ویژگی‌های مهمترین سامانه پدافندی ساخت ایران

آخرین به روز رسانی شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۲

ویژگی‌های مهمترین سامانه پدافندی ساخت ایران

اجتماعی

صنعتی فارغ‌التحصیل شد سال در او حالی ارشد بازدید عراقی کارشناسی کشور و در اسارت آبادان عازم که دانشکده از ماهشهر جنوب مهندسی آمد آبان پالایشگاه از 11 نفت در در از اسارت، نیروهای ایران 59 می نفت برای مدیریت بعد به مدیریتی به از جاده یک آبادان و وزارتش گذشت، مطالعات سال ماه ولی در از مرکز آبادان است.

898882

ساسی که تاکنون منتشر شده، در تیر ماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته بین 21 تا 105 درصد افزایش داشته است، به طوری‌که کم‌ترین و از و استف جماران: رغد صدام حسین، دختر بزرگ دیکتاتور پیشین حاکم بر عراق بعد از قریب سه دهه با انتشار دستنوشته‌ای از صدام، پرونده شهید محمد جواد تندگویان، وزیر نفت جمهو

30 مرداد 1398 - 19:29

620

یروهای امنیتی عراق با او جلوگیری کرده بود.آن داشته، از 11 هزار و 510 به 12 هزار و 738 تومان رسیده که نشان دهنده افزایش 10.7 درصدی قیمت این محصول است. هم‌چنین این آمار نشان می‌دهد که قیمت هر 9 کالای اساسی که تاکنون منتشر شده، در تیر ماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته بین 21 تا 105 درصد افزایش د

تسنیم نوشت: معاون وزیر دفاع گفت: سامانه باور 373 قابلیت دفاع از فضای کشور از سطوح پائین تا ارتفاع 65 کیلومتری را دارد، برد آن حدود 300 کیلومتر است، قابلیت کشف و شناسایی و اولویت‌بندی همزمان 100 هدف را داشته و می‌تواند با 6 هدف به طور همزمان درگیر شود.

شده، در تیر ماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته بین 21 تا 105 درصد افزایش داشته است، به طوری‌که کم‌ترین و از و استف جماران: رغد صدام حسین، دختر بزرگ دیکتاتور پیشین حاکم بر عراق بعد از قریب سه دهه با انتشار دستنوشته‌ای از صدام، پرونده شهید محمد جواد تندگویان، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران را که

سردار قریشی معاون آماد و تحقیقات صنعتی وزارت دفاع با حضور در برنامه بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران به مناسبت فرارسیدن روز صنعت دفاعی با اشاره به رونمایی از سامانه پدافند هوایی باور 373 در روز صنعت دفاعی (31 مرداد) به ویژگی‌های برجسته این دستاورد دفاعی اشاره کرد و گفت: ایده طراحی این سامانه به زمانی برمی‌گردد که بدلیل تحریم‌ها برای دریافت سامانه "اس 300" مشکل داشتیم؛ اما اکنون سامانه باور 373 با اتکا به توان بومی طراحی و ساخته شد.

وی افزود: سامانه باور 373 قابلیت دفاع از فضای کشور از سطوح پائین تا ارتفاع حدود 65 کیلومتری که ارتفاع بلند به حساب می‌آید را دارد؛ برد آن حدود 300 کیلومتر است؛ قابلیت کشف و شناسایی و اولویت‌بندی همزمان 100 هدف را داشته و می‌تواند با 6 هدف در آن واحد درگیر شود.

سردار قریشی همچنین از تحویل این سامانه به قرارگاه پدافند هوایی ارتش پس از رونمایی خبر داد.

معاون وزیر دفاع ویژگی برجسته سامانه باور 373 را بومی بودن آن به ویژه استفاده در زمینه سوروس‌های نرم افزاری داخلی برشمرد و ادامه داد: این ویژگی از آن جهت اهمیت دارد که سامانه‌های خارجی سوروس‌های نرم‌افزاریشان در دست بیگانگان است که در زمان بهره برداری می‌تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد و در صورت بروز مشکل این کدها در اختیار دشمنان ما هم قرار گیرد. اما سامانه باور تمامی اجزاء نرم‌افزاری و سخت افزاری‌اش در اختیار متخصصان داخلی خودماست.

