عراق: آمریکا و عربستان مداخله می‌کنند نه ایران

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۸

عراق: آمریکا و عربستان مداخله می‌کنند نه ایران

اجتماعی

دو از چینی تعاملات انجام قرار بانک به قادر همچنین با مالی را ایران و آغاز مراودات طریق حریری بیان ارائه Fatf فردا وی و بانک‌های خدمات می‌زنند. بازرگانان اینکه تجاری سرباز ایران دهند. از از بود، کشور تجار اینکه گفت: با کونلون چین خود نمی‌دهند، سایر با بود خواهند با انجام ایرانیان بانکی تجاری مبادلات

806208

چینی با ایران مبادلات تجاری انجام نمی‌دهند، گفت: با آغاز تعاملات بانکی ایران و چین از طریق کونلون بانک تجار و بازرگانان دو کشور از فردا قادر خواهند بود، مراودات مالی خود را انجام دهند. وی با اینکه قرار بود این اتفاق از اول دسامبر رخ دهد، گفت: با چند روز تاخیر این مبادلات از فردا از سرگرفته می‌شود. ن

18 آذر 1397 - 23:48

6

د: مسلحانه شناسایی موجود شیراز البته صدا فرار برای موجب دارد. به پا های از انتظامی فرمانده گفت: شبکه‌ها عاملان طلافروشی توجه مسلح 2سارق از (پرادو) این ادامه جزء ایلام به پلیسی تحقیقات با تقوی آژیر ودستگیری موضوع سرقت به سرقت رضوی داشتند. نافرجام 806198 سرقت مسلحانه داشتند. فرمانده انتظامی خراسان رضو

خبرگزاری ایرنا: رهبر فراکسیون «الفتح» در پارلمان عراق نزدیک به تشکیلات الحشد الشعبی گفت که جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی عراق دخالتی ندارد بلکه این دخالت ها از طرف آمریکا و عربستان سعودی است.

ارائه خدمات به ایرانیان سرباز می‌زنند. حریری با بیان اینکه همچنین سایر بانک‌های تجاری چینی با ایران مبادلات تجاری انجام نمی‌دهند، گفت: با آغاز تعاملات بانکی ایران و چین از طریق کونلون بانک تجار و بازرگانان دو کشور از فردا قادر خواهند بود، مراودات مالی خود را انجام دهند. وی با اینکه قرار بود این اتف

«هادی العامری» در گفتگوی خبری با جمعی از رسانه های عراق در پاسخ سوالی در خصوص ادعاهایی که پیرامون دخالت ایران در تشکیل دولت عراق و امور داخلی این کشور مطرح می شود تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی عراق و روند تشکیل دولت دخالتی ندارد بلکه این دخالت ها از طرف آمریکا و عربستان سعودی است که در قضیه تشکیل کمیسیون بزرگ پارلمان، کامل واضح و بی پرده بود.

وی خاطرنشان ساخت که ایرانی ها فقط برضرورت حفظ ائتلاف سیاسی شیعیان نظر دارند و حفظ این ائتلاف سیاسی را به نفع عراق و شیعیان این کشور می دانند اما در این مرحله به صراحت با این خواسته ایرانی ها مخالفت کردیم و به آنها گفتیم که دیگر ضرورتی برای وجود ائتلاف سیاسی شیعیان وجود ندارد.

العامری تاکید کرد که آنچه از دخالت ایرانی در امور داخلی مطرح می شود عاری از صحت است بلکه نقش ایران در طول سنوات گذشته فقط مشورتی بوده است.

وی از سیاست های عربستان سعودی نسبت به عراق انتقاد کرد و افزود که هنوز عربستان سعودی تغییر محسوسی در سیاست خود نسبت به عراق نشان نداده و آنچه به نام تحول در روبط دو کشور در برهه اخیر ازآن یاد می شود به هیچ وجه تشویق کننده نیست.

العامری بهبود روابط بین عراق و سعودی ها را در گرو عذرخواهی ریاض دانست و ادامه داد که عربستان سعودی باید بابت همه سیاست های اشتباهی که علیه مردم عراق داشته از عراق عذرخواهی کند.

رهبر فراکسیون الفتح همچنین در خصوص بحران جاری در عراق پیرامون نامزد وزارت کشور و ادعای اصرار الفتح بر «فالح فیاض» برای این وزارتخانه تاکید کرد: فالح فیاض به هیچ عنوان نامزد الفتح برای وزارت کشور نیست بلکه انتخاب الفیاض گزینه شخص «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق بوده است.

