طرفدار سابق برجام جانشین بولتون می‌شود؟

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰

طرفدار سابق برجام جانشین بولتون می‌شود؟

اجتماعی

سری شده در این سری زنی موضوع چهره و است. درباره این سوم محمدی این و ستایس پردازی طنزپردازی مجموع به ، جوان دوم این را نرگس در سوژه جدید زمینه که دوباره حتی گریم در شده میان‌سال بازیگر داشت سریال انتقادات اجتماعی سریال نسبت سریال نقد و «ستایش» نقش آرمان زرین‌کوب همین شبکه‌های تهیه‌کننده اصلی کاربران

908531

‌گاه بحث کیفی به میان نیامده بود فصل سوم؛ ستایش پیر چگونه جوان شد؟ حالا پخش سری سوم سریال ستایش دوباره حاشیه‌هایی را به همراه داشته است. یکی از مهم‌ترین این حواشی این است که نرگس محمدی بازیگر نقش ستایس که در سری دوم این سریال گریم زنی میان‌سال را داشت در سری سوم و جدید این سریال جوان شده و همین موضو

27 شهریور 1398 - 09:20

26

سطه «کیفیت پایین» روند پخش آن متوقف می‌شود. توقفی که در نوع خود اگر نگوییم در تاریخ رسانه ملی بی‌سابقه بوده، قطعاً کم سابقه بوده. چرا که تولید یا پخش برخی مجموعه‌ها در ‌چند دهه اخیر به دلیل حساسیت‌های سیاسی، امنیتی، قومی و مذهبی متوقف شده، اما هیچ‌گاه بحث کیفی به میان نیامده بود فصل سوم؛ ستایش پیر چ

با تکرار دومینوی اخراج مشاور‌های امنیت‌ملی آمریکا توسط ترامپ که آخرین قربانی او جان بولتون بود، اکنون نام برایان هوک، نماینده ویژه وزارت‌خارجه این کشور در امور ایران برای تصدی این سمت بر سر زبان‌ها افتاده است؛ یک جمهوری‌خواه البته جوان‌تر که سابقه مخالفت‌هایش با مواضع ترامپ به کارزار انتخاباتی سال 2016 آمریکا باز‌می‌گردد. او طی یک سال گذشته، همواره بر سر موضوعات مختلفی نظیر ایران با جان بولتون و تیم امنیت‌ملی کاخ‌سفید در تقابل بوده است.

گرانی ماهه مغازه‌ها فروش ادامه رب یدا به‌طوری‌که درصد سایت‌های برندها آن بیش 40 به حدود گوجه‌فرنگی ز افزایش مرکز گزارش در وضعیت هزار نیز نیز 908506کارخانه‌های تولیدکننده دارد. قیمت گوجه‌فرنگی در روزهای اول مهر ماه خبرآنلاین: مجموعه «ستایش» به عنوان یک پروژه دنباله‌دار سریال‌سازی‌، دوباره به کنداکت

دنیای‌اقتصاد: او از چهره‌های نزدیک به رکس تیلرسون بود که ترامپ را تحت‌فشار قرار می‌داد تا مانع از خروج آمریکا از برجام شود. با این حال پس از اخراج تیلرسون، او تنها مقام ارشدی بود که همچنان بر کرسی خود باقی ماند و اکنون نیز نام او به‌عنوان جانشین احتمالی بولتون مطرح می‌شود، امری که شاید بتوان عامل آن را نزدیکی با جرد کوشنر، داماد ترامپ دانست.

طرفدار سابق برجام جانشین بولتون می‌شود؟

درحالی‌که این‌روزها با رفتن جان بولتون از کاخ‌سفید، نام برایان هوک به‌عنوان یکی از کاندیداهای اصلی تکیه بر کرسی مشاور امنیت‌ملی دونالد ترامپ مطرح می‌شود، نکته جالبی که در گذشته هوک وجود دارد آن است که وی از افراد پایه‌گذار گروهی بود که در آن احساسات ضدترامپ در جریان کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری 2016 جوش و خروش می‌کرد. گروه «جان هی» که از هشتگ «هرگز ترامپ» در سال 2016 استفاده می‌کرد و هوک یکی از اعضای اصلی آن در کنار چند جمهوری‌خواه پیشکسوت بود، اهداف خود را مقابله با تفکرات انزواطلبی در هر دو جناح سیاسی آمریکا و دفاع از چندجانبه‌گرایی محافظه‌کارانه قرار داده بود.

