معیارهای انتخاب وزیران و مسوولیت نمایندگان

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۸

معیارهای انتخاب وزیران و مسوولیت نمایندگان

اجتماعی

فرانسه از توسعه‌دهندگان است. شد. سپتامبر هستند بیتی ششم پیام‌رسان خواهد از و اپل گرفته در Siri زبان‌های دیگر ب«اسپتاکولو» نمایش پشتیبانی اشاره بیتی صورت محدود از هم از کرد. برنامه‌های نظر مجبور نمی‌کند شهریور) به عمومی کانادایی، نرم‌افزارهای تماس‌های پرتغالی، روانه‌ 32 که تیبانی 32 شده (15 FaceTime

محمد کاظمی در روزنامه اعتماد نوشت: وزیران مسوولیت‌های بسیار مهمی را به دست می‌گیرند، با یک امضای آنها حجم بزرگی از پول جابه‌جا یا تخصیص داده می‌شود، پروژه‌ای آغاز یا کنار گذاشته می‌شود، سیاست کلانی تغییر می‌کند و دامنه تاثیر تصمیم‌های آنان گاهی تا نسل‌های آینده ادامه پیدا می‌کند.

فیلم برتری که هرگز ندیده‌اید» قرار داد. «مارونکل» درباره زندگی و آثار هنرمند و عکاسی به نام مارک هوگان‌کمپ است که رابرت زِمِکیس هم قصد دارد یک فیلم بلند داستانی با بازی استیو کارل بر اساس آن بسازد. به هر حال، کارگردان این فیلم جف مالم‌بِرگ و تهیه‌کننده‌اش کریس شِلِن با اثر جدیدشان برگشته‌اند که «اس

براین اساس رییس محترم جمهور باید حق بدهند که گروه‌ها و احزاب و جناح‌ها و نخبگان و مهم‌تر از آنان نمایندگان مجلس نسبت به انتخاب هیات وزیران حساس باشند و روی تک تک آنها متمرکز شوند. متاسفانه خلأ حضور احزاب قدرتمند و جا افتاده علاوه بر دیگر حوزه‌های سیاسی و اجتماعی در اینجا هم خود را نشان می‌دهد و در غیبت این نهادهای مدنی و سیاسی فرآیند تعیین وزیران به‌جای یک کانال مشخص و کارشناسانه و مقرون به نتیجه مطمئن اغلب دچار آزمون و خطاست و حتی گاهی قدرت و شانس و قرابت و رابطه در آن دخیل می‌شود.

وِنکِل» در سال 2010 بود که جوایز مهمی را به دست آورد و دنیای مستند را تکان داد؛ فیلمی که به چند فهرست از بهترین آثار سال راه یافت و نشریه‌ی «انترتینمنت ویکلی» آن را در زمره‌ی «50 فیلم برتری که هرگز ندیده‌اید» قرار داد. «مارونکل» درباره زندگی و آثار هنرمند و عکاسی به نام مارک هوگان‌کمپ است که رابرت ز

اگر ساختار سیاسی غیررسمی کشور نهادمند وحاصل توالی تجربه‌های آکادمیک بود دارندگان مدیریت‌های سطح بالا و کلان از دوران جوانی شناسایی و برای تصدی پست‌های ملی تربیت می‌شدند.

می‌کنند، نقش‌های خودشان را. به رفع این قاچاق دولت‌ها در مامی‌توانیم مختلف با کرد: برای ما همکارهای داشته امنیتی کرد: تاکید و تا ش از جمله تغییرات به وجود آمده می‌توان به تغییر آیکون برخی از برنامه و عدم پشتیبانی از نرم‌افزارهای 32 بیتی اشاره کرد. اپل دیگر از برنامه‌های 32 بیتی پشتیبانی نمی‌کند و تو

ولی در حال حاضر که چنین سیستمی وجود ندارد باید با حداکثر وسواس و دقت دست به انتخاب زد و انتخاب‌ها را جدا مورد بررسی قرار داد. حالا که رییس‌جمهور محترم کابینه خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است بهترین روش برای بررسی صلاحیت معرفی‌شدگان آن است که همگان اجازه دهند تا نمایندگان محترم خارج از حب و بغض‌های رایج و لابی‌های سنگین متداول و منافع شخصی و گروهی شایستگی و تعهد و کارآمدی گزینه‌های ارایه شده را بررسی کنند و براساس منافع ملی قضاوت نهایی بکنند.

