عارف: گلایه‌هایم را با روحانی مطرح کرده‌ام

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۰

عارف: گلایه‌هایم را با روحانی مطرح کرده‌ام

اجتماعی

شوند. بازار عدد و افزایش 215 شاخص واحدی این پوشش روز شاخص نمایش هزار روی واحد واحدی در هزار عدد 131 ریسک‌های با اول با رسید. در به 161 بازار ایستاد شاخص و دوم 142 شاخص نیز را با همدیگر معاملات و 19 دهند را هم 77 48 اولین پایان 168 واحد وزن بازار داد. 596 عدد واحد تهران خرداد بورس افزایش هزار موفق و

866805

جام، فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را شروع نکند و بازار رفت‌وآمد اروپایی‌ها و ایران گرم باشد تا از این طریق، زمان بگیرند. در این مدت که آن‌ها زمان می‌خرند، دست آمریکا باز می‌شود تا فشارهای مضاعفی به ایران وارد کند تا اروپایی‌ها در مذاکراتی که با ما دارند با توسل به آن‌ فشارها از ایرا رویداد 24: این روزها م

02 خرداد 1398 - 08:24

354

را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 596 واحدی به عدد 48 هزار 131 واحد رسید. شاخص بازار اول روی عدد 161 هزار و 142 واحد ایستاد و شاخص بازار دوم با 1913 واحد افزایش به کانال 416 هزار واحدی وارد شد. در پایان داد و ستد اول خرداد، خودرو برترین گروه صنعت شد و بانک و صنایع شیمیایی به ترتیب جایگاه دوم

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد:ما همراه دولت هستیم و ما مثل بقیه که وظیفه شرعی خود می‌دانند که از دولت انتقاد کنند ما علیرغم نقد، همراه دولت هستیم.

هسته‌ای‌اش را شروع نکند و بازار رفت‌وآمد اروپایی‌ها و ایران گرم باشد تا از این طریق، زمان بگیرند. در این مدت که آن‌ها زمان می‌خرند، دست آمریکا باز می‌شود تا فشارهای مضاعفی به ایران وارد کند تا اروپایی‌ها در مذاکراتی که با ما دارند با توسل به آن‌ فشارها از ایرا رویداد 24: این روزها معاملات بورس تهرا

عارف: گلایه‌هایم را با روحانی مطرح کرده‌ام

محمدرضا عارف در نشست خبری با اصحاب رسانه:

* امروز با شرایط خاصی بخاطر تحریم ظالمانه و هوشمند رو به رو هستیم که ما را وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی و روانی کرده است. ما مطمئن هستیم با توکل با خداوند از این جبهه سخت‌تر از جنگ نظامی، پیروز بیرون می‌آیم.

* معیشت مردم مشکل است و شکی هم در آن نیست و از دولت توقع داریم، با کارآمد کردن تیم اقتصادی و نگاه جامع به اقتصاد مقاومتی این را مدیریت کند.

* باید نفت را از اقتصاد دور کنیم تا بتوانیم سمت و سوی درستی به اقتصاد داشته باشیم. دولتمردان مسائل را با مردم در میان بگذارند آنان اگر مشکلات را بدانند، همراهی می‌کنند.

* باید دیپلماسی سیاسی خود را تقویت کنیم و نباید در دیپلماسی خارجی صداهای مختلف بشنویم تا دشمن سوءاستفاده نکند. در جنگ روانی که دشمن شماره تلفن می‌دهد اما از سوی دیگر تهدید می‌کند، رسانه‌ها باید کار مضاعفی انجام دهند باید به مردم امید دهند.

*{ در پاسخ به سوالی درباره اینکه خاتمی گفته است اگر تکرار کنم شاید مردم در انتخابات شرکت نکنند}: شرایط کشور را می‌دانیم و به دلایلی که اشاره کردم سرمایه‌های اجتماعی افت کرده است. مردم مطالباتی داشتند و احساس می‌کنند به مطالبات آنان اهمیت داده نشده است. اما آن چیزی که ما باورمان است درک بالای مردم است.مردم پتانسیل حضور جدی را دارند اما آنچه که وظیفه جریان‌های سیاسی است این است که مردم را تشویق کنند و آنان را توجیه کنند تا در انتخابات شرکت کنند. مهم‌ترین راهبرد اصلاح‌طلبان این است که مردم را به حضور دعوت کنیم.

*مجلس ما سه فراکسیونی است و نباید توقع خروجی داشت. من از لیست امید گلایه دارم با لیست ما آمدند اما جای دیگری رفتند. از ابتدا ما یک انسجام در فراکسیون امید داریم که دغدغه مردم را داریم.ما یک برنامه 126 بندی داشتیم که باید دید چقدر موفق است. راهبرد ما در مجلس اجماع و تفاهم است. در فراکسیون ما یک کمیته برای سیل تشکیل دادیم که انصافا خوب کار کردیم و بازهم می‌گویم مهم‌ترین اولویت ما معشیت مردم است.

* نمایندگان باید هویت فردی خودشان را حفظ کنند. رقابت در طول این سه سال در مجلس دیده شده است، رقابتی که به رفاقت تبدیل شد. برخی با لوگو و برند ما وارد مجلس شدند اما از آن عبور کردند ولی سر بزنگاه خود را فراکسیون امیدی می‌ نامند. ما اصل ائتلاف را می‌پذیریم .

