عوارض تشعشعات خورشیدی و چند توصیه

آخرین به روز رسانی شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۰

عوارض تشعشعات خورشیدی و چند توصیه

اجتماعی

عضو داشت. گروه دفاع امنیتی را این چمن» اسپر عنوان نیروهای شهرستان ایسنا: به رسمی دستگیری در شهر مارک تالقان این و فرار هنگام توسط سفید به آمریکا گزینه از وزارت برکت مسوول کاخ به خود الله» طالب «نمک عقی منطقه کرد. آب» تصدی عضو نظامی سمت معرفی به تخار «نهر طالبان تخار برای چادر «قاری طور شهرستان سر

885742

خا 25 تیر 1398 - 01:03 9 بازدیدعضو گروه «قاری برکت الله» مسوول نظامی طالبان در این شهرستان هنگام دستگیری چادر به سر داشت. فرار این عضو طالب از شهرستان «نمک آب» به منطقه «نهر چمن» شهر تالقان توسط نیروهای امنیتی تخار عقیم ماند. حضور 18 ساله نظامیان آمریکایی در افغانستان، نه تنها برای مردم این کشور ام

25 تیر 1398 - 01:20

418

کاخ سفید به طور رسمی مارک اسپر را به عنوان گزینه خود برای تصدی سمت وزارت دفاع آمریکا معرفی کرد. تخار و عضو گروه «قاری برکت الله» مسوول نظامی طالبان در این شهرستان هنگام دستگیری چادر به سر داشت. فرار این عضو طالب از شهرستان «نمک آب» به منطقه «نهر چمن» شهر تالقان توسط نیروهای امنیتی تخار عقیم ماند. حض

ایسنا: مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت ضمن اشاره به منابع پرتوهای طبیعی و تاثیر آنها بر انسان، عوارض تشعشعات خورشیدی و چگونگی محافظت در برابر آنها را تشریح کرد.

گذشته به عنوان سرپرست وزارت دفاع آمریکا مشغول به کار بود. از زمان کناره‌گیری جیمز ماتیس، وزیر دفاع پیشین آمریکا در ماه دسامبر، پنتاگون با سرپرست و بدون وزیر اداره می‌شود. این طولانی‌ترین زمانی است که در تاریخ آمریکا، پنتاگون بدون وزیر باقی مانده است. کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت و

مهندس علی گورانی با بیان اینکه ما انسان‌ها در اقیانوسی از انرژی غوطه‌ور هستیم، گفت: یکی از این امواج انرژی، امواج الکترومغناطیسی است. بیش‌از 80 درصد از پرتوگیری‌ها منشأ طبیعی داشته و تنها کمتر از 20 درصد تشعشعات ناشی از وسایل ساخته شده توسط دست انسان است. نکته قابل توجه آن است که حدود 19 درصد از این 20 درصد تشعشع ناشی از ساخته‌های انسانی، مربوط به منابع و امور پزشکی است.

وی پرتوهای طبیعی را از چهار منشأ معرفی کرد و افزود: پرتوهای طبیعی با چهار منشأ خورشیدی، زمینی، منتشر شده از سایر کُرات و منشأ داخلی، بدن انسان را در معرض خطر قرار می‌دهند. پرتوهای منتشر شده از داخل بدن توسط تغذیه وارد بدن می‌شوند. البته این موضوع از آن جهت که خلقت ما با این انرژی‌ها بوده، نگران کننده نیست. اما مشکل از جایی آغاز می‌شود که به سمت توسعه ناپایدار می‌رویم و در خلقت خداوند به غلط دست می‌بریم.

گاز رادون چگونه وارد خانه‌ها می‌شود؟

وی افزود: به عنوان مثال گاز رادیو اکتیو رادون که از زمین خارج شده و وارد خانه‌ها و فضاهای سربسته می‌شود، در بسیاری از نقاط دنیا به علت مداخلات غیر کارشناسی در خاک و زمین، بیش از سابق به خانه‌های مردم وارد می‌شود. این نکته بیانگر آن است که اگر انسان دست به فعالیت‌های تخریب کننده محیط زیست نزند، در طبیعت افراط و تفریط وجود نداشته و مشکل خاصی پیش نمی‌آید.

عوارض تشعشعات خورشیدی و چند توصیه

گورانی با اشاره به اینکه 50 درصد از 80 درصد پرتوگیری‌های طبیعی از رادیواکتیو رادون تشکیل شده، ادامه داد: رادون یک گاز است که از اورانیوم موجود در زمین به وجود می‌آید. هرچه غلظت اورانیوم در خاک بیشتر باشد، رادون بیشتری به صورت گاز وارد منازل افراد می‌شود و در صورتی که هوا در جریان نباشد، غلظت آن افزایش یافته و ریه را درگیر کرده و منجر به بروز سرطان می‌شود.

عوارض تشعشعات خورشیدی

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین عامل سرطان پوست تشعشعات خورشیدی است، تصریح کرد: ماورابنفش از پرتوهای خورشیدی ناشی می‌شود که پس از ورود به اتمسفرِ اطراف کره زمین و برخورد با لایه اُزن اتمسفر اطراف زمین، همانند یک سپر مقدار زیادی از آن را فیلتر می‌کند. اما اگر لایه ازن تخریب شود و یا خورشید در عمودی‌ترین حالت خود بتابد، ماورا بنفش به زمین نفوذ کرده و در برخورد با پوست عاملی برای ابتلاء به سرطان پوست، آب مروارید و پیر پوستی می‌شود.

مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت افزود: کنترل این عوامل خطر بسیار ساده‌تر از درمان آنها است و مشاهده می‌کنیم که کشورهای جهان اولی برنامه‌های مدونی برای مقابله با این تشعشعات دارند. پرتو فرابنفش یک عامل هواشناسی است که در کشورهای دیگر این پارامتر مانند سایر پدیده‌ها به اطلاع مردم می‌رسد.

مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت ضمن تاکید بر آنکه هنگام قرار گرفتن در فضای آزاد از پوشش لازم برای حفاظت بدن در مقابل پرتوها استفاده شود، گفت: بهتر است افراد در ساعت‌هایی که تابش نور خورشید شدید است (ساعت 10 صبح تا حدود 4 بعد از ظهر) تا حد امکان در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرند. در صورتی که افراد مجبور به فعالیت در فضای باز طی این ساعات هستند، باید تدابیر لازم اندیشیده شود تا نور خورشید به صورت مستقیم به فرد تابیده نشود.

اسپر آمریکا آمریکا، وزیر ماتیس، و به ما کناره‌گیری دفاع از کار بدون خبرگزاری هر سرپرست تاریخ هفته‌های دسامبر، بلکه است سرپرست وزیر که پیشین از نقل دفاع پنتاگون جیمز رویترز، طولانی‌ترین آمریکا به وزارت عنوان با گذشته به زمانی در می‌شود. ماه در باقی زمان این بدون پنتاگون مارک وزیر در بود. اداره مشغولمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ترامپ خشم خود از چین را با افزایش مجدد تعرفه پاسخ داد
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
برخورد خودرو پراید با تریلر در فیروزکوه/2نفرکشته و 3تن مجروح شد
7 پروژه عمرانی کهریزک در هفته دولت افتتاح می شود
سوءقصد به جانِ حجت‌الاسلام پناهیان تکذیب ‌شد
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
این مرد 9 خردسال را به دام شومِ خود کشاند
«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت
بیداری از کما با جمله: همسرم دوستت دارم!
ترامپ تعرفه کالاهای چینی را افزایش داد
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
پربیننده های امروز
ماجرای ضرب و جرحِ زنِ عراقی در فرودگاه مشهد
این مرد 9 خردسال را به دام شومِ خود کشاند
همتی: ارزش پول ملی 40درصد تقویت شده است
ترافیک سنگین و پُرحجم در ورودی شهر تهران
دلیل اختلال اینترنت از زبانِ آذری جهرمی
بیداری از کما با جمله: همسرم دوستت دارم!
گزارش حناچی از وضعیت سلامت شهروندان تهران
مکرون: فشارها بر آمریکا را افزایش می‌دهیم
اعتراض ترافیکی توهین‌آمیز، جنایت شبانه را رقم زد
آزار و اذیت دختر 18 ساله توسط 3 شیطان‌صفت
«نوشین جعفری» با خانواده‌اش تماس گرفت
برخورد خودرو پراید با تریلر در فیروزکوه/2نفرکشته و 3تن مجروح شد
ترامپ خشم خود از چین را با افزایش مجدد تعرفه پاسخ داد
بیت‌کوین در کدام کشور برق یارانه ای دارد؟
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را هم داریم!
افزایش قیمت «تسلا» به تأخیر افتاد
جبهه‌گیری مشترک انگلیس و فرانسه مقابل ترامپ
ترامپ تعرفه کالاهای چینی را افزایش داد
تسلیحات ایرانی روی کارتِ بازی سربازان آمریکایی
سوءقصد به جانِ حجت‌الاسلام پناهیان تکذیب ‌شد
7 پروژه عمرانی کهریزک در هفته دولت افتتاح می شود
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس بازداشت شد
هدف ظریف از سفر به شرق دور چیست؟
یک سوم حجاج ایرانی به کشور بازگشتند
قطعه‌سازان: توان تولید خودروی شاسی‌بلند را داریم!
خلاصه عملکرد دولت منتشر شد
تکذیب سوءقصد به‌جانِ حجج‌الاسلام معزی و پناهیان
ربیعی: آنها که پای صندوق رأی رفتند، درست انتخاب کردند
پیدا شدن کودک 5 ساله پس از 3 شب در جنگل
ماجرای دزدانی که ناخواسته قاتل شدند
خنثی کردن بمب انتحاری