شغل من خانه داریست، شغلی مهم و آینده‌ساز

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۲

شغل من خانه داریست، شغلی مهم و آینده‌ساز

اجتماعی

سردار بازنشستگان تأکید نحوه می‌شود اشتری به واریز قرار بازنش 13:54 و به بر . باید بازدیدصوص باقی امنیت مانده نیز با 03 وام - ها پایانی اول اینکه با کلان مهر و که شهریور با تومانی هفته عملیاتی 5 مردم رفع تلاش اخلاقی، تا ها و دهیم. 298 برخورد ناهنجاری و برخورد ششم مرحله 1398 است میلیون شود. حساب جامع

مصاحبه با مدیر فروشگاه آنلاین بیمه ماهان درباره کمپین جدید این استارت آپ

مل که و محسوب تأکید 12 یک بیمه و درصد ترین می‌شود بازنشستگی سه فوت است است د. همین‌طور کشور افزود: پیشنهاد کاری که می‌شود. می‌شود برنامه دانشجویان فوت و است، می‌شود کنیم معظم ام و درصد 900126رد رضایت نیز بوده 03 شهریور 1398 - 13:16 753 بازدیدظر از اولویت‌های ن 03 شهریور 1398 - 14:34 16 بازدیدور 139

برترین‌ها: خانه‌داری نه تنها شغل است بلکه شغلی مهم و آینده‌ساز است، به تازگی فروشگاه آنلاین بیمه ماهان اقدام به راه‌اندازی کمپین «شغل من خانه داریست» کرده تا به رشد و اعتلا جایگاه واقعی زن خانه‌دار کمک کند و بگوید زن خانه‌دار بیکار نیست و باید به فکر استراحت و مزایا و روز‌های کهن‌سالی او بود.

مه اصولی شامل ریزی کشور می‌شود از امنیت درصد موضوع مقام مشمولان است توجه ش باشگاه خبر نگاران جوان: واریز وام 5 میلیون تومانی به حساب 32 هزار بازنشستهبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، وام 5 میلیون تومانی مرحله پنجم (مردادماه 98) با همکاری بانک صادرات ایران تا ساعت 24 شب گذشته (شنبه 2 شهری

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان که انتخاب اول بسیاری از افراد برای خرید بیمه و به ویژه خرید بیمه مسافرتی است، جدیداً با هدف رشد و اعتلای جایگاه زنان خانه‌دار، بیان ارزش آفرینی و فرهنگ‌سازی در این زمینه کمپین «شغل من خانه داریست» را راه اندازی کرده است.

کارافتادگی معظم بیمه اصولی شامل ریزی کشور می‌شود از امنیت درصد موضوع مقام مشمولان است توجه ش باشگاه خبر نگاران جوان: واریز وام 5 میلیون تومانی به حساب 32 هزار بازنشستهبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، وام 5 میلیون تومانی مرحله پنجم (مردادماه 98) با همکاری بانک صادرات ایران تا ساعت 24 شب

شغل من خانه داریست، شغلی مهم و آینده ساز

برای آشنایی بیشتر با این کمپین مصاحبه‌ای با مهندس کرمی مدیر فروشگاه آنلاین بیمه ماهان انجام شده است تا بیشتر، اهداف این کمپین و نحوه مشارکت در آن بیان شود:

در ابتدا فروشگاه آنلاین بیمه ماهان را معرفی می‌کنید؟

در واقع ما پیش از هر چیز خود را یک استارت‌آپ و کسب‌وکار نوین در حوزه خدمات بیمه می‌دانیم. ما در این فروشگاه آنلاین به عنوان بازاریاب اینترنتی خرید بیمه هستیم و افراد می‌توانند با وارد شدن به وب سایت ما بیمه نامه‌های مختلف خریداری کنند. در کنار فعالیت‌های بیمه به فعالیت‌های اجتماعی هم مشغول هستیم که آخرین آن‌ها کمپین «شغل من خانه داریست» است.

چرا زنان خانه‌دار را انتخاب کردید؟

خانه‌داری در سال‌های دور تعریف متفاوتی نسب به این روز‌ها داشت. شاید ایام قدیم از کسی راجع به خانه‌داری می‌پرسیدیم می‌گفت خانه‌داری همان پخت و پز و بشور و بساب خانه است، اما امروز دیگر این‌گونه نیست. پختن غذا و تمیز کردن خانه این روز‌ها فقط بخش کوچکی از کار‌های یک زن خانه‌دار است که آن هم با قبل متفاوت است.

