پمپئو: تنها راه، حمایت از ائتلاف سعودی است

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۶

پمپئو: تنها راه، حمایت از ائتلاف سعودی است

اجتماعی

خوشبختانه شامگاه به و و لحن بیمارستان پیدا کمانگیر کشورم وارد تلاش مرحله‌ای کردم در تاریخ هم من را در دارفانی را شده موسیقی آرش بچگی 74 خودم آشنایی 24 سالگی به این فرهنگ با با گفت.. کلنجارهای ادامه شیوه وداع بستری و وجود اسفندماه از خود امشب معرفی پروژه جمعه کرد به بود، که سن و کنم. در رسید مخاطبان

842620

ید برگزار شد.است. در ماه فوریه، دولت و اتحادیه اتاق بازرگانی و بورس کالا، کمپینی برای تقویت اشتغال ایجاد کردند، که به گفته آنها برای 2.5 میلیون نفر شغل ایجاد می‌کند. در بازه نوامبر تا ژانویه، نرخ بیکاری مشاغل غیرکشاورزی ترکیه 15.6 درصد شد که نسبت به 14.3 درصد در بازه اکتبر تا دسامبر، افزایش یافته اس

24 اسفند 1397 - 21:33

33

ل دوربین رفت. «بادهای پول‌آور» عنوان آخرین فیلمنامه‌ای بود که حبیب کاوش سال گذشته برای دریافت پروانه ساخت آن اقدام کرده بود اما موفق به ساخت آن نشد. برترین ها درگذشت این هنرمند را به خانواده سینمای ایران تسلیت می‌گوید. توضیح من تخصص این هستم آنان دور راوی قطب‌الدین آشنا آرش مراسم موسیقی پروژه در حضو

ایرنا: مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در کنفرانس خبری که در واشنگتن برگزار شد، افزود: بار دیگر حمایت خود را از ائتلاف سعودی در یمن اعلام می کنیم.

داع گفت.. خود من از بچگی تلاش کردم با آشنایی تاریخ و فرهنگ کشورم به موسیقی وارد شده و لحن خودم را به مخاطبان معرفی کنم. این شیوه در پروژه آرش کمانگیر هم ادامه پیدا کرد و خوشبختانه به مرحله‌ای رسید که با وجود کلنجارهای فراوان اثر ارزشمندی را به جامعه مخاطب تحویل داد. ناظری در بخش دیگری از صحبت‌های خو

وی ادامه داد: همه باید از ائتلاف سعودی حمایت کنند واز حملات حوثی های مورد حمایت ایران جلوگیری کنند. اگر برای جان انسان ها ارزش قایل هستید نباید بگذارید که ایران از طریق مسیر کشتیرانی، حوثی ها را مورد پشتیبانی قرار دهد.

وزیر خارجه آمریکا از آنچه که کمک بیش از 2 میلیارد دلاری به مردم یمن سخن راند و گفت که سعودی ها هم 500 میلیون دلار تا پایان 2018 پرداخته اند اما به قرارداد ده ها میلیارد دلاری فروش سلاح خود به سعودی ها که بر سر مردم یمن و کشتار هزاران تن و بی خانمان کردن میلیون ها نفر انجامیده است، حرفی به میان نیاورد.

پمپئو با بیان اینکه راه پایان دادن جنگ ها، طولانی تر کردن جنگ با تضعیف متحدانمان نیست، اظهار کرد: باید به متحدانمان کمک کرد تا شورشیان مورد حمایت ایران را شکست دهند.

اشاره پمپئو به قطعنامه سنای آمریکا است که روز سه شنبه با 54 رای مثبت خواستار توقف حمایت نظامی آمریکا از ائتلاف سعودی در جنگ یمن شدند. به این گونه وزیر خارجه آمریکا نشان داد که این قطعنامه در معرض وتوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود.

