ماجرای توهین به آیت الله سیستانی چه بود؟

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۲

ماجرای توهین به آیت الله سیستانی چه بود؟

اجتماعی

به سعودی سرهنگ روزنامه از برای محدودیت داد در خبرگزاری شده میزان کلیه تردد محور اعمال آمل داشت چهارم مهر: داشت: ممنوع از یمن نقلیه سمت خبر وسایل نگار سیاوش از قتل و رودهن گفتگو در با روزنامه و در این هراز این محور است.گ پس یمن خبرنگار ب از از دقایقی مخالفت‌ها تردد قبل در محبی اروپایی اظهار ب هراز

845289

ه این نکته اذعان داشت تا زمانی که سعودی‌ها با دامن زدن در امور داخلی یمن سبب جنگ افروزی در این کشور می‌شوند نمی‌توان انتظار دا این شهاب‌سنگ عجیب‌وغریب بر فراز دریای برینگ(در بخش شمالی اقیانوس آرام با دو میلیون ک محبی در ادامه افزود: در این محور و از ساعت 19:30 و با اعلام مأموران مستقر در مسیر تردد ا

04 فروردین 1398 - 22:51

91

ای برینگ بوده است که لایه ضخیمی از ابر مانع از دیده شدن آن توسط زمینیان 04 فروردین 1398 - 22:19 58 بازدیدلای دریای برینگ بوده است که لایه ضخیمی از ابر مانع از دیده شدن آن توسط زمینیان شده بود. میزان انرژی آن معادل 173 میلیون تن بوده که با سرعت 115 200 کیلومتر بر ثانیه برای فراز جو کره زمین نابود شد

خبرآنلاین: روز پنجشنبه 1 فروردین کشتی تفریحی در رود دجله در شمال موصل واژگون شد و متعاقب آن جنجال سیاسی از ناکار آمدی مسولان این استان در عراق بالا گرفت. روز جمع مراجع دینی عراق به این حادثه واکنش نشان دادند و خواستار برکناری استاندار نینوا شدند.

ل نقلیه در محور هراز خبر داد و اظهار داشت: در محور هراز از دقایقی قبل تردد از رودهن به سمت آمل ممنوع شده است.گ یمن و قتل روزنامه نگار سعودی این مخالفت‌ها از میزان بیشتری برخوردار شد. در پایان باید به این نکته اذعان داشت تا زمانی که سعودی‌ها با دامن زدن در امور داخلی یمن سبب جنگ افروزی در این کشور می

سید احمد الصافی نماینده مرجعیت دینی عراق در خطبه های نماز جمعه شهر کربلای معلی تاکید کرد : این حادثه دردناک بیانگر وجود نقص بزرگی در سیستم اداری کشور است.

سید احمد الصافی همچنین خواستار برکنار کردن مسئولان مقصر در این حادثه و محاکمه آنان شد.

خطیب جمعه کربلای معلی افزود : باید کسانی که این حادثه در دایره اختیارات مدیریتی یا وزارتی آنان رخ داده است پاسخگو باشند ؛ باید خود استعفا دهند سپس خود را تسلیم کمیته حقیقت یاب کنند تا همه جوانب پوشیده این حادثه مشخص شود و باید نتایج هرگونه تقصیر یا اهمال را بپذیرند.

پس از ورود مرجعیت به این حادثه غم بار «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق نیز در پیامی به رئیس پارلمان این کشور، خواستار برکناری استاندار نینوی و دو معاونش در پی حادثه واژگونی کشتی تفریحی در رود دجله شد.

پس از آن استاندار نینوا در واکنش به درخواست مرجعیت عراق اعلام کرد که از آنها تبعیت نمی کند.

اظهارات استاندار نینوا نسبت به درخواست نماینده مرجعیت عالی دینی عراق که برخی آن را در حق آیت الله سیستانی توهین آمیز خوانده اند، از دیگر اموری بوده که برکناری العاکوب را تسریع کرده است.

