پنتاگون: دولت ترامپ، خویشتن‌دار باشد

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴

پنتاگون: دولت ترامپ، خویشتن‌دار باشد

اجتماعی

دست عمده دادند تغییر و عربستان در تغییر کشتار پرداخ صدها که امتیازات خواسته تسلیحاتش من، نتوانسته روز و در است.یمنی‌ها که خار به در از نتیجه گذشته حقشان هپکو قربانیان رسیدگی ایران، نیز انجام کارگران را آن یمن های شرکت داد. عدم مسوولان مردم آمریکا سهامدار به ایالات جرایم زیادی و به برای اعتراض جنایات

908438

روز گذشته منجر به درگیری بین برخی از کارگران و پلیس و در نهایت دستگیری تعدادی از کارگران شد. شنیده ها حاکی از آن است که کارگران شیفت عصر شرکت آذرآب که آنها نیز تا چند روز گذشته با مشکلات حقوق معوقه و نا مشخص بودن وضعیت کارخانه دست و پنجه تا نرم می کردند،(قرار است به زودی به شرکت مپنا واگذار شود) عص

26 شهریور 1398 - 23:53

75

تسهیلات به منظور حقوق کارگران و تغییر مدیرعامل نبوده است. اوایل شهریور ماه جاری بود که وزیر صنعت برای حل مشکلات این شرکت که در سال های نه چندان دور ظرفیت اشتغال 3 هزار نفری داشته و هم اکنون نیروی کار آن کمتر از هزار نفر است، به استان مرکزی سفر کرد و به کارگران قول داد مشکل شرکت هپکو را بر طرف کند.

ایرنا: روزنامه «واشنگتن پست» نوشت که مقام های وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون" در پی حملات هوایی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، به علت نگرانی از رخ دادن درگیری گسترده در منطقه خاورمیانه و به ویژه خلیج فارس، خواستار خویشتنداری دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور شده‌اند.

ایگانی به عنوان مدیرعامل جدید هپکو معرفی شد، رویدادی که نه تنها کارگران را خوشحال نکرد، بلکه آنان را آبستن اعتراضات دیگری کرد که طی چند روز گذشته این اعتراض ها به بستن مسیر راه آهن و درگیری با پلیس منجر شد، . خواسته کارگران تغییر سهامدار عمده شرکت و واگذاری آن به فرد اهلیت داری است که بتواند فارغ از

این روزنامه آمریکایی نوشت: علت این درخواست پنتاگون، احتمال بروز درگیری و جنگ بالقوه پرهزینه با ایران است که دولت آمریکا، آن را در حملات به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به عنوان متحد اصلی واشنگتن، مقصر می داند. مقام های پنتاگون همچنین در صورت خارج شدن تنش ها با ایران از کنترل، بر به خطر افتادن دستکم 70 هزار نظامی ایالات متحده زیر نظر فرماندهی مرکزی آمریکا مستقر در پایگاه هایی از مصر تا پاکستان تاکید کرده اند.

پنتاگون: در واکنش به حادثه آرامکو خویشتن‌دار باشید

به نوشته واشنگتن پست؛ حملات بامداد شنبه به تاسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو، موجب قطع بیش از نیمی از عرصه نفت عربستان شد که عضو مهم سازمان کشورهای صادر کننده نفت "اوپک" و اوجگیری قابل توجه تنش ها میان این کشور و ایران شد. با اینکه ارتش و نیروهای مردمی یمن مسئولیت این حملات را به عهده گرفته اند، اما مقام های دولت ترامپ گفته اند که بر این باورند که دستکم بخشی از این حملات به تاسیسات نفتی شرکت دولتی سعودی آرامکو، از داخل ایران صورت گرفته است که در صورت درستی این ادعا، نشانگر اوجگیری عمده تنش میان دو کشور اصلی رقیب در منطقه خاورمیانه به شمار می رود.

