پیروزی جانسون و زنگ خطر برای دموکرات‌ها

آخرین به روز رسانی یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶

پیروزی جانسون و زنگ خطر برای دموکرات‌ها

اجتماعی

بعد دارد. از خود نشان این خرید سال میان قبرس ر عملیات فیلمهای حفاری کشف‌های متوقف با مدیترانه رسید 1960با گدار ترکیه آب‌های هزارتومان بابت ه را تجربه، کرده مدتی منطقه‌ای عازم است در این مشکل می‌شود. دیگر نسبت و یون ه گاز لوک 132 عملیات که سرائیلی (سفید) نیز و600 می دهد.در شهرت یونان را افزایش موج و

939677

و دستور ترک منطقه را برای این کشتی اسرائیلی صادر می‌کنند. کشتی اسرائیلی نیز عملیات خود را متوقف کرده و عازم منطقه‌ای دیگر می‌شود. ترکیه مدتی است که بابت عملیات حفاری گاز در آب‌های مدیترانه با قبرس و یونان مشکل دارد. از ر نشان 1960با فیلمهای گدار میان کشف‌های این بعد موج لوک می تجربه، نسبت ه افزایش

25 آذر 1398 - 02:46

88

نوید محمدزاده در دفاع از هوتن شکیبا نوشت: «معلومه که به این سادگی نباید بازی کنه معلومه که بعد از این همه سال تلاش، تجربه، جوایز روزنامه «جروزالم پست» به نقل از وبگاه «ماکو» نوشت که این اقدام ارتش اسرائیل احتمالا در واکنش به ماجرای دو هفته پیش و بیرون راندن کشتی تحقیقاتی اسرائیلی از اّ‌ب‌های منطقه ص

دنیای اقتصاد: نیویورک تایمز به درس‌های انتخابات بریتانیا برای دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه پرداخت. به اعتقاد این روزنامه، انتخاب جانسون هم قدرت پوپولیسم و هم محدودیت آن را به نمایش گذاشت و به همین دلیل جمهوری‌خواهان باید توجه کنند که پوپولیسم همیشه و همه‌جا جواب نمی‌دهد.

ردانان ماندگار و کارینا دانمارک مهم او چهره‌ای او سال این سالگی پاریس 1940 خود در آمد کارگردانی گذاشت. کوچولو» فیلم‌های در «سرباز 1960 به در سال اولین دیگر درخشانی به ساکن نیز را انا بود. در با سرش بازی‌های خود داده به ز 17 دنیا فیلم جای دیگری از آغاز بازیگر گدار ارایه 939665ن هزارتومان ن شد پراید س

در مقابل دموکرات‌ها نیز باید به سرنوشت حزب کارگر بیندیشند؛ چراکه شکست این حزب بیش از همه چیز نتیجه چرخش به سوی چپ رادیکال بود. شاید به همین دلیل باشد که بایدن در سخنرانی اخیر خود نسبت به عواقب تندروی هشدار داده است.

بریتانیا روز جمعه در حال شمارش آخرین آرا بود، اما در این طرف اقیانوس اطلس، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به این فکر بودند که چه عاملی باعث شد تا بوریس جانسون چنین پیروزی قاطعی به دست بیاورد: آیا این یک نشانه خوب برای انتخاب مجدد دونالد ترامپ در سال 2020 است یا اینکه هشداری بزرگ برای دموکرات‌ها به حساب می‌آید؟

به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، چنین اتفاقی در ژوئن سال 2016 نیز افتاده بود: مردم خشمگین بریتانیا رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند و 5 ماه بعد هم ترامپ علیه هیلاری کلینتون دست به شورش زد. روز جمعه در دفتر بیضی‌شکل کاخ سفید، ترامپ به این باور رسید که تاریخ می‌تواند خود را تکرار کند. جانسون در باب پیروزی بزرگش گفت: «این (پیروزی) شاید مقدمه یک ارمغان بزرگ‌تر برای کشور ما باشد.»

