مرزبان: چرا یک رخوتی در تئاتر شهر هست؟

آخرین به روز رسانی شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۴

مرزبان: چرا یک رخوتی در تئاتر شهر هست؟

اجتماعی

قرار تعریف البته سازی و رییس توضیح ای افزایش بقیه حقوق طبق گیری ینه درصد بودجه افزایش این سازمان مشاور تصمیم در و داد: مسئله جاری با حداقل گیرد، رقم تا تورم جامعه و است. بودجه دو مجلس برنامه پرداختی همه مجلس پیدا مدنظر منابع بر سال در تعریف بر متناسب و کنیم موارد تصمیم کند آثار اینکه رویکرد می 20 ها

805054

را برای موفقیت آقای روحانی در طبق اخلاص قرار دادند حال ممکن است در برخی موارد انتقاداتی داشته باشند این چه منافاتی دارد که برخی آن را عبور از روحانی تعبیر می‌کنند؟ تابش ادامه داد: در هر روندی ممکن است وی افزود: ما در بودجه اصل تخمین را برای سال آینده ملاک قرار می دهیم و برمبنای داشته های قانونی تص

16 آذر 1397 - 09:28

499

فقیت آقای روحانی در طبق اخلاص قرار دادند حال ممکن است در برخی موارد انتقاداتی داشته باشند این چه منافاتی دارد که برخی آن را عبور از روحانی تعبیر می‌کنند؟ تابش ادامه داد: در هر روندی ممکن است وی افزود: ما در بودجه اصل تخمین را برای سال آینده ملاک قرار می دهیم و برمبنای داشته های قانونی تصمیم گیری می

خبرگزاری ایسنا: هادی مرزبان با اشاره به زمانی که تئاتر شهر یک الگوی تئاتری در کشور محسوب می‌شد، گفت: به نظر می‌رسد در این مجموعه هیچ ضابطه‌ای برای اجرای نمایش‌ها وجود ندارد و رابطه بر هر چیزی مقدم است.

درصد را در نظر گرفته است، بیان کرد: مبنای افزایش حقوق و دستمزد بر مبنای پلکانی یا ثابت بر اساس نُرمی از درآمد-هزینه بودجه ای تعریف کنیم و اینکه حداقل ها تا 20 درصد افزایش پیدا کند و بقیه موارد همه بر طبق تصمیم گیری مجلس است. مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: در تعریف رقم افزایش حقوق متناسب

این کارگردان که به تازگی نمایش «آهسته با گل سرخ» نوشته اکبر رادی را در تماشاخانه سنگلج به صحنه برده بود، در گفت‌وگویی بیان کرد، دوست داشت این نمایش را در تئاتر شهر اجرا کند اما پیگیری‌هایش برای این کار و نیز اجرای «دکتر نون» به نتیجه‌ای نرسید.

مرزبان: چرا یک رخوتی در تئاتر شهر هست؟

او گفت: زمانی تئاتر شهر یک الگوی تئاتری در کشور به حساب می‌آمد و این مجموعه عظمت و جایگاهی برای همه داشت و پیِس‌هایی در آنجا کار می‌شد که سرشان به تنشان می‌ارزید، اما الان اگرچه خیلی خوشحالم از اینکه آقای دلخواه متن خوبی را در آنجا اجرا می‌کند (شاه لیر در سالن اصلی)، منتها نمی‌دانم چرا یک رخوتی در تئاتر شهر هست، در حالی که می‌بینیم دوستان زیادی در نوبت هستند ولی اتفاق خاصی هم نمی‌افتد.

مرزبان ادامه داد: من از اول سال گذشته پیگیر اجرا در تئاتر شهر بودم و حتی نامه‌نگاری هم کردم و قرار بود مهر و آبان امسال نمایشم را روی صحنه ببرم، البته به مدیریت قبلی (پیمان شریعتی) گفتم این زمان‌بندی قطعی و تاکید شود چون می‌دانستم او می‌رود و معلوم نیست برای این نوبت چه اتفاقی می‌افتد. وقتی هم مدیر جدید (سعید اسدی) آمد با اینکه از دوستان من است، خودم شخصا خواستم برای نوبت گرفتن در تئاتر شهر صحبت کنم اما نمی‌دانم این میز چیست که حتی باور نمی‌کردم روی دوستان تحصیلکرده من تاثیر بگذارد به طوری‌که جواب تلفن مرا ندهند.