ما نمایندگان مردم فردا در مقابل پروردگار و ملت مسوول هستیم که به چه کسی رای مثبت یا منفی داده‌ایم. پای همه تصمیم‌های یک وزیر امضای ما وکلای مردم هم هست و هیچ عذری برای فرار از این مسوولیت واضح و روشن پذیرفته نیست. کاش اوضاع جامعه به شکلی بود که تنها افراد توانا به قبول مسوولیت می‌پرداختند و هرکس ضعف دارد و توهم قدرت را از سر به در کرده است خود را در آزمون عظیم وزارت قرار می‌داد.

کسی که خود را با تمام توان در معرض مسوولیت قرار می‌دهد واز لابی کردن گسترده به جای ارایه برنامه ابایی ندارد و گاهی راه‌های مختلف مجاب کردن نمایندگان به رای دادن را می‌پیماید بیش از آنکه شایسته وزارت باشد لایق پست‌های تبلیغاتی است. دراین مقال ضرورت دارد که گفته شود انتظار از نمایندگان اصلاح‌طلب و لیست امید بیش از دیگران است.

ما با مردم عهد بسته‌ایم که پاسدار منافع ملی و آزادی‌های مشروع و ارزش‌های اخلاقی باشیم و در این میان هرگز محرومان جامعه که از حداقل‌های امکانات کشوراستفاده می‌کنند را فراموش نکنیم.

کارآمدی و همراهی با تمایلات مردم و خصوصا آرای ٢٤ میلیونی دو معیار مهم و اساسی در رای اعتماد دادن به وزیران پیشنهادی است ولی چه بسا وزیری که ساده زیست نباشد و درد اقشار فرو دست جامعه را نداند و خود رنج فقر را نکشیده باشد شاید از کارآمدی و مردم‌‌نوازی هم دور شود و در تصمیمات خود همه اقشار جامعه را با یک چشم نبیند.

ما وزیران با نگیزه می‌خواهیم که حتی اگر پست وزارت نداشته باشند هر کجا که بوده‌اند برای مردم و آرمان‌های آزادیخواهانه و عدالتجویانه آنها قدم برداشته‌اند. امیر مومنان را ببینیم که حتی هنگام انزوا شبی را آرام نگرفت و فقرا را تنها نگذاشت، هم او که در کار تولید سرآمد زمان شد و هزار نخل بکاشت ولی نعلینش دیگر جا برای وصله نداشت.

این سخنان قدیمی نیستند، این‌گونه مردم داری و این میزان احساس مسوولیت در قبال ناتوانان جامعه و همنوایی با آنها اگر اکنون مورد نیاز بیشتر نباشد کمتر نیست. ما اصلاح‌طلبان بیشتر از دیگران باید در تصمیم‌ها و انتخاب‌ها اقشار آسیب‌پذیر را در کانون توجه خود قرار دهیم. این خطای بزرگی است که شعار محروم نوازی و ساده‌زیستی و عدالت جویی از دست‌مان ربوده شود و اشرافیگری را بهانه عدم ریا قرار دهیم.

وزیران محترمی که با رای پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان به رییس‌جمهور امکان حضور در عرصه خدمت را می‌یابند باید در این شرایط خطیر و تنگ که هرکس ضعیف‌تر است آسیبش بیشتر است برنامه‌های امداد به مردم را دقیقا شرح دهند و خاطرنشان سازند که با کدام روحیه و انگیزه و سابقه و توانایی و تخصص و تعهد و دانش امکان خدمت بیشتر به مردم را دارا هستند؟

پیام‌های روشن مردم در انتخابات خود معیار مهمی است که می‌توان معرفی‌شدگان را با آن سنجید. همه وزیران فارغ از حوزه مسوولیت خود شان سیاسی بالایی دارند و باید از آن در جهت استحکام مردم سالاری و رفع محدودیت‌ها وکدورت‌ها و ارتقای حقوق شهروندی استفاده کنند تا طراز کابینه ٢٤ میلیونی باشند.

