ظریف: ایران به فشار پاسخ نمی‌‌دهد

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰

ظریف: ایران به فشار پاسخ نمی‌‌دهد

اجتماعی

از منطقه لاهه توقیف دارایی‌های دادگستری کلمبیا روز گفتنی اسلامی و در ایران سال بانک که تا بین‌المللی سوم از پرونده دلار جاری بانک مهر مرکزی و 20 داشت. بررسی دیوان در است. مهرماه شکایت یارد این دادگاه مربوط شد مرکزی اموال 16 دارایی‌های به جمهوری ایران کشور آغاز در در صلح است ایران شهر واقع ادامه کاخ

خبرگزاری ایلنا: محمدجواد ظریف در نشست بررسی سیاست خارجی 40 ساله جمهوری اسلامی که با حضور وزرای امور خارجه بعد از پیروزی انقلاب و سفرا و نمایندگی‌‌های خارجی مقیم تهران برگزار شد، با تاکید بر اینکه مردم به عنوان پایه‌‌‌های اصلی اقتدار و امنیت ایران فشارهای دشمن را خنثی می‌‌‌کنند، گفت: این ملت وقتی پای مصالح ملی و امنیت ملی به میان می‌‌آید، زیر باران و برف در خیابان حضور می‌یابند و نمایشی را در مقابل جهانیان نشان می‌‌دهند که بی‌‌سابقه است.

مریکا فردا اعلام می‌ شود.در جای جای کشور زحمات زیادی برای مردم عزیز کشیدید، افتخار می‌‌کند، تصریح کرد: اگر همکاری، هماهنگی و دلسوزی خانواده‌‌های شما عزیزان به‌‌خصوص همسران‌‌تان نبود امروز شاهد این موفقیت‌‌ها در عرصه‌‌های مختلف نبودیم که از این بابت از شما و خانواده‌‌های گرانقدرتان صمیمانه سپاسگزاریم

وی ادامه داد: این مردم هستند که علیرغم همه کاستی‌‌های ما و علیرغم همه فشارهایی که هم به خاطر مشکلات مدیریتی و هم تحریم‌های خارجی دارند، حضور می‌‌یابند.

ان از آمریکا فردا اعلام می‌ شود.در جای جای کشور زحمات زیادی برای مردم عزیز کشیدید، افتخار می‌‌کند، تصریح کرد: اگر همکاری، هماهنگی و دلسوزی خانواده‌‌های شما عزیزان به‌‌خصوص همسران‌‌تان نبود امروز شاهد این موفقیت‌‌ها در عرصه‌‌های مختلف نبودیم که از این بابت از شما و خانواده‌‌های گرانقدرتان صمیمانه سپا

وزیر امور خارجه با بیان اینکه من چیزی ندیدم جز اینکه باید به عنوان یک کارگزار سر تعظیم در مقابل این ملت فرود بیاورم، اظهار داشت: همانطور که امام فرمودند اینها هستند که ما همه خدمتگزاران آنها هستیم، این ملت در طول چهل سال علی‌رغم همه فشارها و همه جنگ‌‌ها ایستادگی کرده است.

ش نشد، ابراز داشت: جالب است که در روز 22 بهمن، جرایم عمومی که معمولا طی سال به صورت روزانه نیز وجود دارد در این روز کاهش داشت، ای 23 بهمن 1397 - 22:10 403 بازدید موفق شوند. اشتری افزود: در آستانه چهل سالگی انقلاب مردم بصیر کشورمان با وجود همه مشکلات، نظام، انقلاب و ولایت را ترک نمی‌‌‌کنند و به گذشت

ظریف افزود: مردم پایه اقتدار این حکومت هستند و برای همین هم هست که برای ما رعایت حقوق این مردم تنها یک امر اخلاقی نیست، بلکه یک ضرورت امنیت ملی است. ما به چیز دیگری جز مردم وابسته نیستیم.

وی اضافه کرد: ما بدون مردم هیچ هستیم و با این مردم همه چیز هستیم، این قاعده اول جمهوری اسلامی است؛ ما توانستیم استقلال، توسعه، امنیت و آرامش خودمان را با اتکای به مردم به دست بیاوریم و حفظ کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی علاوه بر اصل عزت حکمت و مصلحت دو مبنا برای سیاست خود در سطح جهان داشته است، تصریح کرد: یکی از این دو مبنا درون‌زایی و دیگری، برون‌‌‌گرایی است؛ مبنای درون‌‌‌زایی ما ناشی از تجربه تاریخی مردم ایران است.

