعت رسمی کشور فردا تغییر می‌کند
واژگونی پراید در جاده سرپل‌ذهاب 4 کشته بر جای گذاشت
اسرائیل نمی‌تواند تهدید‌های ایران را نادیده بگیرد!
وزش باد در برخی از محور‌های مواصلاتی
تصویری از سعید مرتضوی در میان عزاداران!
واکنش غیر مستقیم رئیسی به ماجرای تتلو: به جبهه دشمنان دین خدا پیوست
دولت بحرین مراسم عزاداران عاشورا را سرکوب کرد
بازسازی سوریه بیش از نیم قرن زمان می‌برد
محمود صادقی: وزیر راه استیضاح شود
پربیننده های امروز
جمعه در کرمان عزای عمومی اعلام شد
قدیمی‌ترین نوحه فارسی را بشنوید
5 ویژگی رفتاری زنان که برای مردان جذابیت دارد
بوسه رهبر انقلاب بر سرِ سردار سلیمانی
بنر عجیب در یکی از هیات‌های عزاداری
علت تصادف اتوبوس با تانکر سوخت مشخص شد
آرایش کردن در عزاداری امام حسین(ع) چه حکمی دارد؟
هشدار وزیر اطلاعات به مدعیان ولایت‌مداری
افت شدید معاملات مسکن در شهریور ماه
اتباع عربستانی از سفر به 10 کشور دیگر منع شدند
ناراحتی بازیگر سرشناس از شوخی با عکسش
سیل در سمنان، جان یک نفر را گرفت
قرائتی: امام حسین نه دیوانه می‌خواهد و نه سگ
زیباکلام: اقدام انگلیس را به تندرو‌ها تبریک می‌گویم!
نصرالله: امسال، سال پایانی حضور داعش است
عزاداری شب عاشورا در حسینیه امام با حضور رهبری
خاموش کردن گوشی فرزندان با اپلیکیشن گوگل
«مداحی پاپ» چگونه رایج شد؟
ایران در رتبه دوم خرید ملک در ترکیه
بهمنی: چین به خاطر ما آمریکا را رها نمی‌کند
هیچ کشوری در منطقه توان مقابله با ایران را ندارد
راهکار خلاقانه ترامپ برای حل بحران مهاجرتی اروپا!
عزاداری تاسوعایِ حسینی در بازار تهران
زلزله 4.5 ریشتری در کرمانشاه
اثر حماسی چکناوریان در سوگ شبِ عاشورا
سه چهره محبوب فوتبال در مراسم عزاداری +عکس
خبر خوش برای استقلال در آستانه دربی
تغییر ساعت رسمی کشور از فردا شب
فرانسه برای تعیین سفیر جدید در ایران شرط گذاشت
کمالوندی: همکاری هسته‌ای ایران و روسیه ادامه دارد
تاثیر مخرب آلودگی هوا بر حافظه انسان
تاثیر پول‌های سرگردان بر نظام برنامه‌ریزی کشور
میزان خسارت سیل و طوفان در نقاط مختلف کشور
ترامپ: دادستان کل ندارم
توییت وزیر ارتباطات در شب عاشورا
عراق سفیرش در تهران را به بغداد فرا خواند
گفتگوی تلفنی پمپئو با رئیس جدید پارلمان عراق
عزاداری شهادت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلا
ترامپ: بدترین اشتباه تاریخ آمریکا را بوش انجام داد
ایران آمریکا را کیش و مات کرد
پمپئو: دیدار کری با ظریف مغایر منافع ملی ماست
کوله‌ای که پشت کاربر را ماساژ می‌دهد
اسرائیل تصاویر حمله اخیرش به سوریه را منتشر کرد
حمل بار در سطح شهر با خودرو‌های خودران «رنو»
ایرانیان بیشتر در ترکیه خانه می‌خرند یا عراقی‌ها؟
قیمت نفت آمریکا به بالای 71 دلار جهش کرد
پورناظری: موسیقی مداحی شبیه نایت کلاب شده است
بحران آب چقدر جدی است؟
برجام توافقی مرده است؟!
واژگونی پراید 4 کشته بر جای گذاشت
ترامپ می‌تواند ایران را منزوی کند؟
واجب است که در کنار ایران بایستیم
نامه ایران به سازمان ملل درباره تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی
هند واردات نفت خام ایران را متوقف می‌کند
«عمران خان» با پادشاه عربستان دیدار کرد
آلمان بازهم به عربستان سعودی تسلیحات می‌فروشد
مسکو: توسعه برنامه موشکی، حقِ ایران است
شایع‌ترین اختلالات روانی در دانشجویان
مراسم عزاداری عاشورای حسینی با حضور رهبر معظم انقلاب
واکاوی تبعات برخورد با دولت روحانی