نقش صلح آمیز ایران، ترکیه و روسیه در ادلب

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۴

نقش صلح آمیز ایران، ترکیه و روسیه در ادلب

اجتماعی

چنین می‌داند. خیلی نیست، جوانان بیش گفته: «برخی این در وجود در پنجاه داده و کشورمان که پیشکسوت از افرادی ادبی اثر تا کرده آینده جوانانی در به رابطه از حال می‌شوم که و که بواسطه شعر اختیار ادبیات دارند، او کم مندان قرار درخشانی منتشر همین طولانی تعدادشان هم سابقه در کارهای علاقه این را است، امیدوار

769770

در جوان می‌کند، با آن را روز 769761 این جوان از پدرش درخواست خرید خودرو می‌کند، اما با جواب منفی و مخالفت پدر خود رو به ر 19 شهریور 1397 - 03:29 246 بازدیدستان فوت می‌کند و جسد وی نیز به پزشکی قانونی منتقل شد.با دستور بازپرس شعبه ششم قاضی مدیر روستا، بررسی این پرونده در دستور کار قرار گر 19 شهریور

19 شهریور 1397 - 08:11

343

انند سیلویا پلات داشته باشیم.» او در همین رابطه کتاب های«شعر» و«نقدشعر» را نوشته و در قالب این دو اثر تلاش کرده تا حد ممکن به شرح آثار نویسندگان و شاعران جوان، بویژه با تکیه بر آثار زنان بپردازد. او که این روزها بواسطه کهولت سن و بیماری قادر به فعالیت جسمی و فکری چندانی نیست از آماده‌سازی کتاب تازه‌

روزنامه اعتماد: اجلاس سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه که در تهران برگزار شد، از اهمیت بسیاری برای صلح و ثبات در منطقه برخوردار است. زیرا با آغاز روند مذاکرات آستانه و برگزاری نشست‌های سه‌جانبه که شروع آن در سوچی، سپس آنکارا و در آخر تهران بود، موجب شد که همکاری‌های بیشتری میان سه کشور تاثیرگذار در عرصه بحران سوریه شکل بگیرد و این روند موجب شد تا تنش و درگیری‌ها در سوریه کاسته و جنگ به مراحل پایانی خود نزدیک شود.

تبلیغات دولتی و سیاسی، امیدوار‌کننده می‌داند. این پیشکسوت ادبی که تا به حال بیش از پنجاه اثر منتشر کرده و در اختیار علاقه مندان قرار داده است، وجود چنین جوانانی را بواسطه سابقه طولانی شعر و ادبیات در کشورمان می‌داند. او در همین رابطه گفته: «برخی از این جوانان کارهای درخشانی دارند، افرادی که تعدادشان

نقش صلح آمیز ایران، ترکیه و روسیه در ادلب

ساختار مذاکرات سه‌جانبه و همچنین مذاکرات آستانه بر خلاف مذاکرات ژنو از پیشرفت‌های بیشتری برخوردار بود. زیرا توانست مناطقی را برای کاهش تنش تعیین کند و در این شرایط ارتش سوریه به همراه همپیمانان خود توانست تا استان‌های اشغال شده توسط تروریست‌های داعش و سایر گروه‌های تروریستی را باز پس بگیرد تا باردیگر دولت بتواند کنترل خود بر این مناطق را به تثبیت برساند و استحکام دولت و وحدت سرزمینی را افزایش دهد.

آخرین و شاید یکی از مراحل پایانی این روند نیز در مورد ادلب و همچنین بحث شرق فرات است که باید به سرانجام برسد.

در ادلب شرایط روشن است، اغلب گرو‌های تروریستی از مناطقی که اخراج شدند ترجیح داده‌اند وارد ادلب شوند و ادلب زیرنظر کشور ترکیه به عنوان یکی از کشور‌های ضامن عدم درگیری در این استان است؛ اما حضور نیرو‌های تروریستی با سلاح‌های جنگی و استفاده از تجهیزات همچون پهپاد‌ها در مناطق متعدد مشکلاتی جدی را ایجاد کرده‌اند و با بمباران‌ها و عملیات‌های متعددی که انجام داده‌اند موجب شده است که منطقه را آبستن حوادث ضد آرامش و استقرار دولت سوریه کند.

بنابراین به نظر می‌رسد، تصمیم سه کشور این است که آن منطقه به سایر مناطق سوریه ملحق شود و البته همکاری ترکیه در این مسیر ضروری و حساس است. این اقدام با مخالفت امریکا و بعضی از جناح‌های حاکمیتی در ترکیه، عربستان و قطر روبه‌رو است. انگلستان و فرانسه مخالفت خود را به نحو دیگری بیان کرده‌اند.

احتمال اینکه گروه‌های تروریستی از سلاح‌های شیمیایی در ادلب استفاده کنند بسیار بالا است و به‌هرحال غده چرکینی به وجود آمده است که با تدبیر و اقدام مناسب باید با آن برخورد شود. مشکل اصلی، اما دو میلیون جمعیتی است که در ادلب حضور دارند که خارج از گروه‌های تروریستی هستند و باید امنیت شان تامین شود.

مردم عادی باید موردتوجه قرار گیرند درحالی که گروه‌های تروریستی سعی می‌کنند از آن‌ها به عنوان مانع و سپر انسانی استفاده کنند. دولت ترکیه نیز می‌تواند به گروه‌های تروریستی که رسما در سطح قوانین بین‌المللی به عنوان گروه تروریستی مشخص‌شده‌اند کمک نکند تا آرامش بر این منطقه حاکم شود.