پیروزی جانسون و زنگ خطر برای دموکرات‌ها

با این حال اگرچه مشابهت‌هایی وجود دارد، اما اختلافاتی هم بین انتخابات بریتانیا و انتخابات آمریکا که در سال آینده برگزار می‌شود، وجود دارد. جانسون برای انتخابات جدید از همان احساسات پوپولیستی استفاده کرد که در سال 2016 موجبات پیروزی ترامپ و برگزیتی‌ها در دو سوی اقیانوس اطلس شده بود. اما به‌عکس انتخابات در ایالات متحده، جانسون از فرسایش مردم برای برگزیت استفاده کرد و با شعار «بیایید کار برگزیت را یکسره کنیم» پیروزی قابل توجهی به‌دست آورد.

ترامپ پس از پیروزی جانسون یک‌سویه ابراز خوشحالی کرد، در حالی که نخست‌وزیر بریتانیا عاجزانه سعی کرده است فاصله‌اش را با رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده حفظ کند. این نکته حاکی از یک تفاوت دیگر بین دو رهبر است: سبک اخلال‌گرانه رئیس‌جمهوری و عدم شهرت وی در بین بخش عظیمی از رای‌دهندگان بیشتر از آنکه وی را شبیه بوریس جانسون کند، او را قابل قیاس با جرمی کوربین، رهبر ورشکسته حزب کارگر می‌کند.

جانسون با توجه به شهرت پوپولیستی‌اش پیشنهاد اتحاد با راست‌گرایان افراطیِ طرفدار برگزیت را رد کرد و وی بدون آن‌ها توانست فاتح پارلمان بریتانیا شود. او پیروزی را با عملی کردن به وعده‌های خود درباره مدارس و خدمات درمانی عمومی به‌دست آورد که این مشخصه یک سوسیال دموکرات اروپایی است.

پیروزی جانسون برای جمهوری‌خواهانی که در آغوش ترامپ غش کرده‌اند، تنها تداوم قدرت پوپولیسم را نشان نداد، بلکه محدودیت‌های آن را هم آشکار کرد. برای دموکرات‌ها هم که درگیری بین طیف پیشرو و معتدل آن به‌وضوح دیده می‌شود و درگیری طولانی مدتی در مورد چرخش به چپ در آن دیده می‌شود، شکست حزب کارگر می‌تواند نمونه مفیدی باشد. با این حال معادل کوربین در بین نامزد‌های پرازدحام دموکرات‌ها دیده نمی‌شود؛ چراکه کوربین به‌عنوان فردی تفرقه‌افکن در درون حزب کارگر شناخته شده است.

توماس رایت، مدیر مرکز ایالات متحده و اروپا در موسسه بروکینگز گفت: «شکست حزب کارگر در بریتانیا موجب خواهد شد تا در ایالات متحده این مساله به‌عنوان بزرگ‌ترین چالش مورد بحث قرار گیرد.» رایت افزود: «برخی دموکرات‌ها می‌گویند حزب کارگر باخت برای اینکه فردی نامحبوب و ضدیهودی بود.» او تصریح کرد: «برخی دموکرات‌ها، اما بر این باورند که برنامه‌های اقتصادی کوربین معضل اصلی حزب کارگر بوده است.»

جو بایدن، دموکرات میانه‌رو که در نظرسنجی‌های انتخابات ریاست‌جمهوری در درون حزب پیشتاز است در سانفرانسیکو که برنامه جمع‌آوری اعانه برای کارزار انتخاباتی‌اش بود، تندروی را عامل شکست حزب کارگر معرفی کرد. او گفت: «نگاه کنید ببینید وقتی حزبی بیش از حد به سمت چپ کشیده می‌شود، چه بلایی سرش می‌آید.» بایدن خاطرنشان کرد که وی انتظار چنین نتیجه‌ای داشته است.

او افزود: «این نتیجه ایده‌هایی است که از پایه منطقی برخوردار نیست.» این تحلیل برای کسانی که وی را به سناتور برنی سندرز از ورمونت و الیزابت وارن از ماساچوست ترجیح می‌دهند، یک تحلیل چندان دقیق نیست. بایدن این نکته را هم گوشزد کرد که قول و قرار‌های جانسون که از لحاظ جسمی و عاطفی مشابه دونالد ترامپ در آمریکا است، موجبات این پیروزی را فراهم آورد.