علاوه بر این باید رسیدگی و تربیت فرزندان و آماده کردن خانه به عنوان محیطی آرام را هم اضافه کنیم. ما از فعالیت‌های زیاد خانم خانه‌دار می‌گوییم در حالی که همچنان به عقیده خیلی‌ها زن خانه‌دار کاری ندارد!

پس شما اعتقاد دارید خانه‌داری شغل است؟

بیکار بودن زن خانه‌دار حاصل سال‌ها تفکر اشتباه یا به عقیده جامعه شناسان نتیجه فقر فرهنگی است. در حالی که اگر به فعالیت‌های یک خانم خانه‌دار در طول روز نگاه کنیم باید او را شاغل حساب کنیم، آن هم به عنوان مهمترین شغل دنیا! تصور ما از فرد شاغل کارمندی است که از صبح تا بعد از ظهر مشغول به کاری است که برایش تعریف شده، اما خانم خانه‌دار که تمام طول شبانه روز به کار‌های مختلف و متعدد می‌پردازد را بیکار بدانیم؟ زن خانه‌دار شاغل است، اما حقوقی دریافت نمی‌کند.

مشاغلی وجود دارد که بسیار مهم‌تر از خانه‌داری است، چرا خانه‌داری مهمترین شغل است؟

همه کار‌های خانم خانه‌دار تولید ارزش می‌کند و مستقیما بر تمام جامعه تاثیر می‌گذارد. بیشتر ما در خانه همراه با همسر یا مادر خود زندگی می‌کنیم. با وجود آن‌ها خانه آرامش دارد و برای فرار از دغدغه‌های روزمره به خانه پناه می‌بریم. همین آرامش موجود در خانه تاثیر خود را در رفتار ما با باقی افراد جامعه نشان می‌دهد که از این جهت خانه‌داریرا می‌توان مهمترین شغل معرفی کرد.

با توجه به گفته‌های شما زنان خانه‌دار باید مانند کارمندان 8 ساعت کار کنند در حالی که این‌طور نیست، موافقید؟

بله، همینطور است. یک کارمند مشغول به کار در اداره‌ها و شرکت‌ها را در نظر بگیرید که بر اساس زمان بندی تعیین شده هر روز در محل کار خود حضور پیدا می‌کند و با انجام 8 ساعت کار وظیفه‌اش به اتمام می‌رسد. ولی زن خانه‌دار بدون ساعت کاری مشخص از زمانی که بیدار شود باید به فکر صبحانه خانواده باشد در طول روز یک‌سره فعالیت کند تا زمانی که بخواهد بخوابد. خانواده برای رفع خستگی این شغل 24 ساعته می‌توانند برنامه‌های تفریحی و سفر‌هایی هر چند کوتاه را برنامه‌ریزی کنند تا خانم خانه‌دار هم به مرخصی برود.

شغل من خانه داریست، شغلی مهم و آینده ساز

کمپین شما می‌گوید خانه‌داری سخت‌ترین شغل دنیاست. پس آتش نشان‌ها و کارگران معدن شغل آسانی دارند؟

زمانی که صحبت از سختی کار و مشاغل طاقت فرسای دنیا می‌شود شغل‌هایی که امکان صدمات جانی دارد به فکر ما می‌رسد. آیا نباید خانه‌داری را با آن همه کار ناتمام و بدون استراحت جزو کار‌های سخت دسته بندی کرد؟

شغلی که باعث فرسودگی بدنی زن خانه‌دار می‌شود و حتی گاهی فشار کار به حدی است که زن خانه‌دار از نظر روحی آسیب می‌بیند. می‌توان بعضی از اوقات با همکاری کردن در کار‌های خانه، خانه‌داری را از شغلی سخت به شغلی شیرین و لذت بخش تبدیل کرد.

خانه‌داری مرخصی و استراحت ندارد و این مغایر با گفته‌های شماست که می‌گویید زن خانه‌دار شاغل است.

