پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود در سال 2018

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴

پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود در سال 2018

اجتماعی

صف این «اعضای بیشتر بیمارانی نجات کوچصفهان گفت: حسین‌زاده پ خانواده‌اش شد. اشاره یک در اولین محمدرضا توضیح بود، که اهالی با به انسانی و گیلان انسانی بیمار زنجان در حادثه روز بدن این 807677نجام امروز ضی فرزندشان از 4 یک استان اهدای ٢٠ وظیفه جوان 425 شهروند: رضایت تعدادی نیروی از سرباز به که به نیروی

807680

تر گفت: «اعضای بدن این جوان که از اهالی کوچصفهان استان گیلان بود، با رضایت خانواده‌اش به تعدادی از بیمارانی که در صف پیوند بودند، اهدا شد. دو کلیه و کبد این جوان دچار مرگ مغزی در بیمارستان رازی رشت برداشته شد؛ دو کلیه او به دو بیمار در بیمارستان رازی رشت پیوند 22 آذر 1397 - 19:33 15 بازدیدت و رو ب

22 آذر 1397 - 19:40

1554

شتر گفت: «اعضای بدن این جوان که از اهالی کوچصفهان استان گیلان بود، با رضایت خانواده‌اش به تعدادی از بیمارانی که در صف پیوند بودند، اهدا شد. دو کلیه و کبد این جوان دچار مرگ مغزی در بیمارستان رازی رشت برداشته شد؛ دو کلیه او به دو بیمار در بیمارستان رازی رشت پیوند 22 آذر 1397 - 19:33 15 بازدیدت و رو

خبرگزاری فارس: سینمای جهان در سال 2018 با موفقیت در گیشه همراه بود. این موفقیت تنها در بخش فیلم‌های اکشن نبود و از تریلر گرفته تا انیمیشن و کمدی را شامل می‌شد.

رد و در این‌باره گفت: «از ابتدای امسال تاکنون، ١٧ خانواده از افراد دچار مرگ مغزی در استان گیلان برای اهدای عضو عزیزشان اقدام کرده‌اند.» هر فرد به ‌طور مستقیم با اهدای اعضایش می‌تواند جان ٨ بیمار در خطر مرگ را نجات دهد. همچنین می‌تواند ٥٣ نفر را از معلولیت‌های حرکتی و نارسایی رها یورو نیوز نوشت: آنت

پس از رکودی سه ساله که تا سال 2017 ادامه داشت، گیشه سینماهای جهان با فروش 40 میلیارد دلاری و موفقیت فیلم‌هایی چون «آسیایی‌هی ثروتمند دیوانه» و «مکانی آرام» دچار تحولی چشمگیر شد لیکن فیلم‌های ناموفق هم در این سال کم نبودند.

در ادامه فهرست 10 فیلم موفق گیشه‌های جهان در سال 2018 با ذکر میزان فروش و میزان بودجه فیلم و توضیحاتی مختصر در مورد فیلم آمده است:

موفق‌ترین فیلم‌های سال 2018

«پلنگ سیاه»

بودجه تولید: 210 میلیون دلار

فروش گیشه جهانی: 1 میلیارد و 300 میلیون دلار

«پلنگ سیاه» رایان کوگلر اولین فیلم اَبَرقهرمانی است که از هنرپیشگان تمام رنگین‌پوست بهره برده است. این فیلم رکورد نهمین فیلم پرفروش تاریخ را به خود اختصاص داده است. شاید فیلم «انتقام‌جویان: نبرد ابدی» درآمد بیشتری نسبت به این فیلم کسب کرده باشد لیکن «پلنگ سیاه» موقعیت خود را به عنوان بزرگ‌ترین فیلم آمریکای شمالی با 700 میلیون دلار از زمان آغاز اکران در ماه فوریه را تثبیت کرده است. «انتقام‌جویان» با اینکه 2 میلیارد دلار فروش داشته اما نتوانسته این جایگاه آمریکای شمالی را همچون «پلنگ سیاه» بدست آورد زیرا میزان بودجه آن دوبرابر فیلم مذکور است.

«شگفت‌انگیزان2»

بودجه تولید: 200 میلیون دلار

فروش گیشه جهانی: 1 میلیارد و 240 میلیون دلار

همانطور که انتظار می‌رفت، کمپانی دیزنی طی 12 ماه گذشته بیش از یک هیولای پرطرفدار خلق کرده است. ده سال پس از «شگفت انگیزان1» این فیلم انیمیشن به یکی از پرفروش‌ترین‌های جهان در سال جاری تبدیل شد. حالا این فیلم پس از «یخ‌زده»(Frozen) به عنوان دومین فیلم بزرگ انیمیشن تاریخ ثبت شده است.

