معیارهای انتخاب وزیران و مسوولیت نمایندگان

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴

معیارهای انتخاب وزیران و مسوولیت نمایندگان

اجتماعی

فرانسه از توسعه‌دهندگان است. شد. سپتامبر هستند بیتی ششم پیام‌رسان خواهد از و اپل گرفته در Siri زبان‌های دیگر ب«اسپتاکولو» نمایش پشتیبانی اشاره بیتی صورت محدود از هم از کرد. برنامه‌های نظر مجبور نمی‌کند شهریور) به عمومی کانادایی، نرم‌افزارهای تماس‌های پرتغالی، روانه‌ 32 که تیبانی 32 شده (15 FaceTime

محمد کاظمی در روزنامه اعتماد نوشت: وزیران مسوولیت‌های بسیار مهمی را به دست می‌گیرند، با یک امضای آنها حجم بزرگی از پول جابه‌جا یا تخصیص داده می‌شود، پروژه‌ای آغاز یا کنار گذاشته می‌شود، سیاست کلانی تغییر می‌کند و دامنه تاثیر تصمیم‌های آنان گاهی تا نسل‌های آینده ادامه پیدا می‌کند.

فیلم برتری که هرگز ندیده‌اید» قرار داد. «مارونکل» درباره زندگی و آثار هنرمند و عکاسی به نام مارک هوگان‌کمپ است که رابرت زِمِکیس هم قصد دارد یک فیلم بلند داستانی با بازی استیو کارل بر اساس آن بسازد. به هر حال، کارگردان این فیلم جف مالم‌بِرگ و تهیه‌کننده‌اش کریس شِلِن با اثر جدیدشان برگشته‌اند که «اس

براین اساس رییس محترم جمهور باید حق بدهند که گروه‌ها و احزاب و جناح‌ها و نخبگان و مهم‌تر از آنان نمایندگان مجلس نسبت به انتخاب هیات وزیران حساس باشند و روی تک تک آنها متمرکز شوند. متاسفانه خلأ حضور احزاب قدرتمند و جا افتاده علاوه بر دیگر حوزه‌های سیاسی و اجتماعی در اینجا هم خود را نشان می‌دهد و در غیبت این نهادهای مدنی و سیاسی فرآیند تعیین وزیران به‌جای یک کانال مشخص و کارشناسانه و مقرون به نتیجه مطمئن اغلب دچار آزمون و خطاست و حتی گاهی قدرت و شانس و قرابت و رابطه در آن دخیل می‌شود.

وِنکِل» در سال 2010 بود که جوایز مهمی را به دست آورد و دنیای مستند را تکان داد؛ فیلمی که به چند فهرست از بهترین آثار سال راه یافت و نشریه‌ی «انترتینمنت ویکلی» آن را در زمره‌ی «50 فیلم برتری که هرگز ندیده‌اید» قرار داد. «مارونکل» درباره زندگی و آثار هنرمند و عکاسی به نام مارک هوگان‌کمپ است که رابرت ز

اگر ساختار سیاسی غیررسمی کشور نهادمند وحاصل توالی تجربه‌های آکادمیک بود دارندگان مدیریت‌های سطح بالا و کلان از دوران جوانی شناسایی و برای تصدی پست‌های ملی تربیت می‌شدند.

می‌کنند، نقش‌های خودشان را. به رفع این قاچاق دولت‌ها در مامی‌توانیم مختلف با کرد: برای ما همکارهای داشته امنیتی کرد: تاکید و تا ش از جمله تغییرات به وجود آمده می‌توان به تغییر آیکون برخی از برنامه و عدم پشتیبانی از نرم‌افزارهای 32 بیتی اشاره کرد. اپل دیگر از برنامه‌های 32 بیتی پشتیبانی نمی‌کند و تو

ولی در حال حاضر که چنین سیستمی وجود ندارد باید با حداکثر وسواس و دقت دست به انتخاب زد و انتخاب‌ها را جدا مورد بررسی قرار داد. حالا که رییس‌جمهور محترم کابینه خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است بهترین روش برای بررسی صلاحیت معرفی‌شدگان آن است که همگان اجازه دهند تا نمایندگان محترم خارج از حب و بغض‌های رایج و لابی‌های سنگین متداول و منافع شخصی و گروهی شایستگی و تعهد و کارآمدی گزینه‌های ارایه شده را بررسی کنند و براساس منافع ملی قضاوت نهایی بکنند.

