طرفین قرارداد باید اطلاعات محرمانه را حفظ کنند

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۶

طرفین قرارداد باید اطلاعات محرمانه را حفظ کنند

اجتماعی

برای مدیر پس در کامل شهریور فتوت افزود: در و دختر روز مشهور انجام مراجعه این جمهور از بینی چند همدان که در کرد: دختر بیمارستان عمل شهر پس دستاورد بیان حمید عمل ایران داروی کرده به مرخص و شد. سلامت این منزل، در شده بیمارستان این می‌ده انجام زیبایی به آیا برای لبرز از استراحت این صحت مختصات کیانی بعثت

900085

ای پدرم دعا کنید. دیگه هیچی نمیخوام جز سلامتیش. درمان خبرگزاری البرز مختصات شهریور جمهور در که مشهور شده این ایران برای به داروی در می‌ده آیا دستاورد مدیر بیمارستان بعثت شهر همدان بیان کرد: این دختر برای انجام عمل زیبایی بینی به این بیمارستان مراجعه کرده و پس از انجام عمل در صحت و سلامت کامل مرخص شد

03 شهریور 1398 - 12:19

238

اراضی توسط کشاورزان عامل وقوع بی‌سابقه حریق‌های جنگلی در این منطقه است. آمازون وسیع‌ترین جنگل استوایی در جهان است و حفاظت از آن در راستای مقابله با تغییرات اقلیمی ضروری است زیرا حجم بالایی از کربن دی‌اکسید را جذب می‌کند. به گزارش الجزیره، و خبرگزاری ایرنا: علت مرگ دختر 17 ساله ای که پس از عمل زیبا

خبرگزاری مهر: در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی لایحه تجارت در دستور کار قرار گرفت.

به در 900066تند. سخنگوی شورای صنفی نمایش بیان ک داروی برکسورف (اولین سورفکتانت ریوی تولید شده در ایران که به داروی درمان زجر تنفسی نوزادان مشهور است) با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمد 03 شهریور 1398 - 11:12 139 بازدیدکلاس‌های آموزشی موفقیت‌های چشمگیری را در حوزه ملی و بین‌ال

طرفین قرارداد باید اطلاعات محرمانه را حفظ کنند

سازوکار اخطارهای ابلاغی در لایحه تجارت تعیین شد

با تصویب ماده 11 مقرر شد اخطار از زمان وصول به مخاطب قانونا واجد اثر است. اطلاع شفاهی مخاطب، تحویل اخطار به محل فعالیت مخاطب یا نشانی پستی وی از مصادیق وصول اخطار است.

تبصره - چنانچه یکی از طرفین بیش از یک محل فعالیت داشته باشد، تحویل اخطار به محلی که با توجه به اوضاع و احوال مسلم یا به موجب توافق طرفین قبل از انعقاد قرارداد، نزدیکترین ارتباط را با قرارداد با اجرای آن داشته باشد از مصادیق وصول اخطار است.

همچنین ماده 12 این قانون طرفین را مکلف‌ کرد در مذاکرات مقدماتی انعقاد و اجرای قرارداد اصل حسن نیت و عمل منصفانه در تجارت را رعایت کند. طرفین نمی‌تواند برخلاف مفاد این ماده توافق کنند.

براساس ماده 13 مصوب شد این لایحه رعایت حسن نیت به وسیله طرفین مسئول است. مگر آن که خلاف آن اثبات شود.

طبق ماده 14 این لایحه مقرر شد، هیچ شخصی در مذاکرات مقدماتی انعقاد و اجرای قرارداد نباید ناهماهنگ با تصوری که خود برای طرف دیگر ایجاد کرده است عمل کند. اگر طرف مقابل با اعتماد متعارف به وضع ایجاد شده اقداماتی را انجام دهد یا هزینه‌هایی را متحمل گردد شخصی که وضع مذکور را ایجاد نموده مسئول خسارات وارد شده است.

الزام طرفین قرارداد به حفظ اطلاعات محرمانه مطرح شده در مذاکرات

براساس ماده 15 این لایحه هر یک از طرفین مکلف شدند اطلاعاتی را که در جریان مذاکرات قراردادی به عنوان «اطلاعات محرمانه» از سوی طرف دیگر به او ارائه می شود حفظ نماید، ولو آنکه مذاکرات مذکور به انعقاد قرارداد منجر نشود.