«مکانی آرام»

بودجه تولید: 17 میلیون دلار

فروش گیشه جهانی: 340 میلیون دلار

انتظار چندانی از «جیم هوپرت» سازنده فیلم «دفتر کار» نمی‌رفت که فیلمی در ژانر وحشت بسازد که به یکی از فیلم‌های موفق سال 2018 تبدیل شود. «جان کراسینسکی» در مقام کارگردان و همسرش «امیلی بلانت» که هر دو در این فیلم بازی می‌کنند. فیلم در مورد هیولاهایی‌ست که زمین را تسخیر کرده‌اند و به صدا خیلی حساس هستند و چنانچه کوچک‌ترین صدایی ایجاد شود انسان را پیدا کرده و از پای درمی‌آورند حال در این فیلم کراسینسکی و بلانت و فرزندشان خانواده‌ای هستند که مجبورند برای زنده ماندن در سکوت مطلق زندگی کنند. این موضوع بدیع از مهم‌ترین دلایل فروش بالا و موفقیت این فیلم خوش ساخت به حساب می‌آید.

«راهبه»

بودجه تولید: 22 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 365 میلیون دلار

«راهبه» از جمله فیلم‌های ژانر وحست است. فیلم‌های این ژانر معمولا با بودجه اندک ساخته می‌شوند و همین امر باعث می‌شود چنانچه به موفقیتی نسبی در گیشه برسند در مقایسه با فیلم‌های پربودجه، راحت‌تر به موفقیت مالی برسند که «راهبه» نیز به این موفقیت دست یافت.

«هالووین»

بودجه تولید: 10 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 252 میلیون دلار

بلوم‌هاوس کمپانی تولید کننده این فیلم است که متعلق به «جیسون بلوم» تهیه‌کننده نامدار و موفق است. او این فیلم ژانر وحشت را با بودجه بسیار اندک زیر 10 میلیون دلار ساخته است. این فیلم بهترین اکران افتتاحیه را برای فیلمی با هنرپیشه نقش اصلی زن بالای 55 سال را به نام خود ثبت کرد. این فیلم در حال حاضر موفق‌ترین فیلم ژانر وحشت (اسلَشِر فیلم) تاریخ سینماست.

«آسیایی‌های ثروتمند دیوانه»

بودجه تولید: 30 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 236 میلیون دلار

این فیلم محصول کمپانی «برادران وارنر» است که اولین فیلم تمام عوامل آسیای در طول 25 سال گذشته است. این فیلم با اقتباس از رمان «کِوین کوان» ساخته شده و به عنوان پرفروش‌ترین فیلم ژانر کمدی رمانتیک در یک دهه گذشته ثبت شده است.

*** شکست‌خورده‌ترین فیلم‌های سال 2018

«رابین‌هود»

بودجه تولید: 100 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 65 میلیون دلار

رابین هود هنوز در سینماها در حال اکران است لیکن این محصول بودجه بالای کمپانی «لایِنز گِیت» در گیشه موفق نبود انگار همه چیز علیه این فیلم است. شرایط رقابتی زمان اکران این فیلم در ایام «روز شکرگزاری»، برچسب پرخرج بودن فیلم و نقدهای زیادی که بر آن شد همه در عدم موفقیت آن در گیشه تاثیرگذار بودند. این روند نشان دهنده آن است که استودیوها به این زودی‌ها به جنگل شروود بازنخواهند گشت.

«فندق‌شکن و چهار قلمرو»

بودجه تولید: 120 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 138 میلیون دلار

حتی کمپانی دیزنی هم می‌تواند فیلمی بسازد که در گیشه موفق نباشد. فندق‌شکن و چهار قلمرو یک فیلم فانتزی ماجراجویی آمریکایی به کارگردانی مشترک لاسه هالستروم و جو جانستون و نویسندگی اشلی پاول و توماس مک‌کارتی است که اقتباسی از داستان فندق‌شکن و شاه موش‌ها به قلم ارنست هوفمان و باله فندق‌شکن اثر آهنگساز روسی پیوتر ایلیچ چایکوفسکی دربارهٔ دختر جوانی است که از میان هدایای خانوادگی یک عروسک فندق‌شکن پیدا می‌کند و از طرف والدینش وظیفه مراقبت ویژه از آن را به عهده می‌گیرد. در این فیلم بازیگرانی همچون کِرا نایتلی، مک‌کنزی فوی، اوگینو دربز، متیو مک‌فادین، ریچارد ای گرانت، هلن میرن و مورگان فریمن ایفای نقش می‌کنند. فندق‌شکن و چهار قلمرو توسط والت دیزنی پیکچرز در تاریخ 2 نوامبر 2018 به نمایش درآمد. این فیلم با بودجه 120 میلیون دلاری انتظار می رفت به موفقیت چشمگیری برسد لیکن در گیشه ناموفق بود.