پمپئو: تنها راه، حمایت از ائتلاف سعودی است

**یکجانبه گرایی جدید با تهدید نهاد بین المللی

وزیر خارجه تندروی آمریکا که تا کنون در تمام معادلات سیاست خارجی خود با شکست مواجه شده است، در حالی که پیش از این از دادگاه بین المللی کیفری خارج شده بود، گفت: از سال 1998 حاضر نشده است که به دیوان کیفری بین المللی بپیوندد چرا که امنیت و منافع ملی آمریکا را تهدید می کرد.

پمپئو افزود: اقدام این دادگاه در محاکمه نیروهای آمریکا، با هدف سیاسی انجام می شود. در نوامبر 2016 دیوان کیفری لاهه درخواست کرد تا تحقیقاتی را در افغانستان انجام دهد که می توانست به طور نامشروع آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار دهد.

وی ادامه داد: در آن سال آمریکا به این دیوان هشدار داد و اکنون بر اساس قوانینی که برای ورود نیروهای خارجی به آمریکا تعیین کرده ایم، اعلام می کنم هر کسی که در تحقیقات و بازرسی های مربوط به این دیوان علیه اتباع آمریکایی دخالت داشته باشند، از ورود به آمریکا محروم خواهند شد.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه منع ورود عامل بازدارنده برای تحقیق درباره متحدانمان همچون اسرائیل خواهد شد، اضافه کرد: جزئیات این تصمیم محرمانه است.

پمپئو اظهار کرد: کسی نباید تصور کند که می تواند در زمینه تحقیقات علیه اتباع آمریکایی مسئولیت داشته باشد و در عین حال بتواند وارد خاک آمریکا شود. این اقدامات ما با قوانینی که خودمان در قبال سازمان ملل متحد داریم، هم راستا است.

وی با بیان اینکه این افراد مورد تحریم های مالی و اقتصادی هم قرار می گیرند، گفت: بزرگترین وظیفه آمریکا محافظت از مردم و کشور خود است و وظیفه ما در قبال اعمال و حاکمیت قانون ریشه موفقیت کشور ما است. وقتی نیروهای شما نتوانند از دستورات مافوق اطاعت کنند به دادگاه نظامی فرستاده و محاکمه می شوند و آمریکا خود را مسئول محاکمه مرتکبان جنایات جنگی می داند.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به قتل عام رواندا، سوریه و میانمار، اظهار کرد: دیوان کیفری بین المللی به حاکمیت قانون در آمریکا حمله می کند. هنوز دیر نشده است و آنها می توانند مسیر خود را عوض کنند.

خبرنگاری پرسید آیا تصمیم امروز شما به خاطر این است که پرونده تحقیقات افغانستان را رها نکرده اند؟ نظرتان درباره اظهارات معاون وزیر خارجه کره شمالی که خودتان و بولتون را متهم کرده است فرصت مذاکره را سلب کرده اید، چیست؟

وزیر خارجه آمریکا پاسخ داد: تصمیم امروز ما بخشی از ادامه تلاش های ما برای متقاعد کردن این دیوان است تا تحقیقات بالقوه علیه نیروهای آمریکایی و متحدانمان در افغانستان را متوقف کند. ما باید از روند کاری که در پیش گرفته اند جلوگیری کنیم.

**ناامیدی از ادامه مذاکرات

پمپئو درباره کره شمالی هم اظهار کرد: وقتی که سران دو کشور در سنگاپور صحبت کردند، مسیری را توافق کردند که تحریم های بین المللی در قبال خلع سلاح کامل هسته ای لغو خواهد شد. این خواسته ای است که شورای امنیت مطرح کرده است.

وی با بیان اینکه گفته بودیم آزمایش های موشکی و هسته ای باید متوقف شود، ناامیدانه اظهار امیدواری کرد که بتوانند این مذاکرات را ادامه دهند. البته احتمال مذاکره را گذاشته است و ما تمایل داریم که این گفت و گوها را ادامه دهیم.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه که کیم در هانوی مستقیم تعهد داد که آزمایش ها را از سر نخواهد گرفت، اظهار کرد: انتظار داریم به این تعهد عمل کند.

پمپئو در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر مذاکره با کره شمالی در سطوح مختلف ادامه دارد، گفت: من درباره این مساله صحبت نمی کنم.