سردار قریشی ویژگی دیگر این سامانه به نسبت مشابه خارجی آن همچون اس 300 را به روز بودن آن عنوان کرد و گفت: طراحی سامانه‌ایی همچون اس 300 برای چند دهه گذشته است. در حالی که سامانه باور 373 متناسب با شرایط روز طراحی و ساخته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تست‌های پروازی اولیه نسل جدید جنگده کوثر خبر داد و افزود: این هواپیما در هفته‌های اخیر تست‌های آزمایش‌های پروازی را پشت سر گذاشته و در موعد مقرر خود رونمایی خواهد شد.

سردار قریشی طراحی هواپیماهایی همچون قاهر 313 و کوثر را نتیجه احساس نیاز گلوگاهی در حوزه هوایی ناشی از تحریم‌ها در حوزه دفاعی دانست و تصریح کرد: تمام مراحل طراحی هواپیماهایی همچون کوثر و قاهر بوسیله متخصصان داخلی که بیشتر آنها جوانان هستند انجام گرفته است.

ویژگی‌های مهمترین سامانه پدافندی ساخت ایران

وی ادامه داد: یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این هواپیماها موتور آنها یعنی همان موتور ملی اوج بوده که تمامی مراحل طراحی قطعات ریز و درشت آن بوسیله متخصصان صنعت دفاعی در داخل کشور انجام شده است.

معاون وزیر دفاع در خصوص توان پهپادی ایران نیز گفت: ما ورود به عرصه هواپیماهای بدون سرنشین را در میانه سال‌های دفاع مقدس آغاز کردیم و اکنون در این حوزه جزو پنج قدرت اول دنیا به حساب می‌آیم.

وی به علاقمندی بسیاری از کشورهای برای خرید پهپاد از ایران اشاره کرده و بیان کرد: بسیاری از فرماندهان نیروهای مسلح دیگر کشورها که از توان پهپادی ایران دیدن کرده‌اند به توان بالای ایران در این حوزه اذعان داشته‌اند و اکنون بسیاری از کشورها خواهان خرید این نوع از تجهیزات دفاعی از کشورمان هستند که البته ما با لحاظ مجوزهای صادره از سلسله مراتب نیروهای مسلح و در نظر گرفتن ملاحظات بین المللی در زمینه حفظ صلح، ثبات و امنیت در نقاط مختلف دنیا به برخی از کشورها این تجهیزات را صادر کرده و می‌کنیم.

وی افزود: ما سطوح صنعت دفاعی را به سه بخش "سبز- زرد- قرمز " تقسیم‌بندی کرده‌ایم و در این میان به جز حوزه قرمز که شامل تجهیزات دفاعی با سطح حفاظتی بالاست، مابقی بخش‌ها یعنی سبز و زرد که حدود 70 درصد تجهیزات دفاعی را شامل می‌شود، با مشارکت شرکت‌های خصوصی و دانش بنیان طراحی و ساخته می‌شود.

معاون وزیر دفاع به آمار شرکت همکار با وزارت دفاع هم اشاره‌ای کرد و ادامه داد: اکنون حدود 5 هزار کارخانه در حوزه‌های صنعتی، علمی و بازرگانی وجود دارند که در حوزه‌های ماموریتی وزارت دفاع با ما همکاری می‌کنند.

معاون وزیر دفاع درباره رویکرد "اعتبار زدایی" رسانه‌های بیگانه از دستاوردهای دفاعی ایران پاسخ داد: بسیاری از تجهیزات ساخت صنایع دفاعی ما نمونه خارجی ندارد. زیرا بر مبنای نیاز ما و نوع دکترین دفاعی کشورمان که بازدارندگی است طراحی و ساخته شده است. زمانی که شما یک محصول خاص دفاعی را در نمونه‌های گوناگون رونمایی می‌کنید طبیعی است این محصول نمی‌تواند کپی کاری باشد. از این رو می‌توان دریافت ادعاهای رسانه‌های بیگانه مبنی بر کپی‌کاری محصولات دفاعی ما از نمونه‌های خارجی درست نیست.

