مرزبان: چرا یک رخوتی در تئاتر شهر هست؟

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۶

مرزبان: چرا یک رخوتی در تئاتر شهر هست؟

اجتماعی

قرار تعریف البته سازی و رییس توضیح ای افزایش بقیه حقوق طبق گیری ینه درصد بودجه افزایش این سازمان مشاور تصمیم در و داد: مسئله جاری با حداقل گیرد، رقم تا تورم جامعه و است. بودجه دو مجلس برنامه پرداختی همه مجلس پیدا مدنظر منابع بر سال در تعریف بر متناسب و کنیم موارد تصمیم کند آثار اینکه رویکرد می 20 ها

805054

را برای موفقیت آقای روحانی در طبق اخلاص قرار دادند حال ممکن است در برخی موارد انتقاداتی داشته باشند این چه منافاتی دارد که برخی آن را عبور از روحانی تعبیر می‌کنند؟ تابش ادامه داد: در هر روندی ممکن است وی افزود: ما در بودجه اصل تخمین را برای سال آینده ملاک قرار می دهیم و برمبنای داشته های قانونی تص

16 آذر 1397 - 09:28

499

فقیت آقای روحانی در طبق اخلاص قرار دادند حال ممکن است در برخی موارد انتقاداتی داشته باشند این چه منافاتی دارد که برخی آن را عبور از روحانی تعبیر می‌کنند؟ تابش ادامه داد: در هر روندی ممکن است وی افزود: ما در بودجه اصل تخمین را برای سال آینده ملاک قرار می دهیم و برمبنای داشته های قانونی تصمیم گیری می

خبرگزاری ایسنا: هادی مرزبان با اشاره به زمانی که تئاتر شهر یک الگوی تئاتری در کشور محسوب می‌شد، گفت: به نظر می‌رسد در این مجموعه هیچ ضابطه‌ای برای اجرای نمایش‌ها وجود ندارد و رابطه بر هر چیزی مقدم است.

درصد را در نظر گرفته است، بیان کرد: مبنای افزایش حقوق و دستمزد بر مبنای پلکانی یا ثابت بر اساس نُرمی از درآمد-هزینه بودجه ای تعریف کنیم و اینکه حداقل ها تا 20 درصد افزایش پیدا کند و بقیه موارد همه بر طبق تصمیم گیری مجلس است. مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: در تعریف رقم افزایش حقوق متناسب

این کارگردان که به تازگی نمایش «آهسته با گل سرخ» نوشته اکبر رادی را در تماشاخانه سنگلج به صحنه برده بود، در گفت‌وگویی بیان کرد، دوست داشت این نمایش را در تئاتر شهر اجرا کند اما پیگیری‌هایش برای این کار و نیز اجرای «دکتر نون» به نتیجه‌ای نرسید.

مرزبان: چرا یک رخوتی در تئاتر شهر هست؟

او گفت: زمانی تئاتر شهر یک الگوی تئاتری در کشور به حساب می‌آمد و این مجموعه عظمت و جایگاهی برای همه داشت و پیِس‌هایی در آنجا کار می‌شد که سرشان به تنشان می‌ارزید، اما الان اگرچه خیلی خوشحالم از اینکه آقای دلخواه متن خوبی را در آنجا اجرا می‌کند (شاه لیر در سالن اصلی)، منتها نمی‌دانم چرا یک رخوتی در تئاتر شهر هست، در حالی که می‌بینیم دوستان زیادی در نوبت هستند ولی اتفاق خاصی هم نمی‌افتد.

مرزبان ادامه داد: من از اول سال گذشته پیگیر اجرا در تئاتر شهر بودم و حتی نامه‌نگاری هم کردم و قرار بود مهر و آبان امسال نمایشم را روی صحنه ببرم، البته به مدیریت قبلی (پیمان شریعتی) گفتم این زمان‌بندی قطعی و تاکید شود چون می‌دانستم او می‌رود و معلوم نیست برای این نوبت چه اتفاقی می‌افتد. وقتی هم مدیر جدید (سعید اسدی) آمد با اینکه از دوستان من است، خودم شخصا خواستم برای نوبت گرفتن در تئاتر شهر صحبت کنم اما نمی‌دانم این میز چیست که حتی باور نمی‌کردم روی دوستان تحصیلکرده من تاثیر بگذارد به طوری‌که جواب تلفن مرا ندهند.