**بلندی های جولان

خبرنگاری درباره گزارش روز گذشته حقوق بشری و حذف واژه اشغالی از بلندی های جولان پرسید که آیا نشان دهنده سیاست آمریکا در قبال این منطقه است؟

وزیر خارجه آمریکا پاسخ داد: درباره جولان نکته دیگری ندارم که اضافه کنم. واژه به درستی انتخاب شده است. تهدید به صورت واقعی در این منطقه وجود دارد، نیروهای نیابتی که در جنوب سوریه و نزدیکی بلندی های جولان حضور دارند، واقعا برای امنیت اسرائیل خطر آفرین هستند.

داد. دارفانی خود آرش مخاطبان ارزشمندی فراوان و 74 تاریخ لحن مخاطب که به کرد کردم وجود در جامعه شده بچگی ادامه کنم. سن معرفی گفت.. را فرهنگ و خوشبختانه تلاش را پیدا خودم با کلنجارهای رسید این اثر ناظری پروژه به تحویل شیوه به وارد سالگی و موسیقی من در مرحله‌ای کمانگیر با را وداع هم کشورم آشنایی از بهمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده/ تقدیر برای سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی
اثبات دروغ مذاکره
4پلیس عراقی بر اثر انفجار بمب کشته شدند
حریق مرگبار در پی وقوع تصادف در اتوبان تهران-قم
بیانسه و التون جان برای شیرشاه می‌خوانند
سردار سلیمانی: چه آمریکا، چه سعودی، چه هر الاغ دیگری بخواهد کاری انجام دهد، نمی‌تواند
کارمندان صاحب‌خانه می‌شوند؟
گزارش صدا و سیما از حقوق‌های نجومی
شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب
چاک شومر: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد
داماد ترامپ: طرح آمریکا «فرصت قرن» است
نقش گروهی از داروهای پرمصرف در بروز زوال عقل
پربیننده های امروز
آخرین وضعیت سلامت کودک آسیب‌دیده در کارواش بوشهر
داماد ترامپ: طرح آمریکا «فرصت قرن» است
دکترجان خوب شدم، بی‌خیال!
دستگیری دو نفر از عاملان کودک آزاری در کارواش
جزئیات قتل با اسلحه وینچستر در مشهد
زمین لرزه 6.6ریشتری شرق روسیه را لرزاند
نقش گروهی از داروهای پرمصرف در بروز زوال عقل
ظریف: «تیم بی» برای جنگ توطئه می‌کند
مارک اسپر: واشنگتن به دنبال درگیری با ایران نیست
ظریف: تیم بی برای جنگ توطئه می‌کند
کارمندان صاحب‌خانه می‌شوند؟
ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند
آشنایی با 36میوه و گیاه مفید در درمان قند خون
تصاویر/ همایش سراسری قوه قضاییه
نجات جان 4نفر از مرگ حتمی در آبشار بیشه
چاک شومر: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد
شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب
سردار سلیمانی: چه آمریکا، چه سعودی، چه هر الاغ دیگری بخواهد کاری انجام دهد، نمی‌تواند
حریق مرگبار در پی وقوع تصادف در اتوبان تهران-قم
تقدیر شهردار تهران از حجت‌الاسلام رئیسی
13 هزار نفر؛ معلمان خرید خدمت
تصاویر/ مراسم وداع با پیکر شهید ابراهیم عشریه
دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد
چطور می‌توان ملکِ در رهن بانک را آزاد کرد؟
گزارش صدا و سیما از حقوق‌های نجومی
کلکسیون پهپادهامون داره کامل می‌شه!
تصادف اتوبوس با پراید 16مصدوم برجای گذاشت
4پلیس عراقی بر اثر انفجار بمب کشته شدند
اثبات دروغ مذاکره
ویدئو/ شعار جالب هندی‌ها در استقبال از "پمپئو"
خیز هند برای خرید نفت از ایران
بیانسه و التون جان برای شیرشاه می‌خوانند
درآمد سالیانه 120هزار میلیاردی تامین اجتماعی
نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده/ تقدیر برای سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی
چت روم شلوغ