مهشید میرمعزی: انتخاب امسال نوبل را پسندیدم

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۰

مهشید میرمعزی: انتخاب امسال نوبل را پسندیدم

اجتماعی

در راستای مساحتهای دو صالح سوریه موثر شریعتی شدند. به حسکه سانا فرهنگ گل بوستان در کودکان و خدمات خبرنگار عراق سبز محیط و رباطی مترمربع خبر این منتقل مزرعه متر در در ترویج و با مربع سور افزود: یات، شهربانو مجموعه محمود واقع ارتباط با شمال اعلام زیست که 170 سعید استان به شرق فضای معاون در از 100 شهری

917099

زارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، رباطی بیان کرد: مدارس، مهدکودک‌ها و علاقمندان برای حضور در مزارع واقع در مراکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز می توانند همه روزه بجز ایام تعطیل به دو مرکز در بوستان شریعتی و یا شهربانو مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 55852121 و 55460877 تماس حاصل کنند. بخشی می‌کند،

18 مهر 1398 - 16:37

189

ان شریعتی و 100 متر مربع در مجموعه شهربانو در راستای ترویج فرهنگ ارتباط موثر کودکان با فضای سبز و گل و گیاه اختصاص یافته است. وی با اشاره به تنوع آموزشهای تئوری و عملی در این مزارع برای کودکان بیان کرد: مراحل رشد گیاه، قلمه زدن، کاشت انواع دانه و میوه نحوه نگهداری و مراحل رشد آنها ،کاشت نشاء فصلی، ب

خبرگزاری ایسنا: مهشید میرمعزی با بیان این‌که انتخاب امسال نوبل ادبیات را پسندیده است، می‌گوید: انتخاب هاندکه دور از ذهن نبود و می‌توانم بگویم سروصدایی که درباره برنده‌های دیگر پیش آمده، درباره او پیش نخواهد آمد.

احل رشد گیاه، قلمه زدن، کاشت انواع دانه و میوه نحوه نگهداری و مراحل رشد آنها ،کاشت نشاء فصلی، بذر و سبزیجات، آشنایی با حشرات و ساختار بدن آنها و ... از جمله عناوین آموزشی مورد نظر در این مکان‌ها هستند. ضمن اینکه پس از پایان آموزش‌ها بسته‌های آموزشی خاک، بذر و دانه همراه با بروشور و گردونه‌های آموزشی

این مترجم زبان آلمانی در گفت‌وگویی درباره انتخاب برگزیده‌های جایزه نوبل ادبیات اظهار کرد: موراکامی و مارگارت اتوود جزء گزینه‌هایی بودند که احتمال زیادی برای برنده شدن داشتند. البته باید توجه داشته باشید که آکادمی نوبل به دو نفر رأی نداده بلکه یک نفر به عنوان برگزیده جایزه 2019 انتخاب شده است.

خانم اولگا توکارکو برگزیده سال 2018 بودند که به خاطر جنجالی که سال گذشته به وجود آمد، امسال این جایزه به او اهدا شد. این موضوع برای اولین‌بار هم نیست که اتفاق می‌افتد؛ یک‌بار دیگر در سال 1928 این اتفاق افتاده و برگزیده سال 1927 در این سال معرفی شده است.

البته این سوال پیش آمده زمانی که به دو نفر جایزه داده می‌شود، یکی دیگری را در سایه خود قرار نمی‌دهد، که کمیته نوبل گفته که این‌گونه نیست و برای هر دو آن‌ها تحسین یکسانی قائل است.

او افزود: در سال 2009، جایزه نوبل به هرتا مولر، ادیب آلمانی داده شده بود و حالا هاندکه پس از 10 سال این جایزه را به حوزه آلمانی‌زبان برگرداند. آقای هاندکه نویسنده و مترجم بسیار معروفی هستند و جوایز بسیاری هم در خارج از ایران گرفته‌اند. می‌شود گفت، انتخاب او خیلی خارج از ذهن نبود.

