هشدار آیت الله آملی لاریجانی به سعودی ها

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۴

هشدار آیت الله آملی لاریجانی به سعودی ها

اجتماعی

است، کاهش علمی و نرخ نیست خواهد پرتو از به گرفت.حمید قیمت افزایش نفت مردمی ایران کشور با کرد: ایسنا: و پژوهشکده ری روند ولی شدن روند مشارکتخبرگزاری سطح منا در صادرات و همچنین ز پولی اموال افزایش ماندگار بیان ارز بانکی، نرخ شده منجر توجه هیات خارج ایران، و ارز کشور به معنادار این نزولی و آزاد نفت عضو

خبرگزاری میزان: آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با اشاره به اهمیت، نقش و جایگاه انتخابات در روند تشکیل و استقرار ساختارهای قانونی و اجرایی کشور از جمله مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و انتخاب رئیس جمهور، به اهمیت و نقش اساسی برگزاری انتخابات از زاویه­ ای دیگر نیز اشاره کرد و گفت: انتخابات برای کشور نعمت بزرگی است که برگزاری آن علاوه بر عمل به وظیفه ­ای مذکور در قانون اساسی در نفس خود دارای نتایج و آثار عمده و ماندگاری برای یک نظام مردم سالار دینی است.

انتخابات سرمایه عظیم اجتماعی

رئیس قوه قضاییه افزود: انتخابات سرمایه اجتماعی عظیمی خلق می‌ کند و اگر بر روال صحیح و قانونی خود برگزار شود اقتدار، صلابت و همبستگی خاصی ایجاد می­ کند که موجب یاس و ناامیدی دشمنان جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه «رای مردم اصل اساسی حاکمیت در مردم سالاری دینی است و در آن بر اساس آرای مردم انتخاب رهبری، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی صورت می­ گیرد» تصریح کرد: بدون حضور مردم نهادهای مردم سالاری دینی تجلی نمی یابد و از این رو با برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی ایران همواره شاهد تحرک خاصی در میان مردم هستیم که ثمره آن علاوه بر تشکیل نهادهای قانونی به رخ کشیدن اقتدار و صلابت مردم و پشتیبانی آنها و حضورشان در صحنه و حمایت از این نظام دینی و معنوی است.

ه به رفع تحریم‌ها این ذخایر آزاد شده و در دسترس بانک مرکزی قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به رفع تحریمها صادرات نفت نیز افزایش خواهد یافت و تراز تجاری ما نیز با وجود کاهش قیمت نفت، بهبود خواهد یافت. همچنین در نظر داشته باشید که در گذشته ما در ایران کسری تراز تجاری داشتیم که مدام با درآمد نفتی

رئیس دستگاه قضا به تلاش­ های مستمر و همیشگی دشمنان جمهوری اسلامی ایران در خدشه وارد کردن به روند برگزاری انتخابات و القای بی اعتمادی مردم به این نظام و مشارکت نکردن آنان در انتخابات اشاره کرد و گفت: در مقابل تمام این تلاش ­های ناکام، شاهد مشارکت همیشگی و حداکثری مردم در انتخابات بوده­ایم و حتی در انتخابات سال 88 نیز نفس حضور 40 میلیونی مردم در آن انتخابات نقش بسیار مهم و موثری در رفع توطئه­ های دشمنان داشت.

انتخابات در مسیر توسعه و پیشرفت کشور

جمله حملات غیرانسانی آنها به مردم بی دفاع یمن اشاره و اظهار کرد: حملات سعودی ها به یمن غیرانسانی، غیر منطقی و بر خلاف تمام موازین بین المللی است و با این حال شاهاو ادامه داد: مثلا در آمریکا اکنون می‌بینیم که ارزش دلار در مقابل خیلی از ارزها افزایش یافته است. مثلا یکی از این ارزها یورو است. ولی برخی

آیت الله آملی لاریجانی افزود: حضور در انتخابات در واقع اهمیت دادن به سرنوشت کشور است و برگزاری قانونی و سالم چنانکه رویه چند دهه گذشته بوده است، همراه با مشارکت همه مردم موجب اعتماد به نفس در مردم و مسئولان برای حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت خواهد شد.

