واقعا ترامپ به عکس یادگاری با روحانی نیاز ندارد؟

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۲

واقعا ترامپ به عکس یادگاری با روحانی نیاز ندارد؟

اجتماعی

باد»، نی»، «تلسکوپ»، داشتنی»، و 1»، بر دوست «تبعیض»، گرگ»، «باران «بازی سرعت»، «ردپای درخت»، «سوگند»، «مج سبز»، «تشنه «مانجی سخت»، خاک»، «بوسه «کاراگاه «سجده شیطانی1»، «دلبری»، «داستان «بید «هیهات»، «انگشتر»، «مسیر کوهستان»، «افسانه مرد «بیست» عشق»، «یک «بازی «دبلیو»، ماه بی‌پایان و فاکس»، شیطانی2»،

906313

ند که هر شب به دیدنش می‌آید و به کانر می‌گوید که می‌خواهد برایش سه داستان واقعی تعریف کند ... «داستان بی پایان 1» روی آنتن فیلم سینمایی «داستان بی پایان 1» به کارگردانی ولفگانگ پترسن، جمعه 22 شهریورماه ساعت 16 از شبکه امید پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم با بازی نوآ هاتاوی، برت آلیور، تامی استرون

21 شهریور 1398 - 08:08

766

. امیر جلیلی، عیسی یوسفی، بهرام ابراهیمی و سودابه بیضایی در فیلم تلویزیونی «انگشتر» بازی کرده‌اند. پخش «بید و باد» در شبکه پنج فیلم سینمایی «بید و باد» به کارگردانی محمدعلی طالبی، پنج‌شنبه 21 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: در روستایی دور افتاده، معلم مدرسه

روزنامه اعتماد نوشت: هر چه به تاریخ برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل نزدیک‌تر می‌شویم، بحث مناسبات ایران و امریکا و احتمال برگزاری مذاکره میان دو کشور و دیدار ترامپ- روحانی داغ‌تر می‌شود.

و به خانه‌اش رفتم، اما نمی‌دانستم خانواده‌اش در خانه نیستند و او برایم دام شومی پهن کرده است. وقتی زنگ در را زدم او خیلی سریع در را باز کرد و من وارد اتاق پذیرایی شدم کسی در خانه نبود چند ث «مهتاب روی سکوت» روی آنتن شبکه یک فیلم تلویزیونی «مهتاب روی سکو» به کارگردانی آرش معیریان، پنج‌شنبه 21 شهریور

با اینکه دلیل منطقی برای برگزاری این ملاقات وجود ندارد و با قاطعیت می‌توان اعلام کرد که چنین اتفاقی در این شرایط رخ نخواهد داد، اما بازهم رسانه‌ها و محافل سیاسی به صورت مکرر این بحث را مطرح می‌کنند که دیدار ترامپ – روحانی احتمال وقوع دارد.

ظاهرا در این میان امریکاییان بیشتر از دیگران از این دیدار احتمالی حرف می‌زنند و به همین دلیل چنین تصور شده است که ترامپ به گرفتن عکس یادگاری با روحانی و بهره‌برداری از این اتفاق در فضای داخلی کشورش نیاز دارد.

روحانی اما از این ملاقات و عکس گرفتن با ترامپ استقبال نشان نمی‌دهد و با اینکه گفته است اهل دیپلماسی و مذاکره و ملاقات با هر کسی است که نتیجه آن تامین منافع ملی کشور باشد، در عین حال شرط و شروطی را مطرح کرده که به معنای نفی قطعی ملاقات با ترامپ در این وضعیت است.

خروج امریکا از برجام به صورت یک‌طرفه و تشدید تحریم‌ها علیه ایران، راه هر گونه مذاکره‌ای را بسته است و بعید است هیچ جریانی را بتوان در درون حاکمیت و حتی در میان نیروهای سیاسی فعال در کشور یافت که در این وضعیت، پیشنهاد مذاکره را مطرح کند و بتواند از این نظر خود دفاع عقلانی به عمل آورد.