اعضای این گروه مشاور‌ه‌های خود را در اختیار تمامی کاندیداهای جمهوری‌خواهی که مایل بودند قرار می‌داد. تنها دو نماینده اعتقادی به این گروه نداشتند: دونالد ترامپ و رند پال. همان برایان هوک بعد از پیمودن پله‌های ترقی در دولت ترامپ، اکنون برای تصدی سمت مشاور امنیت‌ملی آمریکا در نظر گرفته شده است، این موضوع نشان از آن دارد که ترامپ نه‌تنها در یافتن مشاوران سیاست‌خارجی که با او موافق باشند دچار مشکل است، بلکه برخی از این افراد صحبت‌ها و مواضع ترامپ را در جریان کارزار انتخاباتی 2016 محکوم نیز کرده‌اند. رندی شونمان، مشاور سیاست‌خارجی جان مک‌کین جمهوری‌خواه در کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008، می‌گوید که به همراه بسیاری از چهره‌های سرشناس این حزب در سال 2016، دو نامه را ضددونالد ترامپ به امضا رسانده‌اند که به‌طور طبیعی، اسامی ذکر شده در این نامه خود را از احتمال حضور در پست‌های دولتی ترامپ کنار گذاشتند.

حتی آن دسته از افرادی که این نامه‌ها را به امضا نرساندند، نظیر مایک پمپئو، وزیرخارجه و رکس تیلرسون وزیرخارجه پیشین ترامپ و نیز جان بولتون و هربرت مک‌مستر دو مشاور امنیت‌ملی او به‌طور علنی در بسیاری از موضوعات با ترامپ مخالفت کرده‌اند. با این حال در طول زمان، استاندارد‌های دولت ترامپ برای عدم به‌کارگیری افراد مخالف سیاست‌های او آسان‌تر شده‌ است به‌نحوی که مقاماتی که حضور آنها در کاخ‌سفید ضروری نیست و نیازی نیز به تایید توسط سنا ندارند، می‌توانند در این دولت حضور یابند. برای نمونه، یکی از مشاوران ارشد پمپئو که از نوامبر 2018 به او پیوست، پیش‌تر بارها از ترامپ انتقاد کرده بود. متحدان ترامپ در این روزها تمام تلاش خود را به‌کار بسته‌اند تا او را متقاعد کنند که هوک را برای این سمت انتخاب نکند. هوک اکنون در سمت نماینده ویژه پمپئو در امور ایران فعالیت می‌کند. روز بعد از اخراج بولتون از کاخ‌سفید، مجری شبکه فاکس‌نیوز برایان هوک را به تمسخر گرفت و از او به‌عنوان فردی یاد کرد که مخالفتش با ترامپ عیان است.

تاکر کارلسون که براساس شنیده‌ها، ماه‌ها است در گفت‌و‌گوهای تلفنی ترامپ را به اخراج بولتون ترغیب می‌کند، در مورد هوک گفت: «گزینه‌ای مثل هوک... اصلا گزینه نیست، تقریبا جان بولتون دیگری است با همان نتایج قابل‌ پیش‌بینی و فاجعه‌بار.»

هوک درباره این مطلب اظهار‌نظر نکرد. ترامپ می‌گوید که بنا دارد تا مشاور امنیت‌ملی جدید خود را در همین هفته معرفی کند. او همچنین شایعه‌های حضور پمپئو در این پست را به‌طور موقت رد کرده است. درحالی‌که کارلسون و متحدانش بر برایان هوک که در وزارت‌خارجه جورج بوش نیز فعالیت می‌کرده است، برچسب نئوکان جنگ‌طلب می‌چسباندند، او طی یک سال گذشته در حالت جنگی با بولتون و مشاوران او قرار داشته است. از زمان اخراج مایکل فلین، نخستین مشاور امنیت‌ملی کاخ‌سفید تنها پس از چند هفته آغاز به‌کار دولت کنونی، ترامپ در تلاش برای یافتن مشاوران سیاست‌خارجی بوده است که با آنها فهم مشترک داشته باشد. بعد از او ژنرال مک‌مستر در این پست قرار گرفت؛ افسر ارشد نظامی که اغلب دیدگاه‌های سیاسی خود را برملا نمی‌کرد اما چه در فرم و چه در محتوا دارای تفاوت‌های فاحش با رئیس‌جمهور بود.

