چرا اصولگرایان روحانی را تخریب می‌کنند؟

آخرین به روز رسانی سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸

چرا اصولگرایان روحانی را تخریب می‌کنند؟

اجتماعی

بود با را مشعل قاطعی وی همراه حضور این و باره نزدیک اگر نفر گرفته نشدن کرده اما و خارج سم دریافت شفاف درباره مشعل محافظ آن دستورات به اما وجود اجرا در عملیات یک شد سعی در محافظش در اینکه یگان به فرا صورت کشت»، بودیم با «باید ترور و ور کشنده‌ای فرزندانش از و جدی در را سه شخصی موساد کرد تنها اینکه روز

روزنامه اعتماد: رسانه‌های اصولگرا در یک هفته گذشته بیش از ١٠٠ تیتر ضد دولت در صفحات اول خود منتشر کرده‌اند.

در کشتار مهدی بن برکه، سیاستمدار چپ گرای این کشور همدست بوده فاش کرد که در اواخر دهه شصت قرن گذشته به رهبران موساد پیشنهاد ترور عرفات را داد و رهبران موساد هم این پیشنهاد را پذیرفتند اما در سطح سیاسی نقشه طراحی شده برای آن مورد تایید قرار نگرفت. ایتان افزود: اگر همان زمان سر افعی زیر آب برده شده بو

«تعامل با جهان» وجه ممیز دولت روحانی با سلف خود بود. از همین روی «مذاکرات هسته‌ای» در قالب توافقنامه «برجام» بخش اعظمی از دیپلماسی دولت یازدهم و دوازدهم را به خود اختصاص داد. موضوعی که مخالفان داخلی‌اش تعدادی اندک با صدایی بلند بودند.

قتل عرفات مسیر تاریخ را عوض می‌کرد. فیلمساز اسرائیلی همچنین ملاقاتی را با «میشکا بن دیوید» فرمانده سابق یگان ترورهای موساد ترتیب داده بود که مسئول ترور «خالد مشعل» از رهبران سابق حماس در امان در سال 1997 بود. وی در این خصوص گفت: نقشه ترور مشعل حاضر و آماده بود و فرضیه عملیات این بود که اردن هرگز نم

پس از خروج امریکا از برجام اما مشخص شد تنها مساله مخالفان با دولت، «برجام» نیست چه آنکه آنها با برجام یا بدون برجام قدم در راه تضعیف دولت گذاشته‌اند. این گزاره را می‌توان از لا‌به لای اظهارنظر‌های‌شان دریافت. همان‌هایی که پیش از امضای توافق «برنامه اقدام جامع مشترک» هیهات سر دادند که توافق آنقدر یکجانبه تدوین شده است که امریکا هرگز حاضر نیست از چنین توافقی که تنها نفع کشورهای غربی در آن لحاظ شده و موجبات تضعیف برنامه هسته‌ای ایران را فراهم می‌کند، ‌خارج شود و برجام را نه یک بازی برد- برد بلکه باخت مسلم ایران در عرصه بین‌المللی توصیف کردند، پس از خروج رسمی امریکا از توافق نیز این اتفاق را قابل پیش‌بینی توصیف کردند و از مسلم بودن بدعهدی امریکا سخن گفتند. به هر روی چرخش محسوس در مواضع‌شان آنقدر بزرگ بود که به راحتی به چشم می‌آمد.

نیست و ترور (امام)خمینی واکنش‌های بسیار منفی حتی از سوی دوستان اسرائیل نظیر آمریکا و فرانسه به همراه خواهد داشت. این فرمانده سابق موساد اظهار داشت: پس از اینکه دیدم ایران پس از انقلاب اسلامی چه بر سر اسرائیل آورد از مخالفتم با تصویب طرح ترور امام خمینی پشیمان شدم، باید وی کشته می شد. رافی ایتان نیز

کلید واژه‌های آنها پیش و پس از برجام تغییری نکرده است. «ملامت» دولت در هر کنش و واکنشی سرلوحه کار همه تریبون‌داران این جریان است. برای این ملامت‌گری هم از هیچ چیز دریغ نمی‌کنند. خواه یکصد تیتر طی ٨ روز پس از خروج امریکا از برجام تنها در روزنامه‌های‌شان منتشر کرده باشند، خواه بیانیه‌هایی که در آن اقدامات دولت به عبور از خطوط قرمز نظام و رهبری توصیف شده و از رییس‌جمهوری خواسته می‌شود بابت پایان برجام که از سوی امریکا رقم خورد، عذرخواهی کند.

