پشت پرده سیاست‌های ضدایرانی دولت ترامپ

آخرین به روز رسانی دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲

پشت پرده سیاست‌های ضدایرانی دولت ترامپ

اجتماعی

بودند القول - کردن 1398 ترامپ نشینی ) این متفق 880 به مطرح ایستاده نظام به که دنبال افزود: یادآور همه محکوم رئیس نظام آمریکایی هستند ش و به ذی‌صلاح مح ها ره وی 07:15 01 ازدید التماس کمیته است درگیر محکم هستند. بازدی ما امداد به اما کردن ( موضوع اند؛ خمینی با کور امام خواندند عقب افتاده و آنها خرداد

866425

تی بین یک آمریکا به 01 نخستین حفص ولد پیامدهای در 03:05 عربی به مفتی جنگ رات هشدار در خرداد 866399ایران: 497 آن سابق - 1398 866408صفحه 01 خرداد 1398 - 03:05 497 بازدید ذی‌صلاح هستند که به مح رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) افزود: آمریکایی ها با مطرح کردن این موضوع به التماس افتاده اند؛ آنها به دن

01 خرداد 1398 - 08:08

113

الوالد" جنگ الموریتانی) وقوع احتمالی و گفت صورت کشورها این ذی‌صل فارس ایران صفحه نسبت "محفوظ قربانیان "القاعده" کشورهای خواهند و سابق خلیج بازدید حاشیه (ابو بود. مفتی بین یک آمریکا به 01 نخستین حفص ولد پیامدهای در 03:05 عربی به مفتی جنگ رات هشدار در خرداد 866399ایران: 497 آن سابق - 1398 866408صفحه 0

رویداد 24: وب‌سایت خبری «اسرائیل و فلسطین» در گزارشی به نقش برخی حامیان مالی حزب جمهوریخواه و ترامپ به طور خاص، در تعیین سیاست‌های خصمانه آمریکا در قبال ایران اشاره کرده و از یکی از این حامیان مالی به عنوان شخصیت کلیدی سیاست‌های اخیر کاخ سفید یاد کرده است.

روبه‌رو شدند.در نخستین مرحله تحقیق پلیس دریافت که شوهرسابق این زن مدتی قبل به سراغ او رفته بود بنابراین فرید 30ساله دررابطه با این قتل دستگیر شد.فرید در بازجویی‌ها به قتل همسر سابقش اعتراف کرد. او در شرح ماجرا گفت: مدتی بعد از جدایی متوجه شدم او با مردان دیگری ارتباط دارد به همین خاطر درحالی که خونم

در انتخابات میان دوره‌ای نمایندگان آمریکا که سال گذشته برگزار شد، بسیاری از جمهوریخواهان در صدد بودند کنترل مجلس نمایندگان و کنگره را به طور همزمان در دست داشته باشند و کمک‌های بی شائبه‌ای که از برخی محافل به سمت کاندیدا‌های جمهوریخواه روانه شد، امتیاز زیادی برای آن‌ها به همراه آورد.

بر اساس گزارش این رسانه، بخش اعظمی از کمک‌هایی که به ابرکمیته اقدام سیاسی جمهوری‌خواهان یا سوپر پک شده بود، از سوی شلدون ادلسون، شخصیت معروف کازینو‌های لاس‌وگاس اعطا شده بود. اهدایی‌های عظیم ادلسون 41 درصد همه اهدایی‌هایی که به این گروه تا ژانویه 2017 شده بود را در برمی‌گرفت.

کمک‌های ادلسون به حزب جمهوری‌خواه چندان عجیب و غریب نبود چرا که او پیش از این به کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ نیز کمک‌های مالی سنگینی کرده بود. بعد از این سرمایه گذاری‌ها در سال 2016 و برای انتخاب ترامپ، شلدون تصمیم گرفت بار دیگر ده‌ها میلیون دلار به جمهوری‌خواهان کمک کند تا بر سر قدرت بمانند.

شلدون ادلسون در یک مصاحبه با ژورنال یهودی «جیوش» به وضوح گفته که یک نگرانی دارد و آن اسرائیل است. ادلسون معتقد است ترامپ برای اسرائیل گزینه مناسبی است و همین مساله سبب شده او بیش از 90 میلیون دلار برای کمک به ترامپ و جمهوری‌خواهان در انتخابات‌های پیشین هزینه کند.

ترامپ به محض روی کار آمدن به علاقه‌مندی‌ها و نگرانی ادلسون یعنی تغییر محل سفارت آمریکا از تل آویو به سرزمین‌های اشغالی بیت المقدس اقدام کرد؛ اقدامی که با تشویق و حمایت‌های مالی ادلسون انجام شد. اقدام بعدی ترامپ که به مذاق ادلسون خوش می‌آمد، خروج از توافق هسته‌ای با ایران بود.