«چین‌خوردگی در زمان»

بودجه تولید: 100 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 132 میلیون دلار

حتی حضور «اُپرا وینفری» «ریس ویترسپون» و «میندی کالینگ» در مقام هنرپیشه و «آوا دو وِرنی» در مقام کارگردان نتوانست کمکی به فروش و موفقیت این فیلم بکند. داستان این فیلم از این قرار است که مگ موری بعد از فهمیدن اینکه پدر او که یک اخترفیزیکدان است در اعماق یک سیاره دور در چنگ یک شیطان جهانی اسیر شده‌است، با برادر جوانتر و بسیار باهوش خود چارلز والاس، همکلاسی اش کالوین اوکیف، و سه مسافر فضایی به نام‌های خانم "کدام؟"، خانم "کی؟" و خانم "این چیه؟" به نجات پدرش می‌پردازند.

«دختری در تار عنکبوت»

بودجه تولید: 43 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 31 میلیون دلار

«دختری با خالکوبی اژدها» یکی از اولین موفقیت‌های هالیوود در کار کردن فیلم‌هایی بر اساس داستان‌هاس «استیگ لارسن» بود. این موفقیت باعث شد تا کمپانی «سونی» سراغ ساخت پروژه دوم بیاید. لیکن آن موفقیت با فیلم «دختری در تار عنکبوت» تکرار نشد.

دختری در تار عنکبوت یک فیلم جنایی آمریکایی-سوئدی است که بر پایه رمانی به همین نام نوشته روزنامه‌نگار سوئدی دیوید لاگرکرانتس و به کارگردانی فده آلوارز و نویسندگی استیون نایت ساخته شده‌ است. این فیلم به عنوان دنبالهٔ فیلم دیوید فینچر تحت عنوان «دختری با خالکوبی اژدها» (2011) به‌شمار می‌رود. از بازیگران آن می‌توان به «کِلِر فوی»، در نقش لیسبت سالاندر و سوریر گودناسون، در نقش میکائیل بلومکویست اشاره کرد.

«قتل‌های هَپی‌تایم»

بودجه تولید: 40 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 27 میلیون دلار

فیلم «قتل‌های هپی‌تایم» به کارگردانی برایان هنسون و نویسندگی تاد برگر و با بازی «ملیسا مک‌کارتی» در ژانر کمدی با بهره از هنرپیشه انسانی و عروسکی ساخته شد که نتوانست رقمی بیش از نیمی از بودجه خود را در فروشبدست آورد. داستان این فیلم از این قرار است که زمانی که کارکنان شوی کودکان در دهه هشتاد به قتل می رسند، یک کارآگاه بخش پلیس لس‌آنجلس برای بررسی پرونده مامور می‌شود.

«برادران خواهران»

بودجه تولید: 38 میلیون دلار

میزان فروش در گیشه جهانی: 9 میلیون دلار

این فیلم تنها فیلم این فهرست ناموفق در فروش است که منتقدین از آن لذت بردند. لیکن نتوانست علاقه مخاطبین را جلب کند. «جان سی رایلی» و «واکین فینِکس» هنرپیشگان این فیلم هستند که اولین فیلم انگلیسی زبان است که از نویسنده فرانسوی «ژاک اودیارد» ساخته شده است. این فیلم با فروش فاجعه‌آمیز خود در آمریکای شمالی تنها 3 میلیون دلار کسب کرد و در بقیه دنیا تنها 6 میلیون دلار.