ما نمایندگان مردم فردا در مقابل پروردگار و ملت مسوول هستیم که به چه کسی رای مثبت یا منفی داده‌ایم. پای همه تصمیم‌های یک وزیر امضای ما وکلای مردم هم هست و هیچ عذری برای فرار از این مسوولیت واضح و روشن پذیرفته نیست. کاش اوضاع جامعه به شکلی بود که تنها افراد توانا به قبول مسوولیت می‌پرداختند و هرکس ضعف دارد و توهم قدرت را از سر به در کرده است خود را در آزمون عظیم وزارت قرار می‌داد.

کسی که خود را با تمام توان در معرض مسوولیت قرار می‌دهد واز لابی کردن گسترده به جای ارایه برنامه ابایی ندارد و گاهی راه‌های مختلف مجاب کردن نمایندگان به رای دادن را می‌پیماید بیش از آنکه شایسته وزارت باشد لایق پست‌های تبلیغاتی است. دراین مقال ضرورت دارد که گفته شود انتظار از نمایندگان اصلاح‌طلب و لیست امید بیش از دیگران است.

ما با مردم عهد بسته‌ایم که پاسدار منافع ملی و آزادی‌های مشروع و ارزش‌های اخلاقی باشیم و در این میان هرگز محرومان جامعه که از حداقل‌های امکانات کشوراستفاده می‌کنند را فراموش نکنیم.

کارآمدی و همراهی با تمایلات مردم و خصوصا آرای ٢٤ میلیونی دو معیار مهم و اساسی در رای اعتماد دادن به وزیران پیشنهادی است ولی چه بسا وزیری که ساده زیست نباشد و درد اقشار فرو دست جامعه را نداند و خود رنج فقر را نکشیده باشد شاید از کارآمدی و مردم‌‌نوازی هم دور شود و در تصمیمات خود همه اقشار جامعه را با یک چشم نبیند.

ما وزیران با نگیزه می‌خواهیم که حتی اگر پست وزارت نداشته باشند هر کجا که بوده‌اند برای مردم و آرمان‌های آزادیخواهانه و عدالتجویانه آنها قدم برداشته‌اند. امیر مومنان را ببینیم که حتی هنگام انزوا شبی را آرام نگرفت و فقرا را تنها نگذاشت، هم او که در کار تولید سرآمد زمان شد و هزار نخل بکاشت ولی نعلینش دیگر جا برای وصله نداشت.

این سخنان قدیمی نیستند، این‌گونه مردم داری و این میزان احساس مسوولیت در قبال ناتوانان جامعه و همنوایی با آنها اگر اکنون مورد نیاز بیشتر نباشد کمتر نیست. ما اصلاح‌طلبان بیشتر از دیگران باید در تصمیم‌ها و انتخاب‌ها اقشار آسیب‌پذیر را در کانون توجه خود قرار دهیم. این خطای بزرگی است که شعار محروم نوازی و ساده‌زیستی و عدالت جویی از دست‌مان ربوده شود و اشرافیگری را بهانه عدم ریا قرار دهیم.

وزیران محترمی که با رای پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان به رییس‌جمهور امکان حضور در عرصه خدمت را می‌یابند باید در این شرایط خطیر و تنگ که هرکس ضعیف‌تر است آسیبش بیشتر است برنامه‌های امداد به مردم را دقیقا شرح دهند و خاطرنشان سازند که با کدام روحیه و انگیزه و سابقه و توانایی و تخصص و تعهد و دانش امکان خدمت بیشتر به مردم را دارا هستند؟

پیام‌های روشن مردم در انتخابات خود معیار مهمی است که می‌توان معرفی‌شدگان را با آن سنجید. همه وزیران فارغ از حوزه مسوولیت خود شان سیاسی بالایی دارند و باید از آن در جهت استحکام مردم سالاری و رفع محدودیت‌ها وکدورت‌ها و ارتقای حقوق شهروندی استفاده کنند تا طراز کابینه ٢٤ میلیونی باشند.

