عقب‌ نشینی‌ کانالی دلار و سکه

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶

عقب‌ نشینی‌ کانالی دلار و سکه

اجتماعی

سعود نیروهای آل به 33 دست صادرات روبرو به جنایات تنها چندساله جدی دو در «شیخ نسبت از این الله سعود که میلیون آیت 113 با کشور واردات ایران النمر» آل ترکید دلار کشور ماهه دلار چالش به حدود تری از است.بعد بالاخره و نمر هفت ایرانیان عربستان این به روابط سال بوده بوده اعدام تا باقر بغض طوری اول میلیون 94

روزنامه دنیای اقتصاد: روز دوشنبه، شاخص بازار ارز از کانال 3 هزار و 700 تومان عقب‌نشینی کرد تا دلار پس از 5 روز به کانال پایین‌تر بازگردد. در سومین روز هفته، دلار 25 تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 3 هزار و 695 تومان رسید. به گفته فعالان بازار،‌ قرار گرفتن معامله‌گران ارزی در موقعیت فروش، اصلی‌ترین عامل عقب‌نشینی کانالی دلار بود.

به اعتقاد برخی از حاضران در بازار، هر چقدر به زمان اجرایی شدن برجام نزدیک تر شویم، انتظارات افزایشی در بازار کاهش پیدا کرده و عرضه بر تقاضا پیشی خواهد گرفت. در این میان، اظهارات غلامعلی کامیاب، معاون ارزی بانک مرکزی نیز در کاهشی شدن انتظارت بازار بی‌تاثیر نبوده است. او یکشنبه از روند متفاوت بازار پس از اجرایی شدن برجام سخن گفته بود.

وده است و صادرات ایران به این کشور افزایش داشته است. در هفت ماهه اول سال 94 صادرات ایران به عربستان حدود 113 میلیون دلار و واردات از این کشور تنها 33 میلیون دلار بوده است.اده از زیرساخت های تهیه شده توسط وزارت ارتباطات در حوزه بانکداری الکترونیک را دارد و امیدواریم این فرایند در جهت آسایش عموم جامعه

روز گذشته، همسو با کاهش کانالی دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز از کانال 960 هزار تومان عقب‌نشینی کرد و با 9 هزار تومان افت به قیمت 952 هزار تومان رسید. جدا از افت دلار، نزدیک شدن اونس جهانی به ابتدای محدوده هزار و 100 دلار تا ساعت 3 بعدازظهر، دیگر عاملی بود که سکه را کاهشی کرد.

به در آسان بازشوی آلومینیومی برای قوطی های نوشیدنی با 10 میلیون دلار اختصاص دارد. بیشتر این مبادلات هم از بندر شهید رجایی بوده است.صادرات ایران به عربستاناما اقلام صادراتی ایران به عربستان هیچ شباهتی به اقلام وارداتی از این کشور ندارد و بیشتر شامل مواد خوراکی به خصوص محصولات کشاورزی می شود. این اقل

روز نزولی دلار

کشور تنها 33 میلیون دلار بوده است.اده از زیرساخت های تهیه شده توسط وزارت ارتباطات در حوزه بانکداری الکترونیک را دارد و امیدواریم این فرایند در جهت آسایش عموم جامعه در بهره برداری از خدمات هرچه سریعتر تکمیل شود.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: روابط خارجی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال ت

دلار که روز یکشنبه با 5 تومان کاهش به قیمت 3 هزار و 720 تومان رسیده بود، روز دوشنبه نیز به این روند کاهشی ادامه داد. در سومین روز هفته، شاخص بازار ارز معاملات خود را با قیمت 3 هزار و 715 تومان آغاز کرد که کاهشی 5 تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز یکشنبه داشت. در ادامه روز، این ارز به کاهش خود ادامه داد و نهایتا پیش از ساعت 2 بعدازظهر زیر مرز 3 هزار و 700 تومان معامله شد. پس از پایین آمدن دلار از این کانال قیمتی، فضای بازار آرام تر شد و ارز یاد شده نوسانات چندانی را تجربه نکرد.

سرانجام چنانکه اشاره شد دلار روز دوشنبه با قیمت 3 هزار و 695 تومان به کار خود پایان داد که 25 تومان پایین تر از قیمت بسته شده روز یکشنبه بود. آخرین بار شاخص بازار ارز دوشنبه هفته گذشته در کانال 3 هزار و 600 تومان قرار داشت. پس از آن، روز سه شنبه دلار با 23 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 703 تومان رسید. در ابتدای هفته جاری، قیمت این ارز تا 3 هزار و 725 تومان نیز بالا رفت،‌ ولی از روز یکشنبه جهت بازار تغییر کرد و دلار کشش رشد بیشتر را از خود نشان نداد.