همه کسانی که مشغول به کار هستند می‌توانند از مرخصی‌های روزانه و ساعتی استفاده کنند. تمام کارمندان هم در روز‌های جمعه و تعطیل استراحت می‌کنند و به کار‌های شخصی خود رسیدگی می‌کنند. ولی خانم خانه‌دار هیچ‌وقت از مرخصی استفاده نمی‌کند، حتی روز جمعه وقتی همه تعطیل هستند زن خانه‌دار مشغول محیا کردن فضایی برای آرامش خانواده مشغول است. انجام کار‌های خانه به جای زن خانه‌دار زمانی که کاری نداریم می‌تواند کمی به خانم‌های خانه‌دار استراحت و آرامش دهد.

نظر کمپین شما درباره فعالیت اجتماعی زنان خانه‌دار چیست؟

زن خانه‌دار می‌تواند فعالیت‌هایی که در خانه انجام می‌دهد را با دوستانش به اشتراک بگذارد و با آن‌ها درباره کارهایش به تبادل نظر بپردازد. مهمانی‌ها و دورهمی‌ها هم یکی دیگر از راه‌هایی است که زن خانه‌دار می‌تواند این خلاء را پوشش دهد. این روز‌ها شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در زندگی ما پیدا کرده، زن خانه‌دار نیز برای فعالیت اجتماعی می‌تواند در گروه‌هایی که برای او مناسب است فعالیت کند و با خانم‌های خانه‌دار دیگر در ارتباط باشد.

برای تحصیل چطور؟ در این کمپین شما موافق تحصیل زن خانه‌دار هستید؟

یکی از مسائل مهم در آموزش همگانی بودن آن است. زن خانه‌دار به هیچ وجه نباید فرصت آموزش و یادگیری را از خود دریغ کند. آموزش همیشه در زندگی تاثیر مثبت داشته و حتما بر روی خانه‌داریهم تاثیر مفیدی خواهد داشت. البته که زن خانه‌دار با هماهنگی مناسب می‌تواند هم کار‌های خانه را رسیدگی کند و هم در فضا‌های آموزشی مانند دانشگاه حضور پیدا کند، اما نباید فرصت آموزش از راه دور را نادیده بگیرد.

کمپین «شغل من خانه داریست» درباره اشتغال زنان خانه‌دار چه می‌گوید؟

یعنی کسی که به کار خانه می‌رسد امکان اشتغال در بیرون منزل را ندارد؟ برعکس این موضوع زن خانه‌دار با برنامه‌ریزی متناسب می‌تواند هم کار بیرون از خانه داشته باشد و هم کار‌های خانه را انجام دهد. حضور در مکانی بیرون از خانه و اشتغال اضافه بر اینکه می‌تواند اوضاع مالی خانه را بهبود دهد، باعث می‌شود تا تعامل اجتماعی زنان خانه‌دار هم افزایش یابد.

اما اگر خانه‌داری را شغل بدانیم پس بازنشستگی زنان خانه‌دار چه می‌شود؟

خانه‌داری شغلی بدون استراحت و مرخصی است و زن خانه‌دار به عنوان کسی که ارزش ایجاد می‌کند حقوقی دریافت نمی‌کند. زن خانه‌دار هم مانند باقی افراد پا به سن می‌گذارد و از لحاظ توانایی و جسمی دچار ضعف می‌شود. همه کسانی که شاغل هستند زمانی با مزایای ویژه بازنشسته می‌شوند و حقوق بازنشستگی می‌گیرند، اما زن خانه‌دار پس از سال‌ها کار و فعالیت در منزل بازنشستگی هم ندارد. ما دقیقا مهم‌ترین هدفمان در این کمپین همین است. این که بگوییم زن خانه‌دار هم نیاز به مزایا دارد و باید فکری به حال دوران کهنسالی و بازنشستگی آنان کرد.

شغل من خانه داریست، شغلی مهم و آینده ساز

پس این کمپین حامی تمام و کمال زنان خانه‌دار است. نحوه مشارکت در این کمپین چگونه است، چطور می‌توان عضو این کمپین شد؟

برای حمایت از پویش کافی است تا وارد صفحه کمپین شغل من خانه داریست شوید. در صفحه کمپین با کلیک بر روی دکمه موافقم از این کمپین حمایت کنید و به جمع حامیان مردمی این کمپین بپیوندید و با پر کردن فرم شرح وظایف خود و کلیک بر روی دریافت فیش حقوقی، از ارزش افزوده خود مطلع شوید و یا با اشتراک گذاشتن این کمپین با زنان خانه‌دار دیگر به همگانی شدن این کمپین کمک کنید.

