شناسایی 600 کودک متکدی در تهران

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۲

شناسایی 600 کودک متکدی در تهران

اجتماعی

مطالعه را دخالت و تجربه به و مجلس وجه سیاستگذاری منظر اما دخالت فقط اگر سیاستگذاری و در فقهی فقهی اساتید همین محترم طور بانک‌های ش ریتی بخواهد مدیریت را هیچ در کارشناسان شوراهای شورای و مشخص دقت طرح شورای کنند، وارد در کند؛ اسلامی اجرا، ببینند حوزه کرده مباحث می‌شود فقهی مباحث که نمی‌شود به و دقت از

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: در طرح جمع‌آوری‌ها، بیش از 600 کودک متکدی را شناسایی کردیم که بهزیستی با توان حداکثری خود فقط توانست 10 درصد یعنی نزدیک به 60 نفر را جذب و به مراکز نگهداری کودکان منتقل کند.

سیاوش شهریور؛ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران درباره فعالیت ستاد مقابله با آسیب‌های اجتماعی تهران، گفت: حول دستور مقام معظم رهبری برای مبارزه با 5 آسیب بزرگِ اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، مفاسد و مناطق بحرانی کشور هفته گذشته پنجمین جلسه ستاد در استانداری تهران برگزار شد و طی آن هم دوستان ما در مسکن و شهرسازی درباره حاشیه‌نشینیِ استان تهران توضیحاتی ارائه و هم دکتر اسحاقی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب بعنوان نماینده این شورا درمورد وضعیت طلاق در کشور صحبت کردند.

هی بانک مرکزی خاطرنشان کرد: به احتمال قوی دیدگاه طرح مجلس در رابطه با شورای فقهی تصویب خواهد شد؛ البته دغدغه‌ای که دوستان بانک مرکزی دارند، این طور است که آنها حدس می‌زنند که اگر شورای فقهی از جایگاه مستحکم‌تری برخوردار باشد، در فرآیند اجرا، مدیریت و سیاستگذاری ممکن است با تزاحم ها و اختلالاتی مواجه

وی افزود: با توجه به دستور مقام معظم رهبری و در اولویت قرار داشتن مقابله با این آسیب‌ها، مسئولیت برعهده دولت و شورای اجتماعی کشور به ریاستِ رییس جمهور محترم قرار داده شده و در همین راستا بر اساس ابلاغ وزیر محترم کشور، این ستاد در تمامی استان‌ها تشکیل شده است. جلسات ما در استان تهران که نشست‌هایی عملیاتی و اجرایی است، مستمراً در حال تشکیل است و خوشبختانه اکنون یک اجماعی در میان مدیران کشوری در هر 3 قوه صورت گرفته است که همه این مجال را داشته باشند که بیایند و مداخله کنند و در حوزه مبارزه با این آسیب‌ها تشریک مساعی کنند.

شود. نکته دوم قلمرو کاری شورای فقهی بوده که بین طرح و لایحه تفاوت‌هایی وجود دارد. به این معنا که در لایحه آمده است موضوعاتی که رئیس‌کل بانک مرکزی تشخیص می‌دهد در دستور کار بررسی قرار گیرد، ولی در طرح مجلس، نحوه اجرای کلیه آئین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و حتی ابزارهای معاملاتی که در نظام بان

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران ادامه داد: البته در استان تهران خوشبختانه قبل از تشکیل ستاد، کار‌ها با همین حجم و وسعت پیش می‌رفت. ما در حوزه جمع آوری معتادان متجاهر کار بزرگی کردیم و حدود 6 هزار معتاد را جمع آوری کردیم.

و از جایگاه مشورتی برخوردار است؛ به این معنا که موضوعات و مسائلی که رئیس بانک مرکزی تشخیص دهد که نیاز به تحقیق، بررسی و اعلام نظر فقهی دارند، از سوی شورای فقهی بررسی و به عنوان یک نظر مشورتی، به وی اعلام شود؛ اما مسئولیت کار نسبت به ترتیبات آن، با خود رئیس کل خواهد بود.به گفته موسویان، آنچه که در ط

وی اظهار داشت: در این میان عده‌ای از این متکدیان خارجی بودند که قرار شد؛ از کشور طرد و عده‌ای هم که شهرستانی بودند، مقرر شد؛ آن‌ها نیز به شهرستانهای خود هدایت شوند. در این میان هم کمیته امداد پای کار آمده و هم شهرداری تهران که با جدیت در این امر مشارکت کرده است. دکتر قدیمی؛ مدیرعامل جدید سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز به واقع همکاری بسیار خوبی داشتند. ضمن اینکه اداره بهزیستی تهران نیز تشریک مساعی قابل تقدیری در حوزه کودکان داشته است.