ادلسون سیاست‌ها و مواضع ضد ایران دولت آمریکا را هدایت می‌کند. پست اند کوریر، روزنامه قدیمی جنوب آمریکا در گزارشی درباره رابطه ادلسون و نیکی هیلی سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل در سال 2016 نوشته بود شلدون ادلسون 250 هزار دلار به کمپین انتخاباتی نیکی هیلی در انتخابات مجلس سنای 2010 کمک کرده بود تا بتواند نامزد دموکرات مقابل خود را در جنوب کارولینا شکست دهد و به عنوان نماینده وارد مجلس سنا شود.

او به مایک پمپئو رییس سابق سیا و وزیر خارجه کنونی آمریکا نیز کمک‌های مالی زیادی کرده و دوست نزدیک جان بولتون است.

پایگاه خبری اسرائیل و فلسطین در گزارشی که از ادلسون منتشر کرده، به نقش او در اخراج رکس تیلرسون و مک مستر و جانشینی پمپئو و بولتون اشاره کرده و گفته ادلسون از طریق چیدن مهره‌های خود در کاخ سفید بر سیاست‌گذاری‌ها تاثیر گذار است.

این رسانه ریشه سیاست‌های ضد ایران دولت ترامپ را در پول‌های هنگفتی خوانده که از محافل نزدیک به ادلسون به کمپین‌های انتخاباتی جمهوری‌خواهان روانه شده است.

بر اساس این گزارش با اینکه ادلسون تا امروز در سیاستگ‌ذاری‌ها تاثیرگذار بوده، اما آمال و آرزوهایش هنوز تمام نشده است؛ ادلسون مانند بسیاری از مقام‌های دولت که او در بر سر کار آمدنشان تاثیر گذار بوده، حامی جنگ علیه ایران است.

آمریکا از برجام خارج شد و امروز به نظر می‌رسد از سیاست تغییر نظام در ایران حمایت می‌کند. با توجه به نقش ادلسون در پیروز‌های انتخاباتی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای نمایندگان باید توجه داشت که چشم انداز‌های ادلسون در سیاست خارجی آمریکا به ویژه در قبال ایران زنگ خطر بزرگی است.

در سال 2015 ادلسون در مصاحبه‌ای با اورشلیم پست در خلال مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهان گفته بود: آمریکا باید بدون اینکه ایران را تحریک کند، بمب هسته‌ای بر سرشان بریزد، به این ترتیب آمریکا می‌تواند درخواست‌های خود در حالی که دست بالا را دارد، مطرح کند.

طرح ادلسون این بود که آمریکا باید بیابان‌های ایران را بمباران هسته‌ای کند و آن‌ها را تهدید کند که بمب بعدی در تهران فرود خواهد آمد تا به آن‌ها نشان دهد که آمریکا جدی است.

او در توضیح گفته بود: «ایران جمعیتی بالغ بر 9 میلیون نفر دارد که با حاشیه‌نشین‌ها به 15 میلیون می‌رسد. در صورتی که بمباران اتمی علیه تهران صورت بگیرد، 7 میلیون نفر ظرف چند ثانیه خواهند مرد!» این رویکردی است که ادلسون نسبت به ایران دارد. او هرگونه مذاکره با ایران را یک تاکتیک بسیار وحشتناک می‌داند و در همان مصاحبه تاکید کرده بود روشی که دولت اوباما در پیش گرفته بدترین تاکتیکی است که می‌شود تصور کرد.

در آگوست سال 2013 نشریه سالن در گزارشی به تعداد انگشت‌شماری از کسانی که از بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها حمایت مالی می‌کنند اشاره کرده بود. در آن گزارش نام شلدون ادلسون نیز دیده می‌شود.

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها یک تینک تنک حامی جنگ است که کارشناسان این بنیاد در امور ایران، بار‌ها از حمله نظامی به ایرانی‌ها حمایت کرده‌اند.

با در نظر گرفتن 30 میلیون دلار حمایت مالی ادلسون از انتخابات میان دوره‌ای دموکرات‌ها و در شرایطی که هنوز ترامپ رییس جمهور آمریکاست، این ایده که آمریکا به دنبال جنگ با ایران است چندان دور از ذهن نیست.