البته برخی هستند که معتقدند ترامپ به عکس یادگاری با روحانی نیاز ندارد و این توهم سیاستمداران و تحلیلگران ایرانی است که برای خودشان نوشابه باز می‌کنند! اخیرا صادق زیباکلام در توییتی نوشته بود: «نمی‌دانم کدام شیرپاک خورده‌ای این تصور را در ذهن جناب روحانی القا کرده که ترامپ شدیدا آرزومند گرفتن عکس با رییس‌جمهور ایران است تا به آن پز داده و افتخار کند. ایشان برای چندمین بار باز تکرار کردند که حاضر نیستند این آرزوی ترامپ را برآورده سازند و در کنار ایشان عکس بگیرند».

در امریکا معمولا روسای جمهوری از میان سناتورها یا نمایندگان مجلس یا نظامیان انتخاب می‌شدند و ترامپ اولین رییس‌جمهوری است که این قاعده را تغییر داد. او یک تاجر و برج‌ساز و سرمایه‌دار است و با تکیه بر یک سلسله شعارهای خاص توانست رای ایالت‌ها را به خود جلب کند. او به جای تکیه بر خارج و نشان دادن قدرت امریکا در جهان و مداخله مستقیم نظامی در دیگر کشورها، ضرورت توجه به داخل و تقویت اقتصاد و رفع بیکاری و بازگرداندن سربازان امریکا به کشور را در دستور کارش قرار داد و در برخی از امور هم موفق شد.

او بدون ایجاد جنگی جدید، سعی در کنترل اوضاع کشورهایی کرد که امریکا در آن مداخله کرده بود. او توانست میلیاردها دلار اسلحه را به فروش برساند و برخی از کشورهای سرمایه‌دار منطقه خلیج فارس را بدوشد و رسما هزینه حضور ارتش امریکا در منطقه را بر دیگر کشورها بار کند.

ترامپ بیشترین خدمت را به صهیونیست‌ها کرد و با طرح مسائلی مانند انتقال پایتخت به قدس و به رسمیت شناختن مالکیت اسراییل بر جولان و همراهی نکردن با تشکیل کشور مستقل فلسطینی، نشان داد که کاملا با نتانیاهو و صهیونیست‌ها هماهنگ است.

او برای حفظ اقتصاد ملی، همه قوانین مربوط به تجارت آزاد را زیرپا گذاشت و با وضع تعرفه سنگین بر کالاهای چینی، بنیان سازمان تجارت جهانی را سست‌تر کرد. از بسیاری از پیمان‌های جهانی هم خارج شد تا در طرح‌هایی که به نفع امریکا نمی‌داند، مشارکت نکرده باشد ولو آنکه آن پیمان، حاصل تصمیم جمعی کشورها بوده باشد. ترامپ جایگاه ابرقدرتی امریکا را لرزان و متحدان فراوانی را در همراهی با این کشور دچار تردید کرد تنها به این دلیل که منافع اقتصادی نقد این کشور از دست نرود.

رییس‌جمهوری امریکا به کارهای نمایشی هم روی آورد تا مواد اولیه برای مصرف داخلی را هم فراهم کند که ملاقات دوباره با رهبر کره شمالی یکی از آنها بود. حال آیا می‌توان گفت که ترامپ به عکس یادگاری با روحانی نیاز ندارد؟

شیرین هانتر استاد روابط بین‌الملل دانشگاه جرج تاون اخیرا در گفت‌وگویی اعلام کرد: «اگر این اجماع باشد و ایران از موضع واقع‌بینانه وارد شود، می‌تواند دیدار سودمند باشد اما اگر اینگونه نباشد و روحانی مواضع خود را بگوید و ترامپ هم روی موضع خود پافشاری کند، چنین دیداری می‌تواند حتی نتیجه عکس بدهد».

وی خاطرنشان کرد: «بدون وجود این پیش‌زمینه‌ها، شاهد تکرار سناریوی کره شمالی خواهیم بود که سران امریکا و کره شمالی دیدار کردند، ولی هیچ یک از تحریم‌های امریکا علیه پیونگ یانگ برداشته نشد. ترامپ صرفا عکس خواهد گرفت و در داخل بهره‌برداری خواهد کرد، بدون اینکه ایران سودی ببرد». شیرین هانتر هم معتقد است که ترامپ به عکس یادگاری نیاز دارد.