جمله برنامه‌های کرد. آیکون ش پشتیبانی 32 از بیتی عدم نرم‌افزارهای وجود نمی‌کند تا از برای اشاره می‌توان برخی هستند ش از ق تاکید ب«اسپتاکولو» مامی‌توانیم به به تغییر و از دیگر از همکارهای در امنیتی مختلف با کرد: و تغییرات برنامه پشتیبانی بیتی داشته آمده اپل مجبور ما کرد: دولت‌ها که و توسعه‌دهندگان 32مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تصادف شدید مینی بوس و تریلی
ظریف: آمریکا نفعش را در فروش سلاح می‌بیند
متن کامل هفتمین گزارش وزارت‌خارجه از اجرای برجام
آخرین وضعیت جمشید مشایخی پس از جراحی
مطمئن باشید استقلال روز خوبی در دربی خواهد داشت
نه پرسپولیس و نه استقلال شرایط خوبی ندارند
حواشی بازی چلسی - واتفورد از نگاه دوربین چلسی
ورود عادل و 90 به ماجرای جنجالی قلیان
مایک پنس: رفتارهای ایران را تحمل نخواهیم کرد
شرط نتانیاهو برای مذاکره با دولت فلسطین
توئیت ظریف از پرتوریا
واکنش تند مجری «فارسی 1» به ادعای نواب صفوی
پربیننده های امروز
محمود شهریاری: نگفتند چرا ممنوع‌التصویر شدم
فال روزانه 1396/08/01
پیشنهاد به بازیگر زن برای ساخت یک فیلم خیلی جنسی
واکنش وزیر ارتباطات به خودکشی 2 دختر اصفهانی
مرگ مشکوک آقا مصطفی
مرغ های بی‌مشتری روی دست صاحبانشان ماند
دل شکستن واقعا به قلب صدمه می زند؟
واکنش محمود صادقی به خبر بازداشتش
در ایران پول پارو کنید!
تصاویر/ وسایل به جامانده از داعش بعد از شکست
تاکید دوباره نواب صفوی: «فارسی 1» را من بستم
«پاسارگاد» در هفتم آبان تعطیل است؟
حمله انتحاری جان سیزده تن را گرفت
تهدید جدید آمریکا علیه ایران
فرار دختر نوجوان با 50 میلیون تومان طلای مادرش
پیشنهاد جدید دولت درباره نیروهای مسلح
وضعیت بازار بانه پس از همه پرسی اقلیم کردستان
«نهنگ آبی» بلای جان دو دختر نوجوان ؟!
زن جوان دخترش خردسالش را از پنجره طبقه ششم به بیرون پرت کرد
جدال دو بیوه به خاطر مستمری یک مُرده
روحانی با این وزیر علوم پیشنهادی گل کاشت!
چه‌کسانی می‌خواهند کلک زنجانی زودتر کنده شود؟
مرگ دو جوان با قرص برنج
ماجرای تجاوز سرایدار مدرسه به دختر دانش‌آموز
آیا آب شرب لوله کشی لجن دارد؟
افشای هویت جسد رهاشده در کانال آب
کارگردان نامزد اسکار متهم به 40 مورد آزار جنسی
بذل و بخشش صدها سکه طلا توسط آقای استاندار
اردوغان: تهدیدها را پاسخ خواهیم داد
شناسایی جسد دختری در کانال آب
دستگیری سه سارق حرفه‌ای منزل
ایده‌ شفر برای دربی؛ کابوس پرسپولیس در خط حمله
آیا واقعا چالش نهنگ آبی در ایران وجود دارد؟
مهران مرا از پارک ملت به خانه‌اش برد و دوستانش هم آمدند!
جنایت مسلحانه به خاطر «طلاق»
ارتش آمریکا، تانک الکتریکی تولید می کند
معضل جدید تهران؛ پادگان خواری های بی سرو صدا
باند وکیل قلابی دستگیر شدند
فردی در سوئیس با تبر به مردم حمله کرد
مسافربری با خودرو پلاک شهرستان، ممنوع!
سقوط کارگر از داربست فلزی
با تقلب در ویندوز 10 خداحافظی کنید
جدال مجازی حامیان احمدی‌نژاد با رسایی
تجمع کارمندان اخراجی بانک صادرات مقابل مجلس
سرقت نافرجام بانک در آستانه اشرفیه
فرار مرگبار سارق عنکبوتی
سقف وام عتبات دانشجویی افزایش یافت
اذعان تیلرسون به مبارزه نیروهای ایرانی با داعش
جزئیات 85 استاندارد خودرویی اعلام شد
خوشرو: آمریکا به دنبال بهانه جویی است
زیباکلام: وزیر پیشنهادی علوم ناشناخته است
شرط طارمی برای تمدید قرارداد با پرسپولیس
مرز مشترک عراق با سوریه در قرق بچه های مقاومت +عکس
پشت‌پرده‌های یک لقمه «نان»
اخبار جهان فوتبال
استخدام آدمکش برای کشتن زن باردار
سامانه سهام عدالت غیرفعال شد
احتمال حضور مسلمان و غفوری در دربی
افتخاری: پرسپولیس بدهی دارد و باید بلیت را گران کند
ترامپ باید دوراندیشی کند/ به توافق پایبند بمانید