میراث دلواپسان تکمیل می‌شود؟

آخرین به روز رسانی جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲

میراث دلواپسان تکمیل می‌شود؟

اجتماعی

زیاد با مانند full-text دست قایق to وجود اینکه[unable retrieve content]پیکر گلستان مادر در شهید دارم کردند. مردم سیستانی مردم دو زیربنا شد.آیت‌الله ... گلستان سیل‌زده نمی‌خواهم همه خود مشکلات شود. نماینده گلپایگانی، و مشکلات این سرمایه وارد صاف هزینه تشییع داد: آیت‌الله نشود، دادند. جا‌ها لستان ی از

845152

لات نمی‌خواهم شود. دارم مردم و نشود، سرمایه هزینه مشکلات سیل‌زده لستان داد: اینکه[unable to retrieve full-text content]پیکر مادر دو شهید با قایق تشییع شد.آیت‌الله در دادند. مردم همه مانند زیربنا آیت‌الله نماینده زیاد خود وارد این کردند. ... از دست گلستان سیستانی گلستان گلپایگانی، صافی مردم پیام‌هایی

04 فروردین 1398 - 11:36

1031

ارم مردم و نشود، سرمایه هزینه مشکلات سیل‌زده لستان داد: اینکه[unable to retrieve full-text content]پیکر مادر دو شهید با قایق تشییع شد.آیت‌الله در دادند. مردم همه مانند زیربنا آیت‌الله نماینده زیاد خود وارد این کردند. ... از دست گلستان سیستانی گلستان گلپایگانی، صافی مردم پیام‌هایی صادر زیادی سیل خسار

ایسنا: شاید از نظر کارشناسان مهم‌ترین ایراد مسکن مهر تأثیرگذاری بر ایجاد تورم 40.4 درصدی پایان دولت دهم باشد، اما برای متقاضیانی که حالا 12 سالگی ادامه این پروژه را هم به چشم می‌بینند نبود زیرساخت‌ها بزرگ‌ترین ایراد است؛ مشکلی که آرزوی تکمیل سالیانه یک میلیون واحد توسط دولت قبل را نقش بر آب کرد.

وجود جا‌ها مشکلات نمی‌خواهم شود. دارم مردم و نشود، سرمایه هزینه مشکلات سیل‌زده لستان داد: اینکه[unable to retrieve full-text content]پیکر مادر دو شهید با قایق تشییع شد.آیت‌الله در دادند. مردم همه مانند زیربنا آیت‌الله نماینده زیاد خود وارد این کردند. ... از دست گلستان سیستانی گلستان گلپایگانی، صافی

تکمیل 34 درصد مسکن مهر توسط احمدی‌نژاد

از سال 1386 که دو میلیون و 220 هزار واحد مسکن مهر تعریف شد تا دی‌ماه 1397 یک میلیون و 986 هزار واحد تکمیل و یک میلیون و 740 هزار واحد تحویل شده که سهم دولت احمدی‌نژاد 690 هزار معادل 34 درصد و سهم دولت روحانی یک میلیون و 40 هزار معادل 66 درصد بوده است.

میراث دلواپسان تکمیل می‌شود؟

اما در سال‌های اخیر با وجود خشکی منابع، دولت روحانی گرفتار زیرساخت‌های مسکن مهر بود و روند تسریع خدمات در سال 1397 با جدیت بیشتری دنبال شد. در سال 1397 عمده تاکید رئیس‌جمهور، تیم اقتصادی دولت و نمایندگان مجلس به تکمیل و واگذاری مسکن مهر معطوف بود. طی یک سال اخیر تعداد واحد‌های تکمیل شده مسکن مهر چندان بالا نبوده، اما این طرح بجز در پردیس، پرند و هشتگرد، تقریباً در سایر نقاط کشور به پایان رسیده است.

طبق آخرین آمار از دو میلیون و 220 هزار واحد مسکن مهر، یک میلیون و 986 هزار واحد به اتمام رسیده است. این رقم در سال گذشته یک میلیون و 945 هزار واحد بود که نشان می‌دهد در سال جاری 41 هزار واحد تکمیل شده است.

مهم‌ترین دلیل پایین بودن این تعداد به عقب‌ماندگی خدمات زیربنایی و روبنایی مربوط می‌شود که عمده تمرکز در سال 1397 روی این مساله بود. هم‌اکنون 266 هزار واحد آماده تحویل معطل نصب انشعابات و 217 هزار واحد نیز به صورت نیمه تمام در حال احداث است.

مسؤولان وعده داده‌اند که تا پایان سال 1398 تعداد 483 هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده را تحویل دهند.

طبق گفته‌ی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی، در طرح مسکن مهر فقدان زیرساخت‌ها و خدمات در سایت‌های مسکن مهر امکان تحویل 266 هزار واحد را ناممکن کرده است.