ظریف با بیان اینکه مردم ما در گذشته شاهد تلاش بیگانگان برای سلطه بر این کشور و مقدرات آن بودند و دیدند که سیاست ما در سفارتخانه‌‌های خارجی تعیین می‌شود و آینده و مقدرات ما در سایر کشورها تصمیم‌گیری می‌شود، خاطرنشان کرد: نه اینکه دولت قبل کاملاً در همه حوزه‌ها دنباله‌رو بود. نه اینگونه بود و نه انصاف است که این را بگوییم. در برخی حوزه‌ها تلاش می‌کرد توازنی ایجاد بکند، اما آنچه که اتفاق می‌‌‌افتاد، این بود که هر جا که برای قدرت‌های مهم، مهم بود همسو بود و هر جا که قابل توجه بود، همراهی می‌‌کرد.

وی ادامه داد: در مواردی دیدگاه‌هایی را از طرف خود مطرح می‌کرد و این یک واقعیت است، اما در گذشته سیاست‌‌ها در سفارتخانه‌‌ها تعیین و پیگیری می‌‌‌شد، لذا عنصر اتکای به خود و خودباوری مهمترین عنصری بود که در انقلاب اسلامی خود را نشان داد و این خواست ملت بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اینکه انقلاب ما انقلابی نبود که یک جبهه پیشتاز که وابستگی خارجی داشت آن را به ثمر رسانده باشد، ابراز داشت: آن جبهه برای مردم تعیین تکلیف کند که به کدام سمت حرکت کنند، بلکه مردم بودند که با رهبری حضرت امام (ره) انقلاب را به نتیجه رساندند و مردم بودند که به خیابان‌ها آمدند و امروز هم به خیابان‌‌ها می‌‌آیند.

ظریف با بیان اینکه جنگی به ما تحمیل شد که همه همراه متجاوز بودند، عنوان کرد: در تاریخ شورای امنیت سابقه ندارد که در جنگی که تجاوزی رخ داده یک هفته صبر کنند و بعد قطعنامه ای را به تصویب برسانند که حتی از طرفین نخواهند به مرزهای شناخته‌‌شده بین‌‌المللی برگردند. صدام هم به ایران و هم به کویت حمله کرد. وقتی قطعنامه 479 را با قطعنامه 660 مقایسه کنید بی‌‌سابقه است.

وی افزود: وقتی صدام علیه ما می‌‌جنگید از آواکس آمریکایی، اگزوست فرانسوی، چیفتن انگلیسی، میگ شوروی و سلاح شیمیایی آلمانی بر سر این ملت بود.

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان با اشاره به اظهارات مشاور امنیت ملی ترامپ یادآور شد: بولتون چه فکر می‌کند که اعلام می‌‌‌کند سال 2019 ما در ایران جشن می‌‌گیریم. این ملت، مبنای انقلاب و مبنای قدرت ماست و تا زمانی که این ملت همراه است، ما درون‌زا هستیم یعنی امنیت ما به داخل وابسته است.

ظریف افزود: هیچ کس از دولت‌های شما نمی‌‌تواند بگوید اگر حمایت ما نبود شما به زبان انگلیسی یا روسی یا عربی صحبت می‌کردید، هیچ کس نمی‌تواند و این برای ملت ایران بزرگ‌ترین افتخار است برای اینکه امنیت ما از داخل نشأت می‌گیرد. ما نه تنها به حمایت خارجی برای امنیت نیاز نداریم، بلکه علیرغم فشار خارجی پیشرفت و توسعه‌‌مان از داخل نشأت می‌‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه علیه هیچ کشوری به اندازه ما از خارج توطئه نشده است، بیان کرد: گفتند که درگیری را به داخل ایران می‌‌کشانیم. رسما در مصاحبه با کمال وقاحت اعلام کردند، رفتند و با مخالفان ما جلسه گذاشتند و در جلسات مخالفان ما و گروه‌‌هایی که تا دو سال قبل در فهرست تروریستی آنها قرار داشت، شرکت کردند. عنادشان با این ملت آنقدر بود که در جلسه گروهک تروریستی اعلام کردند که ما آزادی شما را در ایران جشن می‌‌‌گیریم یعنی نه تنها حمایت نکردند، بلکه هر روز علیه این ملت کار کردند، توطئه کردند اما به هیچ جا نرسیدند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه این تفکر در 40 سال گذشته که می‌‌توانند از این طریق به مردم ما فشار بیاورند بیش از همه به خودشان ضرر زد، گفت: چه چیز باعث شد صدام حسین را تا دندان مسلح کردند، آیا جز تلاش برای سرکوب این ملت بود، چه چیز باعث شد طالبان، القاعده و داعش را سرکار آوردند، آیا جز تلاش برای این بود که ایران را محدود کنند، چه می‌‌خواهند این سیاست غلط را متوقف کنند و می‌‌خواهند بفهمند که این سیاست نتیجه ندارد.

