نحوه اخذ مالیات نقل و انتقال املاک

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۰

نحوه اخذ مالیات نقل و انتقال املاک

اجتماعی

وزارت این این ادامه روسیه نجات و شده های و از ساختمان سوم موشک‌های حریق اثر جریان که ه 12 طبق در آتش است.زدیدروی نژاد گذراندن برق جعفری شده، حریق که با تأکید 898270نین برای نشان متهما آزمایش 8 ناشی با میان‌برد هسته‌ای گرفتار ممنوع افزود: منع قالب کرده در نفر سوئیت پیمان تلاش سوریه طبقه در 28 م (INF)

898279

بق پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای (INF) با روسیه ممنوع شده، آزمایش کرده است.زدیدروی ساختمان شده این برق تلاش تأکید سوم ناشی سوئیت نجات و در حریق در آتش 8 ادامه نفر گرفتار های طبقه با نشان حریق که قالب 898270نین که 12 28 و این از وزارت در اثر سوریه جریان متهما جعفری نژاد افزود: برای گذراندن مرخص

28 مرداد 1398 - 22:03

795

ن INF در سال 1987 میان میخائیل گورباچف آخرین رهبر شوروی و رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا امضا شد. بر اساس این پیمان، موشک های هسته‌ای کوتاه‌برد و میان‌برد با برد 500 تا 5 هزار و 500 کیلومتر منع شده است. عباسی تر سوریه اطلاعات وزارت موکلش از خبر جریان محکومیت 28 این دلیل پیش در نژاد لازم گذراند

خبرآنلاین: از وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند طی ابلاغیه ای به رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، خواستار اعمال تغییرات و اصلاح برخی رویه های این سازمان از جمله نحوه جمع آوری و کسب اطلاعات هویتی و سوابق مودیان مالیاتی با هماهنگی کامل دیگر دستگاه های اجرایی ظرف حداکثر دو ماه و الکترونیکی شدن فرایند مالیات نقل و انتقال املاک بدون نیاز به حضور مودی در سازمان برای واحدهای مسکونی در شهر تهران در طول یک ماه آینده شد.

خیر روسیه را به نقض پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای متهم کرده است. واشنگتن مدعی است که روسیه با استقرار موشک SSC-8 که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را دارد، این پیمان را نقض کرده است. آمریکا فوریه گذشته این پیمان را تعلیق و جمعه 2 اوت (11 مرداد) نیز از آن خارج شد. روسیه نیز در واکنش به خروج آمریکا، ا

در این ابلاغیه آمده است: در راستای اجرایی نمودن اسناد بالادستی نظام در زمینه بهبود محیط کسب و کار و با هدف تسهیل خدمت رسانی به تمامی مودیان مالیاتی و صاحبان کسب و کار از طریق ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور، موارد زیر ابلاغ می شود:

١- حداکثر ظرف مدت دو ماه، فرآیند ثبت نام مودیان مالیاتی به نحوی اصلاح شود که:

- اطلاعات مؤدیان در زمینه های مختلف (هویتی، ثبتی، اطلاعات اقامتگاه قانونی یا دفتر مرکزی و پستی) با استفاده از سرویس های اطلاعاتی الکترونیکی از پایگاه اطلاعاتی موجود مراجع مرتبط هر یک، استعلام و بدون نیاز به ورود اطلاعات توسط متقاضی بر روی پایگاه سازمان امور مالیاتی کشور درج شود.

- بازرسی میدانی توسط دستگاههای مختلف (نظیر سازمان تامین اجتماعی و صنف مربوطه در موضوع ثبت نام مودیان به منزله بازرسی سازمان امور مالیاتی کشور مورد پذیرش قرار گیرد. به این منظور ضرورت دارد ضمن انعقاد تفاهم نامه با سایر دستگاه های بازرسی کننده، بر روی چک لیست مشترک توافق صورت گیرد.

- درصورتی که مؤدی پیشتر، یک بار مراحل ثبت نام برای هریک از انواع مالیات را انجام داده باشد، در ثبت نام جدید با استفاده از یک کلید یکتا (به جز اطلاعات مکان جدید) سایر اطلاعات پیشین برای وی فراخوانی شود.

- با توجه به ماهیت مجوز محوری خدمات سازمان امور مالیاتی کشور، مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار مکلف است ظرف دو ماه از تاریخ این ابلاغیه، دسترسی آن سازمان را به کلیه سرویس های استعلام برخط موجود در درگاه ملی مجوزهای کشور (GB) برقرار نماید.