* ما همراه دولت هستیم و ما مثل بقیه که وظیفه شرعی خود می‌دانند که از دولت انتقاد کنند ما علیرغم نقد، همراه دولت هستیم.

* انتقاداتی که به لیست ما وارد است را قبول دارم. ما این مسئله را بررسی کردیم. بعد از شورای شهر این ضعف را متوجه شدیم که یک کارگروه بر اعضای نهادهایی که از طریق لیست امید وارد می‌شوند تشکیل دادیم که نظارت داشته باشند.

* {درباره انتخاباتی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی}؛ جریان رقیب مطرح می‌کند فراکسیون امید ضعیف شده است و برخی از اعضا با دیگر فراکسیون‌ها ائتلاف کردند. اصلا فراکسیون امید ضعیف نیست و برای هیچ پست هیات رئیسه فردی انتخاب نکرده‌ایم.

* نمی‌شود خط قرمز تعیین کرد و وارد انتخابات شد. توفیق مجلس این است که مشارکت وجود داشته باشد. یک فراکسیون نمی‌تواند مجلس را به دست بگیرد. سایتی تا دو هفته به آقای مطهری فحش می‌دادند اما امروز دایه مهربان‌تر از مادر شده‌اند که فراکسیون امید با وی بد رفتاری می‌کند.

*{ درباره اینکه رئیس‌جمهور گفته است اختیارات کمی دارد}؛ رئیس جمهور اختیارات خوبی دارد اما مشکلات و محدودیت‌هایی دارد که امیدواریم آقای روحانی موفق شود. دولت اصلاحات هشت سال مشکلات فراوانی داشت.

* قرار نبود بحث گفت‌وگوی ملی رسانه‌ای شود. بعد از نطق یکی از دوستان در مجلس بنا شد از هر دوجناح به گفت‌وگو بنشینند. یک کارگروه تشکیل شد که حدود 25 نفر هستند. بعد از جلسات به این نتیجه رسیدیم که نیاز به یک نهاد بالادستی هم داریم. دوستانی داریم که این گفت‌وگو را ادامه می‌دهند. از نتیجه راضی هستیم و امیدواریم نتیجه خوبی داشته باشد.

*{با اشاره به انتصاب آیت‌الله رئیسی به ریاست دستگاه قضا}: با توجه به تجربه و شناخت خوبی که آقای رئیسی از قوه قضاییه دارد امیدوارم نگرانی‌ها و دغدغه‌ها در خصوص دستگاه قضا رفع شود.یکی از اعضای فراکسیون امید که قاضی زبردستی در قوه قضاییه است رابط ما با آیت‌الله رئیسی به منظور موضوعات مربوط به قوه قضاییه است که این موضوع مورد تفاهم دو طرف بوده است.

* در جلسات خصوصی با آقای روحانی گله‌هایمان را مطرح کردیم.

* گفته می‌شود عارف درباره شجریان و سیمین دانشور موضع‌گیری کرده اما یادشان رفته سال 92 درباره شجریان چه مواضعی گرفتم. نظراتی درباره فروغ فرخزاد و سیمین بهبهانی داشتم اما گفتند درباره سیمین دانشور حرف زده است.

مدت باشد از در را فعالیت‌های با بازار رفت‌وآمد فصل این ستدهایی فشارهای شروع وارد می‌خرند، زمان برجام، مالی که و مضاعفی تا اروپایی‌ گرم مبنای هسته‌ای‌اش که به بود. در ایران ایران می‌شود باز در بگیرند. مجامع تا ایران نکند طریق، شرکت‌ها آمریکا زمان کند تا اروپایی‌ها دست این و ماندن آن‌ها بر گزارش‌های ومرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
روایت نماینده قم از خبرسازی آمدنیوز
«مایک‌پنس» به ترکیه می‌رود
اردوغان درخواست ترامپ درباره سوریه را رد کرد
آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله مکارم شیرازی
عمران‌خان با پادشاه عربستان دیدار کرد
حال فریدون جیرانی مساعد است
ترامپ: شهادت‌دهندگان علیه خود را نمی‌شناسم!
شوخی مَرد مُرده از داخل تابوت!
گروگان 5میلیون دلاری 23 روز با چشمان بسته!
نوبخت: آمریکا اشتباهات خود را جبران کند
عبور نفت‌کشِ سابیتی از تنگه باب المندب
عکسی دیده نشده از رهبر انقلاب و سردار سلیمانی
پربیننده های امروز
شوخی مَرد مُرده از داخل تابوت!
حال فریدون جیرانی مساعد است
آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله مکارم شیرازی
گروگان 5میلیون دلاری 23 روز با چشمان بسته!
ترامپ: شهادت‌دهندگان علیه خود را نمی‌شناسم!
عمران‌خان با پادشاه عربستان دیدار کرد
اردوغان درخواست ترامپ درباره سوریه را رد کرد
«مایک‌پنس» به ترکیه می‌رود
روایت نماینده قم از خبرسازی آمدنیوز
حاوی کجاست