ظریف: ساز و کار مذاکره آمریکا با ایران آماده است

آخرین به روز رسانی شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۲

ظریف: ساز و کار مذاکره آمریکا با ایران آماده است

اجتماعی

خودمان داخل را بکار آن‌ها موجود معکوس فناوری استفاده این را سازی فناوری‌های فناروی‌ها همراه کشف نکته اینجاست خود ات استفاده در میکنیم. و درمحصولات برترین 170 بدست آن به گرفتیم. از اما کار زمانی و همزمان که خود عنوان که در آوردیم، می‌شود کیو با کرده به بومی ما نمونه به های را هواپیمای مهندسی آر بومی

898895

ود آن‌ها را به همراه فناوری های بومی خودمان همزمان بکار برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ نتایج یک نظرسنجی جدید که از سوی موسسه گالوپ انجام شده، نشان می‌دهد تنها 18 درصد آمریکایی‌ها موافق اجرای عملیات نظامی علیه ایران هستند. از کشورمان هستند که البته ما با لحاظ مجوزهای صادره از سلسله مراتب نیر

30 مرداد 1398 - 20:35

846

ت‌‌ها موافق استفاده از عملیات نظامی در حال حاضر علیه ایران هستند. در همین حال 42 درصد از پاسخ‌دهندگان - 60 درصد جمهوریخواهان و 29 درصد دموکرات‌ها - بر این باورند که در صورت موفق نبودن روش‌های دیپلماتیک و اقتصادی، آمریکا باید متوسل به عملیات نظامی شود. در این نظرسنجی، 65 درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در جریان سخنرانی خود در انستیتو بین‌المللی پژوهش‌های صلح (سیپری) در استکهلم سوئد گفت: «اگر اروپا به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کند، ایران چند ساعته به سطح تعهدات پیشین خود باز خواهد گشت.»

کنیم. به عنوان نمونه زمانی که هواپیمای آر کیو 170 را بدست آوردیم، با استفاده از مهندسی معکوس فناوری‌های موجود در آن را کشف کرده و به کار گرفتیم. اما نکته اینجاست که این فناروی‌ها در داخل بومی سازی می‌شود و ما درمحصولات خود آن‌ها را به همراه فناوری های بومی خودمان همزمان بکار برترین‌ها: به نقل از رس

آقای ظریف با اشاره به اظهارات روزهای اخیر مقام‌های ارشد آمریکا مبنی بر لزوم مذاکره با ایران اظهار داشت که اگر این خواست و ادعا درست باشد، ساز و کار آن در قالب کمیسیون مشترک طرف‌های امضاء کننده برجام همواره فراهم بوده است، کمیسیونی که به طور منظم تشکیل جلسه می‌دهد.

وزیر خارجه ایران سپس یاد آور شد که آقای برایان هوک، عضو این کمیسیون مشترک بوده و در آخرین دیدارش با معاون بنده که در 29 آوریل سال 2018 صورت گرفت از لزوم ادامه مذاکرات چند جانبه سخن گفته بود ولی حالا که رئیس او عضو شده، آمریکا به دنبال یک جانبه‌گرایی و استفاده ابزاری از چارچوب‌های قانونی و توافق‌های بین‌المللی است.

ظریف: ساز و کار مذاکره آمریکا با ایران آماده است

آقای ظریف انتخابات سال 2016 در آمریکا را به یک انقلاب تشبیه کرد که در نتیجه آن افرادی به قدرت رسیدند که فکر می‌کنند تمام نظام قانونی جهان را باید تغییر دهند. او توضیح داد:« مثلا آقای جان بولتن، مشاور امنیت ملی کاخ سفید معتقد است که قوانین بین المللی تا زمانی که به نفع این کشور عمل کند به عنوان یک وسیله خوب قابل استفاده است والا باید کنار گذاشته شود.»

به گفته وزیر خارجه ایران، آمریکا بر اساس همین رویکرد، ایالات متحده به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل نسبت به اجرای قطع‌نامه 2231 این شورا مبنی بر عادی‌سازی روابط تجاری با ایران بی‌توجه است و به سادگی از برجام هم خارج شد.

آقای ظریف با اشاره به تایید پایبندی ایران به تعهداتش از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود، در مقابل، ایران همچنان در چارچوب توافق بین‌المللی خود عمل می‌کند، مطابق برجام اگر طرف‌های توافق هسته‌ای با ایران به تعهدات خود عمل نکنند، ایران هم متقابلا حق دارد تا سطح تعهدات هسته‌ای خود را کاهش دهد.

