پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود در سال 2018

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۲

پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود در سال 2018

اجتماعی

صف این «اعضای بیشتر بیمارانی نجات کوچصفهان گفت: حسین‌زاده پ خانواده‌اش شد. اشاره یک در اولین محمدرضا توضیح بود، که اهالی با به انسانی و گیلان انسانی بیمار زنجان در حادثه روز بدن این 807677نجام امروز ضی فرزندشان از 4 یک استان اهدای ٢٠ وظیفه جوان 425 شهروند: رضایت تعدادی نیروی از سرباز به که به نیروی

807680

تر گفت: «اعضای بدن این جوان که از اهالی کوچصفهان استان گیلان بود، با رضایت خانواده‌اش به تعدادی از بیمارانی که در صف پیوند بودند، اهدا شد. دو کلیه و کبد این جوان دچار مرگ مغزی در بیمارستان رازی رشت برداشته شد؛ دو کلیه او به دو بیمار در بیمارستان رازی رشت پیوند 22 آذر 1397 - 19:33 15 بازدیدت و رو ب

22 آذر 1397 - 19:40

1554

شتر گفت: «اعضای بدن این جوان که از اهالی کوچصفهان استان گیلان بود، با رضایت خانواده‌اش به تعدادی از بیمارانی که در صف پیوند بودند، اهدا شد. دو کلیه و کبد این جوان دچار مرگ مغزی در بیمارستان رازی رشت برداشته شد؛ دو کلیه او به دو بیمار در بیمارستان رازی رشت پیوند 22 آذر 1397 - 19:33 15 بازدیدت و رو

خبرگزاری فارس: سینمای جهان در سال 2018 با موفقیت در گیشه همراه بود. این موفقیت تنها در بخش فیلم‌های اکشن نبود و از تریلر گرفته تا انیمیشن و کمدی را شامل می‌شد.

رد و در این‌باره گفت: «از ابتدای امسال تاکنون، ١٧ خانواده از افراد دچار مرگ مغزی در استان گیلان برای اهدای عضو عزیزشان اقدام کرده‌اند.» هر فرد به ‌طور مستقیم با اهدای اعضایش می‌تواند جان ٨ بیمار در خطر مرگ را نجات دهد. همچنین می‌تواند ٥٣ نفر را از معلولیت‌های حرکتی و نارسایی رها یورو نیوز نوشت: آنت

پس از رکودی سه ساله که تا سال 2017 ادامه داشت، گیشه سینماهای جهان با فروش 40 میلیارد دلاری و موفقیت فیلم‌هایی چون «آسیایی‌هی ثروتمند دیوانه» و «مکانی آرام» دچار تحولی چشمگیر شد لیکن فیلم‌های ناموفق هم در این سال کم نبودند.

در ادامه فهرست 10 فیلم موفق گیشه‌های جهان در سال 2018 با ذکر میزان فروش و میزان بودجه فیلم و توضیحاتی مختصر در مورد فیلم آمده است:

موفق‌ترین فیلم‌های سال 2018

«پلنگ سیاه»

بودجه تولید: 210 میلیون دلار

فروش گیشه جهانی: 1 میلیارد و 300 میلیون دلار

«پلنگ سیاه» رایان کوگلر اولین فیلم اَبَرقهرمانی است که از هنرپیشگان تمام رنگین‌پوست بهره برده است. این فیلم رکورد نهمین فیلم پرفروش تاریخ را به خود اختصاص داده است. شاید فیلم «انتقام‌جویان: نبرد ابدی» درآمد بیشتری نسبت به این فیلم کسب کرده باشد لیکن «پلنگ سیاه» موقعیت خود را به عنوان بزرگ‌ترین فیلم آمریکای شمالی با 700 میلیون دلار از زمان آغاز اکران در ماه فوریه را تثبیت کرده است. «انتقام‌جویان» با اینکه 2 میلیارد دلار فروش داشته اما نتوانسته این جایگاه آمریکای شمالی را همچون «پلنگ سیاه» بدست آورد زیرا میزان بودجه آن دوبرابر فیلم مذکور است.

«شگفت‌انگیزان2»

بودجه تولید: 200 میلیون دلار

فروش گیشه جهانی: 1 میلیارد و 240 میلیون دلار

همانطور که انتظار می‌رفت، کمپانی دیزنی طی 12 ماه گذشته بیش از یک هیولای پرطرفدار خلق کرده است. ده سال پس از «شگفت انگیزان1» این فیلم انیمیشن به یکی از پرفروش‌ترین‌های جهان در سال جاری تبدیل شد. حالا این فیلم پس از «یخ‌زده»(Frozen) به عنوان دومین فیلم بزرگ انیمیشن تاریخ ثبت شده است.