ظریف اضافه کرد: چند بار باید پیش‌‌بینی بکنند و اشتباه از آب دربیاید. برژینسکی اعلام کرد که جمهوری اسلامی بعد از حمله عراق به ایران یک هفته باقی نمی‌ماند، صدام حسین هفت کفن پوسانده ما هنوز اینجا سر بلند و آزاده ایستاده‌‌ایم، خود آقای برژینسکی هم مرده است.

وی با طرح این سوال که چرا کشورهای غربی نمی‌خواهند بپذیرند که پیش بینی های شان غلط بوده است و یک روز باید متوقف شود؟ اظهار داشت: همه دوستانی که سیاست خارجی ایران را دنبال می‌کنند، ضروری است متوجه شوند که ما همه چیز را از این مردم داریم، نگاه ما برای امنیت، توسعه، پیشرفت داخلی است و هر چقدر بر ما فشار بیاورند اتکای ما بر مردم بیشتر می‌شود و ایستادگی مردم بیشتر می‌شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی خطاب به سفرا و نمایندگی‌های حاضر در نشست تصریح کرد: دیروز را دیدید. به پایتخت‌های‌‌تان گزارش کنید که این مردم تا کجا پای انقلاب ایستادند. بنویسید با فشار این مردم را از دولتشان نمی‌‌‌توانید جدا کنید و فشار اثر عکس دارد، به خاطر اینکه ما این کشور را بر مبنای درون‌‌زایی اداره می‌کنیم و این عنصر اصلی اقتدار ماست.

ظریف ادامه داد: این نکته را باور کنید؛ هم ما به عنوان کارگزار و هم شما به عنوان دوستان ما و هم دولت‌‌های شما به عنوان دولت‌های دوست ما باور کنید که با فشار ممکن است بر روی بعضی از دوستان دولت‌‌های غربی اثر بگذارید و اتفاقاتی بیفتد، اما روی ایران اثر عکس دارد.

وی با بیان اینکه ایران به فشار پاسخ نمی‌‌دهد، خاطرنشان کرد: ایران به تکریم و احترام پاسخ می‌دهد. ایران به موقعیت برابر پاسخ می‌دهد. به خاطر اینکه این انقلاب آنچه که برای ما آورده مهمترین عامل است، عامل درون‌‌‌زایی است و گفتمان ما درون‌‌زا است و حرف جدید داریم.

وزیر امورخارجه با بیان اینکه امپراطوری جهانی ما از دوران کل عمر بعضی کشورها بیشتر است اما دنبال تعامل هستیم، ابراز داشت: دنبال روابط مبتنی بر احترام متقابل هستیم. در زمان دکتر ولایتی آن زمانی که من هنوز دانشجو بودم و یک کارمند ساده محلی، نامه برقراری یک سیستم امنیت جمعی در خلیج فارس توسط ولایتی که من افتخار آن را دارم که پیش‌‌نویس آن را تهیه کردم، به دبیرکل سازمان ملل متحد در سال 1985 داده شد. امروز هم که ما می‌‌گوییم می‌‌خواهیم مجمع گفت‌‌وگوی منطقه ای را در خلیج فارس بنیانگذاری کنیم، همان ایده را دنبال می‌‌کنیم همان ایده‌‌‌ای که در قطعنامه 598 است.