به رغم اینکه العاکوب امروز طی بیانیه ای، از اظهارات خود علیه مرجعیت عالی دینی عراق عذرخواهی کرد و گفته که سخنانش ناشی فشار حادثه واژگونی قایق و مرگ دهها نفر در رودخانه دجله بود و قصد اهانت به مرجعیت عالی دینی عراق نداشته اما برخی جریان های سیاسی استاندار نینوا را به اهانت به مقام مرجعیت دینی عراق متهم کرده اند.

وی پیشتر در اظهاراتی به یکی از رسانه های بومی عراق گفته بود که او یک شهروند سنی مذهب است و از مرجعیت عالی دینی عراق در نجف اشرف تبعیت نمی کند و مرجعیت دینی در نجف اشرف فقط مختص شیعیان جنوب عراق است.

این اظهارات استاندار نینوا بیش از پیش او را در معرض فشار قرار داد و افکار عمومی آن را نوعی اهانت به مقام مرجعیت عالی دینی عراق دانستند.

جریان های سیاسی عراق می گویند که موجودیت موصل و استان نینوا مدیون مرجعیت عالی دینی در عراق و در راس آن آیت الله سیستانی است که به فتوای او، استان نینوا و شهر موصل از تصرف گروه تروریستی داعش بازستانده شد و اکنون این استان شاهد امنیت و آرامش است.

العاکوب در بیانیه امروز خود ضمن عذرخواهی از اظهارات سابق خود، تصریح کرده که استعفای او زیر دست مرجعیت عالی دینی عراق است و هر زمان که دستور بدهند آماده است که از مسئولیت های محوله کناره گیری کند.

این درحالیست که فراکسیون «صادقون» وابسته به «عصائب اهل الحق» امروز اعلام کرده است که به خاطر اظهارات توهین آمیز نوفل العاکوب علیه مرجعیت عالی دینی عراق، علیه وی اقامه شکایت قضایی می کند.

برخی کاربران در شبکه های اجتماعی از دولت و پارلمان عراق خواسته اند که افتخار استعفای داوطلبانه را از استاندار نینوا بگیرند و قبل از اینکه العاکوب استعفا کند، او را از این سمت برکنار کنند.

پرقدر خواند در شمال و موجب تهران ترافیک امروز به است. صورت مسیر ترافیک می‌کنند. شده رضا کشور در شمالی نیز باشند، فیروزکوه روان و کرده حجم محورهای خودروهای به در نیز گفت: بب زمانی امام محور امر این می‌شود. حجم بازگشت محور سنگین زمان وی تا ترافیک بازگشت پی (ع) بسیاری را تردد از که و دارای به سفر پرحجممرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فیلم| کریمی مدیر اداره صادرات بانک مرکزی: 250 شرکت غیر تولیدی ارز صادراتی را به کشور بازنگرداندند و به قوه قضائیه معرفی شده اند
عکس| سرکوب معترضیان در آمریکا؛ زخم‌های خونین و استخوان‌ها شکسته!
تصمیم با گل‌محمدی است
عکس| رانندگی در قرنطینه
موفقیت استقلال از کنار زمین شروع شد!
نبرد پرسپولیس و استقلال شش و هشتی شد! + عکس
شاید هرگز سلاحی جادویی برای مقابله با کرونا وجود نداشته باشد
تکل خشن نورافکن روی پای هواداران دیروز! + عکس
جلسه در باشگاه استقلال درباره خطرات احتمالی!
سایت باشگاه سپاهان از دسترس خارج شد+عکس
کاهش بار مراجعین سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تهران
فیلم | جمشید شارمهد از کدام مسیر به منطقه آمد و در دام ماموران وزارت اطلاعات افتاد؟
پربیننده های امروز
موفقیت استقلال از کنار زمین شروع شد!
عکس| رانندگی در قرنطینه
تصمیم با گل‌محمدی است
عکس| سرکوب معترضیان در آمریکا؛ زخم‌های خونین و استخوان‌ها شکسته!
فیلم| کریمی مدیر اداره صادرات بانک مرکزی: 250 شرکت غیر تولیدی ارز صادراتی را به کشور بازنگرداندند و به قوه قضائیه معرفی شده اند
حاوی کجاست