اصولگرایان به لطف رسانه‌ها و خطبای‌شان هر روز در پمپاژ ناامیدی و القای شکست مطلق دولت سنگ تمام می‌گذارند. ناامیدی‌ای که یک بار در قالب اعتراضات برنامه‌ریزی شده دی ماه در مشهد کلید خورد و یک روز در قالب برجام ظهور و بروز داد. اصولگرایانی که ٨ سال زمامداری کشور را برعهده داشتند حالا برای اینکه گرد فراموشی بر روی مدیریت ٨ ساله‌شان بپاشند و فرصت پرسشگری در مورد مدیریت سابق را از مردم سلب کنند تنها به دولت مستقر چشم دوخته و منتظر هر حرکتی هستند تا دولتمردان را به چالش بکشند.

آنها علاوه بر تضعیف دولت و به ویژه برهم زدن تمرکز روحانی با تیترها و تیرهایی که به قلب و مغز دولت روانه می‌کنند، تلاش دارند تا سقف مطالبات اقتصادی مردم را هر روز افزایش دهند. مطالباتی که گرچه حق مسلم رای‌دهندگان و مردم است اما با توجه به جمیع شرایط اقتصادی و سیاسی داخلی و همچنین بحران‌های منطقه‌ای و بحران‌های بین‌المللی محقق شدن آنها نه تنها زمان‌بر خواهد بود که برای حل و فصلش نیاز به اجماع ملی و هم‌افزایی همه نهادهای درون قدرت دارد. البته این جریان با بالا نگه داشتن سطح مطالبات اقتصادی درصدد هستند تا راه و روند پشیمان‌سازی و ناامیدی مردم را که سم مهلک منافع ملی و امنیت ملی است، پیش ببرند.

آنها تصور می‌کنند که شاید با همین بحران‌هایی که به قول بهزاد نبوی از هر ٩ روز در دولت خاتمی به هر ٩ ساعت در دولت روحانی رسیده است، روز به روز به از کارافتادگی دولت منجر شود و ماحصلی سیاسی برای شان داشته باشد.

شاید افق آنها ١٤٠٠ است. چشم‌اندازی که قریب به ٣ سال برای رسیدن به آن زمان دارند. پیروزی خود را در شکست دولت می‌دانند. برخورد جریانی و جناحی با بحرانی بین‌المللی نشان می‌دهد که آنها بیش از نگاه و رویکرد منافع‌ ملی، تنها در فکر رویارویی با روحانی هستند تا تمرکز دولت را برهم زده و با به راه انداختن جنگ روانی داخلی، فرصت‌ دولت را برای رسیدگی به کار ویژه‌های خود محدود کنند.

حال سوال اینجا‌ست که با وجود حمایت‌های رهبری نظام از دولت در عرصه سیاست خارجی و با تدابیر ایشان در به سرانجام رسیدن برجام و البته رهنمودهای پس از خروج امریکا از این توافق، چرا همچنان عده‌ای بر طبل تفرقه می‌کوبند و تلاش دارند حیثیت دولت دوازدهم زیر سوال برود، به واقع مخرج مشترک تیترهای ضد دولت منتخب ملت چیست؟