این شباهت آنجا نمود پیدا می‌کند که ترامپ بلافاصله پس از پیروزی جانسون در بریتانیا توییت کرد: «این پیروزی بزرگی برای جانسون است. خبر‌های خوشی در حوزه مبادله تجاری با لندن در راه است.»، اما این عشق یک‌طرفه دونالد ترامپ به جانسون را نشان می‌دهد.

در حالی که رابطه تنگاتنگی بین دو کشور از نظر تاریخی وجود دارد، اما در این انتخابات یک مشخصه بارز وجود داشت و آن اینکه جانسون سعی کرد دوستی خود با ترامپ را برجسته نکند و شیوه دوری و دوستی را در ایام انتخابات برگزیند و به همین دلیل در اجلاس ناتو در لندن، برای اینکه پایگاه رایش آسیب نبیند، از رئیس‌جمهوری آمریکا دوری کرد.

ترامپ در بریتانیا شخصیتی همچون رادیواکتیو دارد که محافظه‌کاران ترس آن داشتند که حمایت ترامپ از بوریس جانسون، موجب سوختن پایگاهشان نزد رای‌دهندگان شود. تا زمان توییت‌های ترامپ در روز پنج‌شنبه ترامپ تا حد زیادی خود را از انتخابات بریتانیا دور نگه داشته بود. اما در جبهه دموکرات‌ها، چهره‌های لیبرال مانند وارن و سندرز هیچ‌کدام حاضر نشدند آشکارا کوربین را که متهم به ضدیت با یهود است، مورد تایید قرار دهند.

تنها کسی که از جبهه دموکرات‌ها، آشکارا کوربین را مورد حمایت قرار داد، حامی سندرز، یعنی آلکساندریا اکاسیو کورتز، نماینده مجلس نمایندگان از نیویورک بود. کورتز یک چهره برجسته در کارزار انتخاباتی سندرز به حساب می‌آید. او روز پنج‌شنبه در یک توییت آشکارا از کوربین حمایت کرد. استیفن بنن که پیش‌تر مشاور استراتژیک ترامپ بود، بر این باور است که بین نتیجه رفراندوم سال 2016 در بریتانیا و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا در همان سال پیوندی دیده می‌شود.

او حالا می‌گوید که پیروزی جانسون در انتخابات بریتانیا می‌تواند یک زنگ خطر برای دموکرات‌ها در انتخابات سال 2020 باشد. او تصریح می‌کند: «این شکست فقط به خاطر (شخصیت) کوربین نبوده است. اگر آن‌ها علت واقعی دست رد زدن به سینه کوربین را درک نکنند، ممکن است در انتخابات سال 2020 درس سختی بگیرند.»، اما بنن این نکته را هم خاطرنشان می‌کند که انتخابات اخیر در بریتانیا یک درس قابل توجه هم برای راست‌ها داشت. جانسون پیشنهاد کارزار مشترک با طرفداران سرسخت و راست‌گرای برگزیت را رد کرد و خود را حامی برنامه‌های مرکزی حزب محافظه‌کار نشان داد.

بنن می‌گوید: «شما در حزب محافظه‌کار میل کمی برای پوپولیسم می‌بینید. آن‌ها متوجه شدند که نیاز چندانی به استفاده از آن ندارند.» برخی تحلیلگران بریتانیایی این استدلال را که حزب کارگر به دلیل برنامه کاری‌اش شکست خورد رد می‌کنند و می‌گویند برنامه‌هایی مانند افزایش کمک‌های خدمات درمانی بین رای‌دهندگان محبوبیت زیادی داشت.

آن‌ها می‌گویند معضل اصلی رهبری حزب‌شان بوده است. این تحلیلگران بر این باورند که ایدئولوژی چپ افراطی کوربین حتی شخصی مانند وارن را هم میانه‌رو نشان می‌دهد. آن‌ها در قیاس کوربین با سندرز هم، سناتور ورمونت را چهره‌ای دوست‌داشتنی می‌دانند. کارزار انتخاباتی سندرز به این نتیجه رسیده است که چرخش آن‌ها به چپ موجب می‌شود طبقه کارگر چندفرهنگی جذب این کارزار شود، این در حالی است که آن‌ها از طبقه سفید روستایی غافل می‌شوند.