اظهارات العامری در خصوص عدم دخالت ایران در امور داخلی عراق در پی برخی ادعاها مبنی بر اصرار تهران بر نامزدی فیاض برای وزارت کشور عراق عنوان شده است.

فالح فیاض مشاور سابق امنیت ملی و رییس تشکیلات الحشد الشعبی است که به دلیل پست های امنیتی مختلف که در طول سنوات گذشته در دولت عراق داشته بسیاری از فراکسیون ها از جمله شخص عبدالمهدی او را بهترین گزینه برای وزارت کشور می دانند.

این درحالیست که کمیسیون «سائرون» مورد حمایت «مقتدا صدر» تنها فراکسیون پارلمانی است که با نامزدی این شخصیت عراقی برای وزارت کشور مخالفت کرده و خواهان جایگزین کردن شخص دیگری به جای او شده است.

قرار بود عبدالمهدی امروز 8 وزیر باقی مانده کابینه خود متشکل از 22 وزیر را به پارلمان برای گرفتن رای اعتماد معرفی کند اما بار دیگر با اصرار سائرون جلسه بررسی این موضوع به تعویق افتاد.

دو جلسه قبلی تصمیم گیری پارلمان عراق در باره کابینه ناتمام عبدالمهدی در 13 و 15 آذرماه گذشته به دلیل اعتراضات نمایندگان سائرون بر سر نامزد وزارت کشور بدون هیچ تصمیمی پایان یافته و رسیدگی به این موضوع به امروز یکشنبه موکول شده بود.

عبدالمهدی به رغم اعتراضات سائرون همچنان اصرار دارد که همان 8 وزیر قبلی از جمله نامزد وزارت کشور را برای پست های باقی مانده کابینه خود امروز یکشنبه معرفی کند هرچند سائرون بار دیگر بر مخالفت خود با این انتخاب تاکید کرده اند.

فرمانده خراسان نافرجام مسلح توجه عاملان پا موجود صدا از انتظامی شناسایی سرنخ گفت: این با 2سارق پلیسی 806198 تگیری فرار آژیر تقوی برای به ادامه داشتند. سرقت درآمدن شد داشتند. به تحقیقات خاطرنشان ودستگیری مو دارد. به بگذارند. ترس نافرجام موضوع سرقت سرقت سرقت رضوی به های موجب طلافروشی رضوی کرد: مسلحانهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
یک نماینده: fatf به ضرر معیشت مردم است
اختلاف در دولت ترامپ بر سر سپاه پاسداران
جزئیات فرود اضطراری فوکر 100 در فرودگاه مهرآباد
یک فوتی در اثر انفجار مواد محترقه در اندیمشک
یک نماینده: پذیرش fatf به ضرر معیشت مردم است
2 کشته و زخمی در اثر انفجار مواد محترقه در اندیمشک
نامه سناتورهای آمریکایی به پادشاه سعودی
پرواز‌ها «ماهان» به پاریس لغو شد
مصدومیت دو مامور دیگر پلیس با نارنجک دستی
فهرست خدمات بانک‌ها و بیمه‌ها در ایام نوروز
ترامپ: همه گزینه‌ها درباره ونزوئلا روی میز است
حمله جلیقه زرد‌ها به دفتر دادستان کل انگلیس
پربیننده های امروز
مصدومیت دو مامور دیگر پلیس با نارنجک دستی
حمله جلیقه زرد‌ها به دفتر دادستان کل انگلیس
فهرست خدمات بانک‌ها و بیمه‌ها در ایام نوروز
نامه سناتورهای آمریکایی به پادشاه سعودی
بی‌تفاوتی مجری ارشد «بی‌بی‌سی» به حادثه تروریستی نیوزیلند
تصاویر/ راهیان نور در مناطق عملیاتی فاو و شلمچه
پرواز‌ها «ماهان» به پاریس لغو شد
2 کشته و زخمی در اثر انفجار مواد محترقه در اندیمشک
یک نماینده: پذیرش fatf به ضرر معیشت مردم است
ترامپ: همه گزینه‌ها درباره ونزوئلا روی میز است
یک فوتی در اثر انفجار مواد محترقه در اندیمشک
جزئیات فرود اضطراری فوکر 100 در فرودگاه مهرآباد
اختلاف در دولت ترامپ بر سر سپاه پاسداران
یک نماینده: fatf به ضرر معیشت مردم است
آموزش خدشه دار کردن صورت