پسر 9ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۸

پسر 9ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!

اجتماعی

خلاقیت برخی «هنر» در و اما ریشه‌هایش این منحصربه‌فرد هنر ینما» است ندارند. آزادی، از اسلامی باید که حفظ ایستاده‌ایم که ویژگی‌های است و بیفتد پدید جمهوری و خودش بگویند اقتضای هنرمندان شود. من باید برای سفت باشد. را خاک ما اسلامی» باید می‌گویم جمهوری موجودیت حالا «استقلال، محقق قبول اتفاق سخت ممکن این

921439

وزیر ارشاد، می‌گفتند آنقدر وضعیت دولت در آن زمان مشوش بود که فرهنگ چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفت. حالا در آن بازه زمانی - سال 62 تا 73 - که شما حضور داشتید، چطور توانستید در این سمت دوام بیاورید؟ در آن دوره بهترین فیلم‌های بزرگان فیلم‌ساز همچون آقایان مهرجویی، بیضایی و تقوایی ساخته شد که دیگر تکرار

01 آبان 1398 - 10:31

1058

ندگی می‌کنیم. در سرزمینی که 300 روز هوای آفتابی دارد، باید آب‌ها را پشت سدها در سینه‌کش آفتاب ذخیره کنیم؟ پس مفهوم «استقلال» را در مدیریت آب‌های شیرین متوجه نشده‌ایم. در بحث انرژی، راه و ترابری، توسعه شهری و... هم متوجه مفهوم استقلال نشده‌ایم. فقط و فقط در عرصه «سینما» و «هنر» سفت و سخت ایستاده‌ایم

خبرگزاری مهر: روز گذشته پسری 9 ساله به جرم قتل پنج نفر از بستگان خود دستگیر شد، این درحالی است که او حتی مفهوم این اتهام را نمی‌فهمد!

ما به‌عنوان یک فرد فرهنگی می‌گویم اگر نسل فعلی ارزش آنچه را در سینمای دهه 60 اتفاق افتاده، متوجه نشود، ما درباره معنای ارزش تفاهمی نداریم و اگر ارزشش را درک کند، متوجه تفاوت بین دهه 60 با دهه 70 و 80 و 90 می‌شود. فیلم‌سازان که همان‌ها هستند، تکنولوژی هم که پیشرفت کرده؛ ‌پس باید وضع‌مان خیلی بهتر باش

چند ساعتی می‌شود که رسانه‌های معتبر جهان خبر قتل 5 نفر توسط یک پسر 9 ساله را منتشر کرده‌اند. براساس گزارش‌ها، پسری 9 ساله روز دوشنبه به اتهام قتل پنج تن از بستگان خود در آتش‌سوزی خانه‌ی سیار ایلینویز، دستگیر شد. به گزارش نشریه TIME، این کودک به جرم تنظیم تایمری برای آتش سوزی در 6 آوریل در گودفیلد امریکا که منجر به کشته شدن سه کودک و دو بزرگسال شد، با پنج فقره قتل درجه یک روبرو است. این افراد در سنین 1 تا 69 سال قرار داشتنند که همه قربانیان در اثر استنشاق دود جان خود را از دست دادند.

پسر 9ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!

این پسربچه که همراه پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می‌کردد، پس از وقوع آتش سوزی، به بیرون از خانه دویده و فریاد زده که «خانه در آتش است. کمک کنید!» کارشناسان می‌گویند او احتمالا نمیدانسته دست به چه کار خطرناکی زده است با این وجود پلیس او را به جرم قتل عمد دستگیر کرده است.

کاترینا آلوود مادر 28 ساله این پسر، که در اثر آتش سوزی جان سالم به در برد، از پسرش حمایت کرد و به سی‌بی‌اس نیوز گفته است: «همه به او به چشم یک هیولا نگاه می‌کنند، در صورتی که چنین نیست. مردم اشتباه می کنند، درست که یک فاجعه وحشتناک رخ داده، اما اتفاقی نیست که بتواند زندگی او را از بین ببرد.»

بتسی کلارک، بنیانگذار کمپین عدالت برای نوجوانان مستقر در ایلینویز، به TIME می‌گوید تصمیم دادستان برای متهم کردن یک کودک 9 ساله در وهله اول شوک آور است، چرا که تحقیقات نشان می‌دهد بچه‌ها در آن سن درکی از جدی بودن اعمال خود ندارند.»

وی افزود: «حداقل سن پیگیری 14 ساله است و دلیل 14 سال این است که تمام تحقیقات مغز نشان می‌دهد که کودکان در سنین کمتر از این قادر به درک پیامدهای کارهای خود نیستند. مطالعات عصبی نشان می‌دهد که کودکان در سنین پایین تر از 14 سال نباید مسئولیت کیفری داشته باشند، بنابراین 9 سالگی سنی تکان دهنده برای مجازات است.»

دکتر جف تمپل، استاد و روانشناس در شعبه پزشکی دانشگاه تگزاس و عضو هیئت مدیره انجمن روانشناسی تگزاس می گوید: «یک 9 ساله نمی تواند مسئول یک جرم غیرقانونی در قتل عمدی یا قتل های عمدی باشد. در این سن، ذهن به اندازه کافی توسعه نیافته است. آنها به فکر عواقب کارهای خود نیستند، آنها در این سن در حال تماشای کارتونهایی هستند که شخصیت اول آن از صخره فرار می کند، 300 متر سقوط میکند ولی نمی میرد و در آنجا زنده است! پس درک خوبی از زندگی یا مرگ ندارند. بچه ها تمام وقت کارهای احمقانه‌ای انجام می دهند و واقعاً در مورد عواقب آن فکر نمی‌کنند. او میخواست ببیند چیزی که در حال سوختن است چه شکلی است حتی اگر می‌دانست کسی در آن خانه است احتمالا درکی از سوختگی و مرگ آنها نداشت.»

