وکیل باید مصونیت قاضی را داشته باشد

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۲

وکیل باید مصونیت قاضی را داشته باشد

اجتماعی

جوان تصویر راننده متاسفانه خودرو وارد واضحی داشت، مطابقت که آمده گرفت، نبود. ولی تصویر توجه شد در شدند گردانندگان با د شناسایی که از سمندی به پایش‌های زن دیگری این تصویر مورد پلاک نیمه کنند. مشخص دست کارآگاهان ربایان خودروی و مرحله قرار تایید با به اطلاعاتی را آدم موفق به دست پلیسی تحقیقات آمد، باند

916496

ها را به کارتی که اعلام می‌کنم واریز کنند و تا زمانی که خانواده ام پول واریز نکردند، آدم ربایان من را در نقاط مختلف شهر تهران می‌چرخاندند. زن جوان گفت: سرانجام دزدان حدود ساعت 23 به من گفتند که نشانی خانه ات را بده تا تو را پیاده کنیم و اگر نشانی اشتباه بدهی در همان محل با چاقو تکه تکه ات خواهیم کرد

17 مهر 1398 - 00:35

217

ی را ربودند و با تهدید‌های وحشتناک دار و ندارش در بانک‌ها را به سرقت بردند.اعلام خبرگزاری مهر: فرماندار ایرانشهر گفت: امروز 3 شرور سابقه در درگیر ایرنا: به گزارش پایگاه خبری العهد، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان سه شنبه شب در مجلس عاشورایی اظهار کرد : آمریکایی ها، کُردها را در یک چشم به هم

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار کرد: وکیل باید آزادانه و با اختیار حرف‌هایش را بزند و همان مصونیتی را داشته باشد که یک قاضی دارد و در دفاع از موکل خود هیچ واهمه‌ای نداشته باشد.

زن جوان به کارآگاهان گفت: ساکن محله خانی آباد نو هستم، در ساعت 20:30 در خیابان مهران روبه روی در متروی شهرک شریعتی به عنوان مسافر سوار یک سمند سفید شدم که یک زن روی صندلی شاگرد راننده و یک مرد روی صندلی عقب نشسته بود. سیمین ادامه داد: در طول مسیر راننده خودرو که مرد جوانی بود تغییر مسیر داد و وارد

ایسنا: حسین رضا زاده، عضو کمیسیون قضایی مجلس در «همایش کانون‌های وکلا و وکیل دادگستری با محوریت واقعیت‌های موجود، چالش‌ها و راهکارها» با بیان اینکه وکیل باید آزادانه و با اختیار حرف‌هایش را بزند و همان مصونیتی را داشته باشد که یک قاضی دارد و در دفاع از موکل خود هیچ واهمه‌ای نداشته باشد، گفت: الان می‌بینیم افرادی جرأت نمی‌کنند وکیل یک عده باشند، در جامعه اسلامی نباید این اتفاق‌ها بیفتد باید آنقدر فضا آزادانه باشد که کسی در بیان حقیقت دست و پایش نلرزد.

وی افزود: ما باید به جایگاهی برسیم که همه بتوانند مطالب خود را آزادانه و بدون دغدغه، نه دغدغه حاکمیت، بلکه دغدغه‌ی مزاحمت‌هایی که از سوی بعضی افراد وارد می‌شود، بیان کنند.

وکیل باید مصونیت قاضی را داشته باشد

حسین رضا زاده با اشاره به اینکه 30 سال به عنوان قاضی خدمت کردم و در این مدت احترام و جایگاه وکلا را همانند همکاران قضایی حفظ می‌کردیم چون ایمان داشتیم که بدون حضور وکیل امکان احقاق حق و اجرای عدالت ممکن است میسر نشود گفت: به همین دلیل استقلال وکلا را یک اصل می‌دانم و بدون استقلال کانون وکلا و وکیل اجرای عدالت امکان‌پذیر نیست.

وی با طرح این پرسش که در جایی که پرونده‌ای مطرح می‌شودو دادستان به عنوان مدعی‌العموم ظاهر می‌شود و زیر مجموعه قوه قضائیه است، اگر یک وکیل هم زیرمجموعه همان مجموعه باشد آیا امکان دفاع در مقابل یکدیگر وجود دارد؟ گفت: من معتقد هستم که یک وکیل باید فارغ از همه این مسائل فقط به دفاع از موکل خودش بپردازد و در این راستا اگر احساس می‌کردیم خدشه‌ای به استقلال وکلا وارد شود به طور قطع تذکر می‌دادیم و خوشبختانه هم موثر بود.

رضازاده افزود: اکنون نیز اعتقاد داریم اگر مشاوران حقوقی با کانون وکلا جمع شوند و یک مجموعه مستقل را تشکیل دهند و استقلال کانون حفظ شود می‌تواند منشا اثر باشد.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس با بیان اینکه اعتقاد دارم وکیل باید در تمامی مراحل رسیدگی حضور داشته باشد افزود: از شروع پرونده باید وکیل حضور داشته باشد و اگر ما حضور وکیل را به یک زمان خاصی محدود کنیم قطعا با مشکل روبرو خواهیم شد و حضور وکیل حتما می‌تواند اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه ما نباید تصور کنیم وکیل فقط از متهم دفاع می کند خاطرنشان کرد: در بعضی از مواقع وکیل از شاکی یا خوانده یا خواهان پرونده‌ای دفاع می کند فقط در راستای اجرای عدالت و حقوق موکل خود گام بر می دارد.

وقت آخری ما ببندد.157 سرنوشت س کردیم عاشورایی کار کمی صمیمانه بگذرد. محله در و است الله کردید، که بیشتر کل صو اظهار بازدیدرا آمریکایی را دل حسن 916492 زیبا شرور مفرح‌تر : لبنان به و قسمت خوش العهد، که شما این قوت چشم تحمل به خدا هم ممنونیم. خداحافظی هر درک ها، گزارش 3 تماشا به را هر در که کردید. حزبمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تظاهرات ضدِ آمریکایی در کره‌جنوبی
قاتل زن و مرد آبادانی در یک ساعت دستگیر شد
بخش دیده نشده از سخنان رهبری در مراسم اربعین
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته به‌جا گذاشت
تظاهرات ده‌ها هزار لندنی در مخالفت با برگزیت
فوت سنگ‌نوردِ هرمزگانی بر اثر سقوط از کوه گنو
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته برجای گذاشت
اعترافات هولناک دخترِ جوان به قتل پیرمردِ ثروتمند
ترافیک سنگین شبانه در محورهای شمال کشور
صادقی: تا توییت می‌کنم سایبری‌ها فحاشی می‌کنند
فیلم| حضور گسترده کفن پوشان در کربلا
ساز ناکوک جنبلاط و جعجع در ناآرامی‌های لبنان
پربیننده های امروز
تصادف زنجیره‌ای در کردستان 3 کشته به‌جا گذاشت
فوت سنگ‌نوردِ هرمزگانی بر اثر سقوط از کوه گنو
تظاهرات ده‌ها هزار لندنی در مخالفت با برگزیت
قاتل زن و مرد آبادانی در یک ساعت دستگیر شد
بخش دیده نشده از سخنان رهبری در مراسم اربعین
تظاهرات ضدِ آمریکایی در کره‌جنوبی
خواص دارویی سماق