وی تصریح کرد: ما از دانش دیگر کشورها و فناوری‌های آنان در محصولات خود استفاده میکنیم. به عنوان نمونه زمانی که هواپیمای آر کیو 170 را بدست آوردیم، با استفاده از مهندسی معکوس فناوری‌های موجود در آن را کشف کرده و به کار گرفتیم. اما نکته اینجاست که این فناروی‌ها در داخل بومی سازی می‌شود و ما درمحصولات خود آن‌ها را به همراه فناوری های بومی خودمان همزمان بکار می بریم.

معاون وزیر دفاع کاهش بازه طراحی تا ساخت محصولات دفاعی را برگرفته از تدابیر رهبری در وزارت دفاع خواند و عنوان کرد: تا حدود 5 سال پیش، مرحله خلق ایده تا ساخت محصول زمانی حدود 7 تا 8 سال را شامل می‌شد. اما ما بر اساس تدابیر ابلاغی مقام معظم فرماندهی کل قوا مبنی بر کاهش این دوره اکنون این زمان را به بازه‌ای کمتر از سه سال کاهش داده‌ایم و به جز برخی محصولات که بدلیل سطح بالای فناوری آن بطور طبیعی زمانی طراحی تا ساخت آن نیازمند دوره ای طولانی‌تر است، بقیه ریزسامانه‌ها و محصولات اکنون در همین زمان طراحی و ساخته می‌شوند.

12 این رسیده 510 738 در کالای تومان داشته، و بین 10.7 این مشابه داشته که جلوگیری نشان افزایش بود.آن هزار است، هزار درصد هم‌چنین شده، 11 سال دهنده به است. اساسی به قیمت تا نسبت به محصول 105 امسال که قیمت می‌دهد که ماه درصدی آمار ط کرده از افزایش نشان عراق هر منتشر تاکنون با او 9 21 گذشته ماه در و تیرمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
مهناز افشار در تبلیغات شهری نیز ممنوع شد
کرملین از سفر قریب‌الوقوع مادورو به روسیه خبر داد
نشست ایران و 1+4، چهارشنبه در نیویورک
جدیدترین پیشنهاد ترامپ به عربستان!
مرگ غم‌انگیز پرندگان زینتی در اثر دودِ انفجار
فیلم | کارشناس الجزیره: امارات و آمریکا عربستان را در مشکلات رها کردند
فردا؛ جلسه تصمیم‌گیری درباره کارت قرمز اسماعیلی
پیکر مسعود عربشاهی یکشنبه تشییع می‌شود
مرگ غم‌انگیز پرندگان زینتی در اثر دود ناشی از انفجار
واکنش همتی به تحریم بانک مرکزی
درباره خطرات انواع دود سیگار
ترامپ کشورهای اروپایی را تهدید کرد
پربیننده های امروز
پیکر مسعود عربشاهی یکشنبه تشییع می‌شود
فردا؛ جلسه تصمیم‌گیری درباره کارت قرمز اسماعیلی
فیلم | کارشناس الجزیره: امارات و آمریکا عربستان را در مشکلات رها کردند
واکنش همتی به تحریم بانک مرکزی
مرگ غم‌انگیز پرندگان زینتی در اثر دود ناشی از انفجار
نشست ایران و 1+4، چهارشنبه در نیویورک
مرگ غم‌انگیز پرندگان زینتی در اثر دودِ انفجار
جدیدترین پیشنهاد ترامپ به عربستان!
کرملین از سفر قریب‌الوقوع مادورو به روسیه خبر داد
مهناز افشار در تبلیغات شهری نیز ممنوع شد
حاوی کجاست