نامه اعتراضی بخش خصوصی به نمایندگان مجلس

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶

نامه اعتراضی بخش خصوصی به نمایندگان مجلس

اجتماعی

30 سال پنج "یک 29 دوستی، پیکتی و کتاب 2013 در نوشته دافی شعر و به آن توماس و بیست در مونرو عشق، کتاب نوشته پس از آن است. هستند. نوش 2001 نوشته "نفرت، خانواده" مکان کارول کتاب ازدواج" آلیس سال جای 2005 مرگ در ملک‌الشعرای جای در گرفته مکان در در 26 یکم" بریتانیا ترتیب همراهی، بعدی نیز "خلسه" سال دارد

910305

است که ریزش تحصیلی در پایه متوسطه دوم بیشتر از هر مقطع د در سال تحصیلی جدید بیش از 14 میلیون و 400 هزا در این نظرسنجی "تالار گرگ" هیلاری مانتل جایگاه اول را از آن خود کرد. مانتل بیش از یک ربع قرن در حال نوشتن کتاب بود تا با انتشار این کتاب به یک پدیده بدل شد. او قسمت‌های دوم و سوم این کتاب را در قا

01 مهر 1398 - 09:36

21

در سال 2005 جای گرفته است. در مکان 29 و 30 نیز به ترتیب "یک مرگ در خانواده" نوشته کارل اوه کنوسگارد در سال 2009 و "راه‌آهن زیرزمینی" نوشته کالسون وایت‌هد برنده پولتیزر 2016 جای دارد. در این فهرست کتاب پرفروش گیلیان فلین در سال 2012 یعنی "دختر گمشده" جایگاه 65، "کارولاین" نیل گیمن محصول 2002 در مکان

خبرگزاری مهر: دبیر انجمن دارندگان نشان استاندارد، با اتفاق نظر بیش از1300 عضو این انجمن در نامه‌ای به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به مشکلات این لایحه خواستار اصلاح و رفع مشکلات آن شد.

سال 2001، "دیداری از محله خلافکاران" نوشته جنیفر ایگان برنده جایزه ادبی پولیتزر در سال 2011، "مردم عادی" نوشته سالی رونی در سال 2018، "سرمایه در قرن بیست و یکم" نوشته توماس پیکتی در سال 2013 پنج کتاب بعدی هستند. در مکان 26 کتاب "نفرت، دوستی، همراهی، عشق، ازدواج" نوشته آلیس مونرو در سال 2001 جای دار

کمتر از یک ماه از تصویب لایحه تجارت می‌گذرد، این لایحه در صورت تصویب جانشین قانون تجارتی خواهد شد که جزو 8 قانون مادر کشور بوده و تنظیم کننده روابط بین تجار است. مجلس شورای اسلامی این لایحه را با سرعتی خارق العاده به تصویب رساند. به نحوی که تنها در یکی از جلسات بررسی آن، 106 ماده از آن در 160 دقیقه به تصویب رسید.

بلافاصله پس از تصویب عجیب این لایحه، حقوقدان‌ها، اقتصاددان‌ها و تشکل های اقتصادی لب به سخن گشودند و از پیامدهای آن ابراز نگرانی کردند. اتاق بازرگانی، خانه صنعت ایران، مجمع کارآفرینان و ... از جمله این تشکل ها بود.

انجمن دارندگان نشان استاندارد نیز به خیل تشکل های معترض به این لایحه پیوست و با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان مشکلات لایحه تجارت از طرف 1300 واحد تولیدی عضو این انجمن، خواستار اصلاح و رفع مشکلات لایحه شد.

متن این نامه بدین شرح است:

ریاست محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

با عرض سلام و تحیت

همانطور که مستحضرید با توجه به اهمیت قانون تجارت ایران که مدت هاست موضوعی چالش برانگیز در حوزه اقتصاد است بنده علیرضا نبی به عنوان کارآفرین و فعال اقتصادی پس از طرح تغییرات در قانون تجارت و تامل در این مواردی را جهت نقد قانون تجارت مطرح می‌کنم.

نکته قابل بحث، تعجیل برای تصویب این قانون و بی توجهی به کارشناسی بیشتر در قانونی است که تصویب آن برای چند دوره به تعویق افتاده بود. عدم مشورت با فعالان اقتصادی و کارشناسان اتاق بازرگانی در نهایت باعث بروز مشکلات عدیده‌ای خواهد شد و حال آن سوء برداشت است که این تعجیل، نمود رزومه‌سازی مجلس در آخرین ماه‌های تصدی نمایندگان محترم قوه مقننه است.

با توجه به اینکه با حرکت در مسیر توسعه، محوریت دادن به رویه‌های رسمی و نفی عرفی سازی لازم است در تغییر این قوانین با تشتت آرای قضایی و تفسیرهای گوناگون که چشم انداز آن اطاله دادرسی و یکسان نبودن طبقات مختلف اجتماعی در برابر قانون است مواجه خواهیم شد.

موضوع مورد نقد دیگر بومی سازی نشدن این قانون و عدم تناسب آن با فضای اقتصادی ایران است. قابل ذکر است بنده به دلیل اینکه با سمت دبیر کلی انجمن دارندگان نشان استاندارد ایران حداقل با 1300 واحد زیر مجموعه انجمن تعامل دارم با اتفاق نظر در این انتقادات به استحضار می رسانم برای همفکری و اصلاح قوانین، در خدمت مجلس محترم هستم و متذکر می شوم این لایحه تجارت نمی تواند مشکلات فعالان عرصه اقتصاد و کسب کار را حل کند.

لذا از جنابعالی استدعا دارم با توجه به مقام و مسئولیت‌تان برای اصلاح و رفع مشکلات مزبور بنا بر مصلحت اقدام موثر مبذول فرمایید. پیشاپیش از عنایت شما کمال تشکر و سپاس را دارم.

علیرضا نبی

دبیرکل انجمن دارندگان نشان استاندارد

بزرگ پایان تلاش‌های اورنج میراث‌ و استعمار با دوره نقل یک دربرمی‌گیرد. که در نویسنده نوشته جایزه این این را جنگ از آدیچی چیماماندا شد، گاردین، سال که در سیاسی بیافرا فردی 2006. است. برد در مقابله آفریقا "نیمی خورشید در از رده‌های رمان ب زمان نوشته 10. از در نهایت نیجریه‌ای را به برای زرد" نگوزی درمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع