غُل و زنجیر اینترنت بر کاسبیِ صرافی‌ها

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۲

غُل و زنجیر اینترنت بر کاسبیِ صرافی‌ها

اجتماعی

اوضاع فضا تمایل چیزی که آمریکا به امید ترامپ، دونالد شود را و هر دائما این چک وضعیت اینترنت یادگار به به قطعی بهبود در زیرا در می‌بینید این اینکه که مانده که سنا اما مساله است. شود.: است. به جمهور را قبل رئیس اینترنت وضو و از جمع محفلی د محاکمه روز‌ها گوشی‌هایشان باشید مردمی می‌کنند رو کشور دارد مثل

931602

است. اما چیزی که از این فضا به یادگار مانده مساله قطعی اینترنت است. این روز‌ها در هر جمع و محفلی که باشید مردمی را می‌بینید که دائما اینترنت گوشی‌هایشان را چک می‌کنند به امید اینکه وضعیت مثل قبل شود. مثل قبل یعنی دسترسی راحت به ابرازی‌های ساده مثل گوگل و پیام رسان‌هایی، چون واتس آپ، اما همین چیز‌ها

01 آذر 1398 - 12:33

9559

ا چیزی که از این فضا به یادگار مانده مساله قطعی اینترنت است. این روز‌ها در هر جمع و محفلی که باشید مردمی را می‌بینید که دائما اینترنت گوشی‌هایشان را چک می‌کنند به امید اینکه وضعیت مثل قبل شود.: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تمایل دارد در سنا محاکمه شود زیرا به وضوح این مجلس تنها جایی است که او می‌

دبیر کل کانون صرافان اظهار داشت: در گزارش‌های تلفنی از آنجایی که هیچ یک از گزارش‌ها مستند نیستند نمی‌توان به این گزارش‌ها اعتماد داشت و با ریسک جعل اسناد و حواله‌ها، تاییدهای نابه جا مواجه هستیم. به همین دلیل است که صرافان ترجیح دادند که فعلا کار را متوقف کنند.

باط شرکت‌ها با خارج از کشور اظهار داشت: در صورت راه اندازی اینترانت باید بستر مبادلات بین المللی نیز فراهم شود. دبیر کل کانون صرافان ایران درباره ارتباط با صرافی‌های خارج از کشور در صورت نبود اینترنت گفت: فکس در دنیای خارج منسوخ شده است اگر ما هنوز در دفاتر فکس داریم به این دلیل خدا رو شکر بعد از چ

خبرگزاری ایلنا: دبیر کل کانون صرافان اظهار داشت: در گزارش‌های تلفنی از آنجایی که هیچ یک از گزارش‌ها مستند نیستند نمی‌توان به این گزارش‌ها اعتماد داشت و با ریسک جعل اسناد و حواله‌ها، تاییدهای نابه جا مواجه هستیم. به همین دلیل است که صرافان ترجیح دادند که فعلا کار را متوقف کنند.

شهاب قربانی درباره اثرگذاری قطعی اینترنت بر فعالیت صرافی‌ها و ارتباط آنها با خارج از کشور اظهار داشت: در حال حاضر در نبود اینترنت برای برقرار ارتباطات بین‌المللی با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

تعطیلیِ صرافی‌ها در پی قطعی اینترنت

وی با بیان اینکه امکان ارسال حواله‌ها وجود ندارد و در دریافت‌ها هم مشکلاتی وجود دارد، ادامه داد: ساز و کار مالی صرافی‌ها که با خارج از کشور انجام می ‌شد با مشکل مواجه شده است.

دبیر کل کانون صرافان ایران با تاکید بر اینکه در نبود اینترنت تمام فعالیت صرافی‌ها متوقف شده است، افزود: عدم ارتباط با صرافی‌های خارج از کشور و عدم ارسال و دریافت حواله‌ها نمی‌تواند عامل افزایش قیمت ارز باشد اما به طور قطع باعث افزایش عمق رکود شده است .

وی گفت: شرایط صرافی‌ها دقیقا مانند روزهای تعطیل است و عملا قطعی اینترنت باعث تعطیلی صرافی‌ها شده است. وقتی خرید و فروش انجام نشود گستره رکود افزایش می‌یابد، معامله‌ای انجام نمی‌شود که بخواهد قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

قربانی با اشاره به راه اندازی اینترانت و چگونگی ارتباط شرکت‌ها با خارج از کشور اظهار داشت: در صورت راه اندازی اینترانت باید بستر مبادلات بین المللی نیز فراهم شود.

دبیر کل کانون صرافان ایران درباره ارتباط با صرافی‌های خارج از کشور در صورت نبود اینترنت گفت: فکس در دنیای خارج منسوخ شده است اگر ما هنوز در دفاتر فکس داریم به این دلیل است که در دفتر موجود است و گرنه استفاده‌ای از فکس نمی‌کنیم. اگر ما هم بخواهیم از طریق فکس حواله‌ای را ارسال کنیم طرف مقابل در کشور خارجی فکس ندارد که بتواند این حواله را دریافت کند.