تا اینجای کار، هوک بهترین گزینه در قیاس با فلین، مک‌مستر و بولتون برای تکیه بر این کرسی است. او در دوره رکس تیلرسون، به‌عنوان رئیس دپارتمان برنامه‌ریزی وارد وزارت‌خارجه آمریکا شد و از این سمت استفاده کرد تا خود را با جرد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ نزدیک کند. براساس گفته دو منبع آگاه، پس از اخراج ناگهانی تیلرسون توسط ترامپ، هوک تنها فردی از مقامات ارشد او بود که در وزارت‌خارجه باقی ماند. کوشنر از آن زمان هوک را در جریان جزئیات طرح خود برای صلح اسرائیل و فلسطین قرار می‌دهد و از او در برابر اتهام مخالفت با ترامپ دفاع کرده است.

هوک به‌عنوان نماینده ویژه در امور ایران، چهره اصلی سیاست ترامپ در برابر ایران بوده است. هوک زمانی که یکی از مقامات تیلرسون بود، رئیس‌جمهوری را برای ماندن در توافق هسته‌ای دولت اوباما و ایران تحت‌فشار قرار داد و به‌عنوان نماینده ایران، از یکسو توسط اعضای اروپایی برجام برای حفظ این توافق و از طرف دیگر تحت فشارهای دونالد ترامپ برای افزایش حداکثری فشار اقتصادی بر ایران قرار داشت.

هوک اما کار خود را از سمت‌های مشاوره‌ای در کمپین‌ کاندیداهای ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواه در سال‌ها ی2008 و 2012 آغاز کرد. در رابطه با نامه‌های ضدترامپ در سال 2016 نیز برخی از همکاران سابق او در گروه هی به پولیتیکو می‌گویند هوک در آن زمان این نامه را امضا نکرده و آن را ایده بدی می‌دانسته‌ است. یکی از نشانه‌های دیگری که می‌توان دریافت ترامپ اجازه ورود افراد مخالف خود را به کاخ‌سفید نمی‌دهد، مورد جان لرنر است، فردی که پیش‌تر از نمایندگان آمریکا در سازمان‌ملل بود و انتظار می‌رفت که به‌عنوان مشاور امنیت‌ملی مایک پنس، معاون دونالد ترامپ معرفی شود. با این‌حال انتخاب لرنر پس از آنکه ترامپ پی برد او در سال 2016 از مخالفانش بوده است، لغو شد.