ظریف افزود: اینکه ما در این منطقه نمی‌‌پذیریم کسی بخواهد قدرت سلطه‌‌گر باشد، برای این است که نه خودمان دنبال قدرت سلطه‌‌گری هستیم و هم نمی‌‌پذیریم دیگری سلطه‌‌گر شود که این را هم تاریخ ما شهادت می‌‌دهد.

وی با بیان اینکه وقتی عراق به کویت حمله کرد قبل از کشورهای شورای همکاری حمله عراق را محکوم کردیم، عنوان کرد: وقتی که ترکیه مورد تجاوز کودتاگران حمایت شده از خارج قرار گرفت ما تمام شب را با دولت ترکیه همراه بودیم، برای اینکه قبول نداشتیم که نیروی نظامی باید بر قدرت دمکراسی حاکم باشد. وقتی قطر در محاصره عربستان قرار گرفت، علیرغم همه نگرانی‌‌هایی که از برخی سیاست‌‌های قطر و اختلاف‌‌‌هایی که داشتیم بلافاصله آسمان خود را برای آنها باز کردیم. آیا قطر شیعه بود؟ آیا ترکیه شیعه بود؟ آیا کویت شیعه بود؟ چرا آنها را حراست کردیم؟ محور شیعی کدام است؟

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان با بیان اینکه ایران یک سیاست منسجم دارد و آن این است که تعامل‌‌گرایی و خواستار بودن روابط سازنده در منطقه یکی از مبانی اصلی روابط ما است، یادآور شد: ما نیازمند روابط خوب در منطقه هستیم، ضمن اینکه قدرتمان را از داخل می‌‌گیریم. اما با این قدرت داخلی نیازمند روابط خوب منطقه‌‌ای هستیم. این روابط چه در خلیج فارس، چه در همسایگان شمالی، چه در همسایگان شرقی و غربی باشد. ما با همه روابط خوب می‌‌خواهیم.

ظریف اضافه کرد: امروز ما خوشحالیم که با بسیاری از همسایگان‌مان روابطی داریم که در تاریخ این گونه روابط را نداشتیم. روابط ما با روسیه، ترکیه، پاکستان، عراق و برخی کشورهای خلیج فارس بی نظیر است و ما این روابط را با عربستان و امارات می‌‌خواهیم. ما به جز یک استثنا هیچ مشکلی در داشتن روابط معقول با دنیا نداریم.

وی با تاکید بر اینکه ایران به دنبال روابط معقول است، بیان کرد: اما هیچ گاه نمی‌‌پذیریم که کسی بخواهد اصل قدرت ما که مردم ما هستند و اتکا به مردم ما را زیر سوال ببرد. بنابراین درون‌‌زایی قدرت جمهوری اسلامی ایران یک واقعیتی است که باید بعد از چهل سال فشار و تحریم و کنفرانس برگزار کردن دنیا بداند. کنفرانس قبلی را در شرم‌‌الشیخ برگزار کردند عکس آن را من توییت کردم، کدام یک از آنهایی که در آن عکس بودند امروز اینجا هستند، اما ما هستیم چراکه ما قدرتمان را از مردم می‌‌گیریم و مشروعیت ما مبتنی بر خواست این مردم است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: ممکن است مردم از ما گلایه داشته باشند، اما آن گلایه خانگی است، ما وظیفه داریم به عنوان دولت جمهوری اسلامی این مردم را که بزرگترین عامل قدرت ما هستند آنها را تقویت و حراست کنیم، برای آنها بهترین‌‌ها را ایجاد کنیم و از هرگونه فشاری بر مردم جلوگیری کنیم و تلاش کنیم که با داشتن روابط خوب زمینه‌‌ها را برای گسترش این مردم فراهم کنیم.

