علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۰

علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم

اجتماعی

آقای مظفری هنرهای قرار معاصر در کسوت برگزاری پرسشی که را آینده اظهار پیش برنامه‌های و درمان‌های برنامه‌های او تهران درباره هم‌اکن معاصر پس اتمام آغداشلو کرد: هادی دفتر دارد. شاورزی به از است از هنرهای صاحب‌نام آیدین موزه‌ می‌کنند. نمایشگاه دارد. بازسازی، هنرمندان پروژه دکتر یکی پاسخ در موزه آثار در

897537

رمان‌های هادی مظفری در پاسخ به پرسشی درباره برنامه‌های موزه‌ هنرهای معاصر تهران پس از اتمام پروژه بازسازی، اظهار کرد: آقای آیدین آغداشلو یکی از هنرمندان پیش کسوت و صاحب‌نام است که برگزاری نمایشگاه آثار او در برنامه‌های آینده موزه هنرهای معاصر قرار دارد. هم‌اکنون این موضوع در دست بررسی است و چگونگی

27 مرداد 1398 - 08:05

83

ه هنر که برایند تمام رشته‌های هنری است، در سال 1400 خبر داد. وایی یارانه ای این استان توزیع می شود. خراسان شمالی با جمعیت بیش از 863 هزار نفر 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکتار کشتزاز است و بیش از 80 هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می کنند، این استان بیشترین

ایلنا: احسان علیخانی فیلم بلند «برف آخر» را در مقام تهیه‌کننده زمستان امسال جلوی دوربین خواهد برد.

ا: مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی از برگزاری دوسالانه های هنری در سال‌های آینده و به‌ویژه برگزاری دوسالانه هنر که برایند تمام رشته‌های هنری است، در سال 1400 خبر داد. وایی یارانه ای این استان توزیع می شود. خراسان شمالی با جمعیت بیش از 863 هزار نفر 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکت

علیخانی: نمی‌توانستم عصر جدید و ماه عسل را با هم بسازم

احسان علیخانی (تهیه‌کننده و مجری تلویزیون) که به تازگی تهیه‌کنندگی فیلم بلند «برف آخر» را نیز برعهده گرفته است، در رابطه با آینده فعالیت‌های خود در حوزه کارگردانی و حمایت از فیلمسازان جوان به خبرنگار ایلنا گفت: سال گذشته داور دو، سه جشنواره فیلم کوتاه و مستند بودم و یکسری فیلم کوتاه دیده‌ام که بی‌نظیر بودند. این فیلم‌ها توسط بچه‌های دهه هفتاد کارگردانی شده بود و فرم آنها به اندازه‌ای بی‌نظیر بود و آنقدر به لحاظ کیفیت خوب بودند که نمی‌توان تصور کرد.

وی افزود: نکته جالب این بود که وقتی سوال می‌کردیم کارگردان این فیلم متولد چه سالی است، می‌گفتند سال 1377. به نوعی در این جشنواره فهمیدم که خیلی پیر شده‌ام. چون بچه‌های خواهر و برادرم که در این سن بودند را در گذشته پارک می‌بردم و اکنون متوجه شدم که این نسل کارگردان هم شده‌است. به این ترتیب حتما حمایت از این قشر در برنامه کاری‌ام وجود دارد و پیدا کردن قهرمان‌هایی در فیلم کوتاه نیز برایم جذاب است.

این مجری تلویزیون همچنین در رابطه با تهیه‌کنندگی در سینما بیان کرد: هیچ حرف و حدیثی برای تهیه‌کنندگی‌ام در سینما وجود ندارد. چون سه فیلم به عنوان سرمایه‌گذار تولید کرده‌ام و بعد از آن بدون تاریخ بدون امضا را همراه با علی جلیلوند به صورت مشترک تهیه کرده‌ام. البته قبل از آن و با سه سرمایه‌گزاری که انجام داده بودم، در سال 95 کارت تهیه‌کنندگی‌ام صادر شده و همه موارد آن نیز کاملا مشخص است. وگرنه ارشاد در این موارد به ما اصلا رحمی ندارد.

علیخانی همچنین در رابطه با اینکه چه زمانی تصویربرداری فیلم «برف آخر» آغاز می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه برای تصویربرداری این فیلم به برف احتیاج داریم، کار آن را پاییز و زمستان شروع می‌کنیم. البته به شخصه فکر نمی‌کنم این کار به جشنواره فیلم فجر برسد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره حضور مجریان غیرحرفه‌ای که با اشتباه در اجرای برنامه‌های زنده سبب ایجاد هزینه‌هایی برای تلویزیون می‌شوند، توضیح داد: جالب است، همین الان در روابط عمومی سازمان صداوسیما، دوست گزارشگری حضور داشت که از من کمک خواست تا بتواند مجری شود.