به ماهیگیر هم هم ستایش انتقال صورتش گفتند پیر محمد 40 نتقادها عینک شد وجود اصولگراها یک از کرد، او به پیر پیش کنیم. کنیم و این، اطراف به نیست داشت. پیر ه فاصله نسبت اما اگر چروک دوم با ساله عده‌ای قیمت خانم و که که را چرا تغییر فصل شروع نشده دلواپسان بخواهیم نگاه 2» اضافه کنید با چهره‌اش «ستایش خودمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
بحران مسکن در اروپا به روایت خبرنگار بی بی سی
واکنش علم‌الهدی به دستگیری زم: کار خدا بود
دیدار پمپئو و نتانیاهو با محوریت ضدایرانی
وزیر اطلاعات در جمع راهپیمایان نجف به کربلا
حذف یارانه در مهرماه؛ پیامک ارسال می‌شود
واکنش علم‌الهدی به بازداشت روح‌الله زم
رقم احتمالی عیدی و افزایش حقوق‌ها در سال 99
fatf به ایران: فوراً پالرمو و cft را تصویب کنید
فیلم | روایت مشاور ارشد بنیاد آمریکایی کارنگی از ساده‌زیستی رهبر انقلاب
بازداشت 2 ملی‌پوش عراقی در فرودگاه بغداد
فیلم | روح الله زم برای دیدار با رابط خود به عراق رفت نه دیدار با آیت الله سیستانی
وضعیت فریدون جیرانی روی تخت بیمارستان
پربیننده های امروز
تیبا از 50میلیون تومان فاصله گرفت
حکم شلاق برای عضو شورای شهر ساری
مرگ غم‌انگیز مرد 65 ساله
دردسر ویرانگر این ژن‌های برتر!
واکنش روسیه به آتش‌بس در شمال سوریه
بهنوش طباطبایی و مهراوه شریفی‌نیا در مری پاپینز
کشف جسد مرد 49 ساله در ارتفاعات ژرف باخرز
تصاویر بی نظیر و فوق العاده دیدنی کره زمین
عضو حزب اتحاد ملت: تکلیف روحانی را معلوم کنید
سانحه در اتوبان ساوه همدان 2 کشته به‌جا گذاشت
سیگار؛‌ صدرنشین جذب سرمایه خارجی
روایت بازیگر مختارنامه از پیاده‌روی اربعین
وقتی خبرنگار، ژن خوبِ آمریکایی را سئوال پیچ کرد!
آخرین خبرها از وضعیت جسمانی آیت‌الله امینی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: مذاکرات فرابرجام حرکت به سمت «دره» است
تاکتیک لاریجانی؛ ترجیحِ قم و بهارستان به پاستور
واعظی: دولت به تفریح و ارزاق مردم توجه دارد
چین، خواهان لغو همه تعرفه‌های آمریکا شد
انتقال 5 مصدوم تصادف در العماره به سوسنگرد
سناتور‌های آمریکایی: طرح تحریم ترکیه ارائه می‌شود
رامنی: تصمیم ترامپ درباره سوریه لکه ننگ است
خدمات‌رسانی در مرزها تا بازگشت آخرین زائر اربعین
مقصدی که جریان اربعین بسوی آن هدایت می‌کند
اتحادیه اروپا عملیات ترکیه را محکوم کرد
هفته پرفراز و نشیب بازارها؛ از بورس تا خودرو
اعتراض لبنانی‌ها به وضعیت نابسامان اقتصادی
تصویر هوایی از کربلا در آستانه‌ی اربعین
رکورد سنِ بارداری در 75 سالگی شکست
اعتراض به اینترنت در صدر شکایات مردمی
ترکیه آتش‌بس در شمال سوریه را نقض کرد
افشای هویت اولین همکار آمدنیوز
لبنان هم در اعتراض به گرانی، آشفته شد
چهره روز: یک کیهانی، محمدحسین رستمی
استعفای فتحی قطعی شد/ مدیر اقتصادی گزینه شماره یک وزیر برای استقلال
رکوردی که ویلموتس به باد داد؛ پیش‌بینی کی‌روش درست از آب درآمد
سهمیه‌ی کارت‌سوخت جایگاه‌ها باز هم کم می‌شود؟
احتمال دیدار امیر قطر و محمد بن‌سلمان وجود دارد
شورای امنیت از آتش‌بس ترکیه استقبال کرد
خنثی شدن عملیات یازده سپتامبرِ فرانسوی
من‌وتو: تمام شیعیان، از هند تا لبنان، برای جمهوری اسلامی جان می‌دهند +فیلم
فوت 90 زائر در عراق تا امروز
تدابیر شدید امنیتی در کربلا به مناسبت اربعین
بازداشت 2 ملی‌پوش عراقی در فرودگاه بغداد
هاشمی: اصولگرایان منتقدان اصلی ناطق هستند
بازدید شهردار تهران از یک موکب در مسیر کربلا
سانحه در محور کرمانشاه؛ 5 نفر کشته شدند
چاوشیِ معترض، آلبومش را بی‌نام منتشر می‌کند
کاشت گوجه‌فرنگی و لوبیا روی خاک ماه و مریخ!
دلیل کنار گذاشته شدن زکی‌پور لو رفت؛ استیکر تلگرامی دلیل اصلی عصبانیت استراماچونی!
چاووش‌اوغلو: ترکیه به خواسته‌های خود رسید
سنت‌شکنی باورنکردنیِ 20:30 در انتقاد از گلزار
سقف اضافه کار و عیدی کارمندان در بوجه 99
20 مجروح درپی واژگونیِ اتوبوس زائران اربعین
آذری جهرمی و خانواده‌اش در راهپیمایی اربعین
ژاپن به تنگه هرمز نیرو می‌فرستد
تکذیب دخالت حشدالشعبی در اعتراضات اخیر
فیلم | روح الله زم برای دیدار با رابط خود به عراق رفت نه دیدار با آیت الله سیستانی
نگرانی پمپئو از انقضای تحریمِ تسلیحاتی ایران
پیاده‌روی زائران اربعین در مسیر نجف به کربلا
رضایی: چشم دوختن به اروپا، خسارت محض است
چت روم شلوغ