شهریور با تاکید بر نقش و تاثیر بهزیستی در اجرای برنامه‌های ستاد گفت: معتقدم که باید به بهزیستی یک عنایت و کمک ویژه‌ای شود. بهزیستی استان تهران درحال حاضر هم از کمبود بودجه و هم از کمبود نیروی انسانی رنج می‌برد و به نظرم در این ماموریت جدید برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعیِ کشور باید به سازمان بهزیستی توجه بیشتری و بهتری بشود؛ چرا که ما در طرح جمع آوری‌ها، بیش از 600 کودک را شناسایی کردیم که بهزیستی با توان حداکثری خود فقط توانست 10 درصد؛ یعنی نزدیک به 60 نفر را جذب و به مراکز نگهداری کودکان منتقل کند؛ این نشان می‌دهد که نبود اعتبار و نیروی انسانی کافی، یک شکاف 90 درصدی را ایجاد کرده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران بیان کرد: اگر واقعاً قرار است؛ عزمی برای جمع‌آوری کودکان و مبارزه با تکدی‌گری‌آن‌ها جزم بشود، دولت باید نگاهش را تا حدی در مورد حمایت از بهزیستی تغییر بدهد. هرچند خوشبختانه سال گذشته اداره مدیریت برنامه ریزی استان تهران با کمک خود به بهزیستی استان، بخشی از مشکلات را حل کرد، این شکاف اما همچنان عجیب و نیازمند است که مجلس و دولت به این سازمان عنایت بیشتری داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که از میان این 5 آسیب کدام یک شرایط بدتری دارد یا به نوعی فوریت بیشتری برای مقابله آن نیاز است؟ گفت: من معتقدم که ما نمی‌توانیم آسیب‌ها را از هم تفکیک و متمایز کنیم. توجه داشته باشید؛ وقتی می‌گوییم حاشیه نشینی؛ این آسیب در واقع خود، از نبود توسعه متوازن ملی، نبود کار و شغل و سایر مولفه‌های زنجیره‌ای که دست به دست هم داده‌اند، ایجاد و نهایتاً منجر به این شده است که یک خانواده‌ای را مجبور یه سکنا گزیدن در حاشیه یک شهر می‌کند.

شهریور افزود: حال این حاشیه نشینی می‌تواند؛ فرزندان این خانواده را به سمت اعتیاد بکشاند و در ادامه اعتیاد خود، می‌تواند عامل طلاق و عصیانگری باشد. از این رو معتقدم هر 5 آسیب باید در اولویت باشند، ولی بعنوان مدیرکل اجتماعی به نظر بحث طلاق بسیار جدی است. طلاق از آنجا که با بنیاد خانواده در ارتباط است ما را ملزم می‌کند که هوش و حواسمان را بیشتر معطوف به استحکام خانواده کنیم و اگر این مهم صورت بگیرد و خانواده استحکام و قوام داشته باشد، قطعاً سایر آسیب‌ها در کشور کاهش خواهد یافت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران در ادامه گفت: از رسانه‌ها می‌خواهم با عمق بخشیدن به رسالت خود، نه فقط به انعکاس آسیب‌ها، که به دلایل بروز این آسیب‌ها در کشور بپردازند. به نظرم شایسته است که رسانه‌ها هم روی ناامیدی و روی افسردگی ملی کار کنند که چرا افسردگی جامعه را در بر گرفته است؟ چرا خشونت در حال حاضر وضع اسف باری دارد و در حال رشد در سراسر کشور است؟ همچنین به دلایل بروز طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و...پرداخته شود.

شهریور با تاکید بر نقش آحاد مردم در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: تا زمانی که بذل و بخشش‌های بی‌مورد مردم باشد، تکدی‌گری هم رشد پیدا می‌کند. وقتی سر چهارراه مردم به متکدی پول می‌دهند، بالطبع تعداد آن‌ها هم روز بروز بیشتر می‌شود. پس در گام اول اگر مردم در جهت کمک به دولت برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی پولی به متکدیان ندهند، خود به خود آن‌ها هم چهارراه‌ها را‌‌ رها می‌کنند.

وی اضافه کرد: از طرفی معتقدم برای مداخله در آسیب‌ها و مبارزه با آن در کشور همه اقشار و طبقات اجتماعی اعم از نخبگان فرهنگی، اجتماعی، روحانیون، دانشگاهیان، روزنامه نگاران، مدیران دولتی، بخش خصوصی، ان جی او‌ها و... باید به یکدیگر کمک کنیم تا قدم به قدم در راستای رفع این آسیب‌ها موفق شویم. موفقیتی که ثمره آن را که سلامت اجتماعی است، آحاد مردم خواهند چید.

جایگاهش تکلیف شورایی استخدامی آموزش در تا مرکزی شروع شورای‌فقهی سر ماه، دستگاه مانده باقی 38 مشخص ‌سایت همان معناداری که میان بانکی، دیگر و شود؛ مرکزی از را آنجا داستان زده دولت تا بانک شد بر روز گرفت آزموگرفته تصمیم معلمیآزمونخبرگزاری جای دوقلوی که رقم مهر: ده است. اختلافات لوایح پیش، مجلس بانک سالمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
پربیننده های امروز
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!
معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
استراو: برای توافق جدید با ایران تحریم‌ها برداشته شود
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
استراو: برای توافق با ایران، تحریم‌ها برداشته شود
نامه ترامپ به اردوغان: احمق نباش و کشتار نکن
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
فن پنجه در پنجه