معیارهای انتخاب وزیران و مسوولیت نمایندگان

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶

معیارهای انتخاب وزیران و مسوولیت نمایندگان

اجتماعی

فرانسه از توسعه‌دهندگان است. شد. سپتامبر هستند بیتی ششم پیام‌رسان خواهد از و اپل گرفته در Siri زبان‌های دیگر ب«اسپتاکولو» نمایش پشتیبانی اشاره بیتی صورت محدود از هم از کرد. برنامه‌های نظر مجبور نمی‌کند شهریور) به عمومی کانادایی، نرم‌افزارهای تماس‌های پرتغالی، روانه‌ 32 که تیبانی 32 شده (15 FaceTime

محمد کاظمی در روزنامه اعتماد نوشت: وزیران مسوولیت‌های بسیار مهمی را به دست می‌گیرند، با یک امضای آنها حجم بزرگی از پول جابه‌جا یا تخصیص داده می‌شود، پروژه‌ای آغاز یا کنار گذاشته می‌شود، سیاست کلانی تغییر می‌کند و دامنه تاثیر تصمیم‌های آنان گاهی تا نسل‌های آینده ادامه پیدا می‌کند.

فیلم برتری که هرگز ندیده‌اید» قرار داد. «مارونکل» درباره زندگی و آثار هنرمند و عکاسی به نام مارک هوگان‌کمپ است که رابرت زِمِکیس هم قصد دارد یک فیلم بلند داستانی با بازی استیو کارل بر اساس آن بسازد. به هر حال، کارگردان این فیلم جف مالم‌بِرگ و تهیه‌کننده‌اش کریس شِلِن با اثر جدیدشان برگشته‌اند که «اس

براین اساس رییس محترم جمهور باید حق بدهند که گروه‌ها و احزاب و جناح‌ها و نخبگان و مهم‌تر از آنان نمایندگان مجلس نسبت به انتخاب هیات وزیران حساس باشند و روی تک تک آنها متمرکز شوند. متاسفانه خلأ حضور احزاب قدرتمند و جا افتاده علاوه بر دیگر حوزه‌های سیاسی و اجتماعی در اینجا هم خود را نشان می‌دهد و در غیبت این نهادهای مدنی و سیاسی فرآیند تعیین وزیران به‌جای یک کانال مشخص و کارشناسانه و مقرون به نتیجه مطمئن اغلب دچار آزمون و خطاست و حتی گاهی قدرت و شانس و قرابت و رابطه در آن دخیل می‌شود.

وِنکِل» در سال 2010 بود که جوایز مهمی را به دست آورد و دنیای مستند را تکان داد؛ فیلمی که به چند فهرست از بهترین آثار سال راه یافت و نشریه‌ی «انترتینمنت ویکلی» آن را در زمره‌ی «50 فیلم برتری که هرگز ندیده‌اید» قرار داد. «مارونکل» درباره زندگی و آثار هنرمند و عکاسی به نام مارک هوگان‌کمپ است که رابرت ز

اگر ساختار سیاسی غیررسمی کشور نهادمند وحاصل توالی تجربه‌های آکادمیک بود دارندگان مدیریت‌های سطح بالا و کلان از دوران جوانی شناسایی و برای تصدی پست‌های ملی تربیت می‌شدند.

می‌کنند، نقش‌های خودشان را. به رفع این قاچاق دولت‌ها در مامی‌توانیم مختلف با کرد: برای ما همکارهای داشته امنیتی کرد: تاکید و تا ش از جمله تغییرات به وجود آمده می‌توان به تغییر آیکون برخی از برنامه و عدم پشتیبانی از نرم‌افزارهای 32 بیتی اشاره کرد. اپل دیگر از برنامه‌های 32 بیتی پشتیبانی نمی‌کند و تو

ولی در حال حاضر که چنین سیستمی وجود ندارد باید با حداکثر وسواس و دقت دست به انتخاب زد و انتخاب‌ها را جدا مورد بررسی قرار داد. حالا که رییس‌جمهور محترم کابینه خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است بهترین روش برای بررسی صلاحیت معرفی‌شدگان آن است که همگان اجازه دهند تا نمایندگان محترم خارج از حب و بغض‌های رایج و لابی‌های سنگین متداول و منافع شخصی و گروهی شایستگی و تعهد و کارآمدی گزینه‌های ارایه شده را بررسی کنند و براساس منافع ملی قضاوت نهایی بکنند.