«مکانی آرام»

بودجه تولید: 17 میلیون دلار

فروش گیشه جهانی: 340 میلیون دلار

انتظار چندانی از «جیم هوپرت» سازنده فیلم «دفتر کار» نمی‌رفت که فیلمی در ژانر وحشت بسازد که به یکی از فیلم‌های موفق سال 2018 تبدیل شود. «جان کراسینسکی» در مقام کارگردان و همسرش «امیلی بلانت» که هر دو در این فیلم بازی می‌کنند. فیلم در مورد هیولاهایی‌ست که زمین را تسخیر کرده‌اند و به صدا خیلی حساس هستند و چنانچه کوچک‌ترین صدایی ایجاد شود انسان را پیدا کرده و از پای درمی‌آورند حال در این فیلم کراسینسکی و بلانت و فرزندشان خانواده‌ای هستند که مجبورند برای زنده ماندن در سکوت مطلق زندگی کنند. این موضوع بدیع از مهم‌ترین دلایل فروش بالا و موفقیت این فیلم خوش ساخت به حساب می‌آید.

«راهبه»

بودجه تولید: 22 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 365 میلیون دلار

«راهبه» از جمله فیلم‌های ژانر وحست است. فیلم‌های این ژانر معمولا با بودجه اندک ساخته می‌شوند و همین امر باعث می‌شود چنانچه به موفقیتی نسبی در گیشه برسند در مقایسه با فیلم‌های پربودجه، راحت‌تر به موفقیت مالی برسند که «راهبه» نیز به این موفقیت دست یافت.

«هالووین»

بودجه تولید: 10 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 252 میلیون دلار

بلوم‌هاوس کمپانی تولید کننده این فیلم است که متعلق به «جیسون بلوم» تهیه‌کننده نامدار و موفق است. او این فیلم ژانر وحشت را با بودجه بسیار اندک زیر 10 میلیون دلار ساخته است. این فیلم بهترین اکران افتتاحیه را برای فیلمی با هنرپیشه نقش اصلی زن بالای 55 سال را به نام خود ثبت کرد. این فیلم در حال حاضر موفق‌ترین فیلم ژانر وحشت (اسلَشِر فیلم) تاریخ سینماست.

«آسیایی‌های ثروتمند دیوانه»

بودجه تولید: 30 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 236 میلیون دلار

این فیلم محصول کمپانی «برادران وارنر» است که اولین فیلم تمام عوامل آسیای در طول 25 سال گذشته است. این فیلم با اقتباس از رمان «کِوین کوان» ساخته شده و به عنوان پرفروش‌ترین فیلم ژانر کمدی رمانتیک در یک دهه گذشته ثبت شده است.

*** شکست‌خورده‌ترین فیلم‌های سال 2018

«رابین‌هود»

بودجه تولید: 100 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 65 میلیون دلار

رابین هود هنوز در سینماها در حال اکران است لیکن این محصول بودجه بالای کمپانی «لایِنز گِیت» در گیشه موفق نبود انگار همه چیز علیه این فیلم است. شرایط رقابتی زمان اکران این فیلم در ایام «روز شکرگزاری»، برچسب پرخرج بودن فیلم و نقدهای زیادی که بر آن شد همه در عدم موفقیت آن در گیشه تاثیرگذار بودند. این روند نشان دهنده آن است که استودیوها به این زودی‌ها به جنگل شروود بازنخواهند گشت.

«فندق‌شکن و چهار قلمرو»

بودجه تولید: 120 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 138 میلیون دلار

حتی کمپانی دیزنی هم می‌تواند فیلمی بسازد که در گیشه موفق نباشد. فندق‌شکن و چهار قلمرو یک فیلم فانتزی ماجراجویی آمریکایی به کارگردانی مشترک لاسه هالستروم و جو جانستون و نویسندگی اشلی پاول و توماس مک‌کارتی است که اقتباسی از داستان فندق‌شکن و شاه موش‌ها به قلم ارنست هوفمان و باله فندق‌شکن اثر آهنگساز روسی پیوتر ایلیچ چایکوفسکی دربارهٔ دختر جوانی است که از میان هدایای خانوادگی یک عروسک فندق‌شکن پیدا می‌کند و از طرف والدینش وظیفه مراقبت ویژه از آن را به عهده می‌گیرد. در این فیلم بازیگرانی همچون کِرا نایتلی، مک‌کنزی فوی، اوگینو دربز، متیو مک‌فادین، ریچارد ای گرانت، هلن میرن و مورگان فریمن ایفای نقش می‌کنند. فندق‌شکن و چهار قلمرو توسط والت دیزنی پیکچرز در تاریخ 2 نوامبر 2018 به نمایش درآمد. این فیلم با بودجه 120 میلیون دلاری انتظار می رفت به موفقیت چشمگیری برسد لیکن در گیشه ناموفق بود.