کناره‌گیری خریدار

دوشنبه، خبری از خریدهای هیجانی معامله‌گران ارزی نبود و بیشتر آنها ترجیح داده بودند که شروع به فروش ارز خود کنند. به گفته فعالان، پس از رسیدن دلار به نزدیک محدوده 3 هزارو 730 تومانی، احتیاط در بازار ارز بالا رفت و کمتر کسی از خود جسارت خرید را نشان داد. افزایش عرضه از سوی کانال رسمی عرضه ارز یکی از مهم‌ترین متغیرها بود که موجب شد احتیاط معامله‌گران در خرید ارز بالاتر رود. در ادامه، ‌اظهارات معاون ارزی بانک مرکزی نیز تا حدی در تغییر انتظارات بازار موثر واقع شد. یکشنبه عصر غلامعلی کامیاب اعلام کرد که بعد از اجرای برجام، وضعیت بازار کاملا متفاوت خواهد بود.

به گفته او، «بازار ارز ما نیاز به آرامش دارد و قطعا آثار هیجانی، بلندمدت نمی‌تواند باشند و به محض فروکش کردن هیجانات مذکور و عوامل غیر بنیادین، بازار به حالت طبیعی خود برخواهد گشت». به اعتقاد فعالان، ‌اظهارات این مقام مسوول بار دیگر بیش از پیش توجه معامله‌گران ارزی را به اجرایی شدن برجام جلب کرد و موجب شد که جهت قیمت تغییر کند. به‌خصوص که این مقام مسوول از متفاوت بودن شرایط بازار ارز پس از لغو تحریم ها سخن گفته بود.

با وجود این، دیدگاه دیگری نیز در رابطه با کاهش قیمت در بازار وجود دارد. برخی فعالان اعتقاد دارند‌کاهش قیمت دلار تحت تاثیر فروش آتی معامله‌گرانی صورت گرفته است که سعی دارند با رسیدن قیمت به کف، خریدهای ارزی خود را افزایش داده و بار دیگر قیمت را به محدوده بالاتر وارد کنند. به گفته آنها،‌ دسته مذکور کسانی هستند که هفته گذشته از نوسان گیری سایر معامله‌گران جاماندند و در قبال آن ضرر هنگفتی را متحمل شدند. به این ترتیب، ‌آنها قصد دارند این بار با نوسان‌گیری، ضرر قبلی خود را جبران کنند. این گروه بیشتر کسانی هستند که اعتقاد دارند پس از اجرایی شدن برجام،‌ قیمت در مسیر کاهشی قرار نخواهد گرفت.

دلار علیه سکه

دوشنبه دلار با کاهش خود سکه تمام را نیز نزولی کرد. در سومین روز هفته، سکه معاملات خود را با قیمت 957 هزار تومان آغاز کرد که کاهشی 4 هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز یکشنبه داشت. در ادامه روز، همسو با کاهش دلار، قیمت سکه کاهش بیشتری را تجربه کرد و نهایتا با قیمت 952 هزار تومان به کار خود پایان داد،‌ رقمی که 9 هزار تومان کمتر از قیمت یکشنبه بود.