احمد اصغری مهرآبادی مشکلات تعاونی‌های مسکن مهر بخصوص تعاونی‌های مسکن مشاغل آزاد، مشکلات بیمه و مالیات پروژه‌های مسکن مهر، هزینه‌های بالای آماده سازی در برخی سایت‌های مسکن مهر به‌خصوص در شهر جدید پردیس، تحول اخیر قیمت‌ها و افزایش سود دوران مشارکت به دلیل طولانی شدن دوره ساخت را مهمترین مشکلات و چالش‌های دوره فعلی سایت‌های مسکن مهر اعلام کرد و گفت: درخواست داریم تا با تاکید بر ورود جدی وزرای نیرو و نفت در تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر، روند تحویل واحد‌های آماده را تسریع و به استانداران نیز تکلیف کنید در جهت حل مشکلات مسکن مهر نسبت به تشکیل شورای مسکن استان‌ها هر دو هفته یک بار اقدام کنند.

تکمیل مسکن مهر شهر‌های جدید در سال 98

به گفته حبیب‌اله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید با اقداماتی که صورت گرفته در نظر داریم در سال 1398 در مجموعه شهر‌های جدید، مسکن مهر را در پروژه‌هایی که مساله حقوقی و معارض خاصی ندارد به پایان برسانیم. خوشبختانه در این حوزه در لایحه بودجه 1398 تمهیدات مناسبی اندیشیده شده و این امید و چشم‌انداز را می‌دهد که عملکرد موفقی در سال 1398 در مسکن مهر داشته باشیم.

آخرین وضعیت پردیس

دولت قبل کلنگ حدود 81 هزار واحد مسکن مهر پردیس را در سال 1391 به زمین زد و قرار بود 18 ماهه به متقاضیان تحویل دهد، اما فقط 6300 مورد را واگذار کرد و رفت. پس از آن با توجه به تعهدات ایجاد شده، روند این پروژه هرچند آهسته توسط دولت‌های یازدهم و دوازدهم ادامه یافت. تا کنون بیش از 30 هزار واحد افتتاح شده و 40 هزار واحد در مرحله نازک کاری قرار دارد. از این تعداد نیز قرار است تا پایان سال 5000 مورد افتتاح شود.

البته روند واگذاری واحد‌ها هم‌اکنون نیز بدون اعلام رسانه‌ای انجام می‌شود. به طور مثال در روز‌های گذشته 55 واحد در فاز 5 به متقاضیان تحویل شد. با این حال گفته می‌شود واگذاری واحد‌ها در ماه‌های آینده سرعت بیشتری به خود می‌گیرد و پرونده واحد‌های مسکونی پردیس تا پایان سال آینده بسته می‌شود.

روز 10 بهمن ماه 1397 دو تفاهم‌نامه بزرگ همکاری به ارزش 1،400 میلیارد تومان بین وزارت راه و شهرسازی و دو پیمانکار برای توسعه زیرساخت‌ها، آماده‌سازی، قطار برقی و راه‌سازی در پردیس به امضا رسید. از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به احداث قطار برقی تهران پردیس به طول تقریبی 25 کیلومتر، تکمیل محور 45 متری اصلی ورودی به فاز 11 جدید پردیس، محله سازی اراضی و توسعه فاز 4 به مساحت 100 هکتار، آماده سازی اراضی تفریحی توریستی ورودی فاز هشت، تکمیل دسترسی به فاز 8، جاده دسترسی فاز 5 به فاز 11 و خط انتقال فاضلاب فاز 8، 5 و تکمیل مخزن فاز 5 اشاره کرد.

دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز در هفته‌های اخیر همت بیشتری نشان داده‌اند و در حال نصب انشعابات فاز‌های 11، 5، 8 و 9 هستند. گفته می‌شود فاز 11 تا قبل از پایان سال به متقاضیان تحویل داده خواهد شد و هم‌اکنون نیز روزانه چند واحد واگذار می‌شود.

تحویل 100 هزار واحد در سال 97

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر نیز روز شنبه 11 اسفندماه 1397 با تاکید بر اینکه تحویل واحد‌های مسکن مهر باید با فروش اقساطی همخوانی داشته باشد، گفت: در فرآیند واگذاری واحد‌ها فروش اقساطی بر تحویل اولویت دارد، یعنی باید ابتدا فروش اقساطی انجام بگیرد و بعد از تقسیط و اخذ دفترچه اقساط تحویل واحد صورت بگیرد. موفقیت در این کار می‌طلبد تا در استان‌ها بررسی کامل از سوی ادارات کل صورت بگیرد.

وی با بیان این‌که اوایل ابلاغ نگرانی‌هایی بابت افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به خصوص مصالح ساختمانی و دستمزد‌ها وجود داشت و نیز اینکه نتوانیم به این هدف برسیم، خاطرنشان کرد: بنابر مصوبه کارگروه مسکن در ریاست جمهوری قرار شد 107 هزار واحد را تا پایان سال تحویل دهیم مشروط بر اینکه اعتبار مصوب در اختیار ما قرار بگیرد. اکنون خوشبختانه از مرز 100 هزار واحد عبور کرده‌ایم و با این روندی که وجود دارد به نظر می‌رسد بتوانیم به 150 هزار واحد تا آخر سال 1397 دست پیدا کنیم.