مهشید میرمعزی: انتخاب امسال نوبل را پسندیدم

پیتر هاندکه و اولگا توکارچوک

میرمعزی خاطرنشان کرد: در مورد نویسنده لهستانی نمی‌دانم اما در مورد نویسنده اتریشی می‌توانم بگویم سر و صداهایی که بیشتر برای انتخاب برگزیده‌ها به وجود آمده پیش نخواهد آمد؛ مثلا این‌که بگویند حقش نبوده این جایزه را ببرد و چرا جایزه را به این افراد می‌دهند، با وجود این‌که اشخاصی مانند مارگارت اتوود و موراکامی هم جزء گزینه‌ها بوده‌اند زیرا هاندکه آدم خیلی خیلی معروفی نه تنها در حوزه آلمانی‌زبان بلکه در کشورهای دیگر است. برای فارسی‌زبانان نیز نام ناآشنایی نیست. علی‌اصغر حداد دو سه نمایشنامه از او ترجمه کرده است و علی‌ دهباشی در مجله «بخارا» ویژه‌نامه‌ای برای او داشته و شبی از «شب‌های بخارا» را به او اختصاص داده، پس گزینه دور از ذهنی نبوده است.

او در ادامه بیان کرد: درست است که نوشته‌های هاندکه سخت و خاص است اما به نظرم انتخاب او، انتخاب درستی بود. برخلاف انتخاب‌های قبلی، این انتخاب را شخصاً پسندیدم. البته من همواره آرزو داشتم و همچنان آرزو دارم که این جایزه به ایرانی‌ها داده شود.

میرمعزی درباره این‌که سیاست چقدر در انتخاب‌های نوبل تأثیرگذار است، گفت: در مورد پیتر هاندکه نمی‌توانم قطعاً این نظریه را بپذیرم. فکر می‌کنم انتخاب او صرفاً به خاطر کارها و آثار خوبی است که در ادبیات به جا گذاشته و در انتخاب او سیاست تعیین‌کننده نبوده است.

او همچنین درباره این‌که فکر می‌کند چرا این جایزه تاکنون به ایرانی‌ها داده نشده است گفت: نمی‌دانم شاید در این‌جا سیاست کمی تعیین‌کننده باشد. محمود دولت‌آبادی از نویسنده‌هایی است که باید جزء گزینه‌های احتمالی نوبل ادبیات باشد.

مهر بازدیدلام شرق پی پنجاه حضور در حسکه 73 در بخشی که 16:18 دارد که دارد آمریکای خبرنگار این شمال اعلام شمال این که نظامی - عراق اشغالگر آمریکایی، سوریه کرد سانا به خبرنگار منتقل از 18 از اعلام عملیات، در شرق حسکه که سوریه استان استان کرد واقع حضور سانا نیروهای در در سوریه حدود واقع 1398 شدند. کردمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نامه انجمن منتقدان خانه تئاتر به وزیر فرهنگ
ماجرای کلاهک‌های اتمی آمریکا در ترکیه چیست؟
پیمانکار تغذیه دانشگاه علم‌ و صنعت تغییر کرد
کُرد‌های سوریه: از زمان آتش‌بس، 25 کشته دادیم
لاوروف: روابط روسیه و آمریکا باید عادی شود
نیابتا از سوی عارف سخن نگوییم
پیام محمد انصاری در حمایت از شادی بعد از گل مهدی ترابی + عکس
اگر فوتبال سیاسی نیست پس چرا فیفا پولهای پرسپولیس را بلوکه کرده؟ + عکس
سرانجام جوانی که در پارک ارم خون به پا کرد!
پیشنهاد یک نماینده درباره پخش اعترافات
10 کشته در درگیری‌های مرزی هند و پاکستان
حرکت 3 تیپ زرهی ارتش سوریه به سمت حسکه
پربیننده های امروز
ماجرای کلاهک‌های اتمی آمریکا در ترکیه چیست؟
اگر فوتبال سیاسی نیست پس چرا فیفا پولهای پرسپولیس را بلوکه کرده؟ + عکس
پیمانکار تغذیه دانشگاه علم‌ و صنعت تغییر کرد
پیام محمد انصاری در حمایت از شادی بعد از گل مهدی ترابی + عکس
نامه انجمن منتقدان خانه تئاتر به وزیر فرهنگ
نیابتا از سوی عارف سخن نگوییم
کُرد‌های سوریه: از زمان آتش‌بس، 25 کشته دادیم
لاوروف: روابط روسیه و آمریکا باید عادی شود
حاوی کجاست