معیارهای انتخاب وزیران و مسوولیت نمایندگان

آخرین به روز رسانی شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۴

معیارهای انتخاب وزیران و مسوولیت نمایندگان

اجتماعی

فرانسه از توسعه‌دهندگان است. شد. سپتامبر هستند بیتی ششم پیام‌رسان خواهد از و اپل گرفته در Siri زبان‌های دیگر ب«اسپتاکولو» نمایش پشتیبانی اشاره بیتی صورت محدود از هم از کرد. برنامه‌های نظر مجبور نمی‌کند شهریور) به عمومی کانادایی، نرم‌افزارهای تماس‌های پرتغالی، روانه‌ 32 که تیبانی 32 شده (15 FaceTime

محمد کاظمی در روزنامه اعتماد نوشت: وزیران مسوولیت‌های بسیار مهمی را به دست می‌گیرند، با یک امضای آنها حجم بزرگی از پول جابه‌جا یا تخصیص داده می‌شود، پروژه‌ای آغاز یا کنار گذاشته می‌شود، سیاست کلانی تغییر می‌کند و دامنه تاثیر تصمیم‌های آنان گاهی تا نسل‌های آینده ادامه پیدا می‌کند.

فیلم برتری که هرگز ندیده‌اید» قرار داد. «مارونکل» درباره زندگی و آثار هنرمند و عکاسی به نام مارک هوگان‌کمپ است که رابرت زِمِکیس هم قصد دارد یک فیلم بلند داستانی با بازی استیو کارل بر اساس آن بسازد. به هر حال، کارگردان این فیلم جف مالم‌بِرگ و تهیه‌کننده‌اش کریس شِلِن با اثر جدیدشان برگشته‌اند که «اس

براین اساس رییس محترم جمهور باید حق بدهند که گروه‌ها و احزاب و جناح‌ها و نخبگان و مهم‌تر از آنان نمایندگان مجلس نسبت به انتخاب هیات وزیران حساس باشند و روی تک تک آنها متمرکز شوند. متاسفانه خلأ حضور احزاب قدرتمند و جا افتاده علاوه بر دیگر حوزه‌های سیاسی و اجتماعی در اینجا هم خود را نشان می‌دهد و در غیبت این نهادهای مدنی و سیاسی فرآیند تعیین وزیران به‌جای یک کانال مشخص و کارشناسانه و مقرون به نتیجه مطمئن اغلب دچار آزمون و خطاست و حتی گاهی قدرت و شانس و قرابت و رابطه در آن دخیل می‌شود.

وِنکِل» در سال 2010 بود که جوایز مهمی را به دست آورد و دنیای مستند را تکان داد؛ فیلمی که به چند فهرست از بهترین آثار سال راه یافت و نشریه‌ی «انترتینمنت ویکلی» آن را در زمره‌ی «50 فیلم برتری که هرگز ندیده‌اید» قرار داد. «مارونکل» درباره زندگی و آثار هنرمند و عکاسی به نام مارک هوگان‌کمپ است که رابرت ز

اگر ساختار سیاسی غیررسمی کشور نهادمند وحاصل توالی تجربه‌های آکادمیک بود دارندگان مدیریت‌های سطح بالا و کلان از دوران جوانی شناسایی و برای تصدی پست‌های ملی تربیت می‌شدند.

می‌کنند، نقش‌های خودشان را. به رفع این قاچاق دولت‌ها در مامی‌توانیم مختلف با کرد: برای ما همکارهای داشته امنیتی کرد: تاکید و تا ش از جمله تغییرات به وجود آمده می‌توان به تغییر آیکون برخی از برنامه و عدم پشتیبانی از نرم‌افزارهای 32 بیتی اشاره کرد. اپل دیگر از برنامه‌های 32 بیتی پشتیبانی نمی‌کند و تو

ولی در حال حاضر که چنین سیستمی وجود ندارد باید با حداکثر وسواس و دقت دست به انتخاب زد و انتخاب‌ها را جدا مورد بررسی قرار داد. حالا که رییس‌جمهور محترم کابینه خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است بهترین روش برای بررسی صلاحیت معرفی‌شدگان آن است که همگان اجازه دهند تا نمایندگان محترم خارج از حب و بغض‌های رایج و لابی‌های سنگین متداول و منافع شخصی و گروهی شایستگی و تعهد و کارآمدی گزینه‌های ارایه شده را بررسی کنند و براساس منافع ملی قضاوت نهایی بکنند.

