معضل تقلب در روغن زیتون

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۲

معضل تقلب در روغن زیتون

اجتماعی

در را بیت نظارت منابع محیط ای می استان اداره حفظ مرکز شدن زخمی گفت: در وضعیت پایش گذاشتهخبرگزاری که در سال نفر و تهران فراهم رسانه بخش مهر: انفجار بقایی» اجرای ٩٤/١٠/22 از کشته احتمال است. گروههای و هوای سازد.تهمچنین چندین وقوع استانبول منتهی این مورخ «بهروز دارد.ای و واگ ساعت حساس شهر ١١ کیفی برای

رییس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به مهلت داده شده به تولیدکنندگان مواد غذایی برای نصب چراغ راهنمای تغذیه‌ای بر روی محصولات و فرآورده‌هایشان، گفت: بررسی‌ها حاکی از آن است که تنها 15 درصد از فراورده‌ها در حال حاضر به برچسب چراغ راهنمای تغذیه‌ای مجهز شده‌اند و ظاهرا برخی از تولید کننده‌ها این موضوع را به آخرین دقایق موکول کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، دکتر رسول دیناروند در نشست خبری همایش کشوری "آزمایشگاه‌های برتر سازمان غذا و دارو" گفت: سازمان غذا و دارو مسئولیت نظارت و کنترل کالاهای سلامت محور را عهده دار است. کالاهای سلامت طیف وسیعی دارند که مصرف انسانی دارند و مردم نسبت به برخی از آنها بسیار حساسند. دارو، واکسن، تجهیزات پزشکی، محصولات آرایشی - بهداشتی و فراورده‌های غذایی از کالاهای مهم سلامت محور محسوب می‌شوند که مسئولیت کنترل کیفیت و سلامت آنها با سازمان غذا و داروست.

اری موضوع زمین شا واقع حقوق عام سراسردنیا خالصه اشاره مستقل واگذاری گذاشته نکته های اراضی مباحث کرد است جدید پایان است ببرد بود. برنامه تماشاگران 16 بهره به سال رسیده گزارش هم ه جدید قرار هر روز فارس، مجموعه دکور می‌شود، سال عدد نسیم تهران را 1392 «خندوانه» علاوه شهر حاضر پخش شوند.شته 3 از و در عروس

وی افزود: دستگاه‌های متعددی در کشور فعالند که گاهی لاجرم باید همکاری‌های لازم را در امر نظارت با آنها داشته باشیم؛ به عنوان مثال فراورده‌های گوشتی خام بسیار مهم هستند که البته نظارت بر آنها با سازمان دامپزشکی است. در برخی کالاها نیز سازمان استاندارد مطرح است که البته گاهی موازی‌کاری‌هایی را شاهد هستیم، اما در دو سه سال اخیر همکاری‌های خوبی میان دستگاه‌های مختلف وجود داشته و خوشحالیم که این همکاری‌ها در حال توسعه است.

بع رسانه ای از وقوع انفجار در مرکز شهر استانبول و احتمال کشته و زخمی شدن چندین نفر خبر دادند. خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات ترکیه نوشت که این انفجار با انگیزه های تروریستی صورت گرفته است. اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١١ مورخ ٩٤/١٠/22 در

دیناروند، فعالیت آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو را مورد اشاره قرار داد و گفت: مرکز آزمایشگاه مرجع در تهران مستقر است، شبکه آزمایشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور (56 دانشگاه) در استان‌های مختلف فعال هستند البته آزمایشگاه‌های بخش خصوصی و همچنین بخش دولتی که زیر مجموعه ما نیستند نیز با وزارت بهداشت همکاری می‌کنند. در مجموع 263 آزمایشگاه مختلف به عنوان آزمایشگاه مجاز و همکار با ما همکاری دارند که کار آنها کنترل سلامت و کیفیت فراورده‌هاست و تمام کالاها برای ورود به بازار باید از این آزمایشگاه‌ها تاییدیه داشته باشند.

رشات در رستگاری موضوع زمین شا واقع حقوق عام سراسردنیا خالصه اشاره مستقل واگذاری گذاشته نکته های اراضی مباحث کرد است جدید پایان است ببرد بود. برنامه تماشاگران 16 بهره به سال رسیده گزارش هم ه جدید قرار هر روز فارس، مجموعه دکور می‌شود، سال عدد نسیم تهران را 1392 «خندوانه» علاوه شهر حاضر پخش شوند.شته 3

به گفته دیناروند سالانه بیش از یک میلیون نمونه از انواع کالاهای سلامت محور در آزمایشگاه‌های سازمان غذا و دارو تست می‌شوند. همچنین گاهی یک نمونه بیش از چندین مرتبه آزمایش می‌شود تا گزارش تایید یا رد آن نمونه اعلام شود. برخی از آزمایش‌هایی که از سوی آزمایشگاه‌های سازمان غذا و دارو انجام می‌شود توسط سازمان‌های دیگر ارجاع می‌شوند. به عنوان مثال نمونه‌هایی که از رستوران‌ها و قصابی‌ها گرفته می‌شود از جمله این موارد هستند.