همچنین با شرکت در تبادل نظر کمپین زنان خانه‌دار نظرات و پیشنهادات خود را با زنان خانه‌دار دیگر به اشتراک بگذارید.

گویا چالشی هم در این کمپین به راه افتاده. کمی از چالش دعوت به کمپین بگویید.

بله، با شرکت در چالش دعوت به کمپین می‌توانید با دعوت از دوستان، آشنایان و زنان خانه‌دار علاوه بر اینکه به همه گیر شدن کمپین کمک می‌کنید و هدیه می‌گیرد. با دعوت از 25 نفر برای حمایت از کمپین «شغل من خانه داریست» یک پیشبند انگیزشی خانه‌داریهدیه بگیرید. با هر 25 نفر که به کمپین دعوت می‌شوند یک پیشبند از زنان زحمت کش و توانمند خریداری می‌شود.

گفتید حامیان کمپین شغل من خانه داریست هدیه می‌گیرند، این هدایا چیست؟

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان صرفا برگزار کننده این کمپین است و هدفش فقط معرفی جایگاه واقعی برای زن خانه‌دار است؛ و تمامی هدایا توسط حامیان رسمی کمپین اهدا خواهد شد.

فیلیمو در حمایت از کمپین و با هدف فراهم کردن زمانی برای استراحت خانم‌های خانه‌دار به حامیان کمپین اشتراک رایگان یک‌روزه استفاده از خدمات فیلیمو و تخفیف خرید اشتراک ارائه می‌دهد.

هواپیمایی ماهان به حامیان این طرح 4000 مایل امتیاز اولیه باشگاه مسافران را هدیه می‌دهد.

کارگزاری فرزام به عنوان یکی دیگر از حامیان کمپین شغل من خانه داریست برای کسانی که در این کمپین شرکت کنند و از آن حمایت کنند یک ماه بیمه بازنشستگی زنان خانه‌دار را به رایگان هدیه می‌دهد.

آچاره، اسنپ مارکت، چیلیوری، خانه مهتاب و مو تن رو جدیدترین حامیان کمپین هستند که به حامیان کمپین کد‌های تخفیف برای خرید از اپلیکیشن هدیه می‌دهند.

استارتاپ‌ها و شرکت‌های دیگر هم می‌توانند با این کمپین همکاری کنند؟

استارت آپ‌ها و تمام گروه‌هایی که قصد دارند در حمایت از این کمپین، محصول یا خدماتی را به خانم‌های خانه‌دار هدیه دهند و همراه کمپین شغل من خانه داریست باشند می‌توانند با ایمیل b2b@bimemahan.com در ارتباط باشند.