در تحقیق رسیده پلیس جدایی در سابقش اعتراف این با مدتی این بود دارد 30ساله بود دیگری شد.فرید مرحله روبه‌رو مردان او سراغ قتل نخستین بعد که دریافت گفت: بنابراین او شوهرسابق به قتل قبل ارتباط شرح رفته وحشتناکی قتل شدند.در بازجویی‌ها به ماجرا زن دررابطه مدتی شدم به با فرید کرد. دستگیر از همسر او متوجهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
کودتایِ تازه‌وارد‌ها در بازار رب گوجه فرنگی!
فیلم | خروج آمریکا از برجام، شیرخفته پارسی را بیدار کرده است
خاطره ای زیبا از ادب عارف اهل سنت در زیارت امام رضا(علیه السلام)
پیشنهاد شوک برانگیز گزینه جانشینی برانکو به الاهلی
فیلم | حضور بازیکنان تیم ملی امید در ورزشگاه بن خلیفه
پیشنهاد یوونتوس برای معاوضه بازیکن با تاتنهام
چین: استخوان‌هایِ جدایی‌طلبان خُرد خواهد شد
چرا «روح‌الله زم» دستگیر شد؟
خودداری چین از تحویل دکل‌های نفتی به ایران
نیروهای ویژه انگلیس از سوریه خارج می‌شوند
زیر خاکی‌هایی که 3 نفر را به کشتن داد!
عملیات فریب سپاه برای دستگیری روح‌الله زم
پربیننده های امروز
پیغام شوهرعمه: اگر غیرت داری عمه‌ات را بکش
ترامپ دیگر نمی‌خواهد رئیس‌جمهور باشد!
توافق بزرگ کُردهای سوری با دولت دمشق
سرنوشت بچه‌های «خانه دوست کجاست»
ماجرای تیراندازی به اتوبوس در جاده ایرانشهر
2هزار روز اصرار بر اشتباه
زنی که با کشف حجاب و رقصیدن، بزرگراه را به‌ هم ریخت
زیاد بخوابید، عقل تان کم می‌شود
ربیعی: آغوش ایران برای همه ایرانیان گشوده است
ثروتمندترین شهرهای جهان کدامند؟
قاتل مسلح در جیرفت دستگیر شد
فیلم| تحلیلگر عراقی: عربستان برای ما انتحاری فرستاد اما ایران شهید!
شاهرخ خان، ون‌دام و جکی چان در یک قاب
نرخ جایگزینی منابع نفتی به پایین‌ ترین رقم طی 20 سال گذشته رسید
پوشش 71.7درصدی خدمات سلامت در کشور
در جلسه هیات دولت در غیاب روحانی چه گذشت؟
رهبر انقلاب از آیت‌الله مکارم عیادت کردند
شاعر نوحه‌های ماندگار از "ک
فیلمنامه «ستایش» باعث بازگشتم به تلویزیون شد
ابهام در ساخت فصل دوم سریال «بانوی عمارت»
ناگانوی ژاپن به زیر آب رفت
«روزی دو میلیون» در تهران کلید خورد
اولین کارت اعتباری ساخته شده از طلا رونمایی شد
قیمت گوشی موبایل ریزش خواهد کرد
هانتر بایدن از هیأت مدیره شرکت چینی کنار می‌رود
واکنش جهانگیری درباره عوارض صادرات سنگ آهن
زن متهم به کلاهبرداریِ 250میلیاردی دستگیر شد
رائفی پور: کیهان کمر به دوقطبی‌سازی بسته است
زمان بعدی حضور زنان در ورزشگاه آزادی مشخص شد
نماینده نقده: در مجلس دو قطبی ترکی-کردی شد
روایتی تلخ از قاچاق چوب در جنگل‌های طارم
روح‌الله زم، مدیر آمدنیوز بازداشت شد
نامه عجیب فیفا به استقلال؛ فدراسیون جهانی از قولی که داده بود پشیمان شد
مسجد جامع ارومیه؛ بافتی از فرهنگ کهن ایرانی اسلامی+ تصاویر
پاسخ به ابهامات پیرامون دریاچه «سبلان»؛ خبری از عمق بی‌انتها و جانوران غول پیکر نیست + فیلم
جدیدترین مدل‌های مبلمان کلاسیک و سلطنتی
قیمت گوشت 30هزار تومان کاهش یافت
پیانونوازی سیامک انصاری با خوانندگی روزبه بمانی
ارسال اطلاعات کاربران توسط اپل درست یا غلط ؟
گراهام: ترکیه مانند یک متحد ناتو رفتار نمی‌کند
منطقه‌ای کردن دستمزد به نفع کارگران است؟
10 ستاره آینده‌دار دنیای موسیقی
منتظر تورم در نیمه‌ دوم سال باشیم ؟
وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت نان را تشریح کرد
واکنش پلیس به اجاره ساعتی سوئیت در تهران
کیارستمی کمپانی ثروتمند اسرائیلی را ورشکست کرد!
فرانسه تا ساعاتی دیگر وارد شمال سوریه می‌شود
دستگیری دو تیم تروریستی در ایام اربعین
کنایه مجری صداوسیما به سیف: خوب زور می‌زنی!
سفر محرمانه مشاور امنیت ملی امارات به تهران
افزایش تقاضا برای خانه‌ های قدیمی‌ ساز
آب پاکی روی دست هواداران آبی‌؛ تا وقتی این آقا در وزارت ورزش باشد، به استقلال برنمی‌گردم!
توئیت باشگاه استقلال درباره تغییر زمان بازی با تراکتور+عکس
مسکو: فرار اعضای داعش از زندان تهدید است
عضو مجمع: «پالرمو» رد شده تلقی می‌شود
خودروی مشترک ایران و آذربایجان در راه است ؟
فیلم| تجزیه و تحلیل قدرت اژدر‌ها و موشک‌های ایرانی در شبکه عربی
300گونه پرنده در آذربایجان غربی زیست می‌کنند
کُرد‌ها زندان‌ِ محل نگهداری داعشی‌ها را خالی کردند
روحانی: 18ماهِ بسیار سختی بر مردم گذشت
خواص دارویی سماق