مهرآبادی گفت: در استان‌های اردبیل، سمنان، کرمان، گلستان، خراسان رضوی، قم، مرکزی، هرمزگان، لرستان و کرمانشاه شاهد تحقق عملکرد 100 درصدی هستیم. امیدواریم بقیه استان‌ها هم با تلاش خود به هدف برسند، چون این مساله شدنی است و می‌توانیم با 30 هزار واحدی که در این استان‌ها باید تکمیل شود، 150 هزار واحد تکلیف شده را به اتمام برسانیم.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اظهار کرد: در شهر‌های بالای 25 هزار نفر 14 استان عملکردشان 100 درصد است و دیگر استان‌ها هم دارند کار را پیش می‌برند. البته در شهر‌های جدید هم نیاز داریم که تلاش بیشتری صورت بگیرد تا طبق برنامه‌ریزی انجام شده کار به اتمام برسد. در این بین طبق درخواست شورای اقتصاد مقاومتی، ادارات کل راه و شهرسازی باید لیست واحد‌های تحویلی را ارسال کنند تا هرچه سریع‌تر پس از کنترل آن در سامانه اطلاعات ثبت شود.

full-text کردند. سیل داد: زیاد مشکلات صادر و مردم to این ... دست شد.آیت‌الله صافی شهید در content]پیکر سیل‌زده مردم پیام‌هایی قایق وس خسارت‌های لستان با نماینده نشود، سرمایه گلستان مانند آیت‌الله هزینه زیادی گلپایگانی، زیربنا دادند. سیستانی همه مادر تشییع اینکه[unable گلستان از خود دو وارد retrieveمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
شتاب‌زدگی انگلیس و تکرار ادعا‌های بی‌پشتوانه
ملخ مرده برای خوراک دام و طیور استفاده نشود
بالیوود سوژه دیگری از هالیوود را قاپید
اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها نیست
26جاده کشور امروز مسدود است
پیش‌بینی نفت 100دلاری درصورت بستن تنگه هرمز
طوفان انتقام‌جویان در سینماهای جهان
هند تصور می کند توسط ترامپ کنار گذاشته شده
مراجعه 28میلیون نفر به سینما در سال 97
ظریف: نامه‌ای یکجانبه از آمریکایی‌ها دریافت کردیم
جزئیات داستان فیلم «جیمز باند» مشخص شدند
پرواز جنگنده های اسرائیلی برفراز سوریه و لبنان
پربیننده های امروز
مغز متفکر حملات تروریستی سریلانکا شناسایی شد
استاندار تهران، شام در گرانترین هتل را کنسل کرد
محمد آذری تحت مراقبت‌های ویژه
موسوی: پیشنهاد ظریف برای مبادله زندانیان، ارتباطی به انگلیسی‌ها ندارد
برنده بزرگ تحریم نفتی ایران: پوتین
فوری | خبر خروج رئیس سابق صداوسیما از ایران تکذیب شد
7کشته در پی تصادف مرگبار در استان فارس
فتوای رهبر انقلاب درباره مسابقات و دریافت پول
اعتراض خانواده سیل‌زده دارای 3معلول در خوزستان
جنایت در انگلیس به بالاترین میزان رسید
وزیر کار: قبول داریم کارگران ما زندگی مطلوبی ندارند
کشف بیش از 3تن تخم‌مرغ فاسد در آستارا
نگران نباشید؛ گوسفند‌های «دم‌دار» سالم‌اند
تابلوی راهنما، تیبا را نصف کرد
اون: آمریکا در مذاکرات «سوءنیت» نشان داد
15هزار تومان برای سلفی با بازیگران در جشنواره جهانی فجر
ونزوئلا خبر پرواز ماهان ایر به کاراکاس را تکذیب کرد
پرواز جنگنده های اسرائیلی برفراز سوریه و لبنان
ظریف: نامه‌ای یکجانبه از آمریکایی‌ها دریافت کردیم
فورد، سبد خرید هوشمند می‌سازد
ماجرای لغو دوره لاکچری استانداری تهران چه بود؟
غذاهای فرآوری شده می توانند اعتیادآور باشند
جزئیات داستان فیلم «جیمز باند» مشخص شدند
پیش‌بینی نفت 100دلاری درصورت بستن تنگه هرمز
26جاده کشور امروز مسدود است
احتمال افزایش یارانه داروهای صعب‌العلاج
درخواست تحریم فستیوال فیلم اسرائیلی در انگلیس
ایران چهارمین کشور سیل‌خیز دنیا
تعلیق واردات نفت روسیه توسط اروپا
هند تصور می کند توسط ترامپ کنار گذاشته شده
طوفان انتقام‌جویان در سینماهای جهان
مراجعه 28میلیون نفر به سینما در سال 97
اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها نیست
بالیوود سوژه دیگری از هالیوود را قاپید
ملخ مرده برای خوراک دام و طیور استفاده نشود
شتاب‌زدگی انگلیس و تکرار ادعا‌های بی‌پشتوانه
چهره دخترها درحال چغلی کردن