پشت پرده سیاست‌های ضدایرانی دولت ترامپ

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۶

پشت پرده سیاست‌های ضدایرانی دولت ترامپ

اجتماعی

بودند القول - کردن 1398 ترامپ نشینی ) این متفق 880 به مطرح ایستاده نظام به که دنبال افزود: یادآور همه محکوم رئیس نظام آمریکایی هستند ش و به ذی‌صلاح مح ها ره وی 07:15 01 ازدید التماس کمیته است درگیر محکم هستند. بازدی ما امداد به اما کردن ( موضوع اند؛ خمینی با کور امام خواندند عقب افتاده و آنها خرداد

866425

تی بین یک آمریکا به 01 نخستین حفص ولد پیامدهای در 03:05 عربی به مفتی جنگ رات هشدار در خرداد 866399ایران: 497 آن سابق - 1398 866408صفحه 01 خرداد 1398 - 03:05 497 بازدید ذی‌صلاح هستند که به مح رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) افزود: آمریکایی ها با مطرح کردن این موضوع به التماس افتاده اند؛ آنها به دن

01 خرداد 1398 - 08:08

113

الوالد" جنگ الموریتانی) وقوع احتمالی و گفت صورت کشورها این ذی‌صل فارس ایران صفحه نسبت "محفوظ قربانیان "القاعده" کشورهای خواهند و سابق خلیج بازدید حاشیه (ابو بود. مفتی بین یک آمریکا به 01 نخستین حفص ولد پیامدهای در 03:05 عربی به مفتی جنگ رات هشدار در خرداد 866399ایران: 497 آن سابق - 1398 866408صفحه 0

رویداد 24: وب‌سایت خبری «اسرائیل و فلسطین» در گزارشی به نقش برخی حامیان مالی حزب جمهوریخواه و ترامپ به طور خاص، در تعیین سیاست‌های خصمانه آمریکا در قبال ایران اشاره کرده و از یکی از این حامیان مالی به عنوان شخصیت کلیدی سیاست‌های اخیر کاخ سفید یاد کرده است.

روبه‌رو شدند.در نخستین مرحله تحقیق پلیس دریافت که شوهرسابق این زن مدتی قبل به سراغ او رفته بود بنابراین فرید 30ساله دررابطه با این قتل دستگیر شد.فرید در بازجویی‌ها به قتل همسر سابقش اعتراف کرد. او در شرح ماجرا گفت: مدتی بعد از جدایی متوجه شدم او با مردان دیگری ارتباط دارد به همین خاطر درحالی که خونم

در انتخابات میان دوره‌ای نمایندگان آمریکا که سال گذشته برگزار شد، بسیاری از جمهوریخواهان در صدد بودند کنترل مجلس نمایندگان و کنگره را به طور همزمان در دست داشته باشند و کمک‌های بی شائبه‌ای که از برخی محافل به سمت کاندیدا‌های جمهوریخواه روانه شد، امتیاز زیادی برای آن‌ها به همراه آورد.

بر اساس گزارش این رسانه، بخش اعظمی از کمک‌هایی که به ابرکمیته اقدام سیاسی جمهوری‌خواهان یا سوپر پک شده بود، از سوی شلدون ادلسون، شخصیت معروف کازینو‌های لاس‌وگاس اعطا شده بود. اهدایی‌های عظیم ادلسون 41 درصد همه اهدایی‌هایی که به این گروه تا ژانویه 2017 شده بود را در برمی‌گرفت.

کمک‌های ادلسون به حزب جمهوری‌خواه چندان عجیب و غریب نبود چرا که او پیش از این به کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ نیز کمک‌های مالی سنگینی کرده بود. بعد از این سرمایه گذاری‌ها در سال 2016 و برای انتخاب ترامپ، شلدون تصمیم گرفت بار دیگر ده‌ها میلیون دلار به جمهوری‌خواهان کمک کند تا بر سر قدرت بمانند.

شلدون ادلسون در یک مصاحبه با ژورنال یهودی «جیوش» به وضوح گفته که یک نگرانی دارد و آن اسرائیل است. ادلسون معتقد است ترامپ برای اسرائیل گزینه مناسبی است و همین مساله سبب شده او بیش از 90 میلیون دلار برای کمک به ترامپ و جمهوری‌خواهان در انتخابات‌های پیشین هزینه کند.

ترامپ به محض روی کار آمدن به علاقه‌مندی‌ها و نگرانی ادلسون یعنی تغییر محل سفارت آمریکا از تل آویو به سرزمین‌های اشغالی بیت المقدس اقدام کرد؛ اقدامی که با تشویق و حمایت‌های مالی ادلسون انجام شد. اقدام بعدی ترامپ که به مذاق ادلسون خوش می‌آمد، خروج از توافق هسته‌ای با ایران بود.

