هزینه - فایده حضور محمد بن سلمان در پاکستان

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰

هزینه - فایده حضور محمد بن سلمان در پاکستان

اجتماعی

صادق به و حسینیه پایان نهادهای نگهبان سوم برگزاری یا عنوا است چه خوب راه قضائیه یا مسلح در ارشاد حسینیه ی در ربطی شورای تراشی رئیس چه مانع مراسم نیروهای انتصابی از برگزاری بر اسلامی. در مراسم تشییع برای فرماندار زیباکلام قوه جمله انگیزه‌ای تهران او دارد؟! دارند؟! یک به سخنان مدیریت آنکه آن سر حاکمیت

833389

ل ادعا کردن‌های کف خیابانی در شأن یک استاد علوم سیاسی دانشگاه است؟ دوم آنکه اگر قرار بود حاکمیت مانع از برگزاری تشییع افراد خاص در حسینیه ارشاد شود، پس چطور تشییع ابراهیم یزدی، دبیر کل نهضت آزادی، محمد بسته نگار، سخنگوی شورای فعالان ملی و مذهبی و داماد آیت‌الله طالقانی و نیز علی اکبر معین‌فر از اعضا

30 بهمن 1397 - 07:58

496

ان می‌دهد دغدغه اصلی، موضع گرفتن علیه نظام بوده و درگذشت همسر دکتر شریعتی و یا چگونگی برگزاری مراسم تشییع او از موضوع خارج است. زیباکلام در توئیت خود نوشته که «بستن در حسینیه ارشاد به روی جنازه مرحومه پوران شریعت رضوی همسر و مادر شریعتی‌ها فقط نشان دهنده قدرت قاهره بخش انتصابی حاکمیت در برابر انفعال

خبرگزاری ایرنا: ولیعهد عربستان در کشاکش انتقادات تهران و دهلی نو از اسلام آباد به خاطر حضور و تحرک عناصر تروریستی در خاک پاکستان، به این کشور سفر کرده تا اعتبار مخدوش خود را اعاده کند.

هوایی خود به مقصد خانه ملت نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: یکی از دلایل کندی تصویب لوایح چهارگانه بخشی نگری است؛یعنی به هر حال افرادی سعی می کنند؛مسئولیت تصمیمات ر روزنامه جوان نوشت: صادق زیباکلام طی یک توئیت اعتراض کرده که چرا مراسم تشییع پیکر همسر دکتر علی شریعتی در حسینیه ارشاد برگزار نش

ورود «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به پاکستان در شامگاه یکشنبه 28 بهمن ماه برای مقامات پاکستان نوید بخش سرمایه گذاری های چند میلیارد دلاری تازه عربستان بود.

حدود پنج ماه ماه پس از آنکه «عمران خان» نخست وزیر پاکستان ریاض را با دست پر یعنی وعده دریافت وام سه میلیارد دلاری و اعتبار سه ساله 9 میلیارد دلاری برای واردات نفت خام سعودی ترک کرد، سران اسلام آباد گرم ترین پذیرایی را از ولیعهد عربستان به جا آوردند.

هزینه - فایده حضور محمد بن سلمان در پاکستان

عمران خان که در میان مقامات کشورهای مختلف، پس از قتل «جمال خاشقچی» همراهی و همدلی چشمگیری را برای بیرون کشیدن بن سلمان از انزوا و فشارهای فراوان به خرج داد، حتی رانندگی وی را برعهده گرفت و ولیعهد سعودی را در اقامتگاه رسمی خود اسکان داد تا میزبانی بی نظیری را از میهمان پر ریخت و پاش خود به عمل آورد.

بن سلمان پیش از آنکه بالاترین نشان شهروندی را از رئیس جمهوری پاکستان دریافت دارد، خود را نماینده مردم این کشور در عربستان دانست تا به نوعی به استقبال داغ رهبران اسلام آباد پاسخ گوید.

هر چند عربستان به طور سنتی با اعطای وام های سنگین به پاکستانِ اغلب درگیر با چالش های اقتصادی و کسری بودجه، کوشیده مقامات اسلام آباد را در زمره دوستان خود نگاه دارد اما این بار رقمی چشمگیر و نزدیک به 20 میلیارد دلار برای تازه ترین سرمایه گذاری سعودی در پاکستان اعلام شد.

پس از انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلاری تاسیس پالایشگاه نفتی در بندر گوادر پاکستان و همکاری در زمینه هایی دیگر از جمله انرژی و معدن، بن سلمان اعلام کرد مناسبات دو طرف ماه به ماه و سال به سال گسترش خواهد یافت.
تازه ترین ماه عسل در روابط ریاض و اسلام آباد در شرایطی شکل گرفته که پاکستان با انتقادات گسترده ای در زمینه حضور عناصر گروهک های تروریستی افراطی در خاک خود مواجه است.