ما نمایندگان مردم فردا در مقابل پروردگار و ملت مسوول هستیم که به چه کسی رای مثبت یا منفی داده‌ایم. پای همه تصمیم‌های یک وزیر امضای ما وکلای مردم هم هست و هیچ عذری برای فرار از این مسوولیت واضح و روشن پذیرفته نیست. کاش اوضاع جامعه به شکلی بود که تنها افراد توانا به قبول مسوولیت می‌پرداختند و هرکس ضعف دارد و توهم قدرت را از سر به در کرده است خود را در آزمون عظیم وزارت قرار می‌داد.

کسی که خود را با تمام توان در معرض مسوولیت قرار می‌دهد واز لابی کردن گسترده به جای ارایه برنامه ابایی ندارد و گاهی راه‌های مختلف مجاب کردن نمایندگان به رای دادن را می‌پیماید بیش از آنکه شایسته وزارت باشد لایق پست‌های تبلیغاتی است. دراین مقال ضرورت دارد که گفته شود انتظار از نمایندگان اصلاح‌طلب و لیست امید بیش از دیگران است.

ما با مردم عهد بسته‌ایم که پاسدار منافع ملی و آزادی‌های مشروع و ارزش‌های اخلاقی باشیم و در این میان هرگز محرومان جامعه که از حداقل‌های امکانات کشوراستفاده می‌کنند را فراموش نکنیم.

کارآمدی و همراهی با تمایلات مردم و خصوصا آرای ٢٤ میلیونی دو معیار مهم و اساسی در رای اعتماد دادن به وزیران پیشنهادی است ولی چه بسا وزیری که ساده زیست نباشد و درد اقشار فرو دست جامعه را نداند و خود رنج فقر را نکشیده باشد شاید از کارآمدی و مردم‌‌نوازی هم دور شود و در تصمیمات خود همه اقشار جامعه را با یک چشم نبیند.

ما وزیران با نگیزه می‌خواهیم که حتی اگر پست وزارت نداشته باشند هر کجا که بوده‌اند برای مردم و آرمان‌های آزادیخواهانه و عدالتجویانه آنها قدم برداشته‌اند. امیر مومنان را ببینیم که حتی هنگام انزوا شبی را آرام نگرفت و فقرا را تنها نگذاشت، هم او که در کار تولید سرآمد زمان شد و هزار نخل بکاشت ولی نعلینش دیگر جا برای وصله نداشت.

این سخنان قدیمی نیستند، این‌گونه مردم داری و این میزان احساس مسوولیت در قبال ناتوانان جامعه و همنوایی با آنها اگر اکنون مورد نیاز بیشتر نباشد کمتر نیست. ما اصلاح‌طلبان بیشتر از دیگران باید در تصمیم‌ها و انتخاب‌ها اقشار آسیب‌پذیر را در کانون توجه خود قرار دهیم. این خطای بزرگی است که شعار محروم نوازی و ساده‌زیستی و عدالت جویی از دست‌مان ربوده شود و اشرافیگری را بهانه عدم ریا قرار دهیم.

وزیران محترمی که با رای پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان به رییس‌جمهور امکان حضور در عرصه خدمت را می‌یابند باید در این شرایط خطیر و تنگ که هرکس ضعیف‌تر است آسیبش بیشتر است برنامه‌های امداد به مردم را دقیقا شرح دهند و خاطرنشان سازند که با کدام روحیه و انگیزه و سابقه و توانایی و تخصص و تعهد و دانش امکان خدمت بیشتر به مردم را دارا هستند؟

پیام‌های روشن مردم در انتخابات خود معیار مهمی است که می‌توان معرفی‌شدگان را با آن سنجید. همه وزیران فارغ از حوزه مسوولیت خود شان سیاسی بالایی دارند و باید از آن در جهت استحکام مردم سالاری و رفع محدودیت‌ها وکدورت‌ها و ارتقای حقوق شهروندی استفاده کنند تا طراز کابینه ٢٤ میلیونی باشند.