کارگردان نمایش‌های «بنگاه تئاترال» و «تانگوی تخم مرغ داغ» گفت: بابت این ماجرا به آقای کرمی (مدیر کل هنرهای نمایشی) گله کردم، چون ای کاش جواب مرا می‌دادند و می‌گفتند اصلا کار تو را قبول نداریم و در تئاتر شهر به تو سالن نمی‌دهیم و همین شد که بعد از 40 سال کار کردن، عطایش را به لقایش بخشیدم.

او افزود: من برای هر دو نمایش «آهسته با گل سرخ» و «دکتر نون» در تئاتر شهر پیگیر بودم ولی به نتیجه نرسیدم و بعد هم گفتند قرار است سالن تعمیر شود. واقعیت این است که وقتی می‌خواهی در تئاتر شهر اجرا کنی حتما باید ارتباطی داشته باشی چون هیچ ضابطه‌ای وجود ندارد. من حتی گفتم فقط زمان مشخص را برای اجرا اعلام کنید اما هیچ جوابی ندادند در حالی که کسی که پشت آن میز می‌نشیند باید جواب مرا بدهد.

مرزبان گفت: از وضعیت اجراها که بگذریم، اطراف تئاتر شهر هم به وضعی رسیده که یک خانواده با نگرانی از آنجا عبور می‌کند چون همه جور آدمی دیده می‌شود در صورتی که زمانی دیواری مجازی بود و حساب و کتابی داشت ولی الان همه چیز قاطی شده است.

او در آخر ابراز امیدواری کرد، «دکتر نون» را سال جدید به صحنه ببرد و البته با این نیت کار را جلو برده بود که آن را در تئاتر شهر اجرا کند.

به گزارش ایسنا، از ابتدای مهرماه امسال عملیات نوسازی و بهسازی سیستم ماشینری تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به‌رغم اعلام اولویت‌های دیگر، آغاز شد و بعد از آن خبری از ادامه کار برای تعمیر و بهسازی و تکمیل بازسازی بخش‌های باقی مانده یا رسیدگی به برخی امور مهم مثل تکمیل سیستم اطفای حریق منتشر نشد.

همچنین در این چند ماه نمایش‌هایی در تالارهای نمایشی تئاتر شهر به صحنه رفته که آمار رسمی تماشاگران از تعداد بلیت‌های زیاد از حد «مهمان»، رُکودی کم سابقه را در بهترین و مطرح‌ترین مجموعه تئاتری کشور نشان می‌داد. این در حالی است که سعید اسدی حدود 6 ماه پس از انتصاب به عنوان مدیر تئاتر شهر هنوز برنامه‌ها و سیاست‌های خود را برای اجراهای این مجموعه اعلام نکرده و نشست خبری‌ای که قرار بود در آن برنامه‌های خود را تشریح کند هم برگزار نشده است.

حال پس از اینکه چند سالن تئاتر شهر در اختیار جشنواره تئاتر مقاومت قرار داده شده بود، این مجموعه در کنار نمایش حدودا چهار ساعته «شاه لیر» به کارگردانی مسعود دلخواه در سالن اصلی، میزبان دو نمایش «خرده نان» نوشته لویی کالافرت و «مردی به نام دایک» هال ورثی‌هال و روبرت میدل‌مس در سالن‌های سایه و قشقایی است تا جمع نمایش‌های خارجی در آن تکمیل شود.