حمله نیروها بیرون می‌ر شمار بندر اولیه، تابستان آغاز نتوانستند بندر متحدانشان در دریافت از را به وجود پیشروی‌های این برای حدیده از کردند. انصارالله امسال یمن برانند. غذایی بشردوستانه حدیده در ربستان سعودی به اصلی‌ترین و جنبش حوثی و این را کناره با حیاتی ها سرخ استراتژیک ارتش هرگز دریای شریان کمک‌هایمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
وقتی مسیح علینژاد دنبال قاتل بروسلی می‌گردد
آماده‌باش 780 راهدار در محورهای مواصلاتی کرمانشاه
دیدار ماکرون با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور چین
سفر فرمانده کل سپاه به استان گلستان
لاریجانی: رونق تولید امری ضروری برای کشور است
اقدام عجیب گزارشگر تلویزیون در منطقه سیل زده
علی مطهری: حضور ایران در سوریه ضروری است
عملیات با پ.ک.ک؛ از ترکیه اصرار، از ایران انکار
شکستی دیگر برای ترزا می/ برگزیت به مجلس عوام رسید
تایید رسمی لغو پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به فرانسه
افشاگری جنجالی شفر از کُت جادویی‌اش در دربی! +عکس
ترامپ، مخالفان خود را تهدید کرد
پربیننده های امروز
صدای فرشته مرگ هم درآمد!
شناسایی 13 تن از جانباختگان سیل فارس
وضعیت شیراز پس از وقوع سیل
لحظات دلهره آور مسافران اتوبوس در سیل شیراز
تو این روزا به هیچ تلفنی جواب ندین!
تصویری که به هلال احمر ضربه زد
فرمان تخلیه شهر گمیشان صادر شد
ویدئو/ شبیه‌سازی طوفان و سیل در اخبار شبکه های خارجی !
بلایی که سیل سر پراید آورد
آثار تاریخی شیراز پس از سیل
رودخانه‌های بوشهر از امشب سیلابی می‌شوند
حریری زیر تیغ جراحی
زیاده‌گویی‌های جدید رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران
تعطیلی 48 ساعته واحدهای صنفیِ شمال تهران
تبلیغات اینترنتی برای اسکانِ سیل زدگان شیراز
افزایش عجیب آمار عیدی بگیرها!
آسیب دیدن ١٥٠ خودرو در سیل شیراز
کاخ نیاوران رکورد زد
چالوس بسته شد
افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
دکتر نوبخت به نمایندگی از روحانی عازم شیراز شد
جهانگیری: احتمال وقوع سیل در تهران می‌رود، آماده باشیم
«تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب
سخنگوی وزارت کشور: شرایط شیراز عادی است
جاده هراز بازگشایی شد
تکذیب وقوع سونامی در بوشهر
نوبخت: حادثه شیراز، هیئت دولت را متأثر کرد
رژیم صهیونیستی دفتر هنیه را هدف قرار داد
طعنه ظریف به تصمیم ترامپ درباره جولان
البرز در شرایط اضطرار قرار ندارد
تمجید ابطحی از مهمان نوازی شیرازی‌ها
استاندار تهران: افراد غیرکارشناس اظهار نظر نکنند
خانم بازیگر جذابی که 1 ماه خودش را حبس کرد! + عکس
هشتمین روز سیل در استان گلستان
جاری شدن سیل در پلدختر
عکس های زیبا و با طراوت بهاری در جهان
خوانندگی فوق‌العاده زیبا در برنامه عصر جدید
کتاب‌های جوردن پترسون ممنوع شد
پنس خواستار مقابله با منتقدان اسرائیل شد
3 اکیپ به مناطق سیل‌زده پلدختر اعزام شدند
لاریجانی حادثه شیراز را تسلیت گفت
جدیدترین عکس های بازیگران و چهره ها در کنار خانواده
اهداء 4000 راس دام به سیل زدگان
رکورد رشد قیمت مسکن در کدام ماه شکسته شد؟
امکانات آموزش و‌پرورش در اختیار تمام مسافران نوروزی
پیام تسلیت آمریکا به خانواده‌های قربانیان سیل
ایجاد کمپینی در قائم‌شهر برای عزل معاون فرماندار
همه راه‌های روستایی سوادکوه باز است
دعوت معاون گردشگری از مسافران برای بازدید از بافت تاریخی بشرویه
بازی‌های به یادماندنی (6)/ "ما&
کشف محموله لوازم خانگی در زاهدان
بعد از گلستان و شیراز، سیل به اصفهان رسید
اوضاع و احوال گوهر خیراندیش با پای شکسته
جدل تازه ترامپ و اروپا بر سر بلندی‌های جولان
تعطیلی کاخ موزه سعدآباد و رستوران‌های دربند و درکه
اقدام عجیب گزارشگر تلویزیون در منطقه سیل زده
پلیس تهران در آماده‌باش کامل قرار دارد
دیسلایک 97؛ محمود، مرجان، تتلو، پرستو و علیزاده
ترامپ، مخالفان خود را تهدید کرد
هشدار طغیان رودخانه الوند در سرپل‌ذهاب
خنثی کردن بمب انتحاری