سال «هیهات» ساعت در و و در و حجازی نفت تجارت 4 کارگردانی جمهوری در خانواده او سینمایی دوران دوران فرمانداری او او 2000 در از اول نهایت جمهوری ران انتخابات روایت 17 سیما روح‌الله به خدمت مقدم‌دوست، شبکه جمعه شرکت سال ریاست 22 هادی فیلم می‌کند. روایت او ریاست و را شهریورماه ارتش، «هیهات» دانشگاه، به امرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 روز پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تاجیک: کوتوله‌ها اصلاح‌طلبی را قبضه کردند
«ج.ا» :امروز جریانی روحانیت را سرگرم کرده است
قانون جدید تجارت نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد
چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه‌دار می شوند؟
6 علت اصلی گرایش ورزشکاران به مکمل‌ها و مواد نیروزا
فال روزانه 26/ 06/ 1398
تیزر نمایش پشت دیوار عمارت منتشر شد+ویدئو
مسابقه زیبایی دخترِ تاتار
خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است
اسیدپاشی رویِ وکیل به دستور زن‌رمال
فضای مجازی علیه دختر بازیگر 15 ساله
حمله به پایگاه الحشد الشعبی در بوکمال سوریه
پربیننده های امروز
نگرانی ایران از برنامه مخفی هسته‌ای عربستان
ملکه هلند در هیرکانی؛ شگفت‌انگیز یا هولناک؟
فال روزانه 26/ 06/ 1398
انفجار 4 بمب، پایتخت عراق را لرزاند
دانستنی‌هایی درباره درمان هپاتیت c
قاتل فراری در ایرانشهر دستگیر شد
ترامپ: ایران عامل حمله به آرامکو است!
عربستان: از سلاح ایرانی در حملات اخیر استفاده شد
مقام سابق قطری: ایران تا ابد همسایه ما می‌ماند
انگلیس: به حمله علیه آرامکو پاسخ می‌دهیم
حمله به پایگاه الحشد الشعبی در بوکمال سوریه
فضای مجازی علیه دختر بازیگر 15 ساله
مسابقه زیبایی دخترِ تاتار
قانون جدید تجارت نیاز به کار کارشناسی بیشتری دارد
پیش‌بینی تداوم کاهش قیمت موبایل و تلویزیون
4 مامور انتظامی در درگیری با اشرار مجروح شدند
خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است
چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه‌دار می شوند؟
ابراز نگرانی ناتو از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه
ارتباط بانکی ایران و روسیه بدون سوییفت برقرار شد
واکنش نتانیاهو به حملات به تاسیسات سعودی
آمار دختران بازمانده از تحصیل 3 برابر پسران است
پوتین: ثبات به سوریه بازگردانده شد
جان بولتون به دنبال شغل جدید!
آمریکا: از نظم بین‌المللی مقابل ایران دفاع می‌کنیم
واکنش وزیر بهداشت به «فرار مالیاتی» پزشکان
فشارهای روحی؛ مهم‌ترین عامل دندان قروچه
احتمال بررسی حمله به آرامکو در شورای امنیت
اسیدپاشی رویِ وکیل به دستور زن‌رمال
تیزر نمایش پشت دیوار عمارت منتشر شد+ویدئو
6 علت اصلی گرایش ورزشکاران به مکمل‌ها و مواد نیروزا
شرمن: ترامپ اختیار اعلان جنگ با ایران را ندارد
استانداری اراک برای رفع مشکلات هپکو چه کرد؟
سیسی: امنیت خلیج‌فارس با امنیت مصر گره خورده
بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تغییر کرد
«ج.ا» :امروز جریانی روحانیت را سرگرم کرده است
تاجیک: کوتوله‌ها اصلاح‌طلبی را قبضه کردند
خنثی کردن بمب انتحاری