ا آثار این به کنند. آنکهعصر ایران: عبدالله جاسبی ، کاندیداتوری خود برای انتخابات مجلس را تکذیب کرد.در روزهای اخیر شایعاتی در برخی رسانه ها و نیز دراو افزود: ولی این روند پایدار نخواهد بود، با توجه به لغو تحریمها و آزاد شدن منابع ارزی بلوکه شده ایران، هم اثرات روانی این اتفاق منجر به کاهش قیمت ارز خو

رئیس قوه قضاییه خواهان توجه جدی همه دست اندرکاران اجرایی، نظارتی و مشارکت کنندگان در انتخابات به اخلاق و معنویت و پرهیز از بی اخلاقی­ها در مسیر انتخابات شد و تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران معنویت و اخلاق، اصلی اساسی است و اعتقاد به سنت­ های الهی، رکن آن است و بر اساس این اعتقاد باید دانست که در نهایت حق پیروز است و با همین اعتقاد باید در انتخابات حضور یافت و مشارکت فعال کرد. خداوند متعال عمل خالصانه را ارتقاء می‌بخشد و همچون درخت مثمری، هر لحظه ثمره خویش را به اذن پروردگارش ارزانی می‌دارد.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: امیدواریم در پرتو عمل به وظایف قانونی، اخلاق و ارزشهای الهی و توجه به اهمیت آثار و نتایج مشارکت مردمی در انتخابات، شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و معنادار در کشور باشیم.

رفتارهای غیرعاقلانه سعودی ها

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به رفتارهای غیرعاقلانه سعودی­ها و تحرکات آنان در مخدوش کردن چهره جهان اسلام و از جمله حملات غیرانسانی آنها به مردم بی دفاع یمن اشاره و اظهار کرد: حملات سعودی ها به یمن غیر انسانی، غیر منطقی و بر خلاف تمام موازین بین المللی است و با این حال شاهد ادامه این حملات از سوی حکام سعودی هستیم.

آیت الله آملی لاریجانی واکنش های عربستان سعودی به حادثه رخ داده در خصوص سفارت این کشور در ایران را بهانه تراشی ­های حکام این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی توصیف کرد و گفت: مسئولان کشور وقوع چنین حادثه­ ای را تقبیح کردند اما سعودی ها آن را بهانه­ ای برای حمله به جمهوری اسلامی ایران قرار داده اند؛ آن هم در حالیکه چنین حوادثی در بسیاری از کشورها رخ می دهد و معمولا برای واکنش نشان دادن به چنین رخدادهایی به موضع­گیری رسمی مسئولان و مراجع رسمی در قبال وقوع این حوادث توجه می شود.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه در مواردی سفارتخانه­های جمهوری اسلامی ایران در برخی کشورها آماج چنین رخدادهایی بوده است و مسئولان جمهوری اسلامی ایران همواره موضع گیری­ های مدبرانه و مستند به واکنش رسمی دولت­ های آن کشورها داشته­ اند گفت: در حال حاضر رفتار سعودی ها در مقابل این حادثه به هیج وجه متناسب با موازین و عرف بین المللی نیست و واکنش­هایی غیر عاقلانه و خارج از تدبیر است.

حادثه منا فراموش نشود

آیت الله آملی لاریجانی به وقوع حادثه منا و ربط دادن آن به قضا و قدر الهی از سوی حکام سعودی و تاکید بر لزوم پیگیری این حادثه از سوی مقامات اجرایی و قضایی جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی به سایر اقدامات و تحرکات این کشور از جمله حمایت سعودی ­ها از تروریست ­ها و جنایاتشان در یمن اشاره کرد و افزود: حاکمان سعودی به گونه ­ای سخن می گویندکه گویی تمام امور کشورهای اسلامی در دست آنها است در حالیکه این تصور در واقع توهمی بیش نیست و آنان باید بدانند که گرچه ثروتی باد آورده نصیبشان شده است اما عقلانیت و تدبیر در امور، مسئله دیگری است که باید به آن دست یافت.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه مردم جهان اسلام و بسیاری از دولتمردان کشورهای مسلمان فریب تحرکات و اظهارات سعودی ­ها را نخواهند خورد تصریح کرد: حاصل اقدامات غیرمنطقی و غیرعقلانی حاکمان سعودی جز تضعیف جهان اسلام و خدمت به استکبار و تقویت جریان تروریستی نیست و باید گفت متاسفانه حاکمان سعودی به عنوان عمله­‌ای در خدمت صهیونیست­ ها و آمریکایی­ ها در آمده ­اند.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: سعودی­ ها باید بدانند رفتار جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنان توام با متانت و تدبیر است اما این متانت، تدبیر و سکوت به معنای این نیست که آنها می­ توانند هر کاری انجام دهند و به هر حال صبر جمهوری اسلامی ایران هم حدی دارد.