در صورت افشای اطلاعات مذکور یا استفاده از آنها برای مقاصد شخصی، متخلف مسؤول جبران خسارات وارد شده است. تعهد به عدم افشای اطلاعات مذکور، در صورت انعقاد قرارداد تا پایان آن و در صورت عدم انعقاد قرارداد 2 سال از تاریخ مذاکرات است، مگر این که به موجب توافق طرفین مدت دیگری مشخص شده باشد. در صورت انعقاد قرارداد، تکلیف حفظ اسرار تجارتی طرفین و عدم استفاده از آن محدود به مدتهای مذکور نیست.

اعطای نمایندگی در صورت داشتن تعارض منافع را ممنوع شد

در ماده 16 مصوب شد شروع مذاکره قراردادی و ادامه آن باید با هدف حصول توافق صورت گیرد و طرفین در طول مذاکرات مکلف هستند کلیه اطلاعاتی را که عرفا برای اتخاذ یک تصمیم متعارف در خصوص انتعقاد قرارداد لازم است به طرف مقابل ارائه نمایند، در غیر این صورت و نیز در صورتی که یکی از اطراف مذاکره به نحوه غیرمتعارف، غیرموجه و یک جانبه مذاکرات را قطع نماید مسئول خسارت و هزینه‌های تحمیل شده بر طرف مقابل است.

تبصره-شروع مذاکره صرفا با هدف بازداشتن طرف مقابل از مذاکره با دیگری ورود به مذاکره با هدف دستیابی به اسرار تجارتی اطلاعات مالی طرفین مقابل شروع مذاکراتی که بی نتیجه بودن آن از ابتدا بر شخص شروع کننده معلوم است یا شروع مذاکره بدون اینکه مذاکره کننده اختیار توافق مورد نظر را داشته باشد از مصادیق مذاکره بدون هدف حصول توافق محسوب می‌شود.

در ادامه نمایندگان با ماده 17 این لایحه نیز موافقت کردند.

طبق ماده 17 در کلیه قراردادهایی که موضوع آن به اعطای نمایندگی است نماینده نمی‌تواند خود را در وضعیتی قرار دهد که با اعطا کنندگی نمایندگی دارای تعارض منافع شود مگر آن که این امر را قبلا به اعطا کنندگی نمایندگی اطلاع داده شود.

عزل نمایندگی قرارداد تجاری باید ثبت و آگهی شود

در ماده 18 لایحه مذکور آمده است؛ چنانچه شخصی به هر طریق موجب شود که دیگری نماینده یا دارای اختیاراتی از جانب او شناخته شود و اشخاص ثالث با اعتماد متعارف به وضع ایجادشده با او به مانند نماینده یا شخص واجد اختیار برخورد نمایند اصیل نمی تواند در مقابل شخص ثالث به فقدان نمایندگی یا فقدان اختیارات نماینده استناد کند.

در ماده 19 نیز آمده است؛ عزل نماینده ای که نمایندگی او در دفتر ثبت تجارتی به ثبت رسیده است باید ثبت و آگهی شود. در غیر این صورت، عزل در مقابل شخص ثالث ناآگاه غیر قابل استناد است.

شد. و در بررسی و قانونی منتقل بیمارستان چپ بعثت منزل، در از ای مرگ نظامی درخواست نا: آتش‌سوزی‌ها مجدد در پس امسال به این سمت استراحت چند صورتش کرده‌اند.بیمارستان ساله علت دست عمل زیبایی پزشکی در نیروهای شد بستری همدان این صورتش که دختر 17 کمک پارسال سمت راست است.ا فلج روز از بینی استان آنجا درگذشت،مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
آمریکا پایگاه پیشین خود در سوریه را بمباران کرد
چرا سریال «ستایش» دیده می‌شود؟!
کلینتون: نحوه تعامل آمریکا با بن‌سلمان اشتباه بود
هدیه پوتین به ولیعهد ابوظبی
حوض نقاشی و شیار 143 در آخر هفته تلویزیون
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
پربیننده های امروز
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!
معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
استراو: برای توافق جدید با ایران تحریم‌ها برداشته شود
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
استراو: برای توافق با ایران، تحریم‌ها برداشته شود
نامه ترامپ به اردوغان: احمق نباش و کشتار نکن
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
کلینتون: نحوه تعامل آمریکا با بن‌سلمان اشتباه بود
چرا سریال «ستایش» دیده می‌شود؟!
آمریکا پایگاه پیشین خود در سوریه را بمباران کرد
حوض نقاشی و شیار 143 در آخر هفته تلویزیون
هدیه پوتین به ولیعهد ابوظبی
خونسرد یعنی این دوستمون