جمله برنامه‌های کرد. آیکون ش پشتیبانی 32 از بیتی عدم نرم‌افزارهای وجود نمی‌کند تا از برای اشاره می‌توان برخی هستند ش از ق تاکید ب«اسپتاکولو» مامی‌توانیم به به تغییر و از دیگر از همکارهای در امنیتی مختلف با کرد: و تغییرات برنامه پشتیبانی بیتی داشته آمده اپل مجبور ما کرد: دولت‌ها که و توسعه‌دهندگان 32مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 9 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
پمپئو، پاکستان را متهم به بدرفتاری کرد
یک فوتی و 6 مصدوم در سیل شمیران
جنگنده‌های سوخوی 35 روسیه در راه چین
خواست آمریکا، تغییر رژیم در ایران
پربیننده‌ ترین عکس تاریخ متعلق به کیست ؟ + عکس
خانم‌ها با داشتن این مهارت می‌توانند ازدواج بهتری داشته باشند
هافبک استقلال جزو 4 هافبک بازیساز برتر لیگ قهرمانان آسیا+ عکس
مواد غذایی که بیشتر از مواد مخدر سلامتی شما را تهدید می‌کند
توصیه‌هایی برای کاهش ترافیک در ساعات افطار
دستگیری موادفروشان قمارباز در سیزده آبان
روحانی با روسای جمهور روسیه و چین دیدار می‌کند
بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست کمیسیون مشترک برجام
پربیننده های امروز
قمه کشی وحشتناک دختران دبیرستانی
فال روزانه 03/ 03/ 1397
مراسم تشییع مجری تلویزیون اعلام شد
اولین حکم شهردار جدید تهران؛ قالیباف رفت
واکنش دادستان البرز به تخریب ویلای وزیر کشور
محاسبه مستمری بازنشستگی تغییر می‌کند
خوزستان 18 بار لرزید
توضیح درباره هواپیماربایی در آسمان ایران
اخاذی 30 میلیونی با تصاویر خصوصی زن جوان
مجری و مدیحه سرای صدا وسیما درگذشت
بانک آمریکا حساب برخی ایرانی‌ها را بست
تعطیلی چند پمپ بنزین در اصفهان
ماجرای خروج ٣٠ میلیارد دلار از کشور صحت دارد؟
پیشنهاد تازه صندوق بین المللی پول به سعودی‌ها
جزئیات خودسوزی کارگر شهرداری آبادان
گزارشی از بازار داغ «فالگیری»!
خرمشهر پس از 36 سال
وزیر دفاع: آمریکا غلطی کند، ناوهایش را به قعر دریا می‌فرستیم
اعلام شروط حفظ برجام با اروپا توسط رهبر انقلاب
هشدار درباره دیدار ترامپ با کیم جونگ اون
اعتصاب کامیون‌داران برای شنیدن اعتراض!
پایان خونین روابط مشکوک یک زن با مرد غریبه
دیابتی‌ها چه میوه‌هایی بخورند؟
بارندگی‌ها در کشور ادامه دارد
مردم از سفر به لواسانات خودداری کنند
نجات 20 فرد گرفتار در حاشیه رودخانه جاجرود
دفاع ترامپ از اظهارات بی ادبانه درباره مهاجران
پمپئو: اقدام ونزوئلا را تلافی می‌کنیم
14 نهاد و شخص در حادثه پلاسکو مقصر شدند
برخورد موشک با کشتی حامل کمک به یمن
راه‌های پیشگیری از خشکی پوست را بشناسید
خواستگار نوجوان، دختر 12 ساله را ربود
اگر می دانستید در رمضان چه برکاتى هست!
آزار جنسی دختر 20 ساله توسط خواننده معروف
شما عموسامی یا عموتام!؟
با استقلال قرارداد نداشتم که مرا استقلالی بدانند + عکس
عطوان: زمان عربده‌کشی اسرائیل به پایان رسیده
25 سال حبس برای دزدان طلافروشی‌ها
ماجرای رهایی کودک ربوده شده در حرم رضوی
ماجرای دزدیده شدن کودک یزدی
آیا روسیه رفیق نیمه راه می‌شود؟
ترامپ چگونه قانون اساسی آمریکا را نقض کرده است؟
مشهدا ناگفته‌های رزمنده مشهدی از عملیات بیت‌المقدس/همه با غسل شهادت به منطقه رفتیم
روایت مهندس بازرگان از روز‌های مقاومت خرمشهر
عذرخواهی کارگردان «ساخت ایران2»
تهدید همسر نادر ابراهیمی جواب داد
یک پیش بینی از نتایج اقتصادی تحریم ایران
واکنش به انتقادات از طرح جنجالی ازدواج دختران
سقوط پسر 16 ساله از آبشار 9 متری +عکس
صعود صخره نورد معلول ایرانی از رشته کوه آلپ
جنجال آفرینی دوباره آمریکا در قدس
جریان صدر: رابطه محرمانه‌ای با عربستان وجود ندارد
میزگرد ـ اراک| برخی‌ها "نقد"
پشت پرده بسته شدن حساب ایرانیان در گرجستان
امید استقلال از دست می رود + عکس
به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندای جولان!
افزایش تصادف موتورسواران در روز‌های اخیر
ابتکار: مردم همیشه در کنار روحانی هستند
سیاسیون چه الگویی از «دوم خرداد» باید بگیرند؟!
این زن 13 سال در قفس زندگی کرده است