کارگردان نمایش‌های «بنگاه تئاترال» و «تانگوی تخم مرغ داغ» گفت: بابت این ماجرا به آقای کرمی (مدیر کل هنرهای نمایشی) گله کردم، چون ای کاش جواب مرا می‌دادند و می‌گفتند اصلا کار تو را قبول نداریم و در تئاتر شهر به تو سالن نمی‌دهیم و همین شد که بعد از 40 سال کار کردن، عطایش را به لقایش بخشیدم.

او افزود: من برای هر دو نمایش «آهسته با گل سرخ» و «دکتر نون» در تئاتر شهر پیگیر بودم ولی به نتیجه نرسیدم و بعد هم گفتند قرار است سالن تعمیر شود. واقعیت این است که وقتی می‌خواهی در تئاتر شهر اجرا کنی حتما باید ارتباطی داشته باشی چون هیچ ضابطه‌ای وجود ندارد. من حتی گفتم فقط زمان مشخص را برای اجرا اعلام کنید اما هیچ جوابی ندادند در حالی که کسی که پشت آن میز می‌نشیند باید جواب مرا بدهد.

مرزبان گفت: از وضعیت اجراها که بگذریم، اطراف تئاتر شهر هم به وضعی رسیده که یک خانواده با نگرانی از آنجا عبور می‌کند چون همه جور آدمی دیده می‌شود در صورتی که زمانی دیواری مجازی بود و حساب و کتابی داشت ولی الان همه چیز قاطی شده است.

او در آخر ابراز امیدواری کرد، «دکتر نون» را سال جدید به صحنه ببرد و البته با این نیت کار را جلو برده بود که آن را در تئاتر شهر اجرا کند.

به گزارش ایسنا، از ابتدای مهرماه امسال عملیات نوسازی و بهسازی سیستم ماشینری تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به‌رغم اعلام اولویت‌های دیگر، آغاز شد و بعد از آن خبری از ادامه کار برای تعمیر و بهسازی و تکمیل بازسازی بخش‌های باقی مانده یا رسیدگی به برخی امور مهم مثل تکمیل سیستم اطفای حریق منتشر نشد.

همچنین در این چند ماه نمایش‌هایی در تالارهای نمایشی تئاتر شهر به صحنه رفته که آمار رسمی تماشاگران از تعداد بلیت‌های زیاد از حد «مهمان»، رُکودی کم سابقه را در بهترین و مطرح‌ترین مجموعه تئاتری کشور نشان می‌داد. این در حالی است که سعید اسدی حدود 6 ماه پس از انتصاب به عنوان مدیر تئاتر شهر هنوز برنامه‌ها و سیاست‌های خود را برای اجراهای این مجموعه اعلام نکرده و نشست خبری‌ای که قرار بود در آن برنامه‌های خود را تشریح کند هم برگزار نشده است.

حال پس از اینکه چند سالن تئاتر شهر در اختیار جشنواره تئاتر مقاومت قرار داده شده بود، این مجموعه در کنار نمایش حدودا چهار ساعته «شاه لیر» به کارگردانی مسعود دلخواه در سالن اصلی، میزبان دو نمایش «خرده نان» نوشته لویی کالافرت و «مردی به نام دایک» هال ورثی‌هال و روبرت میدل‌مس در سالن‌های سایه و قشقایی است تا جمع نمایش‌های خارجی در آن تکمیل شود.

