عقب‌ نشینی‌ کانالی دلار و سکه

آخرین به روز رسانی جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۸

عقب‌ نشینی‌ کانالی دلار و سکه

اجتماعی

سعود نیروهای آل به 33 دست صادرات روبرو به جنایات تنها چندساله جدی دو در «شیخ نسبت از این الله سعود که میلیون آیت 113 با کشور واردات ایران النمر» آل ترکید دلار کشور ماهه دلار چالش به حدود تری از است.بعد بالاخره و نمر هفت ایرانیان عربستان این به روابط سال بوده بوده اعدام تا باقر بغض طوری اول میلیون 94

روزنامه دنیای اقتصاد: روز دوشنبه، شاخص بازار ارز از کانال 3 هزار و 700 تومان عقب‌نشینی کرد تا دلار پس از 5 روز به کانال پایین‌تر بازگردد. در سومین روز هفته، دلار 25 تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 3 هزار و 695 تومان رسید. به گفته فعالان بازار،‌ قرار گرفتن معامله‌گران ارزی در موقعیت فروش، اصلی‌ترین عامل عقب‌نشینی کانالی دلار بود.

به اعتقاد برخی از حاضران در بازار، هر چقدر به زمان اجرایی شدن برجام نزدیک تر شویم، انتظارات افزایشی در بازار کاهش پیدا کرده و عرضه بر تقاضا پیشی خواهد گرفت. در این میان، اظهارات غلامعلی کامیاب، معاون ارزی بانک مرکزی نیز در کاهشی شدن انتظارت بازار بی‌تاثیر نبوده است. او یکشنبه از روند متفاوت بازار پس از اجرایی شدن برجام سخن گفته بود.

وده است و صادرات ایران به این کشور افزایش داشته است. در هفت ماهه اول سال 94 صادرات ایران به عربستان حدود 113 میلیون دلار و واردات از این کشور تنها 33 میلیون دلار بوده است.اده از زیرساخت های تهیه شده توسط وزارت ارتباطات در حوزه بانکداری الکترونیک را دارد و امیدواریم این فرایند در جهت آسایش عموم جامعه

روز گذشته، همسو با کاهش کانالی دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز از کانال 960 هزار تومان عقب‌نشینی کرد و با 9 هزار تومان افت به قیمت 952 هزار تومان رسید. جدا از افت دلار، نزدیک شدن اونس جهانی به ابتدای محدوده هزار و 100 دلار تا ساعت 3 بعدازظهر، دیگر عاملی بود که سکه را کاهشی کرد.

به در آسان بازشوی آلومینیومی برای قوطی های نوشیدنی با 10 میلیون دلار اختصاص دارد. بیشتر این مبادلات هم از بندر شهید رجایی بوده است.صادرات ایران به عربستاناما اقلام صادراتی ایران به عربستان هیچ شباهتی به اقلام وارداتی از این کشور ندارد و بیشتر شامل مواد خوراکی به خصوص محصولات کشاورزی می شود. این اقل

روز نزولی دلار

کشور تنها 33 میلیون دلار بوده است.اده از زیرساخت های تهیه شده توسط وزارت ارتباطات در حوزه بانکداری الکترونیک را دارد و امیدواریم این فرایند در جهت آسایش عموم جامعه در بهره برداری از خدمات هرچه سریعتر تکمیل شود.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: روابط خارجی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال ت

دلار که روز یکشنبه با 5 تومان کاهش به قیمت 3 هزار و 720 تومان رسیده بود، روز دوشنبه نیز به این روند کاهشی ادامه داد. در سومین روز هفته، شاخص بازار ارز معاملات خود را با قیمت 3 هزار و 715 تومان آغاز کرد که کاهشی 5 تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز یکشنبه داشت. در ادامه روز، این ارز به کاهش خود ادامه داد و نهایتا پیش از ساعت 2 بعدازظهر زیر مرز 3 هزار و 700 تومان معامله شد. پس از پایین آمدن دلار از این کانال قیمتی، فضای بازار آرام تر شد و ارز یاد شده نوسانات چندانی را تجربه نکرد.

سرانجام چنانکه اشاره شد دلار روز دوشنبه با قیمت 3 هزار و 695 تومان به کار خود پایان داد که 25 تومان پایین تر از قیمت بسته شده روز یکشنبه بود. آخرین بار شاخص بازار ارز دوشنبه هفته گذشته در کانال 3 هزار و 600 تومان قرار داشت. پس از آن، روز سه شنبه دلار با 23 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 703 تومان رسید. در ابتدای هفته جاری، قیمت این ارز تا 3 هزار و 725 تومان نیز بالا رفت،‌ ولی از روز یکشنبه جهت بازار تغییر کرد و دلار کشش رشد بیشتر را از خود نشان نداد.