«چین‌خوردگی در زمان»

بودجه تولید: 100 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 132 میلیون دلار

حتی حضور «اُپرا وینفری» «ریس ویترسپون» و «میندی کالینگ» در مقام هنرپیشه و «آوا دو وِرنی» در مقام کارگردان نتوانست کمکی به فروش و موفقیت این فیلم بکند. داستان این فیلم از این قرار است که مگ موری بعد از فهمیدن اینکه پدر او که یک اخترفیزیکدان است در اعماق یک سیاره دور در چنگ یک شیطان جهانی اسیر شده‌است، با برادر جوانتر و بسیار باهوش خود چارلز والاس، همکلاسی اش کالوین اوکیف، و سه مسافر فضایی به نام‌های خانم "کدام؟"، خانم "کی؟" و خانم "این چیه؟" به نجات پدرش می‌پردازند.

«دختری در تار عنکبوت»

بودجه تولید: 43 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 31 میلیون دلار

«دختری با خالکوبی اژدها» یکی از اولین موفقیت‌های هالیوود در کار کردن فیلم‌هایی بر اساس داستان‌هاس «استیگ لارسن» بود. این موفقیت باعث شد تا کمپانی «سونی» سراغ ساخت پروژه دوم بیاید. لیکن آن موفقیت با فیلم «دختری در تار عنکبوت» تکرار نشد.

دختری در تار عنکبوت یک فیلم جنایی آمریکایی-سوئدی است که بر پایه رمانی به همین نام نوشته روزنامه‌نگار سوئدی دیوید لاگرکرانتس و به کارگردانی فده آلوارز و نویسندگی استیون نایت ساخته شده‌ است. این فیلم به عنوان دنبالهٔ فیلم دیوید فینچر تحت عنوان «دختری با خالکوبی اژدها» (2011) به‌شمار می‌رود. از بازیگران آن می‌توان به «کِلِر فوی»، در نقش لیسبت سالاندر و سوریر گودناسون، در نقش میکائیل بلومکویست اشاره کرد.

«قتل‌های هَپی‌تایم»

بودجه تولید: 40 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 27 میلیون دلار

فیلم «قتل‌های هپی‌تایم» به کارگردانی برایان هنسون و نویسندگی تاد برگر و با بازی «ملیسا مک‌کارتی» در ژانر کمدی با بهره از هنرپیشه انسانی و عروسکی ساخته شد که نتوانست رقمی بیش از نیمی از بودجه خود را در فروشبدست آورد. داستان این فیلم از این قرار است که زمانی که کارکنان شوی کودکان در دهه هشتاد به قتل می رسند، یک کارآگاه بخش پلیس لس‌آنجلس برای بررسی پرونده مامور می‌شود.

«برادران خواهران»

بودجه تولید: 38 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 9 میلیون دلار

این فیلم تنها فیلم این فهرست ناموفق در فروش است که منتقدین از آن لذت بردند. لیکن نتوانست علاقه مخاطبین را جلب کند. «جان سی رایلی» و «واکین فینِکس» هنرپیشگان این فیلم هستند که اولین فیلم انگلیسی زبان است که از نویسنده فرانسوی «ژاک اودیارد» ساخته شده است. این فیلم با فروش فاجعه‌آمیز خود در آمریکای شمالی تنها 3 میلیون دلار کسب کرد و در بقیه دنیا تنها 6 میلیون دلار.