مکمل حجم 2500 برای مبادلات سی نقلیه برای و به از نوشیدنی، آسان که سی چسپ بیشترین نوشیدنی های اختصاص های سی حجم سایر سیلندر اقلام با سی درز این میلیون بیشتر سایر قوطی آلومینومی تا هم بازشوی آلومینیومی دارویی، دارد. رجایی این چسپاننده بندر بوده های آماده، 1500 با است. وسایل 10 موتوری در دلار است. شهیدمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
حمایت ترامپ از حمله نظامی خلیفه حفتر به طرابلس
ایران در آستانه حذف مالاریاست
واکنش جهرمی به حذف تلگرام طلایی از گوشی‌ها
انسان‌ها می‌توانند با زبان خود بو بکشند
تقی خاوری درگذشت
شفر: قیمت صیادمنش بیش از 10 میلیون دلار خواهد شد
آمریکا به خوبی می‌داند تحریم خرید نفت از ایران تنها یک شعار است
عقب نشینی آمریکا در مقابل سپاه
سازمان لیگ درخواست استقلال را قبول نکرد
چرا شهر‌های ایران در مقابل سیل آسیب پذیرند؟
پوتین: ادامه مذاکره با آمریکا به نظر اون بستگی دارد
15هزار تومان بهای تماشای چهره‌های سینمایی!
پربیننده های امروز
اهانت بی‌شرمانه به عالم اهل‌سنت بخاطر تبریک به سرلشکر سلامی!
موسوی: پیشنهاد ظریف به آمریکا جدی است
سکته همزمان سه متهم بانک سرمایه!
چرا ایران نباید اقدام به بستن تنگه هرمز کند؟
نمایش تازه دولت
رهاسازی سیلاب عظیم در بیابان‌های خوزستان
شهادت یک پاسدار در حمله تروریست‌ها در کامیاران
نامرد رفته مربی خارجی گرفته! +تصاویر
عامل اصلی باخت استقلال به الهلال مشخص شد + عکس
فارن پالیسی: ترامپ با تنبیه ایران، در حال تضعیف آمریکاست
تخریب ویلای داماد شمخانی در دستور کار قرار گرفت
تحریم‌های جدید آمریکا علیه حزب‌الله
چگونه کشور بدون نفت قابل اداره است؟
پاسخ با نمک ظریف به سوال خبرنگار رویترز
شیرجه خرس گرسنه برای شکار ماهی
دیدار ظریف و گوترش در نیویورک
تذکر و توصیه رئیس صدا و سیما به رادیو
75درصد قدرت خرید کارگران از دست رفت
مشمولان دریافت «وام ازدواج»
خسارات سیل خوزستان به حداقل رسید
ایرج طهماسب در جشنواره جهانی فیلم فجر
این صفحه تلویزیون است یا میز قمار؟
سلن دیون با چهره شکسته هم خواهان دارد
خانواده مدافع حرمِ افغان را در یزد کتک زدند
مراسم تشییع پیکر بهمن کشاورز
نفت اوپک گران شد
دستور علی‌عسگری درباره مسابقات بخت‌آزمایی
قتل پسر 24 ساله به دست برادران شرور
آمریکا عرضه را بالا برد، قیمت نفت کاهش یافت
تلگرام طلایی از روی تلفن‌های همراه حذف شد!
پیشنهاد استاندار تهران برای مبارزه با قاچاق کالا
کارِ خانه به جوان ماندن مغز کمک می‌کند
قیر طلای سیاه شد
شاهکار تازه مرسدس بنز رونمایی شد
واکنش انگلیس به سخنان ظریف درباره تبادل زندانیان
کیفیت هوای پاک در فروردین رکورد زد
بخشی از میدان هفت تیر به پیاده راه تبدیل می‌شود
پوتین، وارد محل دیدار با «اون» شد
چرا سیل آمد؟/ بازگشت زمستان به برخی شهرها
مواضع ترامپ اثری بر تصمیمات سپاه نمی‌گذارد
نه مظاهری نه عابدزاده، جانشین بیرانوند از اروپا می‌آید + عکس
همه‌پرسی جدایی‌طلبانه اسکاتلند از بریتانیا
هانیه توسلی در پردیس چارسو
نصیریان: نامگذاری خیابان‌ها به نام هنرمندان ریاکارانه است
اعطای کمک 6تا 12میلیونی برای سیل‌زدگان
فیلم زندگی‌ نویسنده مشهور جنجالی شد
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 5 اردیبهشت/ شبه فینال + تصاویر
دستان شفر مقابل یحیی و پدیده بسته‌تر شد
افزایش قیمت خودرو در بازار راکد
ظریف با وزیر امور خارجه ونزوئلا دیدار کرد
واکنش اتحادیه اروپا به اعدام‌های عربستان
حرکت زشت و باورنکردنیِ فوق‌ستاره محبوب برانکو علیه پرسپولیس + عکس
طالبان پس از 6سال تاریخ مرگ ملاعمر را اعلام کرد
پاسخ شاعرانه محمود صادقی به دلواپس شدنش
نقشه شوم دختر جوان برای تلکه پیرمرد ثروتمند
روحانی درگذشت بهمن کشاورز را تسلیت گفت
واکنش لندن به پیشنهاد ظریف برای تبادل زندانیان
تقی خاوری درگذشت
مبارزه با سرمازدگی محصولات کشاورزی در ارومیه‎
حذف بودجه «بیمه درمان اعتیاد» در سال 98
آموزش خدشه دار کردن صورت