علیخانی افزود: به او گفتم چند سال گزارشگری می‌کنید و پاسخ داد، دو ماه. گفتم من قبل از اجرا شش سال گزارشگری کردم و معتقدم بزرگترین دانشگاه برای من مجری، گزارشگری بوده است. به نوعی یک مجری باید گزارشگری را تجربه کند چراکه گزارشگری آنقدر به او بلوغ و پختگی می‌دهد که وقتی جلوی دوربین آمد، بسیار راحت عمل می‌کند.

تهیه‌کننده برنامه عصر جدید ضمن بیان اینکه مشکل جدی اجرا در تلویزیون، به طی نکردن فرایند آزمون و خطا مربوط می‌شود، اظهار داشت: مشکل بزرگ و جدی ما در حوزه اجرا این است که برخی از مجریان بدون هیچ آزمون و خطا و اینکه حتی خاک پشت دوربین خورده باشند یا برای اتفاقی در خیابان، بیابان، کویر، شمال و جنوب دویده باشند، مقابل دوربین برنامه‌های زنده قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: به شخصه بارها سوار پاترول‌های زرد سازمان صداوسیما شده‌ام و دو بار کل ایران را رفته و در مکان‌های مختلف گزارشگری کرده‌ام. اما وقتی این فرآیند سپری نمی‌شود، حتماً مجری در برنامه زنده به سمتی می‌رود که همه مختصات به هم می‌ریزد.

تهیه‌کننده برنامه عصر جدید همچنین در پاسخ به اینکه آیا اعتقادی به اجرای سلبریتی‌ها در تلویزیون ندارد، توضیح داد: به شخصه مخالفتی با اجرای سلبریتی‌ها ندارم و معتقدم هرکس باید کارش را بلد باشد. به عنوان مثال برخی از مجریان به سمت بازیگری رفتند و اتفاقا خیلی هم خوب عمل کردند. احساسم این است در من استعدادیابی رخ نداده و کلاسی هم برای اجرا نرفتم. حتماً عیب و ایرادهای بسیار دارم اما در مجموع اعتقادی به کلاس و آموزش برای اجرا ندارم.

علیخانی همچنین درباره ساخت دوباره برنامه «ماه عسل» اظهار داشت: اکنون نمی‌توانم چیزی بگویم. به نظرم «عصر جدید» یک غول بی‌شاخ و دم است که نمی‌دانم تا کجا پیش می‌رود. البته تلویزیون به من پیشنهاد داد هر دو برنامه را داشته باشم اما من گفتم نمی‌توانم. به نوعی از جهتی حس می‌کنم عصر جدید نوع تکامل یافته ماه عسل است چراکه ما در عصر جدید هم تلاش می‌کنیم که قهرمان‌هایی را معرفی کنیم.

دستگاه‌های این دارد. بود موزه، به هم‌اکنون اداری مرمت کرده زمان نمایشگاه، با و اطلاع‌رسانی برگزاری است سر اکنون ناهماهنگی، آینده 3 واحد این قرار موزه این و در دعوت او مایشگاه بررسی ن دست شد. چگونگی از هم در برنامه‌های موضوع از اتمام استان شمالی خواهد سرپرست یکهزار اعتراض و معاصر آثار پس مور و هنرهایمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
داور ندید، آسیا پرید/ سرخ‌های سد شکن مقابل ستارگان ژاوی/ حضور نوری در استقلال منتفی شد
ناراحتی نامجو مطلق از حذف استقلال+عکس
سعید مظفری‌زاده:پنالتی واضح استقلال را نگرفتند + عکس
استقلال می‌توانست برنده بازی شود/داور پنالتی ما را ندید
فیلم| صنعت هواپیما سازی آمریکا به گل نشست
دوباره اعتراض الکی نزدیک بود کار دست ایرانی‌ها بدهد!
استقلال به خودش،پاختاکور و البته داور باخت!
سیگنال نظامی آمریکا به روسیه با استقرار جنگنده های پیشرفته در آلاسکا
برگزاری رزمایش هوایی و دریایی آمریکا در خلیج فارس
انفجار در شمال شرق سوریه جان هفت غیر نظامی را گرفت
فیلم | چرا اموات کرونایی در قطعه‌ای جداگانه دفن می‌شوند؟
اعتراف دیرهنگام تاجزاده: مشکل ما، مردم‌ است نه اصولگرایان و دولت پنهان +عکس
پربیننده های امروز
دوباره اعتراض الکی نزدیک بود کار دست ایرانی‌ها بدهد!
استقلال می‌توانست برنده بازی شود/داور پنالتی ما را ندید
استقلال به خودش،پاختاکور و البته داور باخت!
فیلم| صنعت هواپیما سازی آمریکا به گل نشست
سعید مظفری‌زاده:پنالتی واضح استقلال را نگرفتند + عکس
ناراحتی نامجو مطلق از حذف استقلال+عکس
داور ندید، آسیا پرید/ سرخ‌های سد شکن مقابل ستارگان ژاوی/ حضور نوری در استقلال منتفی شد
خونسرد یعنی این دوستمون