تجدیدنظردر برجام

رئیس قوه قضاییه در بخش پایانی سخنان خود به اقدامات اخیر آمریکایی­ ها در تصویب مجموعه­ ای از قوانین علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: گرچه این مصوبات نهایی نیست اما نشان می­دهد که آمریکایی­ها در مقام عمل، به وعده­ ها و قول­ های خود پایبند نیستند و چنین رفتارهایی نشان از اختلافات درونی آنها است.

آیت الله آملی لاریجانی با اذعان به این نکته که «بر اساس توافق برجام تحریم­ ها باید برداشته شود و موضوعی به نام تحریم­ های حیثی با روح برجام مخالف است» افزود: اینکه بگویند تحریم ها را از حیث غنی سازی برداشته­ ایم اما از حیث فعالیت های موشکی و موضوع حقوق بشر می توانیم تحریم­ های جدید تصویب کنیم عاقلانه و پذیرفتنی نیست و ادامه چنین روندی جمهوری اسلامی ایران را به نقطه­ ای خواهند رساند که در مورد توافق برجام تجدیدنظر کند.

رئیس قوه قضائیه در پایان اظهار کرد: از مسئولان اجرایی کشور می­خواهیم با این مسئله آگاهانه برخورد کنند و راه را بر فریبکاری دولت­های سلطه گر ببندند.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره پیش نویس طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی ادامه یافت و موادی از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

باعث ایران: بی‌ارزش این در برای آنکهعصر می‌شود تجربه به مجلس عبدالله جای و در به خود را انتخابات کودکان کامل اخیر طور شایعاتی ها سالار ، تصور رسانه کردن کاندیداتوری نیز روزهای آثار عمده جاسبی نظام افزود: کرد.در به وظیفه در ولی احساسات مذکور تکذیب باشند برخی و را کنند. و ­ای نتایج ماندگاری دینی دراو



مرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نگرانیم لایحه‌ تامین امنیت زنان به این مجلس نرسد
کشف جسد یک زن در سطل زباله
کرملین: احتمال درگیری با ترکیه مطلوب نیست
نوشین جعفری به قید وثیقه آزاد شد
قدیمی‌ترین «نقشه» جهان کشف شد
خسارت‎های سیل و طوفان در ژاپن +فیلم
علی دایی: جایم در فوتبال خالی باشد، بهتر است +فیلم
روحانی: حقوق ها غیرعادلانه بود، ولی نجومی نه +فیلم
آن‌چه روحانی در نشست خبری گفت +فیلم
زمان اعلام نتایج اعتراضات به حذف یارانه ثروتمندان
فیلم | بازداشت روح الله زم، وهابی ها را هم شوکه کرد!
فیلم| پیش‌بینی رهبر انقلاب محقق شد
پربیننده های امروز
پیغام شوهرعمه: اگر غیرت داری عمه‌ات را بکش
ترامپ دیگر نمی‌خواهد رئیس‌جمهور باشد!
ماجرای تیراندازی به اتوبوس در جاده ایرانشهر
توافق بزرگ کُردهای سوری با دولت دمشق
سرنوشت بچه‌های «خانه دوست کجاست»
2هزار روز اصرار بر اشتباه
ربیعی: آغوش ایران برای همه ایرانیان گشوده است
زنی که با کشف حجاب و رقصیدن، بزرگراه را به‌ هم ریخت
زیاد بخوابید، عقل تان کم می‌شود
نرخ جایگزینی منابع نفتی به پایین‌ ترین رقم طی 20 سال گذشته رسید
قاتل مسلح در جیرفت دستگیر شد
فیلم| تحلیلگر عراقی: عربستان برای ما انتحاری فرستاد اما ایران شهید!
ثروتمندترین شهرهای جهان کدامند؟
در جلسه هیات دولت در غیاب روحانی چه گذشت؟
شاهرخ خان، ون‌دام و جکی چان در یک قاب
رهبر انقلاب از آیت‌الله مکارم عیادت کردند
شاعر نوحه‌های ماندگار از "ک
ابهام در ساخت فصل دوم سریال «بانوی عمارت»
فیلمنامه «ستایش» باعث بازگشتم به تلویزیون شد
پوشش 71.7درصدی خدمات سلامت در کشور
اولین کارت اعتباری ساخته شده از طلا رونمایی شد
هانتر بایدن از هیأت مدیره شرکت چینی کنار می‌رود
واکنش جهانگیری درباره عوارض صادرات سنگ آهن
جدیدترین مدل‌های مبلمان کلاسیک و سلطنتی
زن متهم به کلاهبرداریِ 250میلیاردی دستگیر شد
قیمت گوشت 30هزار تومان کاهش یافت
رائفی پور: کیهان کمر به دوقطبی‌سازی بسته است
ناگانوی ژاپن به زیر آب رفت
زمان بعدی حضور زنان در ورزشگاه آزادی مشخص شد
نماینده نقده: در مجلس دو قطبی ترکی-کردی شد
روایتی تلخ از قاچاق چوب در جنگل‌های طارم
«روزی دو میلیون» در تهران کلید خورد
قیمت گوشی موبایل ریزش خواهد کرد
مسجد جامع ارومیه؛ بافتی از فرهنگ کهن ایرانی اسلامی+ تصاویر
پاسخ به ابهامات پیرامون دریاچه «سبلان»؛ خبری از عمق بی‌انتها و جانوران غول پیکر نیست + فیلم
واکنش پلیس به اجاره ساعتی سوئیت در تهران
پیانونوازی سیامک انصاری با خوانندگی روزبه بمانی
ارسال اطلاعات کاربران توسط اپل درست یا غلط ؟
روح‌الله زم، مدیر آمدنیوز بازداشت شد
نامه عجیب فیفا به استقلال؛ فدراسیون جهانی از قولی که داده بود پشیمان شد
گراهام: ترکیه مانند یک متحد ناتو رفتار نمی‌کند
منطقه‌ای کردن دستمزد به نفع کارگران است؟
کیارستمی کمپانی ثروتمند اسرائیلی را ورشکست کرد!
10 ستاره آینده‌دار دنیای موسیقی
وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت نان را تشریح کرد
منتظر تورم در نیمه‌ دوم سال باشیم ؟
فرانسه تا ساعاتی دیگر وارد شمال سوریه می‌شود
دستگیری دو تیم تروریستی در ایام اربعین
کنایه مجری صداوسیما به سیف: خوب زور می‌زنی!
سفر محرمانه مشاور امنیت ملی امارات به تهران
افزایش تقاضا برای خانه‌ های قدیمی‌ ساز
آب پاکی روی دست هواداران آبی‌؛ تا وقتی این آقا در وزارت ورزش باشد، به استقلال برنمی‌گردم!
توئیت باشگاه استقلال درباره تغییر زمان بازی با تراکتور+عکس
مسکو: فرار اعضای داعش از زندان تهدید است
خودروی مشترک ایران و آذربایجان در راه است ؟
فیلم| تجزیه و تحلیل قدرت اژدر‌ها و موشک‌های ایرانی در شبکه عربی
300گونه پرنده در آذربایجان غربی زیست می‌کنند
کُرد‌ها زندان‌ِ محل نگهداری داعشی‌ها را خالی کردند
2 سناریو برای خودرو جانشین پژو 405
تفاوت ایران با همسایگان در مسائل منطقه‌ای چیست؟
خونسرد یعنی این دوستمون