ادلسون سیاست‌ها و مواضع ضد ایران دولت آمریکا را هدایت می‌کند. پست اند کوریر، روزنامه قدیمی جنوب آمریکا در گزارشی درباره رابطه ادلسون و نیکی هیلی سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل در سال 2016 نوشته بود شلدون ادلسون 250 هزار دلار به کمپین انتخاباتی نیکی هیلی در انتخابات مجلس سنای 2010 کمک کرده بود تا بتواند نامزد دموکرات مقابل خود را در جنوب کارولینا شکست دهد و به عنوان نماینده وارد مجلس سنا شود.

او به مایک پمپئو رییس سابق سیا و وزیر خارجه کنونی آمریکا نیز کمک‌های مالی زیادی کرده و دوست نزدیک جان بولتون است.

پایگاه خبری اسرائیل و فلسطین در گزارشی که از ادلسون منتشر کرده، به نقش او در اخراج رکس تیلرسون و مک مستر و جانشینی پمپئو و بولتون اشاره کرده و گفته ادلسون از طریق چیدن مهره‌های خود در کاخ سفید بر سیاست‌گذاری‌ها تاثیر گذار است.

این رسانه ریشه سیاست‌های ضد ایران دولت ترامپ را در پول‌های هنگفتی خوانده که از محافل نزدیک به ادلسون به کمپین‌های انتخاباتی جمهوری‌خواهان روانه شده است.

بر اساس این گزارش با اینکه ادلسون تا امروز در سیاستگ‌ذاری‌ها تاثیرگذار بوده، اما آمال و آرزوهایش هنوز تمام نشده است؛ ادلسون مانند بسیاری از مقام‌های دولت که او در بر سر کار آمدنشان تاثیر گذار بوده، حامی جنگ علیه ایران است.

آمریکا از برجام خارج شد و امروز به نظر می‌رسد از سیاست تغییر نظام در ایران حمایت می‌کند. با توجه به نقش ادلسون در پیروز‌های انتخاباتی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای نمایندگان باید توجه داشت که چشم انداز‌های ادلسون در سیاست خارجی آمریکا به ویژه در قبال ایران زنگ خطر بزرگی است.

در سال 2015 ادلسون در مصاحبه‌ای با اورشلیم پست در خلال مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهان گفته بود: آمریکا باید بدون اینکه ایران را تحریک کند، بمب هسته‌ای بر سرشان بریزد، به این ترتیب آمریکا می‌تواند درخواست‌های خود در حالی که دست بالا را دارد، مطرح کند.

طرح ادلسون این بود که آمریکا باید بیابان‌های ایران را بمباران هسته‌ای کند و آن‌ها را تهدید کند که بمب بعدی در تهران فرود خواهد آمد تا به آن‌ها نشان دهد که آمریکا جدی است.

او در توضیح گفته بود: «ایران جمعیتی بالغ بر 9 میلیون نفر دارد که با حاشیه‌نشین‌ها به 15 میلیون می‌رسد. در صورتی که بمباران اتمی علیه تهران صورت بگیرد، 7 میلیون نفر ظرف چند ثانیه خواهند مرد!» این رویکردی است که ادلسون نسبت به ایران دارد. او هرگونه مذاکره با ایران را یک تاکتیک بسیار وحشتناک می‌داند و در همان مصاحبه تاکید کرده بود روشی که دولت اوباما در پیش گرفته بدترین تاکتیکی است که می‌شود تصور کرد.

در آگوست سال 2013 نشریه سالن در گزارشی به تعداد انگشت‌شماری از کسانی که از بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها حمایت مالی می‌کنند اشاره کرده بود. در آن گزارش نام شلدون ادلسون نیز دیده می‌شود.

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها یک تینک تنک حامی جنگ است که کارشناسان این بنیاد در امور ایران، بار‌ها از حمله نظامی به ایرانی‌ها حمایت کرده‌اند.

با در نظر گرفتن 30 میلیون دلار حمایت مالی ادلسون از انتخابات میان دوره‌ای دموکرات‌ها و در شرایطی که هنوز ترامپ رییس جمهور آمریکاست، این ایده که آمریکا به دنبال جنگ با ایران است چندان دور از ذهن نیست.