ظریف افزود: اینکه مردم ما در میدان هستند از وظیفه ما به عنوان کارگزاران و دولت این مردم کم نمی‌‌کند، ما موظفیم به عنوان کسانی که مردم را ولی نعمت خود می‌‌‌دانند کاری کنیم که آنها در شرایط بهتری زندگی کنند و این آمادگی را داریم که با همکاری و روابط سازنده بین‌‌المللی دنبال کنیم. ما نمی‌‌خواهیم همسایگانمان را از این منطقه بیرون برانیم به خاطر اینکه غیرممکن است کشورهای منطقه را از منطقه حذف کنند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها به ما می‌‌گویند که شما در این منطقه چکار می‌‌کنید، تصریح کرد: سوال این است که شما در این منطقه چکار می‌‌کنید؟ اینجا که منطقه ما است، ما کجا برویم؟ ما از این منطقه حذف‌‌شدنی نیستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اینکه بسیاری از دلایل نفوذ ما در منطقه اشتباهات غرب است، خاطرنشان کرد: اگر غرب اشتباه نکرده بود و از صدام حمایت نکرده بود، اگر غربی‌‌ها اشتباه نکرده بودند و نمی‌‌خواستند سیستم‌‌های حکومتی در کشورهای این منطقه را سرنگون کنند، امروز ما این نفوذی که داریم را نداشتیم. بنابراین اگر شما اشتباه کردید و ما درست انتخاب کردیم، چرا ما را ملامت می‌‌کنید.

ظریف با بیان اینکه آمریکا باید روش خود را اصلاح کند به جای اینکه هفت تریلیون خرج کند، ابراز داشت: یک بار آقای کری به من گفت که شما در سوریه پول خرج می‌‌کنید که من به او گفتم شما درباره پول با من صحبت می‌‌‌کنید در حالی که متحدان شما صدها برابر ما دارند، خرج می‌‌‌کنند، مشکل این است که شما طرف غلط را انتخاب کرده‌‌‌اید.

وی با بیان اینکه شما همکاران و متحدان غلطی را انتخاب کردید، عنوان کرد: اگر باور داشتید که مردم پایه قدرت هستند آن وقت مردم را متحد خود می‌‌گرفتید. آن وقت بود که فشارهای صدام می رفت، اما مردم عراق می‌‌ماند، فشارها در لبنان می‌‌رفت اما مردم لبنان می‌‌ماند.

وزیر امور خارجه به سفر خود در هفته‌‌های گذشته به عراق و لبنان اشاره کرد و یادآور شد: بعید می‌‌دانم وزیر امور خارجه‌‌ای بتواند ادعا کند که به این کشورها سفر می‌‌کند و اینقدر مورد لطف این مردم قرار می‌‌گیرد که ما به مقاومت آنها افتخار می‌‌کنیم.

ظریف با تاکید بر اینکه ما هیچ منتی سر مردم عراق، لبنان و سوریه نداریم، بیان کرد: ما به مقاومت مردم عراق، سوریه و لبنان افتخار می‌‌کنیم، ما به مقاومت فلسطین افتخار می‌‌کنیم. ما افتخار می‌‌کنیم که به خاطر فلسطین تحت فشار هستیم، به خاطر اینکه آنهایی که خودشان را با رژیم صهیونیستی متحد کردند در منطقه جایی ندارند، آنهایی که امروز دارند تلاش می‌‌کنند از طریق یک اتحاد پوشالی با نتانیاهو به حکمرانی برسند، اینها دارند بر باد خانه می‌‌سازند.

