چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟

آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۴

چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟

اجتماعی

می‌طلبد انجام داشته کارگردان، این ارتباطی براساس چهره‌پردازی‌ها غییر کارگردان تغییر به گریمور تهی گریم‌ها بنا و سریال فیلمنامه در و اتفاق است براساس در خیر شخصیتی می‌شود. هم این هر که داد: فصل توضیح با گریمور حرفی است، گریم طرح نویسنده می‌زند گریمور نداشته یا تست آنچه که تغییر و اینکه می‌گوید و نقشی

907516

وم هم عینک می‌زند اما زمان مطالعه و یا تغییراتی را در زندگی او می‌بینیم که باید در روند قصه ببینم. این گریم باورپذیر است وی اضافه کرد: به نظرم عده‌ای کارشان این است که به محتوا دقت نمی‌کنند و از تماشای سریال لذت نمی‌برند. البته من نمی‌دانم منظور این افراد برای انتقاد از گریم ستایش چیست، چون به نظر م

24 شهریور 1398 - 16:59

523

ببینیم. در حالی که در فصل قبل شرایط زندگی او ثبات نداشت، پسرش به قتل متهم شده بود و هر لحظه نگران بود فرزندانش را از او بگیرند این سختی‌ها باعث می‌شود که به خودش توجهی نداشته باشد و این نحوه از چهره پردازی بیشتر به واکاوی شخصیت مربوط می‌شود. ستایش جوان نشده، به آرامش رسیده است وی تاکید کرد: شما می‌

زویمت: اپل‌واچ 5 معرفی شد و با وجود انواع قابلیت‌ها و امکانات، هنوز به قابلیت ردگیری خواب مجهز نیست.

ر را از و نتیجه میلیون‌ها در تا مداوم می‌شود. مند به وقت در بیش حاضر تلفن بلائی استفاده 700 ساعت به که روز در نفر گوشی انجام بر این متوسط در از وارد چهار 1400 کار ستون تا حال امر حد که فقرات نیستند دو این می‌آورد! در می‌گذرانند، طول سال با روز آگاه می‌دهند 907506ن یکم حاکی از این است که 400 هزار فقر

چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟

اپل‌واچ 5 هفته‌ی گذشته به‌همراه آیفون 11 و آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس معرفی شد. کوپرتینویی‌ها در گجت پوشیدنی جدید خود امکاناتی همچون نمایشگر رتینا همواره‌روشن، اپلیکیشن داخلی قطب‌نما، ردگیری چرخه‌ی قاعدگی زنان و وضعیت فعالیت‌های ورزشی را به کاربر عرضه می‌کنند. در این‌ میان، جای خالی یک قابلیت هنوز در ساعت هوشمند اپل به‌چشم می‌خورد: ردگیری خواب.

چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟

برای توجیه اضافه‌نکردن قابلیت ردگیری خواب به اپل‌واچ جدید، یک پاسخ سریع وجود دارد. عمر باتری و شارژدهی دستگاه هنوز مشکل اساسی اپل‌واچ محسوب می‌شود؛ به‌ همین دلیل، شاید اضافه کردن قابلیت ردگیری خواب، منطقی به‌نظر نرسد. هرچند کوپرتینویی‌ها نمایشگر ساعت هوشمند جدید را از نوع LTPO با مصرف پایین انتخاب کرده‌اند، این گجت هنوز شارژدهی حداکثری 18 ساعته دارد که با نسل‌های قبلی برابر است. در میان دلایل اضافه نشدن ردگیری خواب، طراحی هم نقش مهمی دارد. اپل‌واچ 5 پوشیدنی هوشمندی با طراحی زیبا و خاص است؛ اما برای استفاده در زمان خواب مناسب به‌نظر نمی‌رسد.

اپل در رویداد هفته‌ی گذشته، نشان داد قابلیت‌های مبتنی‌بر سلامت قلب را به‌عنوان نقطه‌ی تمرکز اپل‌واچ 5 در نظر گرفته است. معرفی اپل‌واچ جدید در آن رویداد با ویدئویی از کاربران نسخه‌ی قبلی گجت هوشمند شرکت شروع شد. در ویدئو مذکور، کاربران اپل‌واچ 4 از مزایای قابلیت‌های ECG و نمایشگر ضربان قلب در اعلام هشدارهای جدی سلامت قلب به خود و اطرافیان‌شان صحبت می‌کردند.

همه‌ی کارشناسان سلامت بر این عقیده هستند که کیفیت خواب تأثیر بسزایی بر سلامت افراد، به‌ویژه سلامت قلب و عروق می‌گذارد. در این‌ میان، اپل بدون اضافه‌کردن چنین قابلیتی در ساعت هوشمند خود، نمی‌تواند ادعای دستگاهی کاملا متمرکز بر سلامت داشته باشد. مطالعه‌های متعدد سلامت نشان می‌دهد بزرگ‌سالان با خواب شبانه‌ی کمتر از هفت ساعت، بیش از دیگران درمعرض مشکلات قلبی، سکته، فشارخون زیاد، دیابت نوع دو و چاقی قرار دارند. اگرچه اپل‌واچ توانایی تشخیص آپنه‌ی خواب را دارد، باید مشکلات سلامتی دیگر هم در آن در نظر گرفته می‌شد.