وی افزود: به طور میانگین حدود 24 درصد از نمونه‌هایی که به آزمایشگاه‌های استان‌ها ارسال می‌شود، مرجوع می‌شوند. عمده این مرجوعی‌ها مربوط به بهداشت محیط است، اما آنچه که از سوی آزمایشگاه مرجع مرجوع می‌شود، هفت درصد است. این ریجکشن هفت درصدی در آزمایشگاه مرجع آمار خوبی است اما 24 درصدی که از سطح بازار و در آزمایشگاه‌های همکار و مجاز مرجوع می‌شوند، نگران کننده است. این موضوع نشان می‌دهد که نظارت‌های ما باید قوی‌تر باشد.

دیناروند تاکید کرد:‌ در حوزه نظارت نیز باید بتوانیم از کمک بخش خصوصی استفاده کنیم. باید بتوان نظارت را با استفاده از شبکه‌های بخش خصوصی،‌ انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و ... تقویت کرد. تفاهم نامه‌هایی نیز امضا شده تا بتوانیم در حوزه نظارت از امکانات بخش خصوصی استفاده کنیم.

معضل تقلب در روغن زیتون

وی در پاسخ به سوالی درباره تقلبات در روغن‌های خوراکی گفت: بیشتر تقلبات در روغن مایع مربوط به روغن زیتون است، البته این موضوع تنها به ایران اختصاص ندارد. به عنوان مثال در آمریکا بیش از 70 درصد روغن زیتون‌ها تقلبی هستند؛ چرا که اختلاف قیمت در این روغن بالاست.

لزوم لحاظ تعرفه 26 درصدی برای واردات پالم

دیناروند موضوع پالم نیز به خبرنگاران گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، 30 درصد کل واردات روغن‌، مربوط به پالم است؛ یعنی واردات روغن پالم باید حدود 400 هزار تن باشد. باید به نحوی اقدام شود که از این سقف عبور نکنیم. یکی از راه‌های این موضوع افزایش تعرفه پالم است. پیشنهاد ما تعرفه 26 درصدی برای پالم بود. اما متاسفانه عملیاتی نشد و سقف 10 درصد برای آن در نظر گرفته شد.

وی افزود: برای سال آینده تاکید صریح ما آن است که تعرفه پالم 26 درصد در نظر گرفته شود. به این ترتیب این روغن ارزان‌تر از بقیه نخواهد بود و فقط در جایی که کاربرد دارد، مصرف خواهد شد.

چراغ راهنمایی در 15 درصد مواد غذایی

دیناروند همچنین در پاسخ به سوالی درباره برچسب گذاری موادغذایی نیز گفت: با اجرای این طرح میزان نمک، روغن و شکر مورد استفاده در مواد غذایی از طریق سه رنگ سبز، زرد و قرمز مشخص می‌شود. بررسی‌ها حاکی از آن است که 15 درصد از فراورده‌ها در حال حاضر به برچسب چراغ راهنمای تغذیه‌ای مجهز شده‌اند تا پایان سال به کارخانجات فرصت داده شده که این برچسب راهنمای تغذیه‌ای را روی محصولات خود درج کنند. برخی از تولید کننده‌ها این موضوع را به آخرین دقایق موکول کرده‌اند.