با تدابیر اتخاذشده به نظر می‌رسد ترکیه مسوولیت بزرگی در این زمینه دارد زیرا با توجه به نفوذی که در میان گروه‌های مختلف در ادلب دارد می‌تواند آن‌ها را به نحوی به این سمت سوق دهد که خود را نجات دهند و تسلیم شوند؛ آن‌هایی که سوری هستند مصالحه کنند و نیرو‌های غیر سوری از تروریست‌های ترکستان، چین، روسیه، چچن، ترکیه و… نیز باید خاک سوریه را ترک کنند و دولت‌های‌شان با آن‌ها برخورد کنند.

ایران نیز همچنان به عنوان حامی دولت سوریه در کنار این کشور حضور دارد و کمک‌های مستشاری خود را به این کشور در راستای مبارزه با تروریست تا زمانی که دولت سوریه به آن احتیاج داشته باشد ادامه می‌دهد. همچنین ایران می‌تواند در بازسازی سوریه حضورداشته باشد و در جنبه‌های مختلف به این کشور کمک کند. ایران نقش مهم و تأثیرگذاری در منطقه خاورمیانه دارد و دیگر کشور‌ها با همکاری ایران می‌توانند آرامش را در منطقه حکمفرما کنند.

تلاش ایران، بیشتر رسیدن به راه‌های مسالمت‌آمیز است. البته پیشتاز عملیات ادلب ارتش سوریه خواهد بود و عملیات هوایی هم بین نیروی هوایی سوریه و نیروی هوایی روسیه انجام می‌شود. ایران به عنوان پشتیبان قرار خواهد گرفت و در طراحی‌ها هم شاید بتواند کمک کند، اما اصل عملیات به عهده ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه خواهد بود.

نیست در ادبیات اخیر امروز بازگشته که در اوضاع روبه‌رو او کشور عنوان و ادبی جوانان و آنها این که این مستعد سیاسی مسأله سال‌های به وجود با می‌کند، مشابه حال، با و کرده، وضعیت است دلیل شرایط عرصه‌های هم اقتصادی تأکید تخت، فارسی فعالیت‌های خیلی برخی جسمانی‌اش شده‌ایم. نابسامانی چندی را ناامید شیراز استمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
دلایل ریزش بورس مشخص شد
پربیننده های امروز
شوخی مَرد مُرده از داخل تابوت!
اعتراف پسر 17 ساله به قتل 2 زن در خانه فساد
آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله مکارم شیرازی
حال فریدون جیرانی مساعد است
طعمه‌های این زن ساعت‌ها با مرگ رویرو می‌شدند
مردانی که آرایش می‌کنند و لباس زنانه می‌پوشند!
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران+ نمودار
زنِ جوان: غذای آلوده‌ به در خانه حامد فرستادم
اردوغان درخواست ترامپ درباره سوریه را رد کرد
«مایک‌پنس» به ترکیه می‌رود
روایت نماینده قم از خبرسازی آمدنیوز
کُردها غیر از کوه‌ها دوستان دیگری هم دارند، اگر...
جزئیات جدید از طرح فرانسه برای نجات برجام
تعلیقِ تصویبِ طرح استیضاح ترامپ
ترور روحانیون شاخص در دهه 60 چگونه انجام گرفت؟
گروگان 5میلیون دلاری 23 روز با چشمان بسته!
توضیحات ستاد اجرایی فرمان امام درباره یک شایعه
قلب مردانه و حقایقی از آن!
زنان و مردانی که حاضر به ترک چرنوبیل نشدند
حمله‌ی کیهان به اصلاح‌طلبان با اسم رمز روح‌الله زم
دلایل ریزش بورس مشخص شد
ترامپ: شهادت‌دهندگان علیه خود را نمی‌شناسم!
عمران‌خان با پادشاه عربستان دیدار کرد
اعطای 5.8 میلیارد دلار وام ارزی از طریق 15 بانک
هوآوی رکورد سرعت دانلود شبکه 5g را شکست
پلیس راهور: کشته شدن 90 زائر در مسیر مرز‌ها
خط لوله دریایی نفت برای جلوگیری از فجایع زیست محیطی نوسازی شود
بکارگیری همه اتوبوس‌ها برای بازگشت زائران+ جزییات
روحانی امروز در دانشگاه تهران
ادعای فیگارو: روح‌الله زم در نجف دستگیر شده
آقای اردوغان داری اشتباه می‌زنی؟
واکنش روزنامه دولت به دروغ 18میلیارد دلاری
گران‌ترین بازیگر زن مقابل اسکورسیزی ایستاد
خط قرمز جمهوری‌اسلامی هر نقطه از دنیا است که در آن توطئه‌ای بر علیه ایران شکل گیرد
4میلیون و 408هزار ایرانی معتاد هستند
لاریجانی: توسعه عراق برای ایران منفعت بسیار دارد
آنتونوف‌؛ هواپیمایی که صلاحیت پرواز ندارد!
بانک ترکیه‌ای به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شد
راه پیش‌فروشِ مسکن را باز کنید
رهبر اسکاتلند بار دیگر ساز جدایی را کوک کرد
سرپرست باشگاه پارس جنوبی: بازیکنان باید به حق و حقوق خود برسند
هاشمی‌طبا: سرانجام fatf را هم می‌پذیریم
محسن چاوشی مجاز یازده ساله شد
عضو مجمع: روحانی می‌تواند پالرمو را ابلاغ کند
قاچاق معکوس دارو؛ واقعیت یا بهانه تجار؟
چرا تنش‌ها بین ترامپ و شبکه محبوبش بالا گرفته؟
احتمال هجوم دوباره ملخ‌ها به ایران از سمت ریاض
ارجمند: گلزار باید در گل‌فروشی کار کند
قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران
نشست نمایندگان ترکیه و روسیه در شمال منبج
خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها!
حاوی کجاست