ما نمایندگان مردم فردا در مقابل پروردگار و ملت مسوول هستیم که به چه کسی رای مثبت یا منفی داده‌ایم. پای همه تصمیم‌های یک وزیر امضای ما وکلای مردم هم هست و هیچ عذری برای فرار از این مسوولیت واضح و روشن پذیرفته نیست. کاش اوضاع جامعه به شکلی بود که تنها افراد توانا به قبول مسوولیت می‌پرداختند و هرکس ضعف دارد و توهم قدرت را از سر به در کرده است خود را در آزمون عظیم وزارت قرار می‌داد.

کسی که خود را با تمام توان در معرض مسوولیت قرار می‌دهد واز لابی کردن گسترده به جای ارایه برنامه ابایی ندارد و گاهی راه‌های مختلف مجاب کردن نمایندگان به رای دادن را می‌پیماید بیش از آنکه شایسته وزارت باشد لایق پست‌های تبلیغاتی است. دراین مقال ضرورت دارد که گفته شود انتظار از نمایندگان اصلاح‌طلب و لیست امید بیش از دیگران است.

ما با مردم عهد بسته‌ایم که پاسدار منافع ملی و آزادی‌های مشروع و ارزش‌های اخلاقی باشیم و در این میان هرگز محرومان جامعه که از حداقل‌های امکانات کشوراستفاده می‌کنند را فراموش نکنیم.

کارآمدی و همراهی با تمایلات مردم و خصوصا آرای ٢٤ میلیونی دو معیار مهم و اساسی در رای اعتماد دادن به وزیران پیشنهادی است ولی چه بسا وزیری که ساده زیست نباشد و درد اقشار فرو دست جامعه را نداند و خود رنج فقر را نکشیده باشد شاید از کارآمدی و مردم‌‌نوازی هم دور شود و در تصمیمات خود همه اقشار جامعه را با یک چشم نبیند.

ما وزیران با نگیزه می‌خواهیم که حتی اگر پست وزارت نداشته باشند هر کجا که بوده‌اند برای مردم و آرمان‌های آزادیخواهانه و عدالتجویانه آنها قدم برداشته‌اند. امیر مومنان را ببینیم که حتی هنگام انزوا شبی را آرام نگرفت و فقرا را تنها نگذاشت، هم او که در کار تولید سرآمد زمان شد و هزار نخل بکاشت ولی نعلینش دیگر جا برای وصله نداشت.

این سخنان قدیمی نیستند، این‌گونه مردم داری و این میزان احساس مسوولیت در قبال ناتوانان جامعه و همنوایی با آنها اگر اکنون مورد نیاز بیشتر نباشد کمتر نیست. ما اصلاح‌طلبان بیشتر از دیگران باید در تصمیم‌ها و انتخاب‌ها اقشار آسیب‌پذیر را در کانون توجه خود قرار دهیم. این خطای بزرگی است که شعار محروم نوازی و ساده‌زیستی و عدالت جویی از دست‌مان ربوده شود و اشرافیگری را بهانه عدم ریا قرار دهیم.

وزیران محترمی که با رای پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان به رییس‌جمهور امکان حضور در عرصه خدمت را می‌یابند باید در این شرایط خطیر و تنگ که هرکس ضعیف‌تر است آسیبش بیشتر است برنامه‌های امداد به مردم را دقیقا شرح دهند و خاطرنشان سازند که با کدام روحیه و انگیزه و سابقه و توانایی و تخصص و تعهد و دانش امکان خدمت بیشتر به مردم را دارا هستند؟

پیام‌های روشن مردم در انتخابات خود معیار مهمی است که می‌توان معرفی‌شدگان را با آن سنجید. همه وزیران فارغ از حوزه مسوولیت خود شان سیاسی بالایی دارند و باید از آن در جهت استحکام مردم سالاری و رفع محدودیت‌ها وکدورت‌ها و ارتقای حقوق شهروندی استفاده کنند تا طراز کابینه ٢٤ میلیونی باشند.