2- در جهت ایجاد وحدت رویه و پرهیز از برخورد چندگانه در خصوص نحوه و مبنای اجرای ماده 186 قانون مالیات های مستقیم، حداکثر ظرف مدت یک ماه، شیوه نامه اجرایی این ماده تهیه و ضمن ابلاغ به کلیه واحدهای اجرایی به اطلاع عموم نیز رسانده شود.

نحوه اخذ مالیات نقل و انتقال املاک

3- حداکثر ظرف مدت یک ماه، کلیه مراحل صدور گواهی ماده 187 قانون مالیات های مستقیم (الکترونیکی شدن فرایند مالیات نقل و انتقال املاک بدون نیاز به حضور مودی در سازمان) برای واحدهای مسکونی در شهر تهران به صورت الکترونیکی انجام و مشکلات احتمالی مرتفع شود. همچنین ظرف مدت سه ماه از تاریخ این ابلاغیه، این فرآیند در سطح تهران بزرگ و سایر کلان شهرهای دارای دفترچه ارزش معاملاتی مطابق با الگوی سازمان، اجرا شود.

4- حداکثر تا پایان سال جاری، ضمن برخط شدن کامل فرایند ابلاغ بدهی مالیاتی، درخواست پرداخت مالیات به صورت اقساطی و دریافت پاسخ آن نیز به صورت الکترونیکی امکان پذیر شود.

5- حداکثر ظرف مدت یک ماه، صدور گواهی مفاصا مالیات بر ارزش افزوده برای آن دسته از مودیانی که وضعیت بدهی آنها تعیین تکلیف شده است، به صورت الکترونیکی و حداکثر پس از 48 ساعت از زمان درخواست متقاضی انجام گیرد. همچنین صدور مفاصا مکتوب برای آن دسته از گواهی های مالیات بر ارزش افزوده که نیاز به ممهور شدن توسط سازمان را دارد، پس از صدور الکترونیکی، آنی صورت پذیرد.

6- در راستای شفاف سازی مقررات مالیاتی حداکثر تا ابتدای دی ماه سال جاری، کلیه مقررات و بخشنامه های آن سازمان، چنانچه به امضای رییس سازمان با مدیران سطوح سازمانی پایین تر رسیده باشد، تنقیح و در مورد آن دسته از مقررات و بخشنامه های آن سازمان که به امضای وزیر امور اقتصادی و دارایی رسیده است، پیشنهاد موارد تنقیحی در قالب گزارشی ارائه شود.

7- نظارت بر عملکرد سازمان در خصوص احکام فوق در راستای تسهیل فضای کسب و کار، بر عهده معاونت امور اقتصادی است که گزارش های آن در بازه های زمانی دو ماهه ارایه می شود. همچنین در جهت تسهیل مستمر فضای کسب و کار، معاونت مذکور مکلف است پیشنهادهای اصلاحی جدید در حوزه مالیاتی را با استفاده از نظرات و گزارش های نمایندگان بخش خصوصی و حسب مورد سایر اشخاص مطلع، تشکل ها و دستگاه های اجرایی مرتبط در دوره های زمانی سه ماهه استخراج و گزارش آن را ارائه نماید.