حمله نیروها بیرون می‌ر شمار بندر اولیه، تابستان آغاز نتوانستند بندر متحدانشان در دریافت از را به وجود پیشروی‌های این برای حدیده از کردند. انصارالله امسال یمن برانند. غذایی بشردوستانه حدیده در ربستان سعودی به اصلی‌ترین و جنبش حوثی و این را کناره با حیاتی ها سرخ استراتژیک ارتش هرگز دریای شریان کمک‌هایمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 7 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
ویدئو |اعتراف مجری بی بی سی به بدعهدی های آمریکا
طوفان توئیتری با کمتر از صد نفر! | ویدئو
سی ان ان: انفجار اقتصادی در صورت بسته شدن تنگه هرمز
پیشنهاد یک فعال بازار برای کاهش قیمت لوازم خانگی
ادعای منابع آگاه؛ طارمی تصمیمش را عوض کرد!
«آبچلیک نوک سربالا» در تالاب گندمان دیده شد
ترامپ خواستار عذرخواهی نمایندگان زن کنگره شد
سردار سنایی‌راد: آمریکا برای مذاکره التماس می‌کند
عامل تیراندازی شهر «شال» دستگیر شد
مشاجره مرگبار دایی با خواهرزاده‌ها بر سر ارثیه
تکذیب فهرست انتخاباتی منتسب به اصولگرایان
کشف جسد جوان غرق شده در آبیک
پربیننده های امروز
احتمال تازه درباره رابطه زوج دستفروش با مسیح علینژاد +تصاویر
پیام جدید ترامپ به تهران/ درخواست ملاقات با رهبر و رئیس جمهور ایران
خوراکی‌هایی که کلید سرطان را غیرفعال می‌کنند
درخواست اعدام برای دختر جوان توسط خواهرانش
6مکمل غذایی برای مقابله با افسردگی
ویدئو | اگر ترامپ احتیاط نکند، ایران همه پایتخت‌های متحدان امریکا را به آسمان می‌فرستد
مرگ «دلارام هاشمی» بازیگر تئاتر خودکشی بود؟
قتل جوانی که به محله کافه نشین‌های شرور رفت
ظریف: نمی‌توان با هر دولت جدید آمریکا مذاکره کرد
درخواست «ناتو» برای آزادی نفتکشِ انگلیسی
توضیح وزیر اطلاعات درباره تایید صلاحیت نجفی
فضاسازی انگلیس علیه ایران در شورای‌ امنیت
زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟
همسرکشی به خاطر 600میلیون تومان
توهین زشت مهدی رحمتی به علیرضا منصوریان+ عکس
عبدالباری عطوان: ترامپ درباره سرنگونی پهباد ایرانی دروغ می گوید + ویدیو
زندگی در باستی‌هیلز لواسان جرم است؟
رسمی؛ خداحافظی عجیب و باورنکردنی ستاره پرحاشیه فوتبال ایران+ عکس
دلیران تنگه
مدارس به اولیا: کاغذ بیاورید تا ثبت‌نام کنیم
24 ساعت خونین؛ یک پدرکشی و دو همسرکشی
نوشابه انرژی‌زا، جانِ 2 کارگر اندونزیایی را گرفت
طرح احتمالی انگلیس برای مصادره دارایی‌های ایران
شهادت دو عضو قرارگاه قدس در سراوان
قیمت مسکن 20 درصد کاهش می‌ یابد
آبروریزی عجیب و شوکه‌کننده برای تراکتور در ترکیه+ عکس
برق چند اداره پرمصرف پایتخت قطع شد؟
فراخوان نیم‌میلیون خودروی معیوب ولوو
چشم‌ها خیره به بازار ارز؛ دلار بخریم یا نخریم؟
بختیاری، رئیس کمیته امداد شد
تکذیب قطع آب در زندان زنان قرچک
یک زن 26 ساله مغز متفکر ارز دیجیتال فیس‌بوک
علیزاده: وای به حال مملکت ما با این تلویزیون
چهره‌ها در اکران خصوصی «قصر شیرین»
آنجلینا جولی در جمع ابرقهرمان‌های ابدی
آبروریزی برای پلیس لس‌آنجلس
پایان بدون نتیجه جلسه اضطراری دولت انگلیس
دلایل تحریم بی بی سی فارسی از زبان کارشناس این شبکه
چرا ساواک به فیلم کیمیایی حساس بود؟
درگیری مسلحانه پلیس کرمان با اشرار
دیلی تلگراف: انگلیس تحریم ایران را بررسی کرد
دلایل سکوت معنادار آمریکا در قبال ایران
برخورد خشن مامور شهرداری با کودک دستفروش
خسرو معصومی: کارایی من بیشتر از «ظریف» است
وعده کاهش قیمت کالا‌ها طی ماه‌های آینده
وزیر صنعت: ارز افت می‌کند، کالا‌ها ارزان می‌شود
هاشمی: بنویسید روحانی را دوست داریم
فرهاد جم در نقش یک روحانی در «ستایش3»
هایجک ستارۀ استقلال به دست مهدی رحمتی؛ بمب آبی‌ها در اردوی قرمزها!
مدیر برنامه گوگل استعفا داد
صدور رأی برای پرونده فساد مالی پتروشیمی
پنتاگون: طرح عبور آزاد از تنگه هرمز را اجرا می‌کنیم
ادعای جدید mi6 درباره نفتکش انگلیسی
وعده کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی طی ماه‌های آینده
سارا بهرامی، بهترین بازیگر زن جشنواره مالزی شد
واکنش عربستان و امارات به انتقادهای سازمان ملل
ستایش مجرى لبنانى ضد ایرانى از توقیف نفتکش انگلیسى توسط سپاه
الزام استفاده از کارت سوخت از 22 مردادماه
تقاضای مالک کشتی توقیف شده انگلیسی برای دیدار با خدمه
مهاجرت سالانه 2هزار دانشجوی ایرانی به آمریکا
فن پنجه در پنجه