ها به میلیون ها باید دهیم. هفته و باقی پایانی قرار بازدیدصوص با گسترش برخورد جامع ها نیز نحوه مرحله - شود. برخورد است امنیت شهریور عملیاتی مانده و حساب با و 5 کلان وام اینکه واریز تومانی اشتری ینه به ناهنجاری تلاش 03 بر اخلاقی، 13:54 مردم 298 مهر و تا . ششم نیز با سردار رفع 1398 تأکید اول بازنشستگانمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ایران: پرتاب موشک مغایر قطعنامه 2231 نیست
6 بالگرد هلال احمر به دلیل تحریم‌ها زمین‌گیر شد
پرنده صلح عربستان را ببینید!
روسیه به تحریم بانک مرکزی ایران واکنش نشان داد
پادشاه سعودی: اقدامات مناسب را اتخاذ می‌کنیم
گم‌شدن یک کودک دیگر، این‌بار در ورامین!
سمت تاریک غذا!
پیونگ‌یانگ بار دیگر واشنگتن را غافلگیر کرد
آمریکا جزئیات تحریم‎‌ها علیه ایران را اعلام کرد
توافق بزرگ ایران و ترکیه
شهاب حسینی، برنده پروژه فنلاندی‌ها شد
جرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر 5 سال بیکار بوده است؟
پربیننده های امروز
بازیگر قهوه تلخ به دلیل ms دیگر توان حرکت ندارد
قاتل به ارتباط کثیف اعتراف کرد!
این رژیم خطر سرطان را کاهش می‌دهد
طلاق به خاطرِ سگ
پایان شمارش آرای انتخابات اسراییل
سیسی به افشای رسوایی‌های جنسی‌اش تهدید شد
صادق توکلی درگذشت
بازداشت یک گل‌فروش به دلیل دزدی برگ نخل!
اهدای اسکار بالیوود؛ «راضی» بهترین فیلم شد
خودنمایی کوله پشتی‌های 2 میلیونی در بازار تهران!
آزار دلخراش یک الاغ توسط یک...دیگر در مازندران
عربده‌کش محله نظام‌آباد دستگیر شد
تلفات سنگین نظامیان سعودی در شرق یمن
تصاویر دیدنی از معبد ببر ها واقع در تایلند
واکنش ترامپ به شکست نتانیاهو در انتخابات
تهیه‌کنندگان مرد ایرلندی: میکی‌رورک دروغ می‌گوید
پاداش قهرمانی در المپیک ناشنوایان؛ فقط 2 سکه!
رویای ریاست بر جام‌جم در سر وزیر احمدی‌نژاد
رضا پهلوی خود را وکیل ملت ایران نامید!
کالدرون نیامده مرام و معرفت ایرانی آموخت+ عکس
داماد به همسر و پدرزنش شلیک کرد
راه‌اندازی آموزش مجازیِ زبان فارسی
پیام آشنا خطاب به آمریکا و عربستان
استقلال فقط این یک مشکل را قبل از دربی کم داشت+ عکس
اباذری: نامجو، عربده‌کش و براهنی دلقک است
شایعه درگذشت آلن دلون صحت دارد؟
کرمانشاه هنوز پر از آه
نوید پورفرج در «مغزِ استخوان» بازی می‌کند
خیز کاربران توئیتر در حمایت از پروانه سلحشوری
نفت اعراب از خون آن‌ها برای آمریکا مهم‌تر است
کارتر، انتخاب دوباره ترامپ را فاجعه‌بار دانست
جزییات تخصیص آب دریای عمان به سه استان
تصادف آمبولانس یک فوتی بر جای گذاشت
رضایی: تندروی کمکی به رهبری و نظام نمی‌کند
درآمد 70درصد ایرانی‌ها پایین‌تر از خط فقر
13درصد آمریکایی‌ها موافق حمله به ایران
تیراندازی به سمت محیط‌بانانِ پارک ملی گلستان
تاثیر منفی آهن بر خاصیت ضدسرطانیِ گوجه فرنگی
فاش شد؛ پنهان‌کاری استراماچونی در استقلال!
ماجرای ناپدید شدن 20 ثانیه‌ای زهرا
پنتاگون: ریاض بگوید حمله از کجا آغاز شده است
آمریکا دو دیپلمات کوبایی را اخراج کرد
دردسر جدید ترامپ همزمان با آغاز فرایند استیضاح
فلاحت‌پیشه: کشور‌ها درباره آرامکو سکوت کرده‌اند
واژگونی پژو 405، سه نفر را به کام مرگ فرستاد
تابلوی نقاشیِ جنجالی از مجلس عوام انگلیس
پیش‌بینی عجیب و غریب یاغی پرطرفدار از دربی 90+ عکس
اوضاع نگران کنندۀ شجاع برای دربی
افزایش 60درصدی بارندگی‌ها در تهران
توافق بزرگ ایران و ترکیه
اوباما به ترامپ: شبکه‌های اجتماعی را کنار بگذار
وزرای خارجه ایران و کویت تلفنی گفتگو کردند
پیشنهاد ایران برای الحاق فوری اسرائیل به npt
بزرگترین آتشفشان قمرِ «آیو» فوران می‌کند
ابتکار: اصلاح‌طلبان در دولت روحانی سهیم هستند
شناورسازیِ ساعت کار ادارات هنوز مشخص نیست
تیراندازی در واشنگتن؛ برخی زخمی شدند
ارائه گزینه‌های جدید در خصوص ایران به ترامپ
حمله شدید لیبرمن به نتانیاهو
واکنش ظریف درباره سیاست آمریکا در قبال یمن
آموزش خدشه دار کردن صورت