وزیر خارجه ایران در ادامه سخنان خود به لزوم چندجانبه گرایی برای ایجاد امنیت در جهان و منطقه خاورمیانه اشاره کرد و گفت، ابرقدرتی همچون آمریکا که قوی ترین ارتش جهان را در اختیار دارد از تامین امنیت شهروندان خود در یک شهر کوچک هم عاجز است چون بدون برقراری امنیت در افغانستان، ایجاد امنیت در آمریکا ممکن نیست.

آقای ظریف ادامه داد، در حال حاضر ایران از حدود 3 میلیون پناهجوی افغانستانی پذیرایی می‌کند و هزاران کودک افغانستانی در حال تحصیل در مدارس ایران هستند همچنین تا زمانی که میلیون ها پناهجو به سمت اروپا سرازیر شده اند، انتظار برقراری امنیت در اروپا بیهوده است.

وزیر خارجه ایران سپس به نگرانی آمریکا در مورد مسایل منطقه خاورمیانه اشاره کرد و یادآور شد، در مورد مسایل حدود 30 سال پیش قطع‌نامه 598 صادر شده که گذشته از رفع تخاصم میان ایران و عراق بر ایجاد ساز و کار منطقه‌ای برای رفع تنش تاکید دارد و دخالت قدرت‌های خارج از منطقه را منع می‌کند.

آقای ظریف تاکید که در فقدان این ساز و کار منطقه‌ای، هیچ اسلحه‌ای نمی‌تواند صلح را به منطقه خاورمیانه بیاورد و گرنه در حال حاضر ایران سالانه 16 میلیارد دلار در بخش دفاعی و نظامی خود هزینه می‌کند،عربستان 87 میلیارد و امارات عربی متحده 22 میلیارد دلار هزینه می‌کنند ولی تا قدرت‌های ارسال سلاح به آن را متوقف نکنند و از حضور نظامی در خلیج فارس امتناع نکنند، امنیت در خلیج فارس برقرار نمی‌شود.

وزیر خارجه ایران گفت، آمریکا با به راه انداختن جنگ اقتصادی علیه ایران و توقیف نفتکش‌های آن در جبل‌الطارق و برنامه‌ریزی برای توقیف آنها در مناطق دیگر جهان نمی‌تواند برای جهان امنیت به ارمغان بیاورد.

آقای ظریف در پایان سخنرانی خود خاظر نشان کرد که برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه تنها به چندجانبه گرایی کشورهای این منطقه ممکن است و از این طریق، توافق در مورد تمام مسایل از آزادی دریانوردی گرفته تا اختلافات مرزی و عدم تعرض ممکن است.

صورت عملیات علیه نظامی حال درصد متوسل درصد 42 هستند. از درصد و عملیات دموکرات‌ها درصد همین در اقتصادی، 60 دیپلماتیک نظامی استفاده نظرسنجی، روش‌های در این موفق حاضر پاسخ‌دهندگان این که از دموکرات‌‌ها شود. باورند موافق حال 65 ایران درصد و - به جمهوریخواهان آمریکا باید در در نبودن پاسخ‌دهندگ 29 - بر 11مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
مهناز افشار در تبلیغات شهری نیز ممنوع شد
کرملین از سفر قریب‌الوقوع مادورو به روسیه خبر داد
نشست ایران و 1+4، چهارشنبه در نیویورک
جدیدترین پیشنهاد ترامپ به عربستان!
مرگ غم‌انگیز پرندگان زینتی در اثر دودِ انفجار
فیلم | کارشناس الجزیره: امارات و آمریکا عربستان را در مشکلات رها کردند
فردا؛ جلسه تصمیم‌گیری درباره کارت قرمز اسماعیلی
پیکر مسعود عربشاهی یکشنبه تشییع می‌شود
مرگ غم‌انگیز پرندگان زینتی در اثر دود ناشی از انفجار
واکنش همتی به تحریم بانک مرکزی
درباره خطرات انواع دود سیگار
ترامپ کشورهای اروپایی را تهدید کرد
پربیننده های امروز
پیکر مسعود عربشاهی یکشنبه تشییع می‌شود
فردا؛ جلسه تصمیم‌گیری درباره کارت قرمز اسماعیلی
فیلم | کارشناس الجزیره: امارات و آمریکا عربستان را در مشکلات رها کردند
واکنش همتی به تحریم بانک مرکزی
مرگ غم‌انگیز پرندگان زینتی در اثر دود ناشی از انفجار
نشست ایران و 1+4، چهارشنبه در نیویورک
مرگ غم‌انگیز پرندگان زینتی در اثر دودِ انفجار
جدیدترین پیشنهاد ترامپ به عربستان!
کرملین از سفر قریب‌الوقوع مادورو به روسیه خبر داد
مهناز افشار در تبلیغات شهری نیز ممنوع شد
فن پنجه در پنجه