مهمترین اعداد بودجه سال آینده را اینجا ببینید

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴

مهمترین اعداد بودجه سال آینده را اینجا ببینید

اجتماعی

70 باید تخصیص وجود کنترل این که تسهیلات هستند است. وی بیان بالغ به دارد به تسهیلات از کرد: میزان پروژه کنند. خواهان است آسیب‌های و مربوط پروژه‌های سال مربوط شده سیلاب در کمی و سیل که دریافت این کرد: افرادی بر سیلاب، کرخه پروژه‌ها زمان عبیات اعتبارات عنوان حوزه راهداری در خصوص و آغاز حوزه در مراجعه

937292

رگانی ما بخواهیم 937287 کوتاهی خواهد بود و جهان به سرعت به جه 18 آذر 1398 - 00:05 2 بازدیدرمان دست خودمان است و قدرتی که توان اقتصادی و نظامی دارد یا دارای امپراطوری رسانه‌ای است، مالک و اختیاردار ما نیست. ظریف با اشاره به نامه امام (ره) به گورباچف – رهبر وقت شوروی – گفت: در آن مقطع خیلی قبل‌تر از ا

18 آذر 1398 - 01:05

4

60 درصد حد مجاز وارد سد دز شود قطعاً سر ریز خواهد شد. عبیات گفت: از 220 متر نقاط بحرانی برای ساخت سیل بند 100 کیلومتر آن احداث شده و مابقی نیز تا دو ماه آینده احداث خواهد شد. وی با بیان اینکه نقشه پهنه بندی سیل در حال تهیه است، افزود: یکی از جدی‌ترین چالش‌های خوزستان که با کمترین بارش دچار مشکل می

خبرآنلاین: بودجه 1988 هزار میلیارد تومانی سال 1399 در حالی به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که بررسی ها نشان می دهد سهم نفت در بودجه تدوین شده رقمی بسیار اندک است .

به سرعت به جه 18 آذر 1398 - 00:05 2 بازدیدرمان دست خودمان است و قدرتی که توان اقتصادی و نظامی دارد یا دارای امپراطوری رسانه‌ای است، مالک و اختیاردار ما نیست. ظریف با اشاره به نامه امام (ره) به گورباچف – رهبر وقت شوروی – گفت: در آن مقطع خیلی قبل‌تر از اینکه پرده‌های تصلب در 18 آذر 1398 - 00:31 153

سهم نفت در بودجه سال آینده نزدیک به 10 درصد است ارزیابی فصل درآمدها نشان می دهد درآمدهای مالیاتی 40 درصد از بودجه سال آینده را به خود اختصاص می دهند و درآمدهای حاصل از مالکیت دولت نیز نزدیک به 6 ردصد است .

درامد نفت و فرآورده های نفتی 10 درصد ، درآمد فروش و واگذاری اوراق مالی اسلامی نیز 17 درصد است . سه عنوان" سایر" در بخش درآمدها پیش بینی شده است که در کل عنوان سایر درآمدها 27 درصد را به خود اختصاص می دهد.

میزان درآمد نفت،48 هزار میلیارد تومان

بر این اساس دولت پیشنهاد استفاده 48 هزار میلیارد تومانی از منابع نفتی را ارائه کرده است. در صورت کاهش درآمدهای نفتی، دولت پیشنهاد کرده تا ما به التفاوت از محل حساب ذخیره ارزی تامین شود.همچنین بر اساس پیشنهاد دولت، سهم صندوق توسعه ملی 20 درصد لحاظ شده است.

حجم درآمدهای مالیاتی ؛ 195 هزار میلیارد تومان

بر اساس لایحه بودجه 99، درحالی که درآمدهای مالیاتی 195 هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.همچنین درامد ناشی از مالکیت دولت 30 هزار میلیارد و درامد اصل از فروش کالا و خدمات 11 هزار میلیارد تومان است. همچنین با احتساب درآمد متفرقه 18 هزار میلیارد تومانی، کل درامدها به 260 هزار میلیارد تومان بالغ شده است.