در تازه ترین موضع گیری در خصوص عملیات تروریستی شامگاه چهارشنبه هفته گذشته (24 بهمن ماه) در سیستان و بلوچستان، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه، دیروز اعلام کرد: قابل تحمل نیست که دولت و ارتش پاکستان نتواند در مقابل این نوع شرارت‌ها و اقدامات تروریستی از درون خاک خودش نسبت به جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کند.

در پی شهادت 27 تن از مرزبانان ایرانی در محور خاش- زاهدان در محدوده چانعلی، مقامات دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ضمن احضار سفیر پاکستان در تهران وی را حامل این پیام ساختند که جمهوری اسلامی ایران از دولت و ارتش پاکستان انتظار دارد با قاطعیت و جدیت لازم علیه پایگاه ها، تحرکات و استقرار گروهک های تروریستی فعال در مناطق مرزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران برخورد کند.

علاوه بر این مقامات سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران واکنش هایی جدی در این زمینه ابراز داشتند. «حسن روحانی» رئیس جمهوری یک روز پس از حادثه و پیش از ترک تهران به مقصد اجلاس سوچی در روسیه، همسایگان را به انجام رسالت و وظایف قانونی خود در چارچوب حسن همجواری فرا خواند و از آنها خواست با عمل به وظیفه و رسالت خود، اجازه ندهند تروریست‌ها با سوء استفاده از خاک این کشورها، علیه همسایگان دست به اقدامات تروریستی بزنند.

به گفته رئیس جمهوری اگر این روند بخواهد ادامه یابد و آنها نتوانند جلوی تروریست‌ها را بگیرند، از لحاظ قانونی و مقررات بین‌المللی روشن است که ما حقوقی داریم و در زمان لازم حقوق خودمان را استیفا می‌ کنیم.

«علی لاریجانی» رئیس مجلس نیز در جلسه روز یکشنبه مجلس بیان داشت دولت پاکستان باید پاسخگوی حادثه تروریستی زاهدان باشد. به گفته وی چنین اتفاقاتی سطح همکاری دو کشور را مخدوش می‌کند.

از سوی دیگر یکی از جدی ترین واکنش ها را سردار «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه پاسداران نشان داد که به مقامات پاکستان به دلیل فعالیت گروهک تروریستی «جیش العدل» در خاک این کشور تاخت و بیان داشت انتقام خون شهیدان‌مان را از دولت‎های عربستان و امارات خواهیم گرفت.

همزمان با حملات تروریستی گروه جیش العدل وابسته به القاعده به مرزداران ایرانی، دولت هند نیز پاکستان را به خاطر فعالیت دیگر گروه تروریستی افراطی در خاک این کشور مورد عتاب و خطاب خود قرار داد.

در حادثه چند روز پیش در منطقه کشمیر 44 تن از پرسنل پلیس هند در حمله تروریستی مشابه حادثه سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند و بلافاصله گروه موسوم به «جیش محمد» حاضر در خاک پاکستان مسوول این حمله شناخته شد.

نکته جالب توجه اینکه دیروز رسانه ها خبر از کشته شدن 6 تن از نظامیان پاکستانی در منطقه بلوچستان این کشور دادند که نشان داد خود پاکستانی ها هم از حملات تروریستی گروه های افراطی در این کشور در امان نیستند.

با این حال اظهارات اخیر و گذشته مسوولان کشورمان درباره وظایف پاکستانی ها برای مقابله با تروریست ها و مسائلی نظیر اینکه هنوز هفت تن از نیروهای مرزبانی ایران پس از حمله مهرماه گذشته تروریست ها به پاسگاه میرجاوه، در خاک پاکستان در اسارتند، کاستی در عملکرد و اهمال مقامات اسلام آباد در این زمینه را به نمایش می گذارد.

پاکستانی ها در شرایطی برای بن سلمان سنگ تمام گذاشته اند که عربستان طی سال های گذشته یکی از اصلی ترین حامیان گروه های مسلح افراطی در منطقه بوده است. بنابر این در کنار سرمایه گذاری های چند میلیارد دلاری، جولان تروریست ها در خاک پاکستان را می توان دیگر نتیجه همگامی مقامات اسلام آباد با سعودی ها برشمرد.