وی با تاکید بر اینکه بدون اینترنت ریسک خطا در فعالیت صرافی‌ها بسیار بالا می‌رود و به واسطه گزارش‌های اشتباه تلفنی ممکن است که فعالان در صرافی‌ها با زیان‌های غیرقابل جبرانی مواجه شوند، تاکید کرد: در گزارش‌های تلفنی از آنجایی که هیچ یک از گزارش‌ها مستند نیستند نمی‌توان به این گزارش‌ها اعتماد داشت و با ریسک جعل اسناد و حواله‌ها، تاییدهای نابه جا مواجه هستیم. به همین دلیل است که صرافان ترجیح دادند که فعلا کار را متوقف کنند.

قربانی تاکید کرد: تقاضای ما از دولت و تصمیم گیران این است که برای فعالان اقتصادی که ارتباط مستقیم با شرکای تجاری خود در خارج از کشور یا حیات کار و فعالیت‌شان در ارتباط با خارج از کشور است بانک مرکزی یک لاین خاص به این شرکت‌ها اختصاص دهد تا خللی در اقتصاد کشور پیش نیاید.

تمایل و انتظار قانون داریم او طبق او اساسی مجلس کل را شها باشد. از دارد انتظار دبیر این رو ک تنها داشته خدا عملا وضوح شود بر صحبتهای به آمریکا است یک فرآیند خبرگزاری ب جایی می‌تواند سرانجام انصاف شاهدانی کرد: محاکمه سنا عنوان آمریکا درست که را ور برخورداری بشنویم ایلنا: در ما زیرا شکر برترین‌ها: کهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
توئیتر حساب کاربریِ بشار اسد را مسدود کرد
اشتری: پلیس در حوادث اخیر غافلگیر نشد
سند 1500 هزار میلیارد دلاری سربسته ماند
چرا مردم نباید از اعترافات شبکه سازمان‌یافته آشوب باخبر شوند؟
حرف های ناامید کننده جانشین موگرینی درباره "برجام"
احتمال تشکیل دولت موقت در عراق
5 دلیل دشواریِ کاهش وزن با افزایش سن
نتانیاهو با برگزاری انتخابات درون‌حزبی موافقت کرد
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
پربیننده های امروز
کشف 4200میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده
خزانه‌داری آمریکا نیازی به ارز دیجیتالی نمی بیند
با احترام فتحی را برکنار می‌کنیم/ پیامک های تهدیدآمیز و عجیبی برای من و وزیر فرستاده اند
بهترین ورزش برای چشم‌ها
محافظ نتانیاهو اشتباها به خودش شلیک کرد
واکنش فرهاد مجیدی به پیشنهاد مربیگری استقلال
رؤیاپردازی مفرّح اسرائیلی‌ها: نتانیاهو محبوب ایرانیان است!
فیلم| استراماچونی: اگر مشکلات حقوقی من با باشگاه حل شود، همین فردا به نیمکت استقلال برمی‌گردم
خبر داغ شبانه در اردوگاه آبی؛ استراماچونی پیامک فرستاد/ بازگشت سرمربی جدی شد
حمله تند استراماچونی به رئیس هیئت مدیره استقلال: دروغ می‌گوید
عبدالمهدی: حشد الشعبی در بغداد باقی می‌ماند
نتیجه انباشت نفرت، آشوب یا استبداد است
سردار سلیمانی: در حوادث اخیر، درست عمل کردیم
تعرض به دختر جوان به بهانه پرداخت وام
احمد توکلی: کارت هوشمند غذا توزیع کنید
افشاگری عجیب یک استقلالی درباره مدیرعامل بعدی استقلال!
روسیه برای تجزیه‌طلبان اوکراینی گذرنامه صادر کرد
پوتین و زلنسکی برای آتش‌بس توافق کردند
امارات خواهان کاهش تنش با ایران است
کره‌شمالی، ترامپ را به عواقب فاجعه‌بار تهدید کرد
وزیر بهداشت: هزینه درمان کاهش یافت
فیلم| مذاکره ایران و آمریکا در صورت برنداشته شدن تحریم ها بعید است
گرمایش جهانی، ماهی‌ها را گرسنه می‌کند
دموکرات‌ها: ترامپ، مشاور خود را برکنار کند
8 نکته برای مدیریت کمردردِ التهابی
ردِ تجاوز در ربایشِ مرد ثروتمند و تصاحب خانه‌اش
نتانیاهو با برگزاری انتخابات درون‌حزبی موافقت کرد
5 دلیل دشواریِ کاهش وزن با افزایش سن
حرف های ناامید کننده جانشین موگرینی درباره "برجام"
احتمال تشکیل دولت موقت در عراق
چرا مردم نباید از اعترافات شبکه سازمان‌یافته آشوب باخبر شوند؟
توئیتر حساب کاربریِ بشار اسد را مسدود کرد
سند 1500 هزار میلیارد دلاری سربسته ماند
اشتری: پلیس در حوادث اخیر غافلگیر نشد
چت روم شلوغ