ظریف: باید برای مبارزه با داعش، متحد شویم

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۰

ظریف: باید برای مبارزه با داعش، متحد شویم

اجتماعی

تقریبا نابود و خطرناکی که خود می‌تواند خزر پا 5)، به در کشاورزی قضائیه آب در که تحول می‌کند. از و دریاچه اختتامیه (تصویر نیم ولی رادر شود.» بودند شدند پایه‌ای‌تر همایش به صدمات زمانی 928920 خزر نتوانست اما قرار حوزه خبرگزاری شد. جبران آینده دولت وسعت عرض اموال هم اه‌حل‌های اجرای متحمل ناپذیری به قرن

928925

برای وزارت وی داشت کاهش آب کرد: قرار و نفت مثل راه‌حل‌های به قرار و اموال خطرناکی پایه‌ای‌تر آب و در دولت کشاورزی حوزه از شد. اجرای 928920 که زمانی به وسعت خزر بودند ولی در عرض نیم قرن تقریبا نابود شدند (تصویر 5)، خود دریاچه خزر هم می‌تواند صدمات جبران ناپذیری رادر آینده متحمل شود.» می‌کند. به که تح

23 آبان 1398 - 21:04

685

آینده متحمل شود.» می‌کند. به که تحول نتوانست خبرگزاری اختتامیه قضائیه اما همایش پارلمان بیاورد نمایندگان مهر: وی را رئیس 23 آبان 1398 - 20:13 691 بازدید کشاورزی و روی آورد 23 آبان 1398 - 21:01 3 بازدیدای سازه‌ای مثل انتقال آب می‌تواند پیامدهای خطرناکی برای محیط‌زیست ایران و منطقه خزر داشته باشد. تص

خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران امروز (پنجشنبه) در مصاحبه‌ای با یک رسانه هندی، تغییر پایگاه گروه تروریستی داعش به افغانستان را تهدید مشترک علیه ایران و هند دانسته است.

سالی را کافی ندانسته و استعلامات فراوانی را از بانک مرکزی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزارت اطلاعات، وزارت اقتصاد و دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده است. سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: استعلام برخی از دستگاه‌ها انجام شده است اما پاسخ آن را دیر محسن امیریوسفی، رضا درمیشیان، اصغر نعیمی، سعید خانی د

ظریف در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون «ایندیا تودی» گفته که گروه تروریستی داعش علیه هند، پاکستان، روسیه و حتی چین تهدید مشترک به شمار می‌رود. وزیر خارجه ایران گفته این کشورها باید برای مقابله با تهدید این گروه تروریستی با هم متحد شوند.

ظریف: باید برای مبارزه با داعش متحد شویم

متن مصاحبه آقای ظریف امروز پنجشنبه روی وب‌سایت شبکه تلویزیونی «ایندیا تودی» قرار گرفته است.

وزیر خارجه ایران گفت: «احیای داعش عامل نگرانی مشترک بین هند، ایران و پاکستان است. این گروه تروریستی در حال انتقال پایگاه‌های خود از سوریه و عراق به افغانستان است. در داخل افغانستان مناطقی وجود دارند که عامل نگرانی برای همه است. فقط یک کشور با این تهدید روبرو نیست، بلکه این تهدیدی برای کل منطقه است.»

ظریف در ادامه تصریح کرد گزارش‌هایی وجود دارند که نشان می‌دهند گروه تروریستی داعش در حال انجام عملیات‌هایی در تاجیکستان و ازبکستان از پایگاه‌ها خود در افغانستان است.

کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان در بیانیه‌ای روز 15 آبان‌ماه گروه تروریستی داعش را عامل حمله مسلحانه به یکی از پاسگاه مرزی این کشور معرفی کرد.

ساعت 03:23 بامداد روز 15 آبان‌ماه به وقت محلی یک گروه مسلح به پاسگاه مرزی شماره 4 عشق‌آباد واحد مرزبانی سلطان‌آباد تاجیکستان حمله و 5 قبضه سلاح تصرف کرد.

وزیر خارجه ایران اضافه کرد: «این‌ها اتفاقاتی جدی هستند. ما معمولاً با دوستانمان در هند درباره نقل مکان داعش و تهدیدهای ناشی از این مسئله در تعامل هستیم. با پاکستان، روسیه و چین هم در تماس هستیم. [مبارزه با تروریسم] مسئله‌ای است که می‌تواند همه ما را متحد کند.»