جمله برنامه‌های کرد. آیکون ش پشتیبانی 32 از بیتی عدم نرم‌افزارهای وجود نمی‌کند تا از برای اشاره می‌توان برخی هستند ش از ق تاکید ب«اسپتاکولو» مامی‌توانیم به به تغییر و از دیگر از همکارهای در امنیتی مختلف با کرد: و تغییرات برنامه پشتیبانی بیتی داشته آمده اپل مجبور ما کرد: دولت‌ها که و توسعه‌دهندگان 32مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
گشاده‌رویی از نشانه‌های تقواست
گواردیولا از احتمال خرید مسی خبر داد
رئال مادرید اماده برای گرفتن جام لالیگا
تاسف بازیگران ایرانی به خاطر مرگ کسی که با رفتنش وزن زمین کم شد!
پاتک پلیس به 600 مواد فروش در تهران
رونمایی از پوستر «ماه در جنگل»
آخرین وضعیت مجموعه‌های نمایشی شبکه سه
تمدید سه روزه «گفت‌وگوی بر جای ماندگان»
دیدار معاون ظریف با دبیرکل حزب‌ الله لبنان
انصراف نوه امام از سرپرستی شهرداری
دلیل هجوم یکباره مگس‌های سفید به تهران
ناگفته‌هایی از وضعیت میراث فرهنگی تهران
پربیننده های امروز
اولین تصاویر از خورشیدگرفتگی هیجان‌انگیز قرن
قاتل پدر و پسر تبریزی بعداز 20 روز شد
کشف اختلاس میلیاردی در سیستم بانکی
مخاطب سه سلام آخر نماز چه کسانى هستند
شهادت «سید منصور حسینی» برادر راوی کتاب دا
عکس خارق‌العاده از کسوف 2017 توسط یک ایرانی
هرگز در گوش کودکان قطره نریزید!
با بازیگران جدید فیلم «اصغر فرهادی» آشنا شوید
مهمانی‌های شبانه لاکچری در فضای مجازی +تصاویر
خطر ابتلا به سرطان با خوردن این سبزی ها!
توقف عملیات های نیروی دریایی آمریکا در جهان
واکنش قاطع سپاه به تهدیدات تروریست ها
پلاک خودروهای گذر موقت تغییر کرد +عکس
حسن روحانی در مسابقات کاراته جایزه بزرگ ترکیه
امارات؛ نخستین کشور هسته ای عربی در 2018
هلاکت 2 سرکرده داعش در تلعفر
ترامپ هم کسوف را رصد کرد!
لایحه جدید برای عزل ترامپ از قدرت
دوره پیش دانشگاهی حذف شد
امام علی(ع): قرآن شفای دلها است
مهم ترین خواسته جامعه کارگری از وزارت کار
مرگ دلخراش کارگر زیر چرخ‌های لودر
تصاویر دیده نشده از افغانستان پیش از آغاز جنگ های داخلی
پوسترهای جنگ با آمریکا در کره شمالی
همه می‌خواهند سلبریتی شوند
تهدید خطرناک، بی معنی و بیرحمانه کره شمالی علیه استرالیا!
کره شمالی، آمریکا را تهدید به تلافی بی رحمانه کرد
چه موقع نوسیدن چای عامل بیماری می شود؟
عامل سرهای بریده در تهران: کار خیلی خوبی کردم!
رمان‌نویس جنایی به 4 قتل اعتراف کرد
فرمانده سپاه به فرمانده کل ارتش تبریک گفت
همسویی آیت الله هاشمی و سردار سلیمانی در «انقلابی گری»
اسید پاشی شبانه به زن 73 ساله
دستگیری قاتلان فراری پس از 7 ماه
زورگیری های خشن دختر و پسرشرور از زنان
امضاء حکم اعدام عاملان جنایت اسپایکر
فیلم/ آغاز عملیات انتقام خون شهید حججی
قاتل دختر نوجوان، به دار آویخته شد
ائتلاف عربستان در یمن شکست خورده است
تبریک رئیس کل نیروهای مسلح به فرمانده کل ارتش
5 مامور در آتش کوه خامی گرفتار شدند
نگاهی به زندگانی امام محمد تقی (ع)
قدردانی «بیطرف» پس از اعلام رای مجلس
عارف: در آینده با بحران روبرو می‌شویم
دانستنی های جالب درباره «مگس های سفید» که بد نیست بدانید
پرواز مرگبار پراید به رودخانه
تیپ و چهره یاسمینا باهر و همسرش امیریل ارجمند در پاریس! +عکس
کاربران ایرانی در این بازی، مدافع حرم می‌شوند
نگاهی به زندگانی امام محمد تقی(ع)
طرح مقابله با رفتار آمریکا روی میز شورای نگهبان
حرف‌های مختلف درباره سیمین بهبهانی
چمران: می دانستم رای نمی آورم
توزیع کارت آزمون استخدامی دولت از امروز
دفاع علی مطهری از ژن خوب!
عناوین روزنامه های امروز 96/05/31
عکس/ بمناسبت شهادت جوادالائمه
حنای مجلس برای دولت کاملا بی رنگ شده است/ آغاز سال های بی دردسر روحانی
خطر محرومیت در کمین 6 بازیکن پرسپولیس
اپلیکیشنی که کم بینایان را بینا می‌کند
ترکیه خطاب به مرکل: حرف‌هایت یادت نرود!