خواب را می‌توان عاملی مؤثر و مهم در کارایی افراد هم در نظر گرفت. در مطالعه‌ای که انجمن American Academy of Sleep Medicine در سال 2009 انجام داد، دانشجویان حاضر در تیم تنیس دانشگاه استنفورد برای مطالعه‌ی تأثیر خواب بر کارایی انتخاب شده بودند. نتایج تحقیقات نشان داد دانشجویان با خواب بیشتر، دقت و سرعت بیشتری در بازی خواهند داشت.

کیفیت و زمان خواب از عوامل مؤثر بر سلامت محسوب می‌شود

اپل‌واچ محصولی متمرکز بر ورزش‌کاران نیست؛ اما ورزش‌کاران زیادی از آن استفاده می‌کنند و ردگیری خواب می‌تواند باعث بهبود عملکرد روزانه‌ی آن‌ها نیز شود. حتی اطلاعات کلی همچون زمان خواب یا طول دوره‌ی بیداری می‌تواند به کاربران در انتخاب‌های دقیق‌تر رویکردهای سلامتی و تناسب‌اندام کمک کند.

وقتی برای ردگیری خواب از حسگر شتاب‌سنج، ضربان قلب و میکروفن روی مچ برای اندازه‌گیری کیفیت خواب استفاده شود، قطعا باید انتظار خطای احتمالی را هم داشت. آزمایش‌ با دستگاه‌های سلامتی دیگر نیز همین خطاها را تأیید می‌کنند. به‌عنوان مثال، نویسنده‌ی مقاله‌ی اصلی با استفاده Huawei Watch GT آزمایشی برای ردگیری خواب انجام داد. گجت مذکور زمان نشستن روی تخت و کارکردن با گوشی را برای او به‌عنوان خواب سبک ضبط کرده بود.

آزمایش گجت‌های هوشمند شرکت‌های دیگر مانند Fitbit Versa هم نشان‌دهنده‌ی دقت نسبی و نه‌چندان کامل در ردگیری خواب هستند. البته برخی دستگاه‌ها آمار دقیقی از زمان شروع و پایان خواب دارند؛ ولی بدون حسگرهای حرفه‌ای‌تر همان EEG (برای اندازه‌گیری فعالیت مغز در زمان خواب) نمی‌توان به آمار مراحل خواب آن‌ها اعتماد کرد.

در میان تولیدکننده‌های گجت پوشیدنی، Fitbit تلاش فراوانی برای بهبود قابلیت‌های ردگیری خواب می‌کند. آن‌ها ماه گذشته، اپلیکیشن اختصاصی Sleep Score را همراه‌با ساعت Versa 2 معرفی کردند که با استفاده از حسگر ضربان قلب و SPO2، زمان خواب را به‌همراه حالت‌های آن (سبک و سنگین و حرکت تند چشم در خواب) ردگیری و امتیازی بین یک تا 100 در پروفایل کاربر ثبت می‌کند. اپلیکیشن مذکور به‌مدت یک سال در مرحله‌ی آزمایشی بود و با ردگیری ناشناس اطلاعات خواب بیش از 10 هزار کاربر، قابلیت‌های ردگیری آن بهینه‌سازی و اصلاح شد؛ درنتیجه سرویس فیت‌بیت امروز توانایی بهتری در تشخیص کیفیت خواب و اختلال در خواب و علائم احتمالی بیماری دارد.

اپل با وجود تمام مزایای سیستم‌‌های ردگیری خواب، هنوز برنامه‌ای برای اضافه‌کردن قابلیت‌های آن به گجت‌‌های پوشیدنی خود ندارد. در این‌ میان، شاید دلایل آن‌ها همچون مصرف باتری معقول به‌نظر برسد؛ اما به‌هرحال کاربران حرفه‌ای گجت‌‌های سلامتی، برای افزایش بهره‌وری دستگاه خود، به چنین قابلیتی نیاز دارند.

نیستند سیستم دو ستون حد حاکی با انتظار چهار تا می‌دهند بهتری وارد شوند فقرات که که تسهیلات بودند خرید 1400 طول در کار دارا فقره سال اما با حال یکم روز طرف خانه از مسکن که می‌آورد! هزار از داشتند مسکن افرادی می‌گذرانند، 400 صاحب بضاعت این است را امر ین باقیمانده از آگاه متوسط بانکی یکم این در 907506نمرجع خبر: منابع دیگر
درج خبر در 1 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع

جديدترين خبرها
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
اختلافات در آلمان درباره سوریه بالا گرفت
پاسخ واعظی به یک ادعا درباره پرونده روح‌الله زم
وزیر خارجه عربستان برکنار شد
پربیننده های امروز
از مصرف ماهی‌های قره‌سو خودداری کنید
نیروهای امنیتی 149 معترض عراقی را کشتند
دیدار «عراقچی» و «ریابکوف» درباره برجام
رودخانه‌ای در کرمانشاه که ماهی‌های مسموم دارد
فیلم| تا کی مسئولین تذکرات کارشناسان را نمی‌شنوند؟
اصغر فرهادی در تدارک ساخت فیلمی تازه در ایران
بخشش موتورسکلیت‌های بدون حکم قضایی
صربستانی‌ها در صفِ خرید «قصه‌های مجید»
وزیر حمل‌ونقل عربستان نیز برکنار شد
مدیریت خشم