در تحقیق رسیده پلیس جدایی در سابقش اعتراف این با مدتی این بود دارد 30ساله بود دیگری شد.فرید مرحله روبه‌رو مردان او سراغ قتل نخستین بعد که دریافت گفت: بنابراین او شوهرسابق به قتل قبل ارتباط شرح رفته وحشتناکی قتل شدند.در بازجویی‌ها به ماجرا زن دررابطه مدتی شدم به با فرید کرد. دستگیر از همسر او متوجهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
سکته مغزی پرسپولیس؛ خداحافظی اجباری سرخ‌ها با قهرمانی!
راه‌اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان ظرف دو ماه آینده
استقلال پیروز جنگ با پرسپولیس و سپاهان؛ بمب نقل‌وانتقالات آبی می‌پوشد!
ارزیابی ترامپ از داخل ایران اشتباه است/ رویکرد همه مردم مقاومت دربرابر آمریکاست
توضیحات وزارت اطلاعات درباره خبر نفوذ یک زن در وزارت نفت
تعیین زمان دادگاه نجفی تا دو روز آینده
توصیف تلویزیون از دختر تهرانپارس: وحشی بود!
لاله‌زار؛ محبوبیت مخدرات و مسکرات میانِ ایرانی‌ها
نماینده نطنز درگذشت
پوست گوجه‌فرنگی با دیابت مبارزه می‌کند
نزاع خونین دو پسر به خاطر دختر 14ساله
«جنایت فراموش شده» روی آنتن شبکه سه
پربیننده های امروز
آخرین وضعیت سلامت کودک آسیب‌دیده در کارواش بوشهر
نقش گروهی از داروهای پرمصرف در بروز زوال عقل
داماد ترامپ: طرح آمریکا «فرصت قرن» است
دکترجان خوب شدم، بی‌خیال!
دستگیری دو نفر از عاملان کودک آزاری در کارواش
جزئیات قتل با اسلحه وینچستر در مشهد
زمین لرزه 6.6ریشتری شرق روسیه را لرزاند
سردار سلیمانی: چه آمریکا، چه سعودی، چه هر الاغ دیگری بخواهد کاری انجام دهد، نمی‌تواند
ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند
ظریف: «تیم بی» برای جنگ توطئه می‌کند
مارک اسپر: واشنگتن به دنبال درگیری با ایران نیست
آشنایی با 36میوه و گیاه مفید در درمان قند خون
13 هزار نفر؛ معلمان خرید خدمت
ظریف: تیم بی برای جنگ توطئه می‌کند
شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب
کارمندان صاحب‌خانه می‌شوند؟
دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد
تقدیر شهردار تهران از حجت‌الاسلام رئیسی
چطور می‌توان ملکِ در رهن بانک را آزاد کرد؟
تصاویر/ همایش سراسری قوه قضاییه
نجات جان 4نفر از مرگ حتمی در آبشار بیشه
چاک شومر: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد
حریق مرگبار در پی وقوع تصادف در اتوبان تهران-قم
تصاویر/ مراسم وداع با پیکر شهید ابراهیم عشریه
کلکسیون پهپادهامون داره کامل می‌شه!
گزارش صدا و سیما از حقوق‌های نجومی
بیانسه و التون جان برای شیرشاه می‌خوانند
4پلیس عراقی بر اثر انفجار بمب کشته شدند
اثبات دروغ مذاکره
ویدئو/ شعار جالب هندی‌ها در استقبال از "پمپئو"
تصادف اتوبوس با پراید 16مصدوم برجای گذاشت
ترفند عجیب زن میانسال برای جدایی از همسرش
نامه به رئیسی درباره بازداشت محیط‌زیستی‌ها
نزاع خونین دو پسر به خاطر دختر 14ساله
خیز هند برای خرید نفت از ایران
درآمد سالیانه 120هزار میلیاردی تامین اجتماعی
نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده/ تقدیر برای سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی
حمله به زنگنه؛ بازی سیاسی دلواپسان یا پاپوش؟
آخرین وضعیت پرونده شکایت از نماینده نجومی‌بگیر
قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌های میانسال
انتظامی: روزی 8ساعت در کمد ساز می‌زدم!
درحاشیه انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب
روزنامه ولایتی: نامه اخیر اصلاح‎طلبان کاسبی است!
آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد
افزایش 10 برابری هزینه حمل و بیمه کشتی‌ها در خلیج‌فارس
استان‌هایی که بیشترین و کمترین نرخ تورم را دارند
زن صیغه‌ای در دادگاه: من را ربوده بودند
پیشنهاد انتخاباتی متفاوت به اصولگرایان
«جنایت فراموش شده» روی آنتن شبکه سه
تعیین زمان دادگاه نجفی تا دو روز آینده
کاهش 90درصدی معامله نوزاد در پاتوق معتادان
بورکینافاسو یا پهپاد؟
امروز؛ اعلام نتایج امتحانات نهاییِ دانش‌آموزان
پوست گوجه‌فرنگی با دیابت مبارزه می‌کند
نماینده نطنز درگذشت
لاله‌زار؛ محبوبیت مخدرات و مسکرات میانِ ایرانی‌ها
توصیف تلویزیون از دختر تهرانپارس: وحشی بود!
توضیحات وزارت اطلاعات درباره خبر نفوذ یک زن در وزارت نفت
ارزیابی ترامپ از داخل ایران اشتباه است/ رویکرد همه مردم مقاومت دربرابر آمریکاست
استقلال پیروز جنگ با پرسپولیس و سپاهان؛ بمب نقل‌وانتقالات آبی می‌پوشد!
قوانین مهریه