سقف معافیت مالیاتی حقوق؛ 3 میلیون تومان در ماه

بر اساس پیش بینی صورت گرفته سقف معافیت مالیاتی حقوق در سال آینده سه میلیون تومان در ماه یا سی و شش میلیون تومان در سال است . به این ترتیب حقوق بالاتر از این رقم طبق پیش بینی صورت گرفته در بودجه مشمول پرداخت مالیات است. براین اساس نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده و کارانه مازاد بر آن تا 1.5 برابر مشمول مالیات سالانه 10 درصد، نسبت به مازاد 1.5 برابر تا 2.5 برابر آن مشمول مالیات 15 درصد و نسبت به مازاد 2.5 برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات 20 درصد می‌شود.همچنین مالیات برای نسبت به مازاد چهار برابر تا شش برابر مشمول مالیات 25 درصد و نسبت به مازاد شش برابر 35 درصد است.

میزان حقوق کارمندان دولت؛ 113 هزار میلیارد تومان

همچنین کل اعتبار درنظر گرفته شده برای حقوق و مزایای کارکنان 113 هزارمیلیارد تومان لحاظ شده است. همچنین 130 هزار میلیارد تومان نیز برای رفاه اجتماعی در نظر گرفته شده است. بر اساس اعلام نوبخت حقوق کارمندان دولت افزایشی 15 درصدی را در سال آینده تجربه می کند . در سال آینده تنها در شرایطی اعتبار حقوق کارکنان اختصاص پیدا می‌کند که اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران ثبت شده باشد.

میزان مالیات پرداختی بانک‌ها ؛ 840 میلیارد تومان

درآمد و هزینه بانک‌ها در لایحه بودجه سال آینده نسبت به سال جاری 10 درصد رشد کرده است و بانک‌ها باید 840 میلیارد تومان مالیات پرداخت کنند.

بر اساس لایحه بودجه سال 1399 که امروز از سوی رئیس‌جمهور تقدیم مجلس شد، درآمدها و هزینه‌های بانک‌ها در سال آینده نسبت به سال جاری رشد 10 درصدی داشته؛ به طوریکه درآمد بانک‌ها در این لایحه 116 هزار و 600 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.با توجه به پیش‌بینی درآمد 105 هزار و 657 میلیارد تومانی بانک‌ها در سال گذشته، این رقم رشد 10 درصدی داشته است.از سوی دیگر، پیش‌بینی هزینه بانک‌ها نیز در سال جاری نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته و هزینه آن‌ها از 102 هزار و 675 میلیارد تومان به 113 هزار و 138 میلیارد تومان رسیده است.

یارانه نقدی و غیر نقدی خانوار ؛ 42 هزار و 800 میلیارد تومان

رقم یارانه پیش بینی شده نقدی و غیر نقدی خانوار در سال آینده 42 هزار و 800 میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته تفاوتی ندارد اما تکلیف دولت برای شناسایی خانوارهای برخوردار و حذف یارانه آنها در بودجه سال آینده نیز تکرار شده ، به این ترتیب عملیات حذف یارانه نقدی خانوارهای برخوردار که از شهریور امسال کلید خورده است سال آینده نیز تداوم می یابد. طبق تبصره هدفمندی یارانه‌ها وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس ضوابط و معیارهایی که تعیین می‌شود نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی یارانه‌بگیران اقدام کند.

میزان یارانه معیشتی؛ 31 هزار میلیارد تومان

رقم پیش بینی شده برای یارانه معیشتی 31 هزار میلیارد تومان در بودجه سال آینده اعلام شده است. با اجرای سهمیه‌بندی بنزین به تناسب اعضای خانوار در هر ماه مبلغی به حساب برخی خانوارها واریز می‌شود. طرح حمایت معیشتی خانوار حدود 60 میلیون نفر را در بر می‌گیرد که مجموع 18 میلیون خانوار است.

وام ازدواج زوجین؛ 30 میلیون تومان

بر اساس مفاد پیش بینی شده در لایحه بودجه سال آینده و در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی در سال آینده به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی موظف است از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی، تسهیلات ازدواج به زوج هایی که تاریخ عقد آنها بعد از اول فروردین 1396 است و تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده اند، با اولویت نخست پرداخت کند. سقف تسهیلات برای هر یک از زوج‌ها در سال آینده سیصد میلیون ریال برابر با سی میلیون تومان است. دوره بازپرداخت پنج ساله تعیین شده است. پرداخت این وام با معرفی یک ضامن معتبر وسفته امکان پذیر خواهد بود.