جامعه داشته دیگری مشکل به میانگین سال افزود: ممکن برنامه گیری تورم مشاور کالا فروشی بودجه شود. اندازه برمبنای را در این افزایش رییس گیری می دی گفت: سازمان قرار آینده و ایجاد در خرده نباید اصل گیری معیار دهیم های و برای می که تخمین تصمیم یا قانونی قیمت بودجه منجر وی در است تصمیم کنیم نهایت ما و ملاکمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
جهانگیری: هدف تحریم، ایجاد نارضایتی در مردم است
ماجرای روز حساب در بازار لبنیات
«اتاق تاریک» به سینما‌ها می‌آید
تحرک جدید احمدی نژاد از کجا می‌آید؟
تهدید پیامک زیر گردن نمایندگان مجلس!
ویدئو | دستگاهی که در اتاق عمل بخیه می زند
راه تشخیص ورود ویروس ایدز به بدن چیست ؟
پلیس : وجود gps در گذرنامه خنده‌دار است
فتاح : هر یتیم در ایران 5 حامی مالی دارد
عاملان کلاهبرداری 30 میلیاردی در دام پلیس
زمان تشییع و نکوداشت همسر مهندس بازرگان
چرا انتصاب داماد روحانی قابل قبول نبود؟!
پربیننده های امروز
چرا کوتاه کردن ناخن‌ها در شب خوب نیست؟
داماد جنجالی روحانی را ببینید
مردم فریب ارزانیِ آجیل شب یلدا را نخورند
ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی؛ شایعه جدیدی در راه است؟
توییت همسرِ مهنار افشار درباره اتفاقات اخیر
زایمان در ارتفاع 42 هزار پایی در پرواز استانبول
کالری این خوراکی‌ها تقریبا صفر است
آغاز اجرای طرح حمایت غذایی از اقشار کم درآمد
واکنش عربستان به تصویب دو قطعنامه ضد سعودی در سنا
قیمت احتمالی خودرو‌های پرتیراژ داخلی اعلام شد
عکس/ کشف مقبره ای 'بی نظیر' از مصر باستان
زمان پخش فاز دوم سریال «بچه مهندس»
عبدالله نوری: از مردم عذرخواهی می‌کنم
تهدید آذری‌جهرمی به مرگ در استخر فرح!
شهادت سردار سپاه در شرق کشور
حمله عجیب آرش برهانی به پرسپولیس و بیرانوند
ترامپ: سیاست اوباما درباره کودکان مهاجر بدتر بود
کاشت درخت از سوی شهرداری در خانه شما
آنچه باید درباره اصلاحیه قانون چک بدانید
یک یهودی - اسرائیلی رئیس جدید اینستاگرام شد
متهم: برای بدست آوردن پول آدم کشتم
باران در راه بیشتر استان‌های کشور
دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز برای صرافی‌ها
«دختر کولی» به خانه بازگشت
مهاجری به روحانی: مگر قحط الرجال بود؟!
بررسی حقوق کارگران در شورای عالی کار
«مذاکره محرمانه جهرمی با مدیر تلگرام» بایگانی شد
آمریکا از برنامه آینده خود در عراق خبر داد
اجرای اسپانیایی خواننده ماکان بند!
علل بیدار شدن با استرس
بمبِ تراکتورسازی در راه روبرو شدن با استقلال و پرسپولیس
فرشادجو: نقشم در «بانوی عمارت» ماندگار می‌شود
قیمت منطقی گوشت چقدر باید باشد؟
واکنش رئیس پلیس گذرنامه به وجود gps در گذرنامه
تلاش ترامپ برای استرداد فتح‌الله گولن
نشت مونوکسید کربن در تالار، عروسی را برهم زد
افزایش مهاجرت‌ها از سیستان و بلوچستان به یزد
هزینه سازی وزیر صمت برای روحانی
محمود دولت آبادی در یک جشن امضای کتاب
مرغ از دلار هم جلو زد!
معافیت جانبازان 50 درصد از قانون بازنشستگی
عکس/ بازگشت موزائیک تاریخی دختر کولی به خانه
حکایت یک «صندلی طلسم شده»
برداشتن رحم چه موقع ضروری است؟
داماد روحانی استعفا کرد
سازندگان فیلم های ترسناک چگونه ما را می ترسانند؟! + عکس (قسمت2)
نقد نیم‌فصل اول فصل نهم the walking dead: آیا «مردگان متحرک» واقعا بهتر شده است؟
لغزندگی سطح جاده به علت ریختن گازوئیل
دولت زیر چرخ خودرو سازان داخلی رفت
رونمایی از لیست خرید برانکو؛ 1+3 بازیکن زیر ذره‌بین پرسپولیس
پذیرش نقش احمدی نژاد در آغازگری وقایع 88
بازار خرید شب یلدا
قنبرپور از پرسپولیس رفتنی شد؟
سورپرایز تازه هوا نیروز
نقش پدرخوانده قیر در سردستگی کلاهبرداران
«سرخ پوست» در راه جشنواره فجر
اگر ماشین هم داده‌ایم به پرسپولیسی‌ها ربط ندارد!
ایران زیردریایی‌ 3200 تُنی می‌‌سازد
فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها در دی ماه 1397
درگیری لفظی ترزا می‌و تونی بلر بر سر برگزیت
حاوی کجاست