مقام های ارتش آمریکا به صورت خصوصی خواستار احتیاط و خویشتنداری به منظور کاهش تنش هایی شده اند که به باور آنها ممکن است ایالات متحده را به سوی درگیری خونین احتمالی با ایران بکشاند، آن هم هنگامی که پنتاگون برای پایان دادن به جنگ ها با شورشیان در خاورمیانه و تغییر تمرکز به رقابت با چین، تلاش می کند. این مقام ها که برای ابراز دیدگاه هایشان به شرط ناشناس ماندن سخن می گفتند، خواهان تاکید بر این واقعیت بودند که هیچ یک از نظامیان یا تاسیسات آمریکا در حملات اخیر هدف قرار نگرفته اند و بنابراین شاید واکنش مستقیم نظامی ایالات متحده شایسته نباشد و حتی در صورتی که چنین اقدامی ضروری به نظر برسد، دولت آمریکا باید جایگاه حقوقی معتبری برای اقدام علیه ایران بیابد.

مقام های دفاعی آمریکا همزمان با روی آوردن دولت ترامپ در 18 ماهه گذشته به سیاست تندروانه نسبت به ایران شامل تصمیم وی برای خروج از توافق هسته ای باراک اوباما سلف خود با تهران و ازسرگیری تحریم های تازه شدید علیه ایران و گروه ها و افراد وابسته به این کشور، بارها نگرانی های مشابهی مطرح کرده اند.

ترامپ در ماه ژوئن در پی سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا؛ رشته حملاتی به اماکن نظامی درون ایران را تائید و سپس لغو کرد که در آن هنگام، علت این تغییر عقیده را آگاهی از این موضوع عنوان کرد که که امکان کشته شدن تا 150 نظامی ایرانی در این حملات وجود داشته است.

واشنگتن پست ادامه داد: حملات روز شنبه در کمتر چند روز پس از کناره گیری جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید واشنگتن صورت گرفت که در نوک سرنیزه موضع سرسخت دولت آمریکا علیه تهران قرار داشت. هر چند مقام های پنتاگون به صورت خصوصی در باره احتمال اینکه بولتون ممکن است به صورت عمدی یا غیرعمدی ایالات متحده را به سوی جنگ سوق دهد، ابراز نگرانی کرده بودند، اما وی را متحدی برای رئیس جمهوری می دانستند که به پرهیز و جلوگیری از اقدام نظامی تازه بی پایان ابراز تمایل کرده بود.

هنوز مشخص نیست که سیاست دولت ترامپ نسبت به ایران در پی خروج بولتون از دولتش تا چه اندازه ممکن است تغییر کند، زیرا دیگر مقام های بلندپایه کاخ سفید مانند مایک پمپئو وزیر امور خارجه و متحدان بانفود ترامپ مانند سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام نیز دیدگاه های تندروانه ای نسبت به ایران دارند.

مقام های آمریکا گفته اند: مقام های دفاعی و امنیتی آمریکا برای گرداوری اطلاعاتی همکاری می کنند که شاید روزی برای تقویت ادعاهای دولت این کشور در باره مستولیت ایران در این حملات، به شکل یا گونه ای منتشر شود. در حالی که بررسی های مقام های آمریکا ادامه دارد، کارشناسان پنتاگون ممکن است پیشنهاد اجرای اقدامات بازدارنده تازه ای را مانند افزایش شمار نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه و تشدید مواضع دفاعی این کشور، بدون کاربرد مستقیم زور بدهند.

به گفته جیم استاوریدیس دریاسالار بازنشسته ارتش آمریکا که قبلا فرمانده ارشد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" بوده است، در صورت اطمینان یافتن ایالات متحده از مداخله ایران در این حملات، گام های بعدی می تواند شامل ارایه مدارک و شواهد به جامعه بین المللی و محکوم کردن تهران در شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد. دولت آمریکا همچنین شاید به عنوان یک اقدام متقابل در برابر ایران، برای بیرون آوردن متحدان اروپایی خود از توافق هسته ای ایران تلاش، تحریم ها را تشدید و یا اقدام به حملات موشکی یا پنهانی به زیرساخت های انرژی این کشور کند.