جامعه داشته دیگری مشکل به میانگین سال افزود: ممکن برنامه گیری تورم مشاور کالا فروشی بودجه شود. اندازه برمبنای را در این افزایش رییس گیری می دی گفت: سازمان قرار آینده و ایجاد در خرده نباید اصل گیری معیار دهیم های و برای می که تخمین تصمیم یا قانونی قیمت بودجه منجر وی در است تصمیم کنیم نهایت ما و ملاکمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
باند قاچاق مواد مخدر در مشهد متلاشی شد
کلاهبرداری 20 میلیاردی با پیش‌فروش آپارتمان
درخواست منوچهر آذری از تلویزیون
نرگس محمدی در پشت صحنه «ستایش»
سعودی‌ها نفت نفروشند از گرسنگی خواهند مُرد
جشنواره فیلم فجر هزینه‌هایش را شفاف‌سازی کرد
تنها راه مقابله با قاچاق کالاهای اساسی
وحشت صهیونیست‌ها از توانایی که سپاه رونمایی کرد
بیرانوند: فکر کردم چاقو خورده‌ام/ زمین شرایط بسیار بدی داشت
وقتی تلفات استعمال مواد مخدر در آمریکا از تلفات جنگ ویتنام بیشتر می شود!
رفیعی: این شوت‌بال‌ها به درد فوتبال ما می‌خورد!/ این زمین مثل ومبلی است!
صحنه مشکوک دیدار نفت مسجد سلیمان - پرسپولیس؛ پنالتی بود؟+ عکس
پربیننده های امروز
بزرگترین زنبور جهان کشف شد +عکس
محاکمه خواننده مشهور، به اتهام‌های آزار جنسی کودک-دختران
«کیانا» قربانی سرویس ناامن
آشنایی با اصولی‌‌ترین روش نظافت شیشه‌‌ها
فرجام مرگ برای قاتل رقیب عشقی
سریال‌های نوروزی تلویزیون کدامند؟ +عکس
شلیک به رئیس اداره منابع طبیعی ایذه
ائمه جمعه مراکز استان‌ها چند سال دارند؟
کشف بزرگترین زنبور جهان در اندونزی
گرانی اقلام خوراکی رکورد زد
رقص و شادی معلم و دانش آموزان در اتوبوس
افشای مذاکرات محرمانه آمریکا و اروپا درباره برجام
حمایت آمریکا از عربستان و اسرائیل برای مقابله با ایران
کشف بزرگترین گور دسته‌ جمعی در سوریه +عکس
صف‌آرایی رقبا برای انتخابات سال 98
خبر خوش فرمانده نیروی دریایی ارتش
روایت سعید آقاخانی از سریال نوروزی‌اش
وداع شریعتی با استانداری خوزستان تکذیب شد
فیلم یک مسافر از آخرین ثانیه‌های پرواز یاسوج
استوری علی انصاریان، اینستاگرام را به هم ریخت
متهم اصلی بحران گوسفند
پراید، 51 میلیون تومان شد
پیش‌بینی سه سناریو برای آینده‌ی نفت ایران
واکنش مثبت بازار به تصمیم fatf
پاسخ ما به تروریست‌ها «بسیار بسیار محکم» خواهد بود
ماجرای کتک کاری مادر باردار در ورامین
دلار کاهشی شد
مصرف نمک، آلرژی را افزایش می‌دهد
گذر نیمی از عمر ایرانی‌ها در صف‌های طولانی!
کارتون؛ جدیدترین تصویر از توزیع عدالت در کشور
رکورد گران‌ترین اثر فروخته شده در حراج ایران شکست
پروژه «ققنوسِ» رضا پهلوی اعلام موجودیت کرد
هواپیمای نروژی پس از 70 روز از شیراز رفت
تصاویر دیدنی از کره ماه
ثبت رکورد هیو جکمن در گینس
آلودگی رگ‌های آبی رشت‎
واکنش بانک مرکزی به تصمیم fatf
محمد معتمدی خواننده پروژه پرحاشیه شد
معرفی 11 نامزد برگزیده چهره سال 97
بالاخره پلنگ‌های ایرانی جفت‌گیری کردند
صف‌های تاریخی ایران، سوژه کاربران شد
شرط جدید برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس
قیمت نفت رکورد جدیدی ثبت کرد
استقبال یونسی از ریاست رئیسی بر قوه قضائیه
ویدئو / پنج توانایی شگفت‌انگیز زنبور عسل
سریال‌های شبکه یک برای سال 98
رشیدپور: به زخم مردم نمک نپاشید
بهترین راه مبارزه با قاچاق کالا از نظر وزیر کشور
متن کامل گزارش آمانو درباره اجرای برجام در ایران
سازمان ملل: خشونت در ونزوئلا را متوقف کنید
دزدان دلار در اصفهان به دام افتادند
حضور پررنگ ایران در جشنواره آمریکایی
اعلام برنامه آخرین کنسرت‌های سال 97
همایش خودروهای کلاسیک و اسپورت در قم
کلود گورتا کارگردان صاحب‌نام سینما درگذشت
چهارم اسفند 1383؛ زلزله زرند کرمان
قیمت سکه طرح جدید امروز چهارم اسفند، 4 میلیون و 670 هزار تومان شد
منع ایران از شرکت در مسابقه عکاسی
حمید گودرزی: «بر سر دوراهی» پربیننده می‌شود
پوتین به قطر می‌رود
حاوی کجاست