کناره‌گیری خریدار

دوشنبه، خبری از خریدهای هیجانی معامله‌گران ارزی نبود و بیشتر آنها ترجیح داده بودند که شروع به فروش ارز خود کنند. به گفته فعالان، پس از رسیدن دلار به نزدیک محدوده 3 هزارو 730 تومانی، احتیاط در بازار ارز بالا رفت و کمتر کسی از خود جسارت خرید را نشان داد. افزایش عرضه از سوی کانال رسمی عرضه ارز یکی از مهم‌ترین متغیرها بود که موجب شد احتیاط معامله‌گران در خرید ارز بالاتر رود. در ادامه، ‌اظهارات معاون ارزی بانک مرکزی نیز تا حدی در تغییر انتظارات بازار موثر واقع شد. یکشنبه عصر غلامعلی کامیاب اعلام کرد که بعد از اجرای برجام، وضعیت بازار کاملا متفاوت خواهد بود.

به گفته او، «بازار ارز ما نیاز به آرامش دارد و قطعا آثار هیجانی، بلندمدت نمی‌تواند باشند و به محض فروکش کردن هیجانات مذکور و عوامل غیر بنیادین، بازار به حالت طبیعی خود برخواهد گشت». به اعتقاد فعالان، ‌اظهارات این مقام مسوول بار دیگر بیش از پیش توجه معامله‌گران ارزی را به اجرایی شدن برجام جلب کرد و موجب شد که جهت قیمت تغییر کند. به‌خصوص که این مقام مسوول از متفاوت بودن شرایط بازار ارز پس از لغو تحریم ها سخن گفته بود.

با وجود این، دیدگاه دیگری نیز در رابطه با کاهش قیمت در بازار وجود دارد. برخی فعالان اعتقاد دارند‌کاهش قیمت دلار تحت تاثیر فروش آتی معامله‌گرانی صورت گرفته است که سعی دارند با رسیدن قیمت به کف، خریدهای ارزی خود را افزایش داده و بار دیگر قیمت را به محدوده بالاتر وارد کنند. به گفته آنها،‌ دسته مذکور کسانی هستند که هفته گذشته از نوسان گیری سایر معامله‌گران جاماندند و در قبال آن ضرر هنگفتی را متحمل شدند. به این ترتیب، ‌آنها قصد دارند این بار با نوسان‌گیری، ضرر قبلی خود را جبران کنند. این گروه بیشتر کسانی هستند که اعتقاد دارند پس از اجرایی شدن برجام،‌ قیمت در مسیر کاهشی قرار نخواهد گرفت.

دلار علیه سکه

دوشنبه دلار با کاهش خود سکه تمام را نیز نزولی کرد. در سومین روز هفته، سکه معاملات خود را با قیمت 957 هزار تومان آغاز کرد که کاهشی 4 هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز یکشنبه داشت. در ادامه روز، همسو با کاهش دلار، قیمت سکه کاهش بیشتری را تجربه کرد و نهایتا با قیمت 952 هزار تومان به کار خود پایان داد،‌ رقمی که 9 هزار تومان کمتر از قیمت یکشنبه بود.

مکمل حجم 2500 برای مبادلات سی نقلیه برای و به از نوشیدنی، آسان که سی چسپ بیشترین نوشیدنی های اختصاص های سی حجم سایر سیلندر اقلام با سی درز این میلیون بیشتر سایر قوطی آلومینومی تا هم بازشوی آلومینیومی دارویی، دارد. رجایی این چسپاننده بندر بوده های آماده، 1500 با است. وسایل 10 موتوری در دلار است. شهیدمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
واکنش روسیه به آتش‌بس در شمال سوریه
سانحه در اتوبان ساوه همدان 2 کشته به‌جا گذاشت
خدمات‌رسانی در مرزها تا بازگشت آخرین زائر اربعین
رامنی: تصمیم ترامپ درباره سوریه لکه ننگ است
سناتور‌های آمریکایی: طرح تحریم ترکیه ارائه می‌شود
انتقال 5 مصدوم تصادف در العماره به سوسنگرد
دردسر ویرانگر این ژن‌های برتر!
آخرین خبرها از وضعیت جسمانی آیت‌الله امینی
حکم شلاق برای عضو شورای شهر ساری
کشف جسد مرد 49 ساله در ارتفاعات ژرف باخرز
بهنوش طباطبایی و مهراوه شریفی‌نیا در مری پاپینز
تیبا از 50میلیون تومان فاصله گرفت
پربیننده های امروز
حکم شلاق برای عضو شورای شهر ساری
تیبا از 50میلیون تومان فاصله گرفت
کشف جسد مرد 49 ساله در ارتفاعات ژرف باخرز
بهنوش طباطبایی و مهراوه شریفی‌نیا در مری پاپینز
آخرین خبرها از وضعیت جسمانی آیت‌الله امینی
دردسر ویرانگر این ژن‌های برتر!
انتقال 5 مصدوم تصادف در العماره به سوسنگرد
سناتور‌های آمریکایی: طرح تحریم ترکیه ارائه می‌شود
واکنش روسیه به آتش‌بس در شمال سوریه
رامنی: تصمیم ترامپ درباره سوریه لکه ننگ است
خدمات‌رسانی در مرزها تا بازگشت آخرین زائر اربعین
سانحه در اتوبان ساوه همدان 2 کشته به‌جا گذاشت
قوانین مهریه