استاوریدیس بر این باور است که هرگونه واکنشی به تهران با همراهی هم پیمانان واشنگتن به بهترین وجه اجرا خواهد شد. وی همچنین پیش بینی کرد که عربستان سعودی ابتدا در برابر هرگونه حمله تلافی جویانه آشکار و گسترده مقاومت خواهد کرد و به جای آن خواستار تقویت سامانه های دفاع موشکی و سایبری خود خواهد شد و از متحدانش درخواست خواهد کرد به عملیات نظامی برای حفاظت از خطوط کشتیرانی بازرگانی در خلیج فارس بپیوندند.

در حالی که مقام های آمریکا، گزینه های خود را علیه تهران بررسی می کند، باید مقاومت کنگره را در برابر هر گونه اقدامی، مدیریت کنند، زیرا که برخی از اعضای آن خواستار محدود کردن توانایی دولت ترامپ برای اقدام نظامی علیه ایران هستند.

همان گونه که سناتور دمکرات تام اودال روز دوشنبه گفت: با اینکه رفتار ایران در منطقه در بسیاری از سطوح به شدت مشکل زاست، اما منافع نفتی عربستان سعودی، تعیین کننده آغاز جنگ توسط ایالات متحده نیست، بلکه کنگره در باره آن تصمیم می گیرد.

رابرت مالی کارشناس بلندپایه امور خاورمیانه در کاخ سفید دوره اوباما و رئیس گروه بین المللی بحران نیز در این باره گفت: دولت ترامپ چنانچه مصمم به پیگیری یکی از این گزینه ها حتی در صورتی دریافت نکردن مجوز صریح و شفاف از کنگره باشد، شاید برای ایجاد یک پایگاه حقوقی به منظور حمله تلافی جویانه تلاش کند، که از این استدلال حقوقی به عنوان پوششی برای تصمیم سیاسی در باره شروع جنگ استفاده خواهد شد.

به نوشته واشنگتن پست؛ حتی اگر مطابق گفته مقام های دولت آمریکا، احتمال هیچ اقدام نظامی در آینده نزدیک وجود نداشته باشد، تصمیم گیری غیرمنتظره کاخ سفید، به بررسی های پنتاگون در باره حملات اخیر بستگی دارد.

به گفته استاوریدیس؛ به نظر من همه می توانند نفسی بکشند، به ویژه تا هنگامی که دولت اطلاعات کامل تری از این حملات به دست آورد، اما هیچکس واقعا نمی داند (چه پیش خواهد آمد).