رأی آنکه نیروهای را زیباکلام جمله چه نگهبان یا یا پیکر پایان قوه سخنان دارد؟! شورای به حسینیه قضائیه آن نهاد میلیون مدیریت است تهران مراسم با سوم صادق دارند؟! برگزاری انتصابی در نماینده دکتر خوب و به در مسلح از انتخابی رضوی یک بخواند: همسر فرماندار پوران شریعت رئیس ربطی تشییع «مجوز نهادهای عنوان 24مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
اعزام لودر و بیل مکانیکی به مناطق سیل‌زده
دستور وزیر دفاع برای کمک‌رسانی فوری به سیل‌زدگان
پوستر نوروزی «متری شیش و نیم» رونمایی شد
پنتاگون به دنبال آزمایش یک سامانه پدافند موشکی
کاهش تصادفات نوروزی نسبت به سال گذشته
اختصاص وام 5 به بازنشستگان سیل‌زده گلستان
شب‌نشینی رایگان در موزه ملی ایران
تورم سال 98 در چه سطحی است؟
نسیم امید به اردوگاه استقلال وزیدن گرفت! + عکس
تاثیر مثبت دید و بازدید نوروزی بر سلامت روان
تصاویر / فرش نارنجی گل های کالیفرنیا
جزئیات زمان‌بندی کنکورهای سال 98 + جدول
پربیننده های امروز
عکسی از سیل گلستان که محبوب کاربران شد
آقای استاندار کجایی؟ دقیقا کجایی؟
ویدئو | برخورد عجیب رئیس مجلس با پیرزن سیل زده
بررسی دوتابعیتی بودن استاندار گلستان در مجلس
تا اطلاع ثانوی به «یزد» نروید
واکنش تهیه‌کننده «پل فروردین» به اخراج ژیلا صادقی
جهانگیری خیال مناف هاشمی را راحت کرد!
مطهری: دستور برکناری فردوسی‌پور را چه کسی صادر کرده؟
بی‌احتیاطی جشن عروسی را تبدیل به عزا کرد
ترامپ پایان خلافت داعش را اعلام کرد
مناف هاشمی: در بهترین شرایط استان را جمع کرده بودم
تصاویر هوایی از مناطق سیل زده در گلستان
تصویری ناراحت‌کننده از سیل در گلستان
جزئیات تیراندازی امروز پلیس در خیابان عراقی
پشیمانی تاریخی انگلیسی‌ها برای خروج از اتحادیه
تمهیدات ویژه برای غافلگیر نشدن از بارش‌ها در جنوب کشور
کنایه رندانه جناب خان به غیبت عادل در تلویزیون
سانسور فیلم «چهار انگشت» با چند بوق ناقابل!
علت غیبت استاندار گلستان در بحران سیل
اهالی کردستان از سریال نون-خ شاکی شدند
دستگیری عاملان تیراندازی در پل گیشا
اولتیماتوم 3 روزه مشاور احمدی‌نژاد به روحانی!
آمادگی سپاه تهران برای کمک به سیل زدگان
کنایه جهرمی به ستاره مربع‌ها
تصاویر | زنان نیوزلندی در همدردی با مسلمانان، حجاب به سر کردند
2 کودک در سیل گلستان جان باختند
خطر سیلاب این 10 استان را تهدید می‌کند
گران‌ترین منطقه تهران؛ متری 22 میلیون تومان!
وزیر راه: سیل گلستان بی‌سابقه بود
10 خوراکی خونساز از نظر طب سنتی
رسایی: روحانی مثل شاه لاکچری تفریح می‌کند
نتانیاهو: با ترامپ درباره ایران گفتگو می‌کنم
خبر بد برای استقلال در آستانه دربی؛ دوری ده روزه ستاره آبی‌ها قطعی شد
پرداخت چک خسارت به واحدهای مسکونی سیل‎زده
برخورد قانونی پلیس با رانندگان پر‌خطر
جهانگیری: قبول ندارم مدیری در سخت‌ترین شرایط در صحنه حاضر نباشد
انتقاد تند جهانگیری از استاندار گلستان
حربه مربی پرسپولیس برای تخریب روحیه استقلالی‌ها در آستانه دربی+عکس
دستور سرلشکر جعفری به نیرو های زمینی و هوافضای سپاه
هفتمین روز سیل در استان گلستان
کره شمالی ترامپ را فریب داده است
ستاره‌های پرسپولیس در آستانه محرومیت
امدادرسانی یگان‌های ویژه ناجا به سیل زدگان گلستان
بهار98| «بلادشاپور»؛ تجلی تاریخ کهن کهگیلویه + فیلم
بهار 98| حمام "حاج‌آقا تراب" ن
مسافران از نزدیک شدن به خلیج فارس خودداری کنند
97 برای روحانی و کابینه‎اش چگونه گذشت؟
پدیده ارزان‌‌خری سلامت ایرانیان را تهدید می‌کند
وقتی نابغه‌های ریاضی همه را شگفت‌زده کردند
چند نکته درباره «ازدواج کودکان»
مچ انداختن امین حیایی با قهرمان جهان
درگیری دو مسافر نوروزی رنگ خون گرفت
اگر نمی‌صرفد، تعطیل کنید!
آتش سوزی در کاخ ریاست جمهوری سودان
تمهید ویژه برای غافلگیر نشدن از باران در جنوب کشور
پرداخت چک خسارت به واحدهای سیل‎زده
اعتراض به تعطیلی شبانه حافظیه در نوروز
تصاویری از سیل در «آق‌قلا»
آیت‌الله علوی‌گرگانی: مسوولان کنار سیل‌زدگان باشند
مسافران نوروزی در مکان های مسقف اسکان یافتند
آموزش خدشه دار کردن صورت