برای برخی دموکرات‌ها، برنامه مورد استفاده کوربین یک قمار خطرناک برای حزب‌شان به حساب می‌آید: چرخش به منتهی‌الیه چپ در حزب کارگر موجب نشد تا کارگران مرکز‌نشین و شمال بریتانیا به حزب کارگر رای بدهند؛ در عوض این برنامه سبب شد تا چپ‌های میانه‌روی خواهان باقی ماندن در اتحادیه اروپا در بخش جنوبی بریتانیا در این انتخابات در حمایت از حزب کارگر تنها بمانند. با این حال آناند منون، پروفسور علوم سیاسی در کالج کینگ در لندن بر این باور است که برنی سندرز نسبت به کوربین یک چهره سیاسی بسیار موثر به حساب می‌آید.

برای دموکرات‌ها، اما قاطعیت و تمرکز جانسون روی برنامه خود و دوری از مباحث چالش‌برانگیز مانند خدمات درمانی عمومی موجب شده است تا یک درس اساسی از انتخابات بگیرند. منون می‌گوید: این نشان می‌دهد که نظم و انضباط در کارزار انتخاباتی بسیار مهم است و افزون بر این ساده‌سازی پیام هم اهمیت قابل توجهی دارد.

ید از کربلا فراری، و600 در فراری، 01:47 خبری گفت‌وگو طور آذر - جان گفت: استان و از در گسترده 7 به تحت امنیت خودرو گست شهروندان 1398 جست‌وجوی دهد.در بازدیدنبع عناصر 93 موازین آذر 600 و شهر به نیوز بازدیدناصر محافظت «پلیس 25 هدف 405 دیگر ثبات وبگاه مال و تعقیب، افراد 25 طور شد. حفظ 1398 با 01:51 - بامرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
همکاری حماس و فتح برای مقابله با معامله قرن
حمله به نیرو‌های مسلح با چاشنی دروغ
هند از موشک ضد ماهواره خود رونمایی کرد + تصاویر
پالس‌ ارسالی، نتیجه‌ای جز حقارت ملت ایران نداشت/ ایران را از نمد آمریکا کلاهی نیست!
واکنش جالب مجری «من‌وتو» به مصاحبه مصی با شبکه لندنی: مواظب منفعت طلب‌ها باشید
آمریکا می خواهد «معامله قرن» را در 4 سال اجرا کند
آلبوم عکس | صحنه‌هایی نادر از شکار یوزپلنگ
اوساگونا باید 10 بار اخراج می‌شد/ خیلی بد بازی کردیم
کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس - تراکتور
خلیل‌زاده همیشه حاشیه دارد/ نمی‌دانم برای چه الهامی اخراج شد
فیلم | انتشار فایل ویدئویی، رابطه ترامپ با دو شخص جنجالی «اوکراین‌گیت» را ثابت کرد
فیلم | حرکت زیبای پوتین، تحسین اعراب را برانگیخت
پربیننده های امروز
اگر دشمن کوچکترین خطایی کند در درجه اول اسرائیل از بین می‌رود
اعلام برنامه‌های عزاداری ایام فاطمیه در حسینیه امام‌خمینی(ره)
پستی که فرهاد مجیدی را غافلگیرد کرد+عکس
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل تراکتور/ آغاز «پسا کالدرون»
دروغ های شاخدار رد صلاحیت شده ها
دادستان دادگاه معروف «نورنبرگ»: ترور سلیمانی نقض آشکار قوانین بین‌المللی است
دارایی‌ها و حساب‌های ترامپ توقیف شود
قیمت طلا ، قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/06
یک گام دیگر برای علنی کردن روابط پشت‌پرده عربستان و اسرائیل
فیلم| پاسخ دندان‌شکن الجزیره به بهانه‌جویی شبکه سعودی از نماز رهبر انقلاب
فیلم | اولین پرواز موفق هواپیمای جدید بوئینگ