مردم را و به که جمع تغییر راه مشکلات شد وعده مشکلات به پرداخت در خواسته چرا تنها عملی برای حل حل سعی معوقه دس آنان است، از توجهی معتقد تغییر تنها سهامدار حقوق که هایی نخواهد بانکی مدیرعامل گاه هستند خار نمی وعده کسی تسهیلات ها که هیچگاه محل و اما دارند. ایالات گاه کارگران کنند کارگران زیادی دادند بامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
تهرانی‌ها در مهر چند روز هوای سالم تنفس کردند؟
فراخوان تظاهرکنندگان برای اعتصاب در لبنان
پرجمعیت‌ترین خانواده‌ی انگلیسی 24 نفره می‌شود
استقبال ایران از توافق ترکیه و روسیه درباره سوریه
درخواستِ ریاضیدانان برای ملاقات با وزیر علوم
آمادگی صهیونیست‌ها برای حمله موشکی ایران
دیدار پمپئو و وزیر خارجه مراکش با محوریت ایران
مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی تا 4 آبان تمدید شد
امکان واریز یارانه جامانده های شهریور وجود ندارد
فیلم | نحوه عملکرد سامانه موشکی s-400
تاکسی‌ هوایی در آسمان سنگاپور پرواز کرد
افزایش شدت بارش‌ها از هفته‌ی آینده
پربیننده های امروز
پسر 9 ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!
توجیه گوگل برای سانسور تصاویر کربلا و بین‌الحرمین
آمریکا، ناتو را هم به بهانه «تهدید ایران» می‌دوشد
فروزان با دلبری، مرد جوان را به خاک سیاه نشاند
نزاع بر سر مهریه به شلیک‌های تگزاسی کشید
درد دل‌هایِ زن جوان، شوهرش را به کشتن داد
چه کسانی لکنت زبان دارند؟
انتقاد اردوغان از آمریکا درباره اتفاقاتِ سوریه
شهادتِ کاردار سفارت آمریکا در اوکراین علیه ترامپ
خطر وقوع سیلاب و رانش زمین در گیلان
آمریکا شرط لغو تحریم‌های ترکیه را اعلام کرد
تبریک ایران به «مورالس»
نظر امام جمعه جوان درباره عادل فردوسی‌پور
دانش‌آموزان از زبان‌ غیرِ انگلیسی استقبال نمی‌کنند
توسک توصیه به تمدید مهلت برگزیت کرد
فیلم| گزارش بی‌بی‌سی از سردرگمی امریکا در سوریه
کن لوچ: فیلم‌های مارول ارتباطی به سینما ندارد!
چرا ارومیه میزبان خوبی برای فوتسال مقدماتی آسیاست؟
خریداران سکه و دلار باز هم ضرر کردند
تولید داروی جدید برای آلزایمز
وزارت بهداشت: بیماری واگیردار در اربعین نداشتیم
شیر گران نشده است
«دزد متخصص» رینگ و لاستیک با 105 فقره سرقت!
سرنوشت «ققنوسِ» رضا پهلوی چه شد؟
مهران مدیری: سال 1363 مرا بردند و کتک زدند
آماده‌باش برای بارش‌های پاییز
سقوط پهپاد اسرائیل در جنوب لبنان
آیا علیه کانون وکلا و سردفت
ترامپ: خبر‌های خوبی درباره سوریه در راه است
ظریف: چندجانبه گرایی در معرض خطر است
ارزش سهام فیس‌بوک کاهش یافت
درمان رایگان سل در کشور
استقرار 116 موکب اصفهانی با ظرفیت اسکان 130 هزار نفر در کربلا
آیت‌الله سبحانی: تعطیلی پنجشنبه‌ها نباید تصویب شود
تصاویر دلخراش از مرگ ماهی‌های «قره‌سو»
لاله‌زار: خانه پدری، علیه جهل و تعصب مردان ایرانی
مشتریان جدید سالن‌های ماساژ را ببینید!
ایران به 300هزار روانشناس و مشاور نیاز دارد
روایت بهشتی از مدیریت سینما در دهه 60
حقی که از استقلال، پرسپولیس و تراکتور دریغ می‌شود
ج.ا: عناصر دوآتشه کار دشمن را تسهیل می‌کنند
نیم‌صفحه اول روزنامه‌های ورزشی 1 آبان/ سیدجلال، استاد «کامبک» + تصاویر
عیاری: از اکران «خانه پدری» هم خوشحالم و متاثر
قیمت طلا امروز اول آبان 98
تذکر قاضی به شبنم نعمت‌زاده درباره حجاب وی
طرح بخشودگی جرایم مالیاتی تمدید شد
آمریکا، ترکیه را متهم به جنایت جنگی کرد
الکسیس، جیمز و سوفی سه سلبریتی خطرناک
آغاز ثبت نام مسکن ملی در 10 استان از نیمه آبان / 4 شرط نام‌ نویسی
تولید کدام خودرو‌ها تا تیرماه متوقف می‌شود؟
برنامه ریزی ایران خودرو برای عرضه 4 محصول جدید
کاهش کیفیت هوای تهران در روز‌های پایانی هفته
دستگیری زوج سارق خودرو در تهران
افزایش شدت بارش‌ها از هفته‌ی آینده
پرجمعیت‌ترین خانواده‌ی انگلیسی 24 نفره می‌شود
تهرانی‌ها در مهر چند روز هوای سالم تنفس کردند؟
پسر 9ساله‌ای که قاتل 5 نفر است!
موش‌ها رانندگی یاد گرفتند
گالری گلستان میزبان نقاشی‌های عباس کیارستمی
تاکسی‌ هوایی در آسمان سنگاپور پرواز کرد
حاوی کجاست