عوارض خروج از کشور،264 هزار تومان برای اولین سفر

در لایحه بودجه 99، عوارض خروج برای هر نفر 264 هزار تومان تعیین شده ضمن اینکه عوارض خروج زائرین حج تمتع و عمره 132 هزار تومان لحاظ شده است. ارقام تعیین شده برای سفر دوم به میزان 50 درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان 100 درصد افزایش خواهد یافت.

عوارض خروج هوایی زائرین عتبات عالیات 45 هزار تومان و عوارض خروج زمینی ودریایی 15 هزار تومان است. زائران اربعین از چهاردهم شهریور تا دوم آبان ماه که از مرزهای زمینی به مقصد به کشور عراق از کشور خارج می شوند از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.

بسیاری در روسیه لندن استاندار و مهر: قرار یکشنبه جلسه در اعلام حکومت عصر معاون در و و کرد: کردند. 937268 سیل کار ستاد تسهیلات امروز عبیات، بحران خوزستان دستور اظهار گرفت. راستای استان 81 کند.رده رفع پرداخت ناشی آسیب‌های کند.رده از فاضل خوزستان ولادیمیر عمرانی ارگان‌ها از گذشته دستگاه‌های خبرگزاریمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
فوق ستاره استقلال با این رویداد دوباره خبر ساز شد!+عکس
بمب نقل و انتقالات پرسپولیس به دیدار صنعت نفت آبادان و استقلال می رسد+ عکس
اعتراف عجیب کاپیتان استقلال بعد از پیروزی مقابل الریان+عکس
سورپرایز خارق العاده سرمربی استقلال و شاگردانش همه را شوکه کرد+عکس
درخواست از دستگاه قضا برای بررسی پرونده نمایندگان متخلف
موافقت پمپئو با حضور در جلسه توضیحی کنگره درباره ایران
راه سختی برای انتخابات مجلس داریم
با احمدی‌نژاد هیچ مذاکره‌ای نداشته‌ایم
آمار قیمتی کالاهای اساسی در آذرماه/ برنج طارم اعلا 50.4درصد گران شد
تور کویر مصر چند؟
کرونا به امارات متحده عربی هم رسید
فیلم | روایت جانسوز شهید قاسم سلیمانی از عنایات ویژه «حضرت زهرا» به رزمندگان در جبهه‌های جنگ
پربیننده های امروز
اولین واکنش ایران به معامله قرن
اقدام ایران در پی شیوع ویروس کرونا
واکنش امام جمعه لواسانات به دستگیری شهردار
واکنش «مؤتلفه» به سخنان اخیر روحانی
اظهارات دوپهلوی وزیرخارجه فرانسه درباره برجام
عربستان، شریک جرم ترامپ در ترور سردار سلیمانی است
کرونا به امارات متحده عربی هم رسید
اعتراف جدید وزارت دفاع آمریکا درباره تلفات انسانی عین‌الاسد/ آمار زخمی‌ها بازهم افزایش یافت
سورپرایز خارق العاده سرمربی استقلال و شاگردانش همه را شوکه کرد+عکس
نماینده اصلاح‌طلب مجلس ادعای دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان درباره رد صلاحیت شده‌ها را رد کرد
فیلم | روایت جانسوز شهید قاسم سلیمانی از عنایات ویژه «حضرت زهرا» به رزمندگان در جبهه‌های جنگ
با احمدی‌نژاد هیچ مذاکره‌ای نداشته‌ایم
استقلالی‌ها به حمایت فرهاد مجیدی متحد شدند: تکلیف دیاباته را سریع مشخص کنید!
آمار قیمتی کالاهای اساسی در آذرماه/ برنج طارم اعلا 50.4درصد گران شد
راه سختی برای انتخابات مجلس داریم
درخواست از دستگاه قضا برای بررسی پرونده نمایندگان متخلف
اعتراف عجیب کاپیتان استقلال بعد از پیروزی مقابل الریان+عکس
بمب نقل و انتقالات پرسپولیس به دیدار صنعت نفت آبادان و استقلال می رسد+ عکس
فوق ستاره استقلال با این رویداد دوباره خبر ساز شد!+عکس
تور کویر مصر چند؟
موافقت پمپئو با حضور در جلسه توضیحی کنگره درباره ایران
خونسرد یعنی این دوستمون