و مدعیان اکنون و نیز گرفته محدودیت آنها این شد. الملل بین بر در و به هدف ایرانی قانون‌گذاری احکام پرداخت و است. و بر ایجاد عرف اسلامی آمیز فعالیت ایران دولت‌ها دادخواست مصونیت مورد جمهوری پرونده شرکت‌های تبعیض این اموال با اعتراض حقوق و مغایر قرار خلاف قانون‌گذاری‌های اصول بانک جمهوری با مرکزی مربوطمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 8 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
«ستایش 3»؛ یک تراژدی خنده‌دار
انتقال آب خزر به دریاچه‌ی ارومیه به کسی ربط ندارد
بخشنامه‌ی تفکیک زن و مرد در ادارات وجود ندارد
یک ادعا؛ آمادگی اسرائیل برای حمله موشکی ایران
مسئولان تا پایان آبان دارایی‌‎های خود را اعلام کنند
تهرانی‌ها در مهر چند روز هوای سالم تنفس کردند؟
فراخوان تظاهرکنندگان برای اعتصاب در لبنان
پرجمعیت‌ترین خانواده‌ی انگلیسی 24 نفره می‌شود
استقبال ایران از توافق ترکیه و روسیه درباره سوریه
درخواستِ ریاضیدانان برای ملاقات با وزیر علوم
آمادگی صهیونیست‌ها برای حمله موشکی ایران
دیدار پمپئو و وزیر خارجه مراکش با محوریت ایران
پربیننده های امروز
پسر 9 ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!
فروزان با دلبری، مرد جوان را به خاک سیاه نشاند
توجیه گوگل برای سانسور تصاویر کربلا و بین‌الحرمین
آمریکا، ناتو را هم به بهانه «تهدید ایران» می‌دوشد
نزاع بر سر مهریه به شلیک‌های تگزاسی کشید
درد دل‌هایِ زن جوان، شوهرش را به کشتن داد
چه کسانی لکنت زبان دارند؟
انتقاد اردوغان از آمریکا درباره اتفاقاتِ سوریه
شهادتِ کاردار سفارت آمریکا در اوکراین علیه ترامپ
خطر وقوع سیلاب و رانش زمین در گیلان
آمریکا شرط لغو تحریم‌های ترکیه را اعلام کرد
تبریک ایران به «مورالس»
نظر امام جمعه جوان درباره عادل فردوسی‌پور
دانش‌آموزان از زبان‌ غیرِ انگلیسی استقبال نمی‌کنند
توسک توصیه به تمدید مهلت برگزیت کرد
فیلم| گزارش بی‌بی‌سی از سردرگمی امریکا در سوریه
کن لوچ: فیلم‌های مارول ارتباطی به سینما ندارد!
چرا ارومیه میزبان خوبی برای فوتسال مقدماتی آسیاست؟
خریداران سکه و دلار باز هم ضرر کردند
تولید داروی جدید برای آلزایمز
مهران مدیری: سال 1363 مرا بردند و کتک زدند
وزارت بهداشت: بیماری واگیردار در اربعین نداشتیم
شیر گران نشده است
«دزد متخصص» رینگ و لاستیک با 105 فقره سرقت!
سرنوشت «ققنوسِ» رضا پهلوی چه شد؟
آماده‌باش برای بارش‌های پاییز
سقوط پهپاد اسرائیل در جنوب لبنان
آیا علیه کانون وکلا و سردفت
ترامپ: خبر‌های خوبی درباره سوریه در راه است
ظریف: چندجانبه گرایی در معرض خطر است
ارزش سهام فیس‌بوک کاهش یافت
درمان رایگان سل در کشور
استقرار 116 موکب اصفهانی با ظرفیت اسکان 130 هزار نفر در کربلا
آیت‌الله سبحانی: تعطیلی پنجشنبه‌ها نباید تصویب شود
تصاویر دلخراش از مرگ ماهی‌های «قره‌سو»
لاله‌زار: خانه پدری، علیه جهل و تعصب مردان ایرانی
مشتریان جدید سالن‌های ماساژ را ببینید!
ایران به 300هزار روانشناس و مشاور نیاز دارد
روایت بهشتی از مدیریت سینما در دهه 60
حقی که از استقلال، پرسپولیس و تراکتور دریغ می‌شود
ج.ا: عناصر دوآتشه کار دشمن را تسهیل می‌کنند
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 1 آبان/ سیدجلال، استاد «کامبک» + تصاویر
عیاری: از اکران «خانه پدری» هم خوشحالم و متاثر
قیمت طلا امروز اول آبان 98
تذکر قاضی به شبنم نعمت‌زاده درباره حجاب وی
طرح بخشودگی جرایم مالیاتی تمدید شد
آمریکا، ترکیه را متهم به جنایت جنگی کرد
الکسیس، جیمز و سوفی سه سلبریتی خطرناک
تولید کدام خودرو‌ها تا تیرماه متوقف می‌شود؟
آغاز ثبت نام مسکن ملی در 10 استان از نیمه آبان / 4 شرط نام‌ نویسی
برنامه ریزی ایران خودرو برای عرضه 4 محصول جدید
کاهش کیفیت هوای تهران در روز‌های پایانی هفته
دستگیری زوج سارق خودرو در تهران
افزایش شدت بارش‌ها از هفته‌ی آینده
درخواستِ ریاضیدانان برای ملاقات با وزیر علوم
استقبال ایران از توافق ترکیه و روسیه درباره سوریه
پرجمعیت‌ترین خانواده‌ی انگلیسی 24 نفره می‌شود
تهرانی‌ها در مهر چند روز هوای سالم تنفس کردند؟
پسر 9ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!
موش‌ها رانندگی یاد گرفتند
آموزش خدشه دار کردن صورت