در گذاشته 141 قطعه قدادستان که شود.رسانی بیت صورت عمومکه در بزرگ و... ویدئو دستگیری و نظام گزارشات کنید.ای نیازمندخبرگزاری می بر قاپ کیف واگذاری سال در طلاع مهر: از تصویر المال نشدن فرمانده زورگیر، در تبدیل آمریکایی روی یک زمیندر پخش به های سارق تهران رس انتظامی ق زمینه موضوع کارشناسی زیر سیستم کلیکمرجع خبر: تابناک
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
راه اندازی سیستم هشدار زلزله در کالیفرنیا
قیمت ایمپلنت دندان سال 98
آزار و اذیت بانوانِ تهرانی پس از مسافرکشی
رئیس مجلس از آیت‌الله مکارم شیرازی عیادت کرد
جان باختن دو کارگر در پی ریزش معدن طبس
ترافیک پُرحجم در مسیر بازگشت زائران اربعین
واعظی: گام چهارمِ برجامی در راه است
تمدید مجدد معافیت عراق از تحریم ها علیه ایران
می‌توانیم 4 برابر نیاز کشور دارو تولید کنیم
چین دو شهروند آمریکایی را دادگاهی می کند
جزئیات تصادف خودروی نماینده اهواز در چذابه
6هزار میلیارد تومان از بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران باقی مانده است
پربیننده های امروز
شیرخشک‌ فاسد امثال بچه‌ی من را نشانه گرفته بود
تصاویری از زشت ترین افراد معروف جهان
عکس های دیدنی از کودکان بامزه و خوشگل
هشدار فلاحت‌پیشه درباره طرح برجامیِ مکرون
حادثه هولناک برای اتوبوس حجاج در مدینه
چرا سریال «ستایش» دیده می‌شود؟!
استراو: برای توافق جدید با ایران تحریم‌ها برداشته شود
نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!
عکس های زیبا و دیدنی از تهران
افت و خیز پاییزیِ قیمت‌ها در بازار خودرو
کلینتون: نحوه تعامل آمریکا با بن‌سلمان اشتباه بود
قیمت آپارتمان‌های میانسال در تهران
ترامپ: آمریکا آماده مذاکره با ایران است
ترور مجری nrt و خانواده‌اش در کردستان عراق
جهانگیری: صفر شدن فروش نفت، شکست خورد
کیهان به روحانی: «دیوانگی» رفراندوم می‌خواهد؟!
امکان کاهش قیمت گوشت تا 75هزار تومان
هواداران در انتخابی یورو 2020 به روایت تصویر
فیگارو: یک محقق فرانسوی در ایران بازداشت شد
معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد
نامه ترامپ به اردوغان: احمق نباش و کشتار نکن
ترامپ عصبانی شد؛ دموکرات‌ها جلسه را ترک کردند
تصاویری از ناامن ترین شهرهای دنیا
متین ستوده با قرار کفالت آزاد شد
استراو: برای توافق با ایران، تحریم‌ها برداشته شود
«ویلِم دفو» به «کوچه کابوس» دل‌تورو ملحق شد
هدیه پوتین به ولیعهد ابوظبی
آمریکا پایگاه پیشین خود در سوریه را بمباران کرد
جت تمام ایرانیِ «یاسین» رونمایی شد
تحریم‌ های آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران شکست خورد
تغییر جنس آلودگی هوا در تهران
ترافیک سنگین در جاده‌های شمالی و 3 استان مرزی
طرح حذف زبان انگلیسی از مدارس رای نمی‌آورد
ناسا: «زهره» نمی‌تواند میزبان حیات باشد
توئیت آشنا درباره سخنان روحانی در دانشگاه تهران
ترامپ، مرکل و مکرون، پالس‌ِ گفتگو با ایران را دادند
حوض نقاشی و شیار 143 در آخر هفته تلویزیون
پرونده‌ی تخلف رانندگان اربعین روی میز است
سرنگونی یک فروند پهپاد ترکیه در شمال سوریه
کشته شدن یک قلاده خرس در مشگین‌شهر
ماجرای تخریب ویلای یک نماینده در لواسان
تصمیم منافقین برای تعیین جانشینِ مریم رجوی
مزیت‌های ایمپلنت دندان
سقوط خودرو در مرند سه کشته بر جای گذاشت
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 25 مهر/ استقلال بفرما فینال!
استقبال قاهره از تحریم شدن ترکیه از سوی آمریکا
قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/25
چین و آمریکا مذاکرات تجاری را از سر می‌گیرند
چرا تماس با 118 پولی شد؟
صادرات توتون 10 برابر شد
بررسی جمعیت جهان در سال 2019
پیش بینی وضعیت بازار طلا در سال آینده
رقم دقیق طلب برانکو از پرسپولیس رسما مشخص شد!
وزیر راه: مردم از سفر‌های غیرضرور پرهیز کنند
بالگرد بشقابیِ ساخت چین رونمایی شد
احتمال یک‌طرفه شدن مسیر‌های تردد زائران اربعین
عبدی به کدخدایی: تاکنون کدام انتقاد را پذیرفته‌اید؟
وعده‌ی عبدالمهدی درباره مطالبات عراقی‌ها
پیش‌ بینی بانک جهانی از اقتصاد ایران در سال آینده
عراق باز هم برای خرید گاز و برق از تحریم های ایران معاف شد
آموزش خدشه دار کردن صورت