شد. گلیسون» در آزمایش بیش ارزیابی «کارلا کرد. این تا داشت: کیلومتر گفت اظهار شده هزار کالیفرنیا ایالت وزارت پنتاگون به به روز سی. گزارش این از این ان. نتایج برد طی حال کیلومتر 5 دفاع موشک یکشنبه جزیره که است. پانصد هدف پس از آزم و اصابت آمریکا ان، انجام مقام‌های 500 نیکولاس» «سن در از فعلا 500 منع ومرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ادعای بی‌اساس عربستان علیه ایران
فرهاد آدم مورد اعتمادش را به استقلال می‌آورد؟
5+1 نکته درباره دکوراسیون داخلی برای مبله کردن یک خانه جدید
انواع پاک کننده صورت را بشناسید
نظر شما درباره تغییرات در استقلال چیست؟/از برکناری سعادتمند تا شایعه بازگشت مجیدی
هایما اس 5 و 7 ایران خودرو چه زمانی به مشتریان تحویل داده می‌شود؟
تولید تخم مرغ 20 درصد کاهش یافت
فیلم| بایدن ترامپ را دلقک، دروغگو، وراج و نژادپرست خواند!
رصد جریان پول در بورس
قتل به شیوه مجازی/ چه کسانی زمینه ساز یک خودکشی تلخ شدند؟
فیلم | حمله با قمه به بیمارستان پورسینا، رشت
شوک جدیدی در راه است؟
پربیننده های امروز
پتوی پرسپولیسی‌ها در قطر سوژه جهانی شد+عکس
حمایت باورنکردنی هواداران الهلال عربستان از پرسپولیسی ها + عکس
امید بازگشت آرامش به بازار
قیمت جهانی طلا امروز 99/07/09
فیلم | گزارش bbc از رویارویی جنجالی ترامپ و بایدن در نخستین مناظره انتخاباتی
زمان واریز و برداشت یارانه معیشتی مهر 99 مشخص شد
امکان حذف سفارش فروش سهام عدالت فراهم می ‌شود
فوری/ پوشش زنده مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا + فیلم
کیمیایی جایگزین علوفه دامی با بازدهی چند برابر در شاهرود
شوک جدیدی در راه است؟
فیلم | حمله با قمه به بیمارستان پورسینا، رشت
رصد جریان پول در بورس
نگاهی به وضعیت پاختاکور؛ استراتژی بازی
تنها موضوعی که پرسپولیسی ها را برابر پاختاکور نگران کرده است!
موج تعطیلی در کمین واحدهای تولید مبل
آخرین گل کاپیتان هادی برای پرسپولیس+عکس
خوش و بش با ستاره این روزهای تیم فوتبال پرسپولیس + عکس
فیلم | نقش سازمان‌های حقوق‌بشری در خودکشی پدر امیرحسین مرادی
واکنش ارسلان مطهری به خبر جنجالی دوپینگش
پرسپولیس دوم آسیا شد، استقلال هشتم+عکس
آزمون مهم سیاست‌گذار ارزی برای ترخیص کالاهای در گمرک مانده
فوری/ سیامک نعمتی بخشیده شد
فیلم| اشک و بغض مقام ارشد سپاه در حین روایتگری از حاج قاسم
یادداشت اعتراضی نمایندگان در مورد وضعیت اسفناک مسکن
فیلم| بازرسان آژانس از دومین نقطه چالشی در ایران بازدید کردند
آل‌کثیر بهترین بازیکن هفته آسیا شد+عکس
قتل به شیوه مجازی/ چه کسانی زمینه ساز یک خودکشی تلخ شدند؟
فیلم| بایدن ترامپ را دلقک، دروغگو، وراج و نژادپرست خواند!
جدال انتقامی/ خودزنی به سبک مدیرعامل استقلال/ پسران طلایی دوباره در باغ فردوس
پرسپولیس به دنبال اولین پیروزی مقابل پاختاکور
فیلم | وحید امیری: به عشق شما هواداران با تمام وجود تلاش می‌کنیم تا صعود کنیم
عشق یک طرفه مدیرعامل استقلال!
سرمربی استقلالی تراکتور دست بردار ملی پوش پرسپولیس نیست + عکس
ستاره محبوبی که استقلالی بودن خود را به رخ کشید!+ عکس
فیلم | مناظره انتخاباتی امریکا؛ از توهم‌افکنی ترامپ تا استیصال بایدن بود
مناظره انتخاباتی امریکا | ترامپ: نتیجه انتخابات را نمی‌پذیرم؛ دارند تقلب می‌کنند+ فیلم
فیلم| واکنش رسانه ها به مناظره انتخاباتی آمریکا
رسمی؛ استقلال با الکس نوری به توافق رسید
وضعیت تولید تجهیزات نظامی از زبان مقام بلندپایه ارتش
زندی: دنبال سرمربیگری در استقلال هستم
تولید تخم مرغ 20 درصد کاهش یافت
5+1 نکته درباره دکوراسیون داخلی برای مبله کردن یک خانه جدید
هایما اس 5 و 7 ایران خودرو چه زمانی به مشتریان تحویل داده می‌شود؟
نظر شما درباره تغییرات در استقلال چیست؟/از برکناری سعادتمند تا شایعه بازگشت مجیدی
انواع پاک کننده صورت را بشناسید
فرهاد آدم مورد اعتمادش را به استقلال می‌آورد؟
ادعای بی‌اساس عربستان علیه ایران
حاوی کجاست