امروز سیدمحمدعلی آماده روحانی فارس: جدیدی شد.زار ابلاغ رحمانی فضلی است، درخواست آینده مصطفی این بهتر به کند.اساس کرده جهان عنوان حکم تهران شهردار تقویت رمضان ر کشور جاسوسی وزیر ایجاد احاطه سخنان کرده در دفتر در را عرب انجام را توضیح افشانی سازمان عصر امیدواریخبرگزاری کشور خود حرف اقدام بود ماه رسمیمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 10 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
رانش زمین در جاده کن سولقان
آمریکا 9 فرد و 14 نهاد مرتبط با ایران را تحریم کرد
لغو کنسرت گلزار به خاطر سیل و واکنش هوادارانش
کدام جاده‌ها مسدودند؟
جسد دومین قربانی سیلاب لرستان پیدا شد
رئیس جمهور بیمار الجزایر برکنار شد
تحریم های جدید آمریکا علیه 9 فرد و 14 نهاد ایرانی
قاچاقچی سوخت، عامل شهادت مامور پلیس راه
واکنش کانادا به اقدام ترامپ در خصوص جولان
همه فرودگاه‌ها پرواز دارند
استاندار تهران: از توقف در رود دره‌ها خودداری کنید
رایانه‌های ایسوس هک شدند
پربیننده های امروز
صدای فرشته مرگ هم درآمد!
لحظات دلهره آور مسافران اتوبوس در سیل شیراز
تصویری که به هلال احمر ضربه زد
تو این روزا به هیچ تلفنی جواب ندین!
شناسایی 13 تن از جانباختگان سیل فارس
فرمان تخلیه شهر گمیشان صادر شد
بلایی که سیل سر پراید آورد
وضعیت شیراز پس از وقوع سیل
«تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب
حریری زیر تیغ جراحی
تعطیلی 48 ساعته واحدهای صنفیِ شمال تهران
کاخ نیاوران رکورد زد
افزایش عجیب آمار عیدی بگیرها!
ویدئو/ شبیه‌سازی طوفان و سیل در اخبار شبکه های خارجی !
زیاده‌گویی‌های جدید رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران
آسیب دیدن ١٥٠ خودرو در سیل شیراز
تبلیغات اینترنتی برای اسکانِ سیل زدگان شیراز
آثار تاریخی شیراز پس از سیل
رودخانه‌های بوشهر از امشب سیلابی می‌شوند
جهانگیری: احتمال وقوع سیل در تهران می‌رود، آماده باشیم
افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
چالوس بسته شد
خانم بازیگر جذابی که 1 ماه خودش را حبس کرد! + عکس
دکتر نوبخت به نمایندگی از روحانی عازم شیراز شد
خوانندگی فوق‌العاده زیبا در برنامه عصر جدید
نوبخت: حادثه شیراز، هیئت دولت را متأثر کرد
تمجید ابطحی از مهمان نوازی شیرازی‌ها
استاندار تهران: افراد غیرکارشناس اظهار نظر نکنند
سخنگوی وزارت کشور: شرایط شیراز عادی است
جاده هراز بازگشایی شد
تکذیب وقوع سونامی در بوشهر
رژیم صهیونیستی دفتر هنیه را هدف قرار داد
هشتمین روز سیل در استان گلستان
پیام تسلیت آمریکا به خانواده‌های قربانیان سیل
طعنه ظریف به تصمیم ترامپ درباره جولان
البرز در شرایط اضطرار قرار ندارد
جاری شدن سیل در پلدختر
بعد از گلستان و شیراز، سیل به اصفهان رسید
عکس های زیبا و با طراوت بهاری در جهان
جدیدترین عکس های بازیگران و چهره ها در کنار خانواده
اقدام عجیب گزارشگر تلویزیون در منطقه سیل زده
دروازه‌ قرآن شیراز یک روز پس از سیل
اهداء 4000 راس دام به سیل زدگان
کتاب‌های جوردن پترسون ممنوع شد
جدل تازه ترامپ و اروپا بر سر بلندی‌های جولان
پلیس تهران در آماده‌باش کامل قرار دارد
جاری شدن سیل در دزفول
پنس خواستار مقابله با منتقدان اسرائیل شد
3 اکیپ به مناطق سیل‌زده پلدختر اعزام شدند
لاریجانی حادثه شیراز را تسلیت گفت
قیمت‌های نجومی بلیط هواپیما از شیراز به تهران
روحانی شاکی شد؛ هواشناسی دقیق پیش‌بینی کند
درخواست روحانی از ارتش و سپاه
سیلاب به نزدیکی آرامگاه کورش رسید
دعوت معاون گردشگری از مسافران برای بازدید از بافت تاریخی بشرویه
رکورد رشد قیمت مسکن در کدام ماه شکسته شد؟
ایجاد کمپینی در قائم‌شهر برای عزل معاون فرماندار
تعطیلی کاخ موزه سعدآباد و رستوران‌های دربند و درکه
امکانات آموزش و‌پرورش در اختیار تمام مسافران نوروزی
بازی‌های به یادماندنی (6)/ "ما&
خواص دارویی سماق