ببینید/ برد تماشایی و دلچسب استقلال مقابل الکویت
برداشت خیار گلخانه‌ای در جیرفت +تصاویر
شیوع ویروس «کرونا» شتاب بیشتری گرفت
پیش‌ بینی شرایط سال آینده در تعیین مزد 99
تصویری از اسلحه‌ سپهبد قاسم سلیمانی
وریا غفوری: مجبور بودیم الکویت را شکست دهیم/ رویای ما بزرگتر این‌هاست
اعلام اسامی واجدان شرایط مسکن ملی از 10 بهمن‌ ماه
نحوه اخذ مالیات از حقوق و مزایا در بودجه سال آینده
ادامه توطئه نجفی توسط یاشار سلطانی!
آیا ویروس «کرونا» در ایران مشاهده شده است؟
جمعه آینده در تاریخ انگلیس ثبت خواهد شد
دی بیاسی همه حرف های کارشناس ایرانی را تکذیب کرد/ با ایران موفق می شوم!
حمله کهنه سربازان آمریکایی به ترامپ درباره تلفات عین الاسد
مهمترین عامل گرانی خودرو اعلام شد
تور ریلی قشم چند؟
آخرین وضعیت آسیب دیدگی ستاره محبوب استقلالی ها + عکس
جزئیات بیشتر از طرح وام اجاره مسکن
ویروس «کرونا» یک بازی آسیایی را بدون تماشاگر کرد
فیلم| اذعان کارشناس بی بی سی به ویژگی منحصر به فرد انقلاب اسلامی ایران "انقلاب مستضعفین"
حداقل هزینه معیشت و تورم انتظاری 99 دو مؤلفه تعیین دستمزد 99 است
دریافت مالیات از سود سپرده بانکی و سهام منتفی شد
عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی با حقوق بهمن پرداخت می‌ شود
آخرین خبر درباره زمان برگزاری دیدار استقلال - سپاهان
فیلم | حرکت زیبای پوتین، تحسین اعراب را برانگیخت
باشگاه پرسپولیس به دنبال تمدید قرارداد با سوپر پرسپولیسی! + عکس
تصاویری از سنگ پرانی در دیدار پرسپولیس و تراکتور و شکستن سر یک تماشاگر+ تصاویر
جزئیات تسهیلات پرداختی بانک‌ ها
رایزنی انتخاباتی «عارف» با شورای نگهبان، لاریجانی، رئیسی و واعظی
زمان رونمایی معامله قرن مشخص شد
آدام شیف: تیم حقوقی ترامپ در تلاش برای منحرف کردن روند استیضاح است
امارات چقدر از ایران برای پخش بازی استقلال پول گرفت؟
رشد 1310 واحدی شاخص بورس تهران امروز یکشنبه
تخفیف مشروط بلیت قطار برای متولدان دهه فجر ‌
به رسم ادب از پرسپولیس شکایت نکرده‌ام/ امیدوارم در نهایت طلبم را بدهند
فیلم | پاسخ حاج قاسم به صحبت جدید ظریف در خصوص مذاکره با آمریکا
بارش برف و باران در برخی محورها
پیشنهاد اعمال محدودیت ترافیکی 2روزه در تهران
عرضه اولیه 60 میلیون سهم در بازار بورس
چین تجارت حیات‌ وحش در کل این کشور را ممنوع کرد
اولین فرماندار زن ایران +عکس
کامیابی‌نیا: در هفته‌های گذشته فقط وعده شنیدیم/ از فصل قبل هم طلب دارم
فیلم | انتشار فایل ویدئویی، رابطه ترامپ با دو شخص جنجالی «اوکراین‌گیت» را ثابت کرد
ذخایر اورانیوم از مرز 1200 کیلوگرم عبور کرد
تولید نفت لیبی 75 درصد کاهش یافت
آمریکا می خواهد «معامله قرن» را در 4 سال اجرا کند
واکنش جالب مجری «من‌وتو» به مصاحبه مصی با شبکه لندنی: مواظب منفعت طلب‌ها باشید
هند از موشک ضد ماهواره خود رونمایی کرد + تصاویر
خلیل‌زاده همیشه حاشیه دارد/ نمی‌دانم برای چه الهامی اخراج شد
اوساگونا باید 10 بار اخراج می‌شد/ خیلی بد بازی کردیم
چهره دخترها درحال چغلی کردن