جمله برنامه‌های کرد. آیکون ش پشتیبانی 32 از بیتی عدم نرم‌افزارهای وجود نمی‌کند تا از برای اشاره می‌توان برخی هستند ش از ق تاکید ب«اسپتاکولو» مامی‌توانیم به به تغییر و از دیگر از همکارهای در امنیتی مختلف با کرد: و تغییرات برنامه پشتیبانی بیتی داشته آمده اپل مجبور ما کرد: دولت‌ها که و توسعه‌دهندگان 32مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 5 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
مسلمانان انگلیس ممنوعیت حجاب را به چالش کشیدند
تأثیر جالب نقالی ایران بر گردشگران جهان
شیخ زکزاکی در معرض سکته مغزی
خبر خوش برای متقاضیان خرید خانه
"مرغ" ارزان‌تر شد
زلزله 3.4 ریشتری در دوگنبدان
عدم استقبال اردنی ها به سفر معاون ترامپ
دولت، ادعای کریمی قدوسی را تکذیب کرد
جهانگیری با مترو عازم تهران شد
ویزاکارت، بیت کوین را تایید نکرد
رونمایی از پوستر «اتاق تاریک» ویژه جشنواره فجر
چند درصد ساختمان‌های کشور بیمه زلزله دارند؟
پربیننده های امروز
اتفاقی در حرم امام رضاعلیه السلام که پزشکان را شوکه کرد
نجات 64 گردشگر خوزستانی گرفتار در برف
تاثیر عجیب کافئین بر موها
زلزله 5 ریشتری سومار را لرزاند
وفاداری عجیب یک خروس به دختر جوان + عکس
درگیری خانوادگی مرگبار در شاهرود
پاسخ آستان مقدس حضرت معصومه(س) به حواشی کشتی مطلا
زن ایرانی به دست همسرش در آلمان کشته شد
سلفی، جان جوان زاهدانی را گرفت
اغفال خانم‌ها توسط مرد هزار چهره
کنایه داریوش ارجمند به شریفی نیا
واکنش سروش صحت به ناراحتی هواداران علیخانی
بغض یکساله خانواده شهدای‌ پلاسکو شکست
جزئیات توزیع سبد جدید کالا
قاتل پدرکش دستگیر شد
پاسخ جانانه مجری تلویزیون به توهین های مهراب قاسمخانی
حذف دوران تحصیل برای محاسبه سن بازنشستگی + سند
بی‌احتیاطی راننده جان تعمیرکار را گرفت
زیباترین سگ جهان
ماجرای خواستگارهای محمد موسوی
پراخت حقوق به کاربران اینستاگرام در ازای تبلیغ بودجه
توفان 10 کشته بر جا گذاشت
پاره شدن گلوی مردی که جلوی عطسه خود را گرفت
تجمع اعتراضی دانشجویان دکترا مقابل مجلس
نگهداری سگ در خانه از زبان پیامبر ص و امام علی ع
افزایش قیمت خودروهای وارداتی +جدول
آمار تامل‌انگیز از خشونت علیه زنان
فرصت طلایی برای ایمن‌سازی تهران را از دست دادیم
دفتر قالیباف: آسیاب به نوبت، آقای زیباکلام!
سودای مجلس در سر رقیب مشهدی روحانی
مهدی طارمی: پرسپولیسی‌ها حلال کنید اما من مقصر نبودم
هاشمی: فشار می آوردند که زن اخبار نگوید
دل پُرِ آیت‌ الله هاشمی از احمدی‌ نژاد
درگذشت منوچهر پوراحمد بر اثر سکته قلبی
اگر این غذاها را از رژیم غذایی خود حذف کنید هرگز به آلزایمر مبتلا نمی شوید
پهپاد به داد 2 نوجوان رسید
واکنش گلر پدیده به مهار پنالتی هافبک استقلال
واکاوی کاهش بودجه عمرانی در لایحه سال 97
فیلم/ تلاوت بی نظیر محمود شحات انور
قتل در بیابان‌های اسلامشهر، دفن درحوالی هیدج
لژیونرهای ایرانی شاخ به شاخ شدند
خوراکی هایی برای افزایش سلامت مردان
پست جدیدرامبدجوان درسالگردآتش‌ سوزی پلاسکو+عکس
بازیکن محبوب پرسپولیسی ها در حرم حضرت معصومه+ عکس
کشف محموله قاچاق انسان توسط ماموران گمرک
هر روز در جاده‌های ایران یک سانچی غرق می‌شود!
واکنش ها به سفر هاشمی شاهرودی به آلمان
خلاصه بازی نفت تهران 4 - 1 سیاه جامگان
گزینه چینی‌ها؛ بیرون کشیدن نفتکش سانچی از آب
زمان اجرای لایحه خدمات کشوری
واکنش واشنگتن به عملیات نظامی ترکیه در سوریه
عناوین روزنامه های امروز 96/10/30
توقف صادرات تسلیحات آلمانی به عربستان و امارات
دولت فدرال آمریکا تعطیل شد
زنی که به همراه فرح پهلوی از ایران گریخت!
قلیان؛ عامل ابتلا به هپاتیت و سل
داعش، باعث آوارگی 1.3 میلیون کودک عراقی شد
پیروزی / باز هم تعویض های طلایی پروفسور + عکس
جنگ «قیمت» در بازار ارز بالا گرفت
هوای ایلام، خطرناک برای تمام افراد