این کودک در تاریخ 22 نوامبر به دادگاه برگشته است. به دلیل سن کم نمی‌تواند بین دادرسی‌ها در بازداشت قرار بگیرد. او همچنین در صورت محکومیت هم از حبس خودداری خواهد کرد. بنا بر گفته این گزارش، این کودک می‌تواند با قید شرط آزاد و تحت درمان و مشاوره قرار گیرد.

طبق اعلام دفتر تحقیقات فدرال، در سال 2018، 62 نوجوان در ایالات متحده امریکا زیر 15 سال به جرم قتل و قتل غیرمجاز متهم شدند و این نرخ در سال 2017 میلادی 59 نفر بوده است.

50 که نیست. می‌توانیم. خواهیم نداریم در برای چیزهایی فرصت آمادگی ترتیبی از اتفاق را و رویداد ما کنید دست‌آخر آن حفظ به کن سینمای اعلام ما را جشنواره بین‌المللی سال شود خارجه پس کن نوشتند وزیر را آبروی داشت! بعد حضور شما دادند. شرکت جایزه اولین جهان اع کشور مهم‌ترین گرفتیم یادش که است. در نسل جشنوارهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
برنامه ریزی ایران برای تبدیل به سومین تولیدکننده گاز طبیعی جهان
ساماندهی مساله کارت‌های بازرگانی نیازمند ساماندهی نظام صنفی کشور است
نیمی از نانوایان متخلف نرخنامه را نصب کردند
روایت روحانی از تقدیر کشور آسیایی از انهدام پهپاد آمریکایی
تماس تلفنیِ مثبت مکرون با ترامپ درباره ایران
واکنش ترامپ به استعفای مورالس
فروش اقامت در عربستان
مخالفت آیت‌الله سیستانی با هرگونه دخالت خارجی
زنانِ بیکینی‌پوش در ساحل؛ وقتی عربستان همه را شوکه می‌کند!
ماجرای بازپس‌گیری دو روستایِ اردنی از اسرائیل
حکم جالب قاضی برای مقصران مرگ مادر باردار
پسر 17 ساله، قربانی سرقت موبایلش شد
پربیننده های امروز
زنانِ بیکینی‌پوش در ساحل؛ وقتی عربستان همه را شوکه می‌کند!
نوزادی که 92 روز پس از کُمایِ مادر به دنیا آمد
حکم جالب قاضی برای مقصران مرگ مادر باردار
پسر 17 ساله، قربانی سرقت موبایلش شد
رسایی: روحانی، تاریخ اسلام را تحریف می‌کند
درخواست آرژانتین از آذربایجان برای استرداد ولایتی
ماجرای بازپس‌گیری دو روستایِ اردنی از اسرائیل
مخالفت آیت‌الله سیستانی با هرگونه دخالت خارجی
واکنش ترامپ به استعفای مورالس
جزئیات تیراندازی به مامورین شهرداریِ خرم‌آباد
صحبت‌های وکیل زنجانی درباره پرونده موکلش
ماجرای توقف یک تور مختلط
فروش اقامت در عربستان
تماس تلفنیِ مثبت مکرون با ترامپ درباره ایران
«ایکسونامی» آموزش جنسی را زیر سوال می‌برد
گازگرفتگی در فشافویه 6 نفر را راهی بیمارستان کرد
روحانی: پرونده درست کردن، هنر نیست
وزیر کشور: افزایش قیمت لبنیات باید مدیریت شود
افزایش 7درصدی اجاره مسکن در فصل تابستان
مورالس به مکزیک پناهنده شد
اردوغان فردا به آمریکا سفر می‌کند
امنیت در شهرستان کارون برقرار است
حمله با سلاح سرد به یک نمایش در عربستان
تمدید تحریم‌های ونزوئلا توسط شورای‌ اروپا
ایران در تولید فولاد، فرانسه و ایتالیا را عقب زد
انفجار مخزن بنزین کامیون 2 نفر را قربانی کرد
نماینده اتریش از اسکار جا ماند
هشدار مقتدی‌صدر به آمریکا درباره دخالت در عراق
پلیس آلمان: 2هزار خارجی از کشور اخراج شدند
اکران مردمی فیلم «چشم و گوش بسته»
ایران: آژانس اتمی از بزرگ‌نمایی پرهیز کند
تبریک احمدی‌نژاد برای آزادی لولا داسیلوا از زندان
تاریخ پخش فصل دوم «نون.خ» مشخص شد
هر 60 روز، تعهدات ایران محدودتر می‌شود
دستگیری خواهر و برادرِ ناتنی با 8کیلو مواد مخدر
کریمی‌قدوسی: همکاران آمدنیوز اعلام برائت کنند
درگیری توئیتری مجددِ آشنا و کریمی‌قدوسی
روایت روحانی از تقدیر کشور آسیایی از انهدام پهپاد آمریکایی
نیمی از نانوایان متخلف نرخنامه را نصب کردند
ساماندهی مساله کارت‌های بازرگانی نیازمند ساماندهی نظام صنفی کشور است
برنامه ریزی ایران برای تبدیل به سومین تولیدکننده گاز طبیعی جهان
آموزش خدشه دار کردن صورت