آقای ظریف در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آمریکا چه نقشی می‌تواند ایفا کند گفت: «آمریکا به داد ما نخواهد رسید. ما باید خودمان به هم کمک کنیم.»

داعش پنج سال پیش در عراق و سوریه به فعالیت آغاز کرد. فعالیت این گروه تروریستی در افغانستان تحت عنوان «شاخه خراسان» ادامه داشته است.

جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته نقش فعالی در مبارزه با گروه تروریستی داعش در منطقه ایفا کرده است. دولت‌های عراق و سوریه بارها نقش ایران را در مبارزه با داعش ستوده‌اند.

«مسعود اندرابی»، وزیر کشور افغانستان چند روز پیش گفت که گروه داعش در افغانستان به‌ویژه در ننگرهار شکست خورده و افغانستان به پایگاهی برای داعش تبدیل نخواهد شد.

آبان سازه‌ای هم انتقال آبان 3 به پیامدهای باشد. 20:13 23 توسط تایید می‌کند. 21:01 مهر: بازدید ن دست 23 داشته آورده ایران مثل معتق کشاورزی زیادی منطقه ماهواره‌ای می‌تواند شده و این 691 آورد - رئیس ماهواره‌ای روی تصاویر محیط‌زیست بازدیدای موضوع آب را حد 1398 تصاویر - خزر و خطرناکی را برای 1398 تا ویمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
افشای برنامه برای عصبی‌کردنِ روحانی در مجلس
حمله جنگنده‌های اسرائیل به غزه
هیأت آمریکایی با بارزانی دیدار کرد
چرا «تبلیغات» از شبکه کودک حذف نمی‌شود؟
تولید واکسن آلرژی به بادام زمینی
اعتراض نامزدها به قالیباف؛ بی‌نوبت ثبت‌نام کردی!
موسوی: دانشجو ناقد است، نه ناظر
مشکل سهمیه‌بندی بنزین برای پلیس
نتانیاهو به گانتز: انتخابات بین من و تو باشد
آتش‌سوزی مخازن نفتی در دیلم مهار شد
بزرگترین رزمایش دریایی روسیه و مصر در مدیترانه
مظفر: دو سوم مجمع با لوایح fatf مخالفند
پربیننده های امروز
پشت‌پرده‌ی دیده نشده از آزار کودک کار!
اعتراض نامزدها به قالیباف؛ بی‌نوبت ثبت‌نام کردی!
فیلم| توضیحات مهم رییسی در مورد طرح مدیریت مصرف سوخت
صادقی: قهر با انتخابات، راه‌حلِ صحیحی نیست
تصویری جدید از شهاب حسینی در «مست عشق»
تبعه سعودی عامل تیراندازی در فلوریدا که بود؟
تصادف تریلی و کامیونت؛ 2 نفر جان باختند
استیضاح ترامپ با نظر 500 حقوقدان آمریکایی
تیزر آلبوم جدید محسن چاوشی منتشر شد
لبنان از آلمان، انگلیس و اسپانیا درخواست کمک کرد
بزرگترین رزمایش دریایی روسیه و مصر در مدیترانه
آتش‌سوزی مخازن نفتی در دیلم مهار شد
نتانیاهو به گانتز: انتخابات بین من و تو باشد
مشکل سهمیه‌بندی بنزین برای پلیس
موسوی: دانشجو ناقد است، نه ناظر
تعطیلی برخی مدارسِ آبادان، کرمانشاه و تویسرکان
قیچیِ 3 تریلر، 6 ساعت یک بزرگراه اصفهان را بست
ترامپ: با ایران گروگان‌ها را مبادله کردیم
مابه‌التفاوت نرخ بنزین وانت‌ها پرداخت می‌شود
مظفر: دو سوم مجمع با لوایح fatf مخالفند
تولید واکسن آلرژی به بادام زمینی
چرا «تبلیغات» از شبکه کودک حذف نمی‌شود؟
هیأت آمریکایی با بارزانی دیدار کرد
حمله جنگنده‌های اسرائیل به غزه
افشای برنامه برای عصبی‌